Profesor Sherman Klump je geniální, ale také nemotorný a obézní muž. Ve snaze získat srdce své milované kolegyně Denise vytvořil své druhé já, užvaněného samolibého elegána Buddyho, který je jeho pravým opakem. A protože se ho Buddy snaží ovládat, rozhodl se pro jeho likvidaci. Když Sherman dokončí další ze svých vynálezů, pozve Denise do restaurace, kde jeho svérázná a stejně obézní rodina oslavuje otcův odchod do důchodu. Přes veškerou snahu zamilovaný profesor nedokáže jasně vyjádřit své city, a když se o to pokusí, jeho snahu zmaří Buddy. Sherman toho má dost a chce se Buddyho zbavit jednou provždy. Mezitím v laboratoři pes Buster rozbije lahvičku a z rozlité tekutiny vysublimuje Buddy. Ten brzy zjistí, že Sherman dostal výhodnou nabídku na svůj vynález omlazovacího elixíru, chce po něm finanční podíl a také udělá vše, aby získal Denise. Jenže do tekutiny, ze které vysublimoval, spadl psí chlup, a proto má nutkání chovat se občas jako pes. A to jeho budoucí plány dost komplikuje. (TV Nova)

Stranger77 odpad!

Hrůza, katastrofa, hnus....pár slov, která mě napadla když jsem se začal dívat na tohle veledílo. Postavit film na prdění a vydělat balík ale nedokáže každý. Murphy ano. Přiznám se, že jsem to nedokoukal a to se mi jednička vcelku líbila. ()

Pitryx

Pár dobrých efektů, občas i legrace, ale celkový dojem je nějaký rozpačitý. Mně se nejvíce líbila scéna s asteroidem. Ale budiž. I na takovéto krávovinky je třeba se podívat, ale opravdu jen jednou. Průměrná ptákovina, snad dobrá jako komedie, ale nějak nepřináší nic nového. Nova 260108nebo9 9517/10102 ()

BodG odpad!

Musím říct, že u jedničky byly momenty, které mě pobavily. Dvojka je tak hrozná, že nechápu, jak tuto hrůzu mohli pustit na filmové plátno. Tisíckrát ohrané vtipy založené na flatulaci a eruktaci, které jsou vtipné pouze v nějakém kontextu. Mám pocit, že samotní herci si museli při natáčení říkat, do jaké velehovadiny se to upsali. Snad nemusím zmiňovat, že Eddie Murphy má rozhodně na víc. ()

cinema_cz

Celý film je pouze snůškou těch nejvulgárnějších vtipů, které jsou zoufale nehumorné, nebo aspoň nehumorné pro mě a pro ostatní, kteří zůstali až do konce promítání. 20 % (František Fuka, Ci 11/2000, str. 109) ()

ostravak30

Úvodem musím zmínit, co jsem zjistil až před malou chvílí. Zamilovaný profesor má svůj předobraz ve stejnojmenném snímku z roku šedesát tři. To jsem vůbec netušil, takže tato myšlenka není tak zcela originální. Jinak ale nepotěším uživatele POMO ani další. Pravdou je, že druhý díl podle mého "odborného" názoru není ani horší, ale ani výrazně lepší než první. Je to v podstatě vykrádačka úvodního filmu. Buddy se vrací a jde znovu do akce. To už tu jednou bylo. Sherman je tady pořád, má novou holku a znovu jde do akce. Vše se vlastně opakuje ani toho prdění není méně. Eddie Murphy znovu úřaduje. Je třeba poslouchat, typické americké vtipy, které mě ale opravdu pobavily, zazní především v rychlém sledu desítky konverzací. Netvrdím, že je to skvělá komedie, ale Peter Segal už dělal třeba Bláznivou střelu 33 a 1/3: Poslední trapas, takže bláznivé ztřeštěnosti docela zvládá. Ovšem Janet Jackson je příšerná herečka, to ať raději zůstane u zpěvu. Celkově je to prostě komedie, která se svou kvalitou jedničce vyrovná a mě pobavila, ale celkové nízké hodnocení chápu byť si nemyslím, že by si ho film tak úplně zasloužil. ()

Marg odpad!

Dlouho jsem váhal, jestli dát 0 nebo 1 hvězdičku. Tu jednu hvězdičku bych dal za Eddieho a za pár dobrých - nefekálních - fórků. Jenže nechci, aby se takovéhle filmy točily, protože ač snesu hodně, tohle bylo opravdu moc. Není to jen opravdu ubohým humorem, ale i scénářem, který prostě je děsný a místy jen hodně násilně a rychle spojuje scény, které mají být vtipné a nejsou. ()

Mata84 odpad!

Trápne a nevkusné, nenašla som na tom absolútne nič vtipného. Škoda, že sa Janet Jackson na to dala nahovoriť. ()

Filipes

Jo smál jsem se...ale pasáží kdy u mě tenhle děj probíhal nebylo tolik abych přidal na hvězdičkách. Pan Murphy ví jak vydělávat peníze a věřím, že se američané baví...ale meze jsou meze. Možná, kdyby se ponechali scény s Klumbs family a se Sharmanem a Janet a všechno ostatní se vystřihlo, tak by to možná bylo alespoň na tři. Sheeeeermaneeee ()

smrtubohem odpad!

Od dob POLICAJTA Z BEVERLY HILLS nenatošil Eddie jediný dobrý film, tohle naprosto kraluje jeho kanálovým filmům z posledních let. Američani budou asi velice hloupí lidé, jaké štěstí, že žádného neznám osobně. ()

Bobofon odpad!

Jak říkal Groucho Marx: měl jsem v hledišti velmi špatné místo, viděl jsem úplně všechno! Ano, a já bohužel v tomhle případě taky ()

Raskoslav odpad!

Dodneška přemejšlím...to měl bejt jako velkej joke, nebo to snad někdo (a to prostě nejde) myslel přece jen trochu vážně?..jestli ano, měl by položit na hřebík nejen svoji kariéru ale i sám sebe. ()

route60 odpad!

Na tento hnus jsem se dovedl koukat předlouhých 35 minut a i když se kolem mě mnoho lidí smálo doteď je záhadou čemu, tak já se sebral šel raději pryč a jen si říkám proč někdo jako je Peter Segal má zapotřebí natáčet takové odpornosti a Eddie Murphy jen prokazuje že chce dosáhnout filmového dna ale tam už vlastně pár let je, čemu se tedy divím. ()