Davidovo manželství prochází krizí, poslední dobou se mu příliš nedaří a ani psychicky na tom není nejlépe. Přesto má obrovské štěstí. Stane se jediným člověkem, který přežil děsivou havárii vlaku při návratu z New Yorku, kde se pokoušel sehnat lepší práci. Probere se v nemocnici. Z televize se dozví děsivé detaily o smrti skoro sto dvaceti cestujících i o tom, že trosky vlaku se rozlétly na míli daleko. On sám nemá ani škrábnutí. Za pár dní najde za stěračem auta lístek s otázkou: "Byl jste někdy nemocný?" Začne hledat člověka, který mu tam lístek nechal. Je to Elijah, majitel komiksové galerie, který trpí vrozenou vadou mající za následek extrémní křehkost kostí. Elijah hledá někoho, kdo je jeho pravým opakem - člověka nepoškoditelného, nezničitelného. Je přesvědčen, že je to právě David, a považuje ho za komiksového hrdinu, kterému je třeba do cesty stavět různé překážky, na nichž má dokazovat svou nepřekonatelnost. (TV Nova)

Jack_F.

A je tady zas ten Ind...kdyby nenatočil Šestý smysl, tak ho už vidím leda jako nadaného pobírače dávek a přeborníka v pojídání lidských banánů(trocha rádoby rasismu musí být). Nu tedy k filmu. Tempo ochablé, až trapné, thrillerové napětí v nedohlednu, asi tak jako komunikativnost Brůse v tomhle snímku. No vážně Brůs byl doslova na kopačku do hlavy jak moc nesympatickou a trapnou roli předvedl. Nuda, šeď a hodně trapné náznaky "zajímavého" příběhu vedly k tomu, že jsem to na poprvé ani nedokoukal..pointa je prý na vystříkání, tak ještě zkusím dokoukat konec, ale je to za trest. ()

hony23

Brjus Wiliž přežije bez škrábnutí vlakové neštěstí a za pomoci Patrika Eliáše přijde na to, že je komiksovým hrdinou, jehož posláním je spasit svět. Navzdory celkem stupidní zápletce jde ale o vkusně zábavný film, za což vděčíme především hvězdnému obsazení i solidnímu scénáři, který v závěru přinese i skvěle překvapivou pointu. ()

XI-XAO

Nejpomalejší komiksoví film o superhrdinovi, který jsem kdy viděl, ale o to originálnější. Očividně není zapotřebí, aby měl „Kapitán Amerika“ pestrobarevnou kombinézu, za zády PR agenturu a před sebou epický souboj s vesmírným tyranem, co se chystá ovládnout minimálně pár galaxií. Někdy je největším protivníkem vlastní mysl, nejtěžším soubojem přijetí reality a největším hrdinstvím obětovat kus sebe pro své nejbližší. ()

Willynka

Víte, jaký je rozdíl mezi Supermanem a ostatními hrdiny v trikotu? Ostatní hrdinové jsou lidé s alter egem. Supermanovo alter ego je Clark Kent. ()

alexwill

Velmi minimalistický 'superhrdinský' film. Co když je mezi námi? Žádná radiace, pavouci, nebo ufoni. Jenom někdo, kdo vyvázne z nemožné katastrofy bez škrábnutí. Dost uhrančivé a dynamické. (Každá scéna posouvá příběh) + atmosférický ústřední soundtrack. ()

Kozlowski8

Příběh, který rozhodně není fádní a tuctový, ale není to ani žádná extra strhující záležitost a - chvílemi naopak trochu nuda. Bruce Willis, v pro něj neobvyklém typu role podivného, pomalého, dobráckého chlápka se zvláštními schopnostmi, se mi líbil a rovněž mne bavil Samuel L. Jackson v nezapomenutelné roli křehkého a zahořklého Elijaha. K příjemnému zážitku přispěla také úžasná hudba. 75%. ()

JenomDominik

Né, že bych od filmu čekal něco extra, jelikož mě skoro žádný film Brucem nikdy nějak extra nenadchl (12 opic je výjimka) ale i přes to, mě film dost zklamal, nudně natočený, děj jsem v tom taky žádný nenašel. No moc rád bych v tom viděl to, co všichni ostatní tady. Přitom Rozpolcený mě vyloženě nadchl, do Vyvoleného se mi moc nechtělo a měl jsem dát na instinkt a tenhle film vynechat... pro mě ztracených 106 minut života. ()

necrosrandist

Výjimečný film nejen v portfoliu M. N. S., ale i mezi všemi ostatními. Můžu s radostí vidět jednou ročně a pořád mě baví. Skvělý v detailech i celku. Civilní a přesto komiksovější než všechny marvely dohromady. ()

HellsAngel

Tento avantgardný zrod komiksového hrdinu v reáliách všedného sveta v sebe skĺbuje originálny námet spolu s pútavým vizuálnym prevedením. Bez pochýb ide o film, ktorý predbehol svoju dobu. ()

Franki69

Tenhle trihller o „superhrdinech“ s výjimečnými schopnostmi, žijícími skrytě mezi námi jsem v době jeho uvedení nedocenil a užil jsem si ho až teď. Nebylo pro mne snadné přijmout pravidla, která M. Night Shyamalan pro své režijní pojetí dramatických minimalistických drobnokreseb všech postav nastavil. Většina konfliktů je ukryta v delších dialozích, neobvykle volených záběrech nebo i jen znepokojivých hereckých etud beze slov. Nefungovalo by to bez precizního herectví všech hlavních postav, včetně dětského hrdiny, který Bruce Willise, Samuela L. Jacksona a Robin Wright stíhal. V celém filmu se neozve jediný výstřel a do vzduchu nevyletí jediný dům. Přesto patři k nejnapínavějším, jaké jsem kdy viděl. Dávám 80%. ()

vandamator

Perfektní film po všech směrech, mít krapet lepší drive určitě by oslovil širší publikum. A nebýt nudnějších pasáží mohl se zařadit mezi kulty. Takhle je to "jen" špičkový snímek. ()

Syndrom

Willis je tu hmatatelně smutný a kamera je jak z pohledu dítěte. Je to okázale vážný a bez života. V rámci konceptu reinvence supermanovského mýtu a Willisovy perspektivy to ale sedí. ()

Desmond04

Jemná a pečlivě budovaná atmosféra prostupující celým filmem. Vyvolený není žádná zběsilá akční podívaná. Její kouzlo je právě v opaku. Dalo by se říci, dnes už kultovní film, ke kterému se odkazuje plno dalších. Já osobně jsem ale přeci jen čekal něco o kousek většího. Bruce a Samuel samozřejmě zárukou brilantní kvality, to nemá cenu dál rozebírat. Ale nějak mám pocit, že se z toho příběhu dalo vytřískat něco trošičku více. Možná větší akce, možná silnější emoce...těžko říct. Celkově je to ale samozřejmě skvělý snímek, který patří k tomu nejlepší na počátku milénia, ale s ním srovnávaný Šestý smysl se doslova dotkl filmové nebe, Vyvolený bohužel ne. Přesto by cokoliv pod čtyři hvězdy bylo do nebe volající rouhání. ()

Felix22

Unikátní záležitost. A také pozoruhodná a netradiční v mnoha aspektech. Vyvolený má v sobě zkrátka cosi fascinujícího - mysteriózní thriller (s dávkou komiksové mytologie) tak jak má být! ()

PTuranyi

Tak trochu mysteriózny komiks/nekomiks. Hlavný hrdina David Dunn totiž vďaka "sklenenému mužovi" Elijahovi Pricovi objavuje svoju nezraniteľnosť. Ten zasa naopak v sebe objavuje superzločinecké chúťky. Produkcia je kvalitná a Shyamalan veľmi dobre dávkuje komiksovú atmosféru.  Napriek tomu, že sa tu nič superhrdinské nedeje, niečo komiksové cítiť vo vzduchu. Nie je to Sin City, ale originálny príbeh a dobré herecké výkony Brucea Willisa a Samuela L. Jacksona napínavý komiksový zážitok. ()

jjjerry

Marvelovka devadesátek. Zajímavý pohled na vznik hrdiny. Ale pořád sem měl očekávání, kdy to začne a on byl konec. Za mě moc prvoplanovité, vyumělkované. Nemělo to nosný děj. Ale oceňuji zajímavý nápad bez speciaálních efektů. Opak současných Marvelovek, kde je děj prázdný ale efekty dobré. ()

Chemic

Je to kakt děsivý. Nechtěl bych mít takovou hnusnou nemoc. Ten závěr však byl perfektní. Ale tak skvělý jako Šestý smysl to nebylo. ()

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Herci z Vyvoleného se vrací

Herci z Vyvoleného se vrací

26.09.2017

Vyvolený se konečně dočká pokračování

Vyvolený se konečně dočká pokračování

27.04.2017

17 let! Tak dlouho fandové M. Nighta Shyamalana vyhlížejí dvojku Vyvoleného, která se konečně stává realitou. Ve filmu nazvaném Glass se objeví Bruce Willis i Samuel L. Jackson a premiéra nás čeká 18… (více)

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda