Reklama

Reklama

Série(7) / Epizody(121)

Tlustý cynický kocour, který zbožňuje italské těstoviny, nenávidí sport a pondělky, sleduje televizi, ať dávají cokoli, ponižuje svého majitele a pohrdá psy. Vychytralá potvůrka, se smyslem pro anglický humor stejně jako nejstarší banánové gagy. Sebevědomý, cynický, lehce ješitný a hlavně nejtlustší kočičí elegán v historii, pán domu i ledničky. Kocour Garfield – král postaviček komiksového stripu. Narodil se v roce 1978 z pera a z čisté lásky kreslíře Jima Davise, kdy jeho tříokénkové kreslené historky začaly vycházet v novinách. V té době netušil, že se stane světovým fenoménem a jednou ho bude denně číst více než 220 milionů fanoušků v 250 zemích světa. I české čtenáře provází tato svérázná postavička na stránkách některých deníků i samostatných knížek už několik let. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (78)

profeek05 

všechny recenze uživatele

Nebýt části "Garfieldova rychlovka", která striktně kopíruje skvělé komiksy, a Garfieldových hlášek, zbyla by z toho jen pohádka pro děti předškolního věku. S originálními Garfieldovými stripy Jima Davise to má jinak pramálo společného, přestože je pod tímto podepsaný také. Na víkendová rána průměrný program, já ale radši zůstanu u komiksů ;-) ()

Pítrs85 

všechny recenze uživatele

Už podle mého avataru je asi zřejmé, že Garfield, ten cynický, sebestředný, líný a sarkastický kocour, je můj životní vzor, a Daviesovi komiksové stripy patří mezi to nejlepší, co dokážou komiksy nabídnout- miluju ten humor. Z něho toho v tomto seriálu moc nezbylo, inu tvůrci (a hlavně producenti) si řekli, že dětský divák by takovou várku ironie asi nerozdýchal a tak udělali z Garfielda jen tak trochu nerudného kocoura. Jenže v porovnání s tím, co za zrůdnosti udělali z toho tlustýho kocoura soudruzi po roce 2000, je toto ještě pořád masterpiece. Navíc miluju dabing Vladimíra Čecha, i ze samotných stripů na mě Garfield promlouvá přesně jeho hlasem. ()

Reklama

MarekT 

všechny recenze uživatele

Nejsem vášnivý čtenář Davisova životního díla, ovšem to neznamená, že si, pokud na to přijde, čas od času nějaký komiks přečtu. I přes nefanouškovství musím uznat, že komiks je úplně něco jiného - například cílová skupina... Nicméně sem tam pronikne do tohoto seriálu ona genialita (humor bývá občas stejný jako v komiksu), kterou se novinové "stripy" pyšní a tak se nedá zde říct, že tu máme před sebou ztrátu času. Vysoké hodnocení dávám také proto, že celovečerní film je otřesný. Dabing je v případě hlavní postavy (mluví Vladimír Čech) trefou do černého. ()

Annevintage 

všechny recenze uživatele

Dámy a pánové, Garfield a jeho přátelé. Česká televize uvádí americký seriál. MY! JSME! RÁDi RÁDI! ŽE!  JSTE!  S NÁMI!  Vezem ti písničky z planet! Jen doufám, že máte dost špaget.  Neboj!  Hledáme zem, kde se lidé umí bavit.  Hádejte, jak asi budem dneska slavit.  Tancem!  Smím prosit? A láskou!  Až potom. Jídlem!  To jistě. Co chceš více?  Chci herce.  My taky!  Překvápka!  Všech druhů!  A vtípky!  A klípky!  Salonů!  Našli jsme zem, kde se lidé dobře baví.  Hádejte s kým asi lidi rádi slaví.  Garfield nás v žádné síni neunaví.  Už jsme tady!  Jediný kreslený pořad, kde máte záruku, že se vám peníze dvojnásob vrátí.  Touhle znělkou začínal animovaný seriál o kocouřím žroutovi výborných Italských pokrmů Lasagní, Makaronů, Špaget, Pizzy a dalších Garfieldovi, o jeho starostlivém páníčkovi Johnovi a jeho psím příteli nepříteli  Oudiemu který sledovali možná víc než děti pubártáci. ()

Oskar 

všechny recenze uživatele

"Jsem líný a tlustý a jsem na to hrdý." Potíž je v tom, že tahle animovaná série se zaměřila primárně na dětského (tj. hloupého) diváka, takže je to docela slabota a s původními stripy to krom Garfielda, Jona, Odieho a dalších nemá nic společného. Přesto mě náklonnost k cynickému kocourovi s hubou plnou lasaní nutí přimhouřit obě oči a dát čtyři hvězdičky. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (7)

  • Část každé epizody s názvem "U. S. Acres" (do češtiny v seriálu přeloženo jako "Seldova farma") má kořeny ve stejnojmenném komiksovém stripu, který Jim Davis (známý jako autor komiksových stripů s Garfieldem) vydával v letech 1986-1989. (Zodd)
  • Garfield v okénku s nápisem pořadu řekne: „Hey, Heathcliff! Eat your heart out,“ čímž říká, že je lepší než Kocour Cliff, jiný slavný tlustý orangový kocour s vlastním animovaným seriálem, a že Cliff by měl taky pořádně žárlit. (Vitox)
  • Garfield během segmentu, kde říká vtip na konci znělky, povídá: „Žádný obří roboti nebo otravní modří lidé.“ Naráží tím na konkurenční animáky Šmoulové (od r. 1981) a Transformers (od r. 1984). (Vitox)

Reklama

Reklama