Ve jménu otce se snaží komplexně pojmout historickou událost, věnuje prostor vykreslení hipisáckého života, pevným základům rodiny, policejní tyranii, sporům v soudní síni i bouřlivému životu za mřížemi. V této všestranosti se však ztrácí hloubka, film přelétá z jednoho hnízda do druhého a tím trošku trpí atmosféra - zejména vězení díky zkratkovitosti nepůsobilo ani tolik hrozivě. Celkové zaměření je více na emoce než fakta, Daniel Day-Lewis sice vše prožívá dokonale, ale chladnější přístup by možná působil lépe. Fakt, že vše se odehrává podle reálné události, je dosti znepokojivý, dodává filmu na závažnosti, a tak vlastně díky němu přišpendluji čtvrtou hvězdu... 7/10(10.11.2013)

Způsob života hyppies v tehdejší době mi nepřišlo dvakrát tak sympatické, tak ani samotní herci a hlavně samotný příběh vůbec. Atmosféru to má geniální, to přiznávám, ale nedokázal jsem až do konce filmu pochopit, proč zrovna tenhle film je ve zdejším žebříčku nejlepších filmů v době co to píšu na 167. místě. Dle mého názoru ten film v sobě nemá nic nápaditého, krom toho, že se v něm řeší věc, která je aktuální posledních třicet let stále více a více, což je určitě sympatické, ale v porovnáním s tím, že v dnešní době už i Izraelec dokáže o své zemi natočit negativní film mě dokáže zničit víc, než právě tenhle film. Nic proti němu nemám, jen si myslím, že zas tak silný není aby si zasloužil plný počet. Určitě jsem viděl lepší filmy na téma terrorismus, a ještě k tomu o irské iře, například Krvavá neděle.(12.4.2009)

Herecky bezchybný a čisto 5* zážitok zhadzuje k zemi prílišná demonštratívnosť scenára. Keby sa autori viac zamerali na vzťah otca a syna a nesnažili sa zachytiť tak rozsiahle časové obdobie ako ukázali, dostali by sa mne osobne výrazne viac pod kožu..a že (a ako) to pán Sheridan vie, dokázal (dokonale) v MY LEFT FOOT.(9.12.2009)

Jeden z nejemotivnějších snímků, který jsem viděl a možná jeden z těch nejdůležitějších. Velký mezník. Tenhle snímek je zároveň i neuvěřitelně dlouhý. Dobrá, 133 minut není roztáhlá a obří stopáž, ale s charaktery stihne provést tolik, že jsem pak vyšel s kina a myslel jsem, že jsem byl pryč 5 hodin. S emocemi je cloumáno ze strany na stranu a uprostřed toho stojí nadherec Daniel Day-Lewis a vede svůj konzert. Nevybavím si, zda mě nějaký herecký výkon dostal až tak.(29.1.2008)

Výborný film, který působí přesvědčivě a celou stopáž si "jde za svým", navíc podle skutečné události. Fajnové herecké výkony - chybělo snad jen nějaké "zpestření" (ať už to zní jakkoliv hloupě) - klidně i na vrub prodloužení snímku. Dávám 4*, ale byl bych schopen jít i na pět nepodmíněně :) 8/10(26.11.2006)

• - Ve skutečnosti Gerry a Giuseppe nesdíleli ve věznici jednu celu. (liquido26)

• - Postava policejního komisaře DIxona je směsicí několika policejních důstojníků, kteří byli spojeni s případem. (liquido26)

• - Jako přípravu na natáčení zvolil Daniel Day-Lewis pobyt v mrazivě ponuré vězeňské cele a vyžadoval po členech štábu, aby ho ponižovali, týrali a polévali ledovou vodou. (nezavisla)