poster

Ve jménu otce

 • Irsko

  In the Name of the Father

 • Velká Británie

  In the Name of the Father

 • USA

  In the Name of the Father

 • Slovensko

  V mene otca

Drama / Životopisný / Thriller

Irsko / Velká Británie / USA, 1993, 133 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • gogo76
  *****

  Jim Sheridan napísal scenár na základe autobiografickej knihy Jerryho Conlona, ktorý bol odsúdený za niečo čo neurobil. D. Day-Lewis, ktorý spolupracoval so Sheridanom aj na snímkach Moja ľavá noha a Boxer, bol ideálnou voľbou a stvárnil svoju životnú úlohu. Stvárnenie jeho postavy od ľahkomyselného mladíka až po cieľavedomého muža, ktorý po smrti svojho otca nekomromisne bojuje za pravdu, prinieslo zaslúženú nomináciu na oscara. Samozrejme nejde nespomenúť výnikajúceho P. Postlethwaiteho v úlohe Jerryho otca, takisto jeho životná rola. Záverečná scéna v súdnej sieni za doprovodu piesne od Shinead O Connor "You make me the thief of your heart" je nezabudnuteľná. Dokonalé skĺbenie filmu, hudby a emocií. Jeden z mojich najobľúbenejších filmov.100%.(10.9.2009)

 • Webb
  ****

  Né tak působivé jako "Krvavá neděle" ale ve výsledku o něco lépe zpracovaný a zajímavější snímek o bestiích, kteří potřebovali zaplácnout místo ve složce terorismu, a tak byl přinucen Daniel Day - Lewis spolu se svým otcem k podepsání viny za zločin který nespáchali. Po 15 letech se Daniel Day - Lewis dostává ven (otec bohužel zemřel ve vězení) aby očistil své jméno a všech nevinných. [7/10](1.5.2009)

 • Kryšpín
  *****

  Nemám slov! Emotivní příběh, který zasáhne srdce každého. Má to sice pomalý rozjezd, ale pak už jde do tuhého a vy můžete sledovat krutou cestu nevinného člověka za svobodou, která má nedozírné následky v psychice všech nespravedlivě obviněných. Excelentní práce ve všech směrech.(18.10.2009)

 • xxmartinxx
  *****

  Kam se hrabe Shawshank? Ve jménu otce má hloubku, myšlenku a tíživost, jakou má málokteré vězeňské drama. I když oproti právě Shawshanku má výhodu v reálném ději a hromadnějším obsahu než jen vězení. Životní výkon Day-Lewise a výborná atmosféra, kdy musíme hrdinům přát vítězství, žene tohle daleko před přeceňovanou Darabontovu slaďárnu.(21.4.2010)

 • viperblade
  *****

  Úžasné. To je první slovo, které mě napadlo, když tento film skončil. Daniel Day-Lewis představuje typ člověka, který není "typický románový padouch". On je jen normální zlodějíček, na kterého navlečou bombový atentát. Co má v takové chvíli udělat nevinný člověk? Kde má hledat útěchu, když zavřou i jeho rodinu? A to i přesto, že jsou nevinní? Vím, že to bude znít jako klišé, ale tohle je skvělý argument proti trestu smrti. Protože každý se může ocitnout na jeho místě, ale to si ti zastánci neuvědomují… Opravdu skvělý film, který má dvě opravdu silné scény (konec a házení zapáleného papíru). To druhé pochopíte, až film uvidíte, nechci tu spoilerovat. Každopádně můžu jen doporučit.(11.8.2009)

 • - Jako přípravu na natáčení zvolil Daniel Day-Lewis pobyt v mrazivě ponuré vězeňské cele a vyžadoval po členech štábu, aby ho ponižovali, týrali a polévali ledovou vodou. (nezavisla)

 • - Slovo "fuck" ve filmu zazní 151krát což je 1,18krát za 1 minutu. (Dixxx)

 • - Pete Postlethwaite, který Guiseppa, byl ve skutečnosti pouze o 11 let starší než Daniel Day-Lewis, představitel jeho syna. (Listeroman)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace