Televizní minisérie nadprůměrné kvality.. hlavní hrdinka, těhotná kráska Tracy (Madolyn Smith-Osborne), je těsně před svatbou s bohatým ženichem z popudu žlučovité a zákeřné tchýně nespravedlivě nařčena ze zločinu a uvězněna, přičemž ve vězení potratí.. když se jí podaří z vězení uniknout, přijímá novou identitu a pouští se na dráhu elitní zlodějky a podvodnice.. takhle to zní příšerně, ale synopse třeba Kill Billa nemůže vypadat o nic moc hůř.. :-) Parťákem Tracy v jejím novém řemesle je v té době ještě neoteklý Tom Berenger.. v dalších rolích se pak objevili třeba Liam Neeson jako detektiv Interpolu nebo David Keith jako psychopatický vyšetřovatel pojišťovny.. Po všech stránkách velmi zdařilé..(3.7.2008)

Slovenský názov (na 99%): Sladká pomsta(19.2.2015)

Dva dni mi tento miniseriál mátal v hlave ako spomienka z detstva, ktorú som sa snažila vypátrať. Nepamätala som si názov, ani žiadne mená hercov či režiséra, iba mená postáv Tracy a Jeff, žáner, základnú zápletku a hodinky v úvodných titulkách... Vypátrala som ho :) A pozrela si znovu. A aj po toľkých rokoch a množstve kvalitných filmov musím konštatovať, že je skvelý! Bez zaváhania dávam 5 hviezd. 80-té roky sa niekedy považujú za trápne - tento film má z nich však iba to najlepšie. Romantických, krásne nevinných hrdinov, aj napriek tomu akí sú hustí (naozaj sú), prefíkaní a inteligentní a fešáci v neposlednom rade.. Fakt, Tom Berenger, Madolyn Smith - výborné herecké výkony a zároveň aj veľmi pohľadní.. takým romantickým spôsobom, ako už súčasní herci nie sú, vždy je tam kus tvrdosti, či chladu. Z tohto pohľadu je to už pomaly historický film, keď si to uvedomím, rok 1986. Doba sa zmenila.. Ale späť k filmu. Pomimo týchto mojich sentimentálnych citov, je to aj remeselne výborne zvládnuté dielo. Príbeh, napätie a gradácia, prostredia, kamera, všetci - čo je obdivuhodné - vážne všetci herci aj vo všemožných vedľajších úlohách - výborne zahraté, žiadna falošnosť. Z nadhľadu našej cynickej doby by sa tomu síce dala vyčítať istá naivita a nevierohodnosť niektorých príbehových zvratov, ale mne osobne to nevadí, patrí to akosi k tej dobe, k tej atmosfére... Koniec koncov, každý film je v zásade rozprávka, pokiaľ to nechce byť čisto realistický dokument. A toto je naozaj krásny film, navždy bude mojou príjemnou spomienkou na detstvo, o to príjemnejšou, že ani roky mu neubrali na kvalite na rozdiel od,čo ja viem, ninja korytnačiek alebo dempsyho a makepeaceovej :)(12.2.2009)

Nemecky nazov: Rache ist ein süsses Wort(28.1.2013)