Gumídci (TV seriál)

Adventures of the Gummi Bears

Gummi Bears

Gumkáči

Animovaný / Fantasy / Rodinný

USA, 1985 - 1991, 24 h 34 min (Minutáž: 65x22 min)

Pro mě odjakživa nejoblíbenější disneyovský seriál, který ve mě pravděpodobně rozbouřil pozdější lásku k fantasy. Podzemní chodbičky, přesně rozdělené charaktery Gumídků, geniální Ignor a Stoupa, horda Tupounů, katapulty, hrady, Klára, hopsinková šťáva a hlavně Gumvědná kniha, která mě vždycky hrozně fascinovala tím, že v ní bylo prakticky všechno. Obrovská škoda, že jsem nikdy neviděl pozdější série, které podle obrázků slibovaly ještě daleko propletenější příběh než "Zničíme hrad".(5.7.2005)

Z modernej animácie sa mi slušne povedané zdvíha kufor. Ten 3D bordel ako z lacnej počítačovej hry je príšerný a ľutujem dnešných krpcov, čo si ním musia prejsť. Aspoň zopár televízií má toľko chochmesu a drží pri živote staré Disneyovky. Medzi tie najkrajšie iste patria Gumkáči, roztomilé figúrky zbierajúce do košíkov lesné plody, z ktorých namiešavajú tajomný kokteil. Ľudskú chamtivosť tu predstavuje zlý Knieža a jeho armáda vygumovaných obrov. A že tento animák patrí k nesmrteľným dokazuje návyková úvodná skladba akú vie spamäti každý z nás a to pekne slovo po slove.(22.11.2014)

Naprosto nejlepsi kreslenej serial vsech dob. Tuhle partu nikdo nikdy neprekona, i kdyz jim Kaceri slapou na paty. Ale proste Bida, Bruca, Babca, Brumla, Barca, Brepta jsou klasa =))) Samozrejme, ze Stoupa a Ignor i vsichni tupouni a Klara a jeji spol z hradu si zaslouzi svuj kus uznani =) Pokud by mel zustat na svete jedinej kreslenej serial...at je to tenhle... skemry, skemry =)))(27.9.2005)

Gumídci, Rychlá rota a My z Kačerova... To nejlepší (resp. to jediné dobré) co kdy na Nově dávali a kvůli čemu jsem každou sobotu a neděli dobrovolně vstával v 7.30. A jestli neznáte, koukněte se na youtube na úvodní znělku Gumídků ve slovenštině, je minimálně stejně tak dobrá jako ta česká, gumkáči rulez :)(22.1.2007)

No, tak tady je těch pět hvězdiček asi především tak trochu z nostalgie, ale nemohu zapomenout na to, jak jsem jako malý"omdléval"blažeností, když jsem slyšel titulní písničku(S trochou dávkou nadsázky, samozřejmě)..:-).Na to se prostě nezapomíná a tím pádem rozhodování mezi zcela zaslouženými 4* a trochu nadstandartními 5* je velice snadné...(14.6.2005)

• - Bylo natočeno celkem 95 epizod, které daly dohromady 65 dílů. 30 dílů je totiž složeno ze dvou epizod. V České republice bylo do konce roku 2010 odvysíláno 81 epizod v 52 dílech, v únoru 2011 pak TV Barrandov v pořadu Animáček odvysílala i zbylých 13 dílů, zahrnujících 14 epizod. (max21)

• - V americké produkci mluvil jednu sezónu Kevina David Faustino z Ženatého se závazky, další Jason Marsden z Kroku za krokem. (Kulmon)

• - Princezna Klára (v originále Calla) je pojmenovaná po dceři prezidenta NBC Brandona Tartikoffa. (HappySmile)