Vůně ženy

• Itálie Profumo di donna (více)

Vojenský kadet doprovází slepého, na jednu ruku ochrnutého kapitána Fausta Consola na týdenní výpravě z Turína do Neapole. V Římě navštíví Fausto kněze, jehož žádá o požehnání. V Neapoli se sblíží s jedním důstojníkem, který je rovněž nevidomý, a najde v něm dobrého kumpána do hospody. Podělí se o své životní příběhy... V Neapoli žila Sára do níž byl Fausto zamilovaný a která s ním v minulosti špatně zacházela. Oba poté zosnují plán. (oficiální text distributora)

StaryMech

Zábavná, byť zoufale sexistická sentimentální komedie na trase Turín-Janov-Řím-Neapol. Podbízivá jímavost jen tu a tam vystrkuje hlavičku, aby se v závěru utrhla ze řetězu. Přemíra manického Gassmana, příjemný hudební doprovod. ()

kaladze77

Vittorio Gassman hrá fakt famózne, ale keď musím porovnávať vôňu ženy z roku 1974 taliansku a 1992 americkú produkciu samozrejme v predvedení ala Hollywood ak sa to dá považovať ako remake (hlavne koniec je úplne iný) tak americká sa mi viac ľúbila SPOILER: Gassman hral o trochu lepšie slepého ako Pacino. V tej verzii od Pacina sa mi viac ľúbilo, napr. od vôňe danej ženy vedel povedať ako vyzerá a odkiaľ je, neskôr bude milší ku chlapcovi a na konci stojí pri ňom a na konci ten prejav bol fascinujúci a to bolo to čo mi na talianskej verzií chýbalo. Nechcem sa nikoho dotknúť možno aj dostanem to že nerozumiem sa vôbec ku klasickým európskym filmom (inak som videl dosť európskych fimov) ale tu na konci tohoto filmu som ledva čakal kedy bude dačo a kedy to skončí konečne. To je v story že Gassman zabil svojho kamaráta, to že prečo to sa nedozvie divák. Také scény ako honenie žien a besnenie po ženách boli zbytočné. Ciccio tu bol dosť sprostučký. Teraz s tým nezačnite že amíci všetko pokazia lebo story v americkej verzií je lepšia a pozitívnejšia na konci s tým prejavom. Nech sa páči môžete ma ukameňovať. ()

petisebesta

tak je to starsi film, takovy pomalejsi, z jine doby kdy jeste italie nebyla EURO italie. To je to nejhezci - ty realie, ta vune svobody. Pro moderniho divaka to uz neni...ale ze by ta nova verze s AlPacinem byla lepsi? .. ne to neni. ()