Děti planety Duna

• Česko Děti Duny (více)
všechny plakáty

Epizody(3)

Už dvanáct let uplynulo od doby, kdy na planetě Duna, jejíž povrch pokrývá poušť, zhatil princ Paul Atreides spiknutí, které bylo namířeno proti jeho rodině, a převzal vládu nad celou planetou. Z někdejší císařské moci sice už téměř nic nezbylo, ale princovi skrytí nepřátelé i nadále usilují o získání Koření, tajného elixíru života planety zvané Duna. V pokračování příběhu o Duně od Franka Herberta se chopí vlády nad planetou Paulův syn Muad-dib. Avšak skutečnost, že se dostal k moci, má za následek sérii nečekaných a zároveň ohromných hrozeb, které opět znamenají nesmírné nebezpečí z hlediska stability Atreidesovy dynastie. (TV Spektrum)

jungewolf

Také tato třídílná sci-fi série byla zčásti natočená u nás, v Česku. Za účasti mnoha českých herců- VIZ . Hodnocení : 4 * a 71 % (není to tak povedené jako dějově předcházející minisérie Duna z r. 2000) . ()

blondboss

Voľné pokračovanie minisérie Duna, ktorá sa objavila na prelome tisícročí a rehabilitovala nepodarený pokus o sfilmovanie tejto predlohy od Lyncha. Pokračovanie v duchu prvotného seriálu, ba dokonca s o niečo lepšou vizualizáciou, ale aj samotnou dejovou linkou. Je to zrežírované zrozumiteľnejšie a pochopiteľnejšie aj pre masového diváka. Poteší aj herecké obsadenie a hviezdičku navyše dávam za Jamesa McAvoya. 70 % ()

Gig

Co platí pro předešlou sérii Duna, to platí i pro pokračování Děti Duny. Pár let uplynulo a triky o třídu lepší. Škoda, že jsme se nedočkali dalšího pokračování, kde by se příběhy dovyprávěli, jako u knih Franka Herberta či jeho pokračovatele. ()

Devilskitten

Opravdu velkolepé zpracování této ságy, úžasná výprava, navíc doplněná o uchu lahodící hudbu, která skvěle dokresluje děj filmu. Výborné herecké obsazení, postavy byly ztvárnéné perfektně. Na to, že se jedná o televizní počin, nemá se opravdu za co stydět, skutečně senzační podívaná a ještě k tomu je to dílo z části i české produkce, což potěší ještě více. Zasloužených 5* ()

Ronkar

Na rovinu: zatím nejlepší adaptace Herbertovi Duny, které se dostala na obrazovky. Navíc jde o jedinou adaptaci, která se vydala dál než je první kniha. Pustil jsem si to hlavně ze zvědavosti, protože jsem četl jen první knihu a Děti Duny pokrývají nasledující pokračování a mě hodně zajímalo, kam se příběh rodiny Atreidů posune. Pominu-li slabé triky a výpravu, celkově se mi to moc líbilo. Herbert se s tím nesere, takže hned v úvodu člověk zjistí, že vítězství Paula vlastně rozpoutalo křížové výpravy, chaos ve vesmíru a novodobá církev Spasitele brutálně potírá jakoukoli opozici. Kostými jsou lepší než v prvním díle, obsazení je také kvalitní, najdou se slabší články, ale většina odehraje, co je třeba. Chápu, že fanoušci knih můžou nadávat na fakt, že Leto a Ghanima jsou v textu dětmi a tady asi 20letí lidé, ale při této výpravě by asi těžko hledali dětzské herce, kteří by odehráli, co je třeba. Nejzajímavější postavami je Alia, která se díky svým schopnostem propadá do stále většího šílenství a pak Leto II jako McAvoy. Děj je hodně zajímavý, plný obratů, nečekaných odhalení, smutných i dojemných momentů i epických scén. Cítil jsem z toho původní text, tedy zachování duše knihy a to je nejpodstatnější. Hodně povedený je i soundtrack, který tentokrát správně brnká na emoční strunu, což v prvním díle moc nefungovalo. Celkově bych mohl vytknout spíš jen tu technickou stránku, ale s ohledem na rok výroby a TV zpracování s nízkým rozpočtem, jsem ochotný to přejít. Tvůrci se totiž hodně snažili a vyplatilo se. Doporučuji fanouškům knih i těm, co mají rádi SF. ()

veere

Skvělá hudba Briana Tylera, a několik skvělých záběrů. Jinak vcelku stejné a lacině vypadající jak první minisérie Duny. ()

rime

Dune je brilantni a pomerne dost konzistentni roman. Pokracovani jsou o nekolik radu slabsi. Neni to vyjimka, u sci-fi literatury je to bezne u rady autoru, podari se jim napsat majstrstyk a tak navazou a snazi se vytezit z daneho tematu vic. Jenze vzdycky je z toho jen kase. Jelikoz predloha serialu je pouze stinem, tak vysledek nemohl dopadnout dobre. Pribeh o zivote vesmirneho mesiase je tak nudny a tragicky smesny jak jen to je mozne, to co v puvodni Dune nebylo, tak tady se ukazalo naplno - vsechno to spatne, proto mohla byt puvodni Duna tak genialni. ()

dwarwen

Oproti předcházející minisérii Duna se změnilo hodně (pojetí příběhu, vizuální stránka - atmosféra i hudba). Něco je tu lepší, něco je prostě jiné, ale také výborné. Celkově hodnotím o stupínek lépe než Dunu. Na to, že za 4 hodiny pokryjí 2 menší knihy, má příběh co dělat. Kdo nečetl, tak bude mít možné občas problémy pochopit některé části, které jsou spíše naznačeny. Pokračování už bohužel nebylo a nezbývá než doufat, že se k tomu jednou někdo vrátí. ()

slavikzbojni

Legenda a predpoved alebo proroctvo sa udialo v prvej DUNE (skoro by som povedal RUNE)- a pokračovanie je spracované lepšie- ale rozrieďuje pososolstvo- čo však vzhľadom k téme ani nevadí.. Ale ani by nezaškodilo, keby sa odhodlal režisér trochu viasc poodhrnúť záves a ukázať na čo vlastne Herbert v predlohe narážal- dávno predtým než sa to ukzalo aj v skutočnom živote...a ukázať východisko- ... ()

V-TECH

Minisérie navazující na Dunu (2000). Řemeslně rozhodně lépe zvládnutá, možná pomohlo i to, že adaptuje vlastně druhý i třetí díl celé ságy zároveň. Ubylo zdlouhavých pasáží a hluchých míst, na druhé straně se ale do filmu nevešlo všechno. Podle mě tu zase platí, že znalce předlohy potěší, ale ty, kteří knihy neznají spíš zmate a odradí. ()

Bogano

Pokračování Duny, rovnou podle dvou navazujících Herbertových knih. Nechybí písek, nechybí červy a nechybí ani čeští herci. Atmosféra a vlastně celý soubor filmů působí kompaktnějším dojmem než Duna. Jako milovník předlohy dávám 5* ()

stuj

Trošinku lepší než předcházející Duna, ale taktéž už netřeba vidět. Nejzajímavější byli asi čeští herci a ještě mladý McAvoy. ()

JC_Gucci

Stejně jako v předchozí minisérii i v Děti Duny občas skřípou herecké výkony a nad efekty se taky nikdo rozplývat nebude. Celkově se ale jedná o velmi slušný scifi počin, ke kterému se rád vrátím. ()

Valenn

Stejně jako první minisérie viditelně nízkorozpočtové přesto však znatelně lepší. V rámci televizních minisérií se jedná o vrcholovou produkci, herecké výkony jsou přesné, atmosféra vynikající. Susan Sarandon si svou mrchu s chutí užívá. Česká stopa v čele s Bárou Kodetovou, Pavlem Křížem a Markem Vašutem je úctyhodná. Až do první Villeneuveovy Duny to byla jednoznačně nejlepší adaptace Herbertova díla a i když se to s Villeneuveovým eposem nedá srovnat pořád je to kvalitativně velice na výši. ()