• Oskar
  ****

  "Jsem líný a tlustý a jsem na to hrdý." Potíž je v tom, že tahle animovaná série se zaměřila primárně na dětského (tj. hloupého) diváka, takže je to docela slabota a s původními stripy to krom Garfielda, Jona, Odieho a dalších nemá nic společného. Přesto mě náklonnost k cynickému kocourovi s hubou plnou lasaní nutí přimhouřit obě oči a dát čtyři hvězdičky.(12.5.2003)

 • Nancy
  ***

  Garfieldovi příhody jsou samozřejmě výborné, ale nikdy se to nevyrovná kreslenému comicsu. Rozdělení na několik částí v jednom pořadu je v pohodě, ale trochu jsou jednotlivé pasáže nevyrovnané. Garfield je v pohodě, ale kamarádi z farmy imho za ostatním značně zaostávají. Naopak se mi asi nejvíc líbí "Garfieldova rychlovka", která nejvíc připomíná tradiční comicsy o třech obrázcích. Škoda jen, že je to dělané pro mladší publikum, kterým zase není určena předloha.(11.3.2005)

 • Allegro.g.
  **

  Seriál se vyloženě nepovedl. Je to slepenec dvou částí, z nich jedna nemá s Garfieldem společného vůbec nic a je jen slabým odvarem klasické americké looney tunes. ale i ta Garfieldovská je dost málo zajímavá. Dětská a bez spádu. Z velkého charismatu Garfielda se nepovedlo vytěžit téměř nic. Ale i to málo stačí na dvě hvězdy(17.2.2004)

 • MarekT
  ****

  Nejsem vášnivý čtenář Davisova životního díla, ovšem to neznamená, že si, pokud na to přijde, čas od času nějaký komiks přečtu. I přes nefanouškovství musím uznat, že komiks je úplně něco jiného - například cílová skupina... Nicméně sem tam pronikne do tohoto seriálu ona genialita (humor bývá občas stejný jako v komiksu), kterou se novinové "stripy" pyšní a tak se nedá zde říct, že tu máme před sebou ztrátu času. Vysoké hodnocení dávám také proto, že celovečerní film je otřesný. Dabing je v případě hlavní postavy (mluví Vladimír Čech) trefou do černého.(6.3.2009)

 • gudaulin
  ***

  Původní strip je skvělá záležitost, svým cynickým humorem zacílená spíš na dospělého čtenáře, kdežto tvůrci animovaného seriálu sice zachovali základní půdorys se všemi postavami, ale posunuli se směrem k nekonfliktní rodinné zábavě, zaměřené na dětské publikum. Není to špatné, ale je to úplně jiné, než bych si přál. Celkový dojem: 50 %. Jedinečnost se zkrátka vytratila, zůstala rutina a mainstream.(14.4.2009)

 • - Část každé epizody s názvem "U. S. Acres" (do češtiny v seriálu přeloženo jako "Seldova farma") má kořeny ve stejnojmenném komiksovém stripu, který Jim Davis (známý jako autor komiksových stripů s Garfieldem) vydával v letech 1986-1989. (Zodd)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace