Kapitán Finnegan řídí svou nákladní loď, kterou si spolu s ním, mechanikem Joem Pantuccim a Leilou najala skupina mužů. Aniž by věděl, co veze, směřuje kapitán podle rozkazu k určitému místu Jihočínského moře. K témuž místu míří i obrovská zábavní loď Argonautica, jejíž majitel Canton právě vítá bohaté pasažéry. Na lodi se koná velkolepý večírek. Toho využije zlodějka Trillian, která sebere kapitánovi identifikační kartu a snaží se dostat do místnosti s trezory, posádka ji ale přistihne a zavře do skladu, než loď dopluje do prvního přístavu. Náhle však přestanou fungovat veškeré přístroje, loď narazí do čehosi obrovského, nastane panika a pak mohutné plavidlo zůstane stát na hladině, daleko od obydlených míst… Prakticky v téže době něco podobného postihne i nákladní loď kapitána Finnegana. Mechanik Joe ale ještě předtím zjistí, že v bednách, naskládaných v podpalubí, jsou uložené pumy. Loď se začíná potápět. Finnegan, Joe a několik mužů, doprovázejících náklad, náhle spatří nedaleko nehybně stojící Argonautiku. Rozhodnou se dostat na palubu a pokusit se získat nějaké náhradní palivo. Na lodi je ale čeká překvapení: všechny prostory jsou zničené, ale úplně prázdné. Jako by na hladině stála loď duchů… (TV Prima)

Indiana

Velkorozpočtové, brutální a zábavné béčko. Spolu s Mumií vrchol režijní kariéry Stephena Sommerse a Treat Williams akční polohu taky zvládá v klidu. Za mě spokojenost, na kterou rád vzpomínám. ()

Kusko.t2

Taká tradičná nenáročná hovadinka o chobotnici, ktorá na mori prekvapí veľkú zaoceánsku loď (ževraj najväčšiu a najluxusnejšiu na celom svete), ktorá je natrieskaná rôznymi prominentmi a smotánkou. Staviteľ a šéf celého tohto lodného veľdiela sa plaví tiež, avšak so zaujímavou myšlienkou a plánom. Avšak plány mu prekazí chobotnica (je to vlastne nejaký mutant), ktorá sa začne premávať, plaziť a celkovo robiť bordel (t.j. vysávať posádku, ale moc názornosti tam nie je) na lodi. Už je vám asi jasné, že je to vážne nenáročný príbeh, akých je plno a celkovo film nestojí za veľa. Vo všeobecnosti zlí herci, hudba, trápne miestami, efekty tiež nič moc. 2* dávam len za to minimum efektov, ktoré boli ako tak (asi 2 sa mi páčili), taktiež 2 humorné scény a za peknú kočku Famke Janssen. Ináč ostatné veci vystrihnúť, zlikvidovať, zahodiť na dno oceánu. ()

Cappuccino

Je to blbé, ale vo svojej podstate veľmi zábavné. Deep Rising je klasická B akcia z 90. rokov, ktorá pripomína Votrelca z Wishu. Film sa neberie vážne, a tak k nemu treba aj pristupovať. ()

Mi Nü-Chai

Je to hloupé a nesmyslné, hlavní příšera připomíná mix mezi chobotnicí, Alienem a bohyní Kálí, herci se ani nesnaží předstírat, že by měli něco hrát a scénárista se nejspíše předávkoval nějakým výživným halucinogenem a dostal moc zlý bad trip - ano, je to krutě zbytečný a zábavný film. ()

Sysel_CZ

Dle mého názoru, tenhle film můžou zle hodnotit jen lidé, kteří nevědí která bije. Je to proto, že Chobotnice je úžasná. Není úžasná v rámci fimografie, v rámci akce, v rámci hororu ani jinde; je úžasná v rámci hororové akce, žánru filmu určenému k masovému prodeji. Hledáte v tom víc? Proberte se a pusťte si něco jiného, Chobotnice je fajn :) ()

misterz

Mne sa tento akčný hororík páčil. Podľa môjho názoru, ide o ďalší silne podhodnotený film. A celkom nechápem prečo. Je to asi to najlepšie čo som videl v rámci žánru, keď ľudí niekde uväznených a ženúcich sa za záchranou naháňa a požiera nejaký bubák. Vizuálne efekty by mohli byť málinko lepšie, vyvažuje to však perfektná tiesnivá atmosféra, ktorá vydrží celý film. 75/100 ()

MIMIC

Ak má divák spadať do cieľovej skupiny konzumentov tohto filmu, musí mať rád béčkové kreácie pôsobiace dojmom, že ide o adaptácie videoherných akčných hororových strieľačiek a predovšetkým ho musia fascinovať hlavonožce a iné morské príšery. Ja tieto kritériá splňam (najmä to druhé) a jednu hviezdičku uberám len kvôli tomu, že som menej infantilný než Sommers a teda mu nemôžem zožrať úplne všetko. Pre mňa je tento prvý Sommers úplne najlepší. Nádherné kostrové pozostatky, zvuk stláčaného plechu, nerealistické digitálne príšery, burácanie rotačných guľometov, zvukové efekty, krátke hudobné motívy akčné a hororové (a to vraj Jerry Goldsmith neznášal horory!), napoly strávený fešák Billy (ó, áno, vanitas vanitatum et omnia vanitas), ktorý je paródiou na smrteľne vážne sa tváriacu Anakondu, Famke Janssen, ktorej to tu svedčí viac než v Bondovi a X-men - to všetko vytvára svet, do ktorého sa rád ponorím kedykoľvek znova. Nuž a taký sugestívny plagát (ten modrý) sa v súčasnom Hollywoode, kde je tendencia napchať doň hlavy čo možno najväčšieho počtu hercov (za všetkých spomeniem Fakultu a Halloween H20) rozhodne len tak nevidí. PS: Rob Bottin, dizajnér hlbokomorských príšer si svojho času zahral nemŕtveho kapitána Blakea, ktorý v Carpenterovej Hlmle vystúpil z morských hlbín. Možno preto je originálny názov filmu Deep Rising... ()

Goldbeater

Pamětihodné a velmi napínavé béčko s úžasnou hudbou Jerryho Goldsmithe. Tenhle film mám rád už od dětství a vždy se k němu rád vracím. Nikdy nezklame. Po Titanicu a Dobrodružství Poseidonu je tohle další snímek, po kterém vás přejde chuť na zaoceánské plavby. Navíc ten konec, to je taky věc. PS. Treat Williams konečně v pořádné macho roli! ()

Omnibus

No fuj, potvory hnusný, nenažraný! Skoro jako já, při mých nočních náletech na ledničku. Měly moje sympatie, navíc svými chapadly pozvedly prachsprostý béčkový film téměř až ke čtyřem hvězdám. A co byly vlastně zač? Wiki i Busopedie shodně uvádějí název Archea Otoya. Její rodokmen: táta hlavonožec, máma krakatice, dědeček slizký jako Vetřelec a babičce Adéle kručí hlady v břiše i v lodyze, protože ještě nevečeřela. Tato zmutovaná a přerostlá žížala prý žije 15 kilometrů (!) pod mořskou hladinou - tady někdo propadl na základce ze zeměpisu, buďto scenárista filmu nebo tvůrce českého dabingu - nebo na luxusních zaoceánských lodích, kde opruzuje nejen cestující na záchodcích, ale i milovníky hazardu u hracích stolů casina. Ovšem pozor! Pokud naše chobotnice prohrává v ruletě, bývá nevrlá a sežere krupiéra dřív, než novodobý pirát stihne říct Parley! ()

Legas

Tady spadl někdo na hlavičku. Chobotnice, která prostrkuje chapadla do všech zákoutí lodě. Jinak klasické béčko, na kterém Sommers natrénoval Mumii. ()

InJo

Nabušené akčně-hororové béčko se solidním hereckým obsazením, dobrou muzikou od Jerryho Goldsmithe a dokonale sebeparodickou tečkou. Velmi zábavná blbina bez zbytečných ambicí, která určitě patří k tomu lepšímu, co S. Sommers natočil. Jen ten český název byl zvolen opravdu hloupě... 70 % ()

Jordan

Jediný dobrý moment filmu je koniec, keď po útrapách s chobotnicou pristanú na ostrove podobnom raji na zemi a náhle zistia, že na ňom úraduje obrovské pralesné monštrum. Tento vtipný záver akoby sa ani nehodil do tejto kolosálnej béčkovej gebuziny. Famke Janssen je atypicky krásna herečka, tak neviem, prečo berie úlohy v takýchto volovinách. No a na záver, aby som len nehanil, na béčkový film tam sú miestami kvalitné efekty, nepríklad Billy, ktorého už natráveného vypľula chobotnica zo svojich útrob. Asi tieto tri spomínané veci zachránili moje hodnotenie tohto filmu na jednu *. ()

Anderton

Svojim spôsobom ide o nadčasové dielko, čím je film starší, tým je to väčšia guilty pleasure zábava. Paradoxne tak pobaví dnes viac ako v oných gýčových deväťdesiatkách. ()

Kothy

Tuhle 90kovou klasiku jsem už dlouho neviděl. Pořád má své kouzlo a obsazení je dost nabušené. Když u toho člověk moc nepřemýšlí, tak si to může dost užít. Parta vojáků obsadí luxusní výletní loď. Na ní ale už nejsou skoro žádní lidé. Většinu totiž zabila obří krvelačná chobotnice. Oni se tedy snaží dostat z lodi a ona je jednoho po druhém zabíjí, nic složitého. Má to dobré hlášky a jsou tam i slušné efekty na tu dobu. Přidává tomu i půvabná Famke Janssen. "Korejku jsem ještě neměl." :D ()

PetrPan

Povedené akční monster béčko s báječnými, leč digitálními,  potvůrkami či vzhledem k finále možná i jen jednou potvorou, rozhodně však ne chobotnicí. Bodycount je tu pak až neuvěřitelný, byť většina se odehraje mimo záběr, tak pohledu na výsledek pekelného řádění bestie/í nejsme ušetřeni, a to ani v případě útoků v pozornosti kamery. A pozor zde digitální efekty příjemně ustupují těm mechanickým s roztékajícím se latexem. Adrenalinová, přímočará a vlhce čvachtající kousavá a kluzká řežba. Čtyři chapadélka s Adélou na hrotu. ()

Slarque

Člověk nemusí být zrovna kryptozoolog, aby pochopil, že český název je poněkud mimo. Nelogický scénář navíc z tohoto monstra dělá nejnepravděpodobnější životní formu na naší planetě. Je to jenom béčko s triky z ILM a kupodivu mě jeho sledování ani moc nebavilo. Scénář měl být buď svižnější, nebo měl obsahovat něco, co bych nečekal. ()

Vitason

Vítejte v dalším díle filmového vaření. Dnes nám šéfkuchař Stephen Sommers představí recept na ďábelský guláš. Základem je veliký parník, kterým zamícháme, aby se do něj dostala voda. Pak přihodíme nějaké dary moře. Dochutíme plně vyzbrojeným komandem. A jako třešničku přihodíme neskutečně sexy Famke Janssen. Už z tohoto musí být každému jasné, že si Sommers půjčuje, kde může. Tu si něco vezme něco z Dobrodružství Poseidonu či Anakondy tam zase ze Smrtonosné pasti, ale věřte tomu ono to funguje. Figurky jsou sice hrozně schématické (hodní a zlí hoši jsou jasně vymezení), ale celé je to tak svižně a vtipně napsané, že to ve finále vůbec nevadí. Celým filmem totiž prosakuje nadhled a černý humor, který je u takových filmů potřeba jako sůl. Ve světle tohoto faktu je nutné říct, že i atmosféra celkem funguje, i když na druhou stranu se nejedná o horor, u kterého by jste si okusovali nehty až na maso. A chvílemi slabší efekty či okaté zadní projekce jen vybrušují béčkový status filmu k dokonalosti. Chobotnice je film plný skvělých hlášek, komických situací a řízné akce, u kterého jsem se skvěle bavil a jsem ve velkém pokušení dát 5*. P.S. Hodně mi to připomínalo Útok z hlubin Rennyho Harlina. ()

klerik

ČEĽUSTE+VOTRELCI Keď béčko, tak pekne namakané. Kópia scenára VOTRELEC: VZKRIESENIE, nič sa tu nebere vážne, jedna hláška za druhou, super triky, rýchla akcia, krásna brutalita, veľké búchačky, charizmatický herci (potrava), a človek má pocit, že najlepšia Sommersovka. No čo, nový Spielberg dobrodružstva a zábavy sa nezaprie. A čo sa týka akcie, toto od čias Camerona nikto nezopakoval... ()

Zemřel herec Treat Williams

Zemřel herec Treat Williams