Gumídci (TV seriál)

Adventures of the Gummi Bears

Gummi Bears

Gumkáči

Animovaný / Fantasy / Rodinný

USA, 1985–1991, 24 h 1 min (Minutáž: 11–22 min)

Přestože zpočátku mě Gumídci ze čtveřice hlavních disneyovek z ČT moc nezaujali, postupem času jsem jim čím dál víc přicházel na chuť a dnes považuji Gumídky za jednoznačně nejlepší disneyovský seriál. Od ostatních se liší zejména na Disneye netradičním, zato však mně velmi sympatickým prostředím středověké Evropy a docela poklidným bezgroteskním dějem. K tomu skvělý český dabing, navíc jsem byl dlouhé roky zamilován do Báry (což umocnil i sexy hlas její dabérky Jitky Morávkové), takže už jen díky ní si seriál zaslouží o jednu hvězdičku navíc.:) A rozhodně nemohu souhlasit s tvrzením některých zdejších uživatelů, že díly bez Ignora a Stoupy jsou horší. 90%.(19.5.2006)

Z pôvodných 4hviezd dvýham na 5, pretože Gumimaci mi v nejakom slova zmysle ovplyvnili život :D (po zhliadnutí som pil vodu so sirupom (gumidžús) z najmenšej flašky Unicumu, a skákal som po byťe, kým mi zásoby nedošli... = pôsobivosť rozprávky: 100%) ps: mal som dokonca aj nejaký medál s ich obrázkom, mám pocit že symbolizoval ten drevený z rozprávky :)(1.10.2010)

• pytlik...

V dětství mě tenhle seriál minul a teď po zhlédnutí pár dílů musím coby moudrý dospělý říct, že je blbý jak diskutující na Novinkách. Už úvodní píseň člověka dokonale připraví na to, co ho čeká, za prvé svým obsahem a za druhé formou, oněmi dokonalými rýmy "smělí" x "čely", "své" x "nemluvové" a "gumové" x "úroveň".(29.11.2014)

Ako malý chalan som sa na tento kreslený seriál od Walta Disneyho vždy veľmi rád pozeral. Zdalo sa mi to také pohodičkové. Malá komunita medvedích škriatkov, ktorá si spokojne nažívala v lesoch stredovekej Británie. Ich úhlavným nepriateľom bol lord Igor a jeho tlupa sprostých obrov. S tými si však "Gumkáči" vedeli vždy poradiť. Až teraz v dospelosti mi dochádza, že táto podivná animovaná partička bola vlastne len banda feťákov závislých na metamfetamíne. Bez silne stimulačného nápoja, ktorému hovorili gumidžús, neboli schopní takmer žiadnej akcie. Bez neho by nedokázali fungovať. Jednoznačne boli na ňom závislí. ***(27.5.2013)

No nemůžu jinak než za pět! Gumídkovská parta (ještě dnes někdy v hospodě vzpomínáme na jejich jména - Babča, Brůča, Brumla, Bára jsou ještě v pohodě, ale na Bíďu mám vždycky problém si vzpomenout), kníže Igor (nevím, proč vždycky říkáme Ignor :D) a samozřejmě Stoupa a tupouni :) často jsme si hrávali, že máme hopsinkovou šťávu a vůbec. Pěkný vzpomínky.(10.3.2013)