Gumídci (TV seriál)

• slovenský

Gumkáči

Animovaný / Fantasy / Rodinný

USA, 1985, 67x22 min

Určite príjemný kreslený seriál, ale vždy som mal radšej Chipa a Dalea, alebo Káčerovo. Svoje neopakovateľné kúzlo mal tento seriál začiatkom devätdesiatyh rokov, keď bola len jedna súkromná televízia a na štátnych nám kreslené dysneovky servírovali vždy v sobotu a nedeľu ráno. Dnes už ma to tak nebaví.(14.4.2011)

Gumítci s hopsinkovou štávou vs. zlý kníže Igor, který vždy dostal na pořádně na frak ;) Vždycky jsem si chtěl taky trochu loknou té šťávy, abych skákal několik metrů do výšky.... jeden z seriálů mého dětství (alias jeden ze seriálů, který za něco stojí, ne jako teď ty hrozný novodobý náhražky). 95%(22.10.2010)

Z pôvodných 4hviezd dvýham na 5, pretože Gumimaci mi v nejakom slova zmysle ovplyvnili život :D (po zhliadnutí som pil vodu so sirupom (gumidžús) z najmenšej flašky Unicumu, a skákal som po byťe, kým mi zásoby nedošli... = pôsobivosť rozprávky: 100%) ps: mal som dokonca aj nejaký medál s ich obrázkom, mám pocit že symbolizoval ten drevený z rozprávky :)(1.10.2010)

Seriál přesně mého raného mládí, úspěch zaručen - jako děcko jsem byl při pohledu na hopsající gumáky tak u vytržení, že mi v jednom kuse padal dudlík z pusy na zem...a napomáhal ani med :). Ani dnes neodolám a partu skákajících hippísků si pustím znovu. A Stoupa s Ignorem by měli dostat Nobelovku, jejich portréty by měly viset místo Vaška ve školách, předseda vlády by jim měl skládat přísahu, v lékárnách by se měli vysílat bez předpisu a aspoň jednu pouťovou atrakci založit na principu "zastřel si svého gumídka". Parádní seriál. Rada všem našim tuzemským televizím: Nové seriály nevysílat, stačí Gumídci, Kačeři a děcka mají hody. Jen bych tu rád naťuknul tajemství, které nedá spát leckterému fandovi metalu, konkrétně skupiny System of a Down. Nerad bych vytvářel konspirační teorie, ale nezdá se mi, že by se autoři při vytváření designu knížete Ignora inspirovali v Serj Tankianovi. To spíš rodiče Serj Tankiana se při výrobě budoucího frontmana inspirovali v Ignorovi :-) Ta podoba je úžasná, Serj se jim povedl!!(28.6.2006)

Pán Disney bol veľký človek a spoločnosť, ktorú založil, ľudstvu priniesla to najlepšie čo sa dá na poli rozprávok pre deti nájsť. Či už hovoríme o klasických celovečerných filmoch alebo o seriáloch, vždy je nám od prvej sekundy jasné, kto je tvorcom a čo môžeme od snímku očakávať. Pre deti, ale aj ich rodičov, jednoznačne jeden z najlepších takmer nenásilných seriálov.(26.4.2008)

• - V americké produkci mluvil jednu sezónu Kevina David Faustino z Ženatého se závazky, další Jason Marsden z Kroku za krokem. (Kulmon)

• - Úvodní znělku zpívá Robert Long. (HappySmile)

• - Bylo natočeno celkem 95 epizod, které daly dohromady 65 dílů. 30 dílů je totiž složeno ze dvou epizod. V České republice bylo do konce roku 2010 odvysíláno 81 epizod v 52 dílech, v únoru 2011 pak TV Barrandov v pořadu Animáček odvysílala i zbylých 13 dílů, zahrnujících 14 epizod. (max21)