• Pítrs85
  ****

  Už podle mého avataru je asi zřejmé, že Garfield, ten cynický, sebestředný, líný a sarkastický kocour, je můj životní vzor, a Daviesovi komiksové stripy patří mezi to nejlepší, co dokážou komiksy nabídnout- miluju ten humor. Z něho toho v tomto seriálu moc nezbylo, inu tvůrci (a hlavně producenti) si řekli, že dětský divák by takovou várku ironie asi nerozdýchal a tak udělali z Garfielda jen tak trochu nerudného kocoura. Jenže v porovnání s tím, co za zrůdnosti udělali z toho tlustýho kocoura soudruzi po roce 2000, je toto ještě pořád masterpiece. Navíc miluju dabing Vladimíra Čecha, i ze samotných stripů na mě Garfield promlouvá přesně jeho hlasem.(10.11.2017)

 • MarekT
  ****

  Nejsem vášnivý čtenář Davisova životního díla, ovšem to neznamená, že si, pokud na to přijde, čas od času nějaký komiks přečtu. I přes nefanouškovství musím uznat, že komiks je úplně něco jiného - například cílová skupina... Nicméně sem tam pronikne do tohoto seriálu ona genialita (humor bývá občas stejný jako v komiksu), kterou se novinové "stripy" pyšní a tak se nedá zde říct, že tu máme před sebou ztrátu času. Vysoké hodnocení dávám také proto, že celovečerní film je otřesný. Dabing je v případě hlavní postavy (mluví Vladimír Čech) trefou do černého.(6.3.2009)

 • Oskar
  ****

  "Jsem líný a tlustý a jsem na to hrdý." Potíž je v tom, že tahle animovaná série se zaměřila primárně na dětského (tj. hloupého) diváka, takže je to docela slabota a s původními stripy to krom Garfielda, Jona, Odieho a dalších nemá nic společného. Přesto mě náklonnost k cynickému kocourovi s hubou plnou lasaní nutí přimhouřit obě oči a dát čtyři hvězdičky.(12.5.2003)

 • movieband
  ****

  Vypadá to, že je tu vícej Garfieldových fanoušků.Já patřím mezi ně a rozhodně si myslím, že komixy s Garfieldem jsou parádní.Nemají chybu a pobaví každého :D Tenhle seriál taky neni uplně přesný jak komix .. ale je rozhodně lepší než 2 filmové díly.Rohodně, ale stojí za shlédnutí.Vtipný a cinický Garfield tak jako ho známe.(7.7.2011)

 • Nancy
  ***

  Garfieldovi příhody jsou samozřejmě výborné, ale nikdy se to nevyrovná kreslenému comicsu. Rozdělení na několik částí v jednom pořadu je v pohodě, ale trochu jsou jednotlivé pasáže nevyrovnané. Garfield je v pohodě, ale kamarádi z farmy imho za ostatním značně zaostávají. Naopak se mi asi nejvíc líbí "Garfieldova rychlovka", která nejvíc připomíná tradiční comicsy o třech obrázcích. Škoda jen, že je to dělané pro mladší publikum, kterým zase není určena předloha.(11.3.2005)

 • - Část každé epizody s názvem "U. S. Acres" (do češtiny v seriálu přeloženo jako "Seldova farma") má kořeny ve stejnojmenném komiksovém stripu, který Jim Davis (známý jako autor komiksových stripů s Garfieldem) vydával v letech 1986-1989. (Zodd)