Kapitán Finnegan řídí svou nákladní loď, kterou si spolu s ním, mechanikem Joem Pantuccim a Leilou najala skupina mužů. Aniž by věděl, co veze, směřuje kapitán podle rozkazu k určitému místu Jihočínského moře. K témuž místu míří i obrovská zábavní loď Argonautica, jejíž majitel Canton právě vítá bohaté pasažéry. Na lodi se koná velkolepý večírek. Toho využije zlodějka Trillian, která sebere kapitánovi identifikační kartu a snaží se dostat do místnosti s trezory, posádka ji ale přistihne a zavře do skladu, než loď dopluje do prvního přístavu. Náhle však přestanou fungovat veškeré přístroje, loď narazí do čehosi obrovského, nastane panika a pak mohutné plavidlo zůstane stát na hladině, daleko od obydlených míst… Prakticky v téže době něco podobného postihne i nákladní loď kapitána Finnegana. Mechanik Joe ale ještě předtím zjistí, že v bednách, naskládaných v podpalubí, jsou uložené pumy. Loď se začíná potápět. Finnegan, Joe a několik mužů, doprovázejících náklad, náhle spatří nedaleko nehybně stojící Argonautiku. Rozhodnou se dostat na palubu a pokusit se získat nějaké náhradní palivo. Na lodi je ale čeká překvapení: všechny prostory jsou zničené, ale úplně prázdné. Jako by na hladině stála loď duchů… (TV Prima)

sud odpad!

To máme anakonda, piraňa, chřestýši, sarančata, žraloci (s výjimkou "Čelistí").... a teď pro změnu chobotnice. Já vím, všechno co jsem vyjmenoval jsou voloviny, ale tahle srágorovina tomu všemu kraluje. "Vetřelec vskříšení" je proti tomu umělecký dílo. ()

akisha

Silný 3* Velká sranda s lodí plnou nechutnejch zbohatlíků, který pojdou bídnou smrtí. Je poznat, že Sommers to neměl ještě úplně zažitý, ale už tehdy uměl stvořit zábavnou béčkovinu plnou jeho poznávacích znaků jako oslizlý kostry, humor, pochodující rozkládající se lidi, typická hudba a ten chlap z mumie co vydává ty oslí pazvuky. A obsazení je fakticky skvělá partička. Sexy Famke Janssen, Djimon Hounsou, slizoun Anthony Heald, Jason Flemyng u kterýho potěší každá jeho role a naprosto libovej Wes Studi, kterej by si ten svůj do kamene vytesanej zabijáckej obličej mohl nechat patentovat. Treat Williams je trochu míň výraznej, ale svou úlohu hláškujícího machra plní dobře. Monstrum je celkem pěkně navržený, ty vysávací chapadla pobaví, i ten divnej způsob jakým se pohybujou. Akce je prakticky od začátku do konce, takže hluchý místa nejsou. Ani konec se nějak extra nenatahuje, za to palec nahoru. Jen ten humor nefunguje vždycky jak měl a hejkajícího oslího muže bylo na mě až moc. 69% ()

Tyler odpad!

Je mi srdečně jedno, že tenhle film nebyl myšlený vážně...Já svoje hodnocení totiž vážně myslím! Naprosto dementní scénář bez jakýchkoliv inovací (stupidita "Anakondy" překonána !!!) - no dobře, možná hlavní nestvůra je trochu originální, ale to je tak všechno - neuvěřitelně strašné herecké "výkony", dlouhá stopáž a hlavně už ta zmíněná chobotnice (oliheň?) - sorry, ale takováhle kravina se vážně jen tak nevidí. Navíc rádoby vtipné a "na diváka pomrkávající" brutální scény jsou uhozené, nechutné a zcela o ničem...Jak v tomhle proboha mohla hrát Famke Janssen?! Moc rád bych se jí na to někdy zeptal...Prostě fuj !! ()

castor

Chtěli si namastit kapsy, ale sami se ocitli ve smrtelném nebezpečí. Scottovu Vetřelci to nesahá samozřejmě ani po chapadla, ale při úmrtí vedlejších postav na to nebudeme až tolik myslet. Skupina padouchů chce vyloupit luxusní loď s nechutně bohatými pasažéry. Ani její majitel nemá úplně čisté svědomí. Jenže na palubě chybí živá duše. Všude je krev a vysátá torza lidských těl. Něco se děje, prchejme rychle pryč stále stejnými potemnělými chodbami. Chapadla se objevují všude, mnohdy nelogicky, ale i s ohledem na trikové provedení to až tolik nevadí. Některé sekvence haprují, jiné jsou zbytečné a leccos z předlouhého rozjezdu jsme mohli postrádat. Nechybí typické figurky a typičtí klaďasové, můžeme odhadovat, kdo přežije a kdo skončí na nelákavém jídelníčku. Když už jsme u toho menu, škoda, že Famke Janssen nepředstavovala ještě trochu ostřejší digestiv. Náběh na to měla slušný. ()

ClintEastwood

Režisér Stephen Sommers, který natočil dva celkem zábavné filmy o Mumii či lehce nadprůměrného Van Helsinga, má na pažbě i tento vyloženě mizerný zářez. Pro jeho filmy jsou typické okaté CGI efekty, jistá nadsázka a zároveň to, že Sommers neumí vybudovat skutečné napětí. Chobotnice si bere od každého něco. Efekty jsou na dobu vzniku opravdu mizerné, napětí nulové a jedna hvězda je právě za onen nadhled a sebeironii. Závěrečná scéna mě díky tomu aspoň pobavila. Jinak je to ale strašná blbost. ()

D.Moore

Typický Sommers (tzn. béčko/áčková zábava od začátku do konce plná triků, fórů a nadsázky všeho druhu, která ale zároveň nezapomíná na to, být napínavá). ()

MM_Ramone

Hlboko pod juhočínskym morom leží rozsiahle podmorské horské pásmo, v ktorého údoliach by sa mohli skryť celé Himaláje. Do takej hĺbky nikdy neprenikol žiadny človek ani stroj. Po stáročia mizli bez stopy v týchto vodách všetky druhy plavidiel. Táto oblasť je totiž teritoriom obrovského prehistorického hlavonožca, ktorý je schopný potopiť aj medzikontinentálnu výletnú loď. Sci-fi horror "Deep Rising" je nie celkom podarenou variáciou na kultového "Votrelca". Koncept príbehu je veľmi podobný akurát sa zmenilo prostredie. ** ()

ripo

O tomto filme je ťažko napísať, či to Sommers myslel smrteľne vážne, alebo si z nás robí prču .... Niektoré sekvencie boli dobrý bľuvajz, ale je badať snahu o napätie a akciu. Dobrý nos mal zrejme Harrison Ford, pre ktorého bola pôvodne rola Johna Finnegana písaná ..... Sommers aspoň čosi ušetril zo svojho 45 miliónového rozpočtu a znížil tak svoju stratu .... 2,8* ()

Wacoslav1

Dost dobrej masakr na lodi neni nikdo kdo by si zaslouzil prezit a hlavni hrdiny ceka na konci dost nemile prekvapeni to byl opravdu zdarilej forek pecka film ()

Davies182

Nejlepší! Tahle akční slátanina mě vážně dostala, když jsem ji viděl poprvé, a vlastně dokáže zabavit klidně i na třetí pokus. Ze začátku nenápadný večírek na parníku se zde zvrtne v takovou akci, že jsem se z ní ješte dlouho oklepával. Hrozivá monstra nemohou chybět! ()

Xmilden

Zábavná akčně hororová nahláškovaná jízda, kterých není nikdy dost. Máme zde jeden zaoceánský parník, bandu žoldáků, jednu zlodějk, sympatického ranaře s troubou a jednu tuze hladovou potvoru. Kdysi jsem na tohle prostě musel jít do kina a musím uznat, že přestože to trošku časem ztratilo v akční stránce, tak hlášky jsou pořád luxusní. Sommers zhruba před 20 lety uměl do lidí nasypat nekomplikovanou zábavu. 60% ()

-bad-mad-wolf-

Od obyčejných laciných monsterbéček se Chobotnice liší podstatně vyšším rozpočtem, tím pádem i spoustou solidních digitálních triků, dobrou hudbou (Jerry Goldsmith) a celkově vyšší řemeslnou kvalitou. A je tu pár přinejmenším zajímavých brutálních scén. Třetí hvězdička za poslední scénu. ()

Phobia

Sympatické béčko - taková akční ptákovina která sice nevyděsí, ale pobaví. Doporučuji sledovat v době, kdy máte vyždímaný mozek a potřebujete jednoduše vypnout, odpočinout si, trochu se zasmát (mladším ročníkům se to může líbit, ikdyž to budou brát vážně). U téhle snůšky nesmyslů jsem se zkrátka ani chvíli nenudila a to je někdy všechno, co zrovna divák potřebuje ke štěstí. Mně se film kdysi trefil do patřičné nálady i "low brain" stavu, hodnotím tedy lehounce nadprůměrně. ()

darkrobyk

Příjemné devadesátkové béčko těží z podobných snímků, nejvíce z Vetřelce, jen místo kosmické lodi tu máme zámořskou. Některé scény jsou téměř citací z kultovního snímku, což vůbec nevadí. A samozřejmě likvidace jednotlivých postav je většinou předvídatelná, což umožňuje těšit se na jejich konec. Připomene se i Věc, Dobrodružství Poseidonu, kdy náraz je nelítostný, a možná naopak byl tak trochu inspirací pro Útok z hlubin. Goldsmithova hudba má správný říz, snímek má napětí i spád, krví se nešetří. Efektní je zčásti natrávený padouch. Triky jsou spíše průměrné, ale v bleskové akci se to dá přehlédnout. Konec je za samostatnou hvězdu a spokojen jsem možná více než kdysi, a tak jsem původní hodnocení zvednul o jednu. ()

Shakers

Jeden s tých zábavnejších Béčkových hororov, pri ktorých sa vždy zaručene bavím. Sommersov humor ma vždycky bavil a v tomto filme ho jeho dostatok. Prvá polka filmu je viac než fajn, slušne prostredie, nechýba atmosféra a napätie, no záver to dosť pokazil, ale aspoň to bola sranda. Chobotnica má síce Béčkový námet, ale na druhu stranu je tu dostatok hlášok, akcie, Goldsmithovej hudby, mizerných efektov, perfektných hercov, jednu sexi Famke Janssen a prekvápko v podaní protivníka, ktorého česky a slovensky distribútori odhalili ešte pred tým ako začal film. 75% - 4* ()

lamps

Blbina k nezaplacení. Je tu řada nelogičností, postavy jsou šablonovité až hanba a vůbec celý ten princip ohledně toho, jak a kde všude se chapadlatá potvora objevuje, vůbec nedává smysl. Ale Deep Rising je stejně hrozně zábavný akční úlet, který v atraktivním prostředí vynalézavě zužitkovává motivy z Dobrodružství Poseidonu a klasických béčkových monster fláků, ve výtahových šachtách, zatopených chodbách a strojovnách nabízí dostatek svižných atrakcí, umí skloubit krvavá úmrtí a úvodní záhadno s nadhledem a ležérně hláškujícím Treatem Williamsem a konečně má skvělou poslední scénu, která je v rámci žánru docela slušným unikátem (velká škoda, že nedošlo na pokračování). A Famke Janssen se svým sexappealem je k ošklivé chobotnici vskutku promyšleným vizuálním protikladem. Proč už tohle dneska čas od času nevzniká... ()

JohnnyD

Zo začiatku som mal pocit, že pozerám tú najväčšiu sračku. Pseudovtipné hlášky, otrasné dialógy, biedni herci. Ale potom sa to zlepšilo a ten koniec ma dostal. Autori to zjavne nemysleli vážne a už obsadenie Treata Williamsa to naznačuje. Je vôbec väčší béčkar? No Eric Roberts, ale Treat je hneď za ním. ()

Nin

Učebnicový příklad filmů typu "b". Ale pokud jsou "dobrá" a "špatná" béčka, tak tenhle patří spíš k první skupině. Jako například odreagovačka poměrně vhodný. (4/10) ()

Zemřel herec Treat Williams

Zemřel herec Treat Williams