Výbušnej koktejl

• Francie Gunpowder Milkshake (více)

Sam (Karen Gillanová) bylo pouhých 12 let, když ji její matka Scarlet (Lena Headeyová), elitní vražedkyně, musela opustit. Sam byla vychována nelítostným zločineckým syndikátem, pro který pracovala její matka. O patnáct let později se Sam vydává v matčiných stopách a stává se nemilosrdným, efektivním a loajálním zabijákem. Když se však riskantní zakázka zvrtne, musí volit mezi loajalitou k organizaci a ochranou života nevinné osmileté holčičky Emily (Chloe Colemanová). Po odmítnutí mise má jedinou šanci na přežití: znovu se spojit se svou matkou a jejími nebezpečnými kolegyněmi „Knihovnicemi“ (Angela Bassettová, Michelle Yeohová a Carla Guginová). Tři generace žen spojí své síly v pomstychtivé válce proti těm, kteří by je mohli připravit o všechno. (HBO Europe)

wowylgu313

Absolutně výjimečně dávám "odpad" proto i tady dám aspoň tu jednu hvězdu... Jen bude vážně těžké napsat proč ... ? Za zajímavý název filmu? Za přijatelnou hudbu v pozadí? Za závěrečné titulky a ukončení trápení? Nevím přesně. Film totálně o ničem, neskutečně nudný obsazení, ničím zajímavý příběh a "efekty"? Jak když hrajete špatně graficky zpracovanou hru. Chvíli jsem si myslel že to bude něco jako John Wick v ženském provedení a mám zvláštní pocit že v některých okamžicích se to vážně snažilo okopírovat co šlo... Jenže vzniklo toto a proboha ... proč ... ()

Heywood odpad!

Tohle bylo tak hloupé, že už to snad ani hloupější být nemohlo, protože tvůrci se musí rozhodnout, zda točí thriller nebo veselou parodii. Obojí to být nemůže. Dvě přestárlé herečky s příšernými plastikami, hlavní hrdinka, která se chová nelogicky, ale snese rány páčidlem jako nic, plagiátování Johna Wicka bylo z mnoha částí zřejmé a hudba byla místy neposlouchatelná. Ty zpomalené záběry byly  k ničemu a nadbytečné a celý námět o vražedkyních byl k zahození už ve scénáři. A ty „knihovnice“ – to už se vykrádají i komedie z Flynnem Carsenem? V poslední době se roztrhl pytel s podobnými „hrdinkami: Ava - Bez soucitu, Rytmická sekce, Anna, Černá vdova..… Je toho hodně a jen něco obstojí. Co ale neobstojí je ta vnucovaná feminizace pomocí tak hrubého násilí a litrů filmové krve. Hodné vražedkyně mordují zlé vrahy? Ale to už vyvolává pachuť programové nenávisti k mužům obecně. Nad těmito „hrdinkami“, jako jsme viděli zde se divákovi pomalu a jistě už začíná zvedat žaludek. O takhle hnusný filmový svět stojí asi jen nějaký úchyl. Tak ať se svými odpady brzy zbankrotuje. ()

Rian_witcher

Tyhle bláznivé vtipné akční jízdy mě baví a Lena Headey, Carla Gugino a Michelle Yeoh umí i v pokročilejším věku pobavit svou akcí. ()

Mukade

Karen tváriaca sa superdrsne... well yeah... xDD..... ale ten jej krutopřísný xichtík mal aj svoje plus - naladil ma na komediálnu vlnu (: a to mi následne pomohlo ľahko prehltnúť jej "vysoko uveriteľné" bitky... xDD ........... synchronicita - včera som videl, 1.x, Birds of Prey (Harley Quinn) a dnes toto... ((:  ................... Posledná tretina bola za 2 ** , príliš patetické na mňa, ugh. Hrozne trápny záver, celá scéna, v reštike ..........Prvé dve tretiny  za 3-4**, posledná za 1-2, celkovo za 2 (posledná tretina má väčšiu váhu.. ) Najzábavnejšie až pamätihodné boli scénky s rajským plynom nafetovanými Boneheads. LMAO ()

Ja.Malachi

také...mno farebné..hodne spomalované čosi  čo chce byť ako ...kingsman.....dej obyčajný...herečky precenované..na akčný film... ()

Sopholojong

Dynamicke akcne tempo (zaverecny masaker v kniznici a bistre je dokonale hudobne podfarbeny), panoptikum zaporackych blaznov, momentalne najsexi milfky obrazovky pokope (Gugino, Yeoh a Bassett v jednom zabere su "gangbang" snom - neskor sa prida i "Cersei") a dlhonohe, rysave zlaticko Karen Gillan... to vsetko zabalene do "rozkrocenia" medzi tarantinovkou (soundtrack, prvky westernu, hlasky) a ritchieovkou (coolovost postav a ich ohozy - teplakovka Gillanky a kvadra zaporakov, prostredie, "ojebavky", spomalene zabery), ktore vsak vyslo na pol plynu, najma kvoli neskusenemu rejzovi a nekompaktnosti scenara (konzistentnost strihu si takisto dava pohov). A spominana Karen je najsexi "zrzka" Holly... ehm, Netflixu, ale hrat nevie - neveril som jej tu killerku ani minutu. PS: Ochrnute ruky Gillanky a soferovanie auta v garazach tou malou cernoskou su najprepalenejsou "wtf" scenou roka. To by ani Tarantino s Ritchieom dokopy nevymysleli. PS2: A prave jeden z dvojice T/R keby to chytili do svojich ruk, prerobili scenar (nechali by len ten pribehovy koncept), vlozili svoj rezijny styl a ponechali len tych hercov... to by bol "teprf" film. Oh my Lord!... Silnych 6/10 (ale v momentoch ako Carla s "rotacakom" alebo Lenin "wooovsky" skok az na styri "milkshakes"). PS3: Noz na hlavni pistole, ked dojde strelivo, je skvely napad. ()

Ondak

No tak asi mi takový styl filmu vyloženě sedí. Nikde žádné velkohubé řeči a ani rozhovory a od začátku do konce jen akce. Zpracování super, boje super, rozhodně jsem se nenudil a doporučuji. Škoda jen takového zvláštního konce. Ubírám hvězdu za takovou tu naivitu ve filmu a z logikou si taky nikdo hlavu nelámal. Film uběhl jak voda a nemá hluchá místa. Prostě milé překvapení... ()

mokki5

Těžký průměr. Na Výbušnej koktejl se někdy rád znovu kouknu, ale přesto to není nic extra. Johnwickovský příběh je fajn, je to místy i vtipné ale celkově docela odfláknuté. Akce klidně mohla být o dost drsnější a finále mohlo být také lepší. Asi největším pozitivem je fight v knihovně, což je ale na celý film celkem málo. Je ovšem fakt, že jsem se velice rád zase jednou koukl na Karen v akční roli - jen jsem od toho čekal o špetku víc, než jsem dostal. ()

jerisno

Velmi příjemné překvapení. Všechna odpoledne tohoto týdne jsem věnoval filmografii Karen Gillan. Herečku mám rád a sledovat ji na "plátně" jsou pro mě příjemně strávené chvíle. Ale ne vždy bylo posvícení. Ve vybraných snímcích byly některé slabší (Jumanji : Další level, V bublině, Dvojník) i výrazně lepší (Jumanji : Vítejte v džungli, Volání divočiny, Strážci Galaxie : Sváteční speciál). Nejparádnější byl ale Výbušnej koktejl. Přitažlivý retro-komiksový vizuál, dobře zvolení herci (Karen Gillan, Lena Headey, Michelle Yeoh), včetně dětské role (Chloe Coleman) i černě-humorný nadhled. Pro mě filmové překvapení měsíce. Aby toho nebylo dost, večery tohoto týdne jsem věnoval Kareninu staršímu jmenovci, Ianu Gillanovi a sjel jsem si jeho zásadní alba s Deep Purple, Gillan i to s Black Sabbath. Byl to takový poetický a příjemně strávený Gillanní týden. ()

Polux

5/10 | Kupodivu stále populární akční podžánr "holky s bouchačkama a jiným nářadím" se rozrostl o další příspěvek, který dopadl, zcela nečekaně:-), úplně stejně zapomenutelně jako všechny podobné pokusy před ním (čest všem osamoceným výjimkám) a Netflix si tak připisuje další zbytečnou katalogovku. | Scénář z pohledu originality nebo nápaditosti samozřejmě u podobných akčních béček nemá cenu vůbec řešit. Kdovíkolikátá variace na univerzum Johna Wicka včetně doslovné mytologie (hotel se vyměnil za bistro a analogie k církvi za bibliotéku a je hotovo) nemá čím překvapit a novinkou je pouze parodická rovina, což funguje tak nějak napůl (protože z protivníků, kteří působí jako naprosto neschopní idioti, se buduje respekt vůči hlavní postavě dost těžko). | Gillan svým prkenným projevem bohužel ukazuje své herecké limity (přehrávají ji prakticky všichni okolo, nehledě na velikost dané role) a stran fyzické akce na tom není o mnoho lépe (během bitek je poměrně jasně poznat, jak se ve scéně střídá nemotorná Gillan se stunt doublem). Akce a choreografie obecně je rutinní záležitost bez stylu, nápadu, nebo atmosféry (pouze slow-mo sekvence v bistru trochu vystupuje z řady). Celkový dojem tak vylepšuje jen doprovodný casting (vidět v jednom filmu Gugino, Yeoh, Bassett a Giamattiho potěšilo), slušný OST a zajímavá výprava balancující na hraně současnosti a papundeklového retra. | PeZet ()

Sa.sa

Super film plný přestřelek, akčních soubojů i zajímavého děje... Rozhodně stojí za zmínku a shlédnutí... Ten konec byl fajn... ()

LEFTFLANK

Zase Netflix? Zase mimo? tí chlapci idú ako na zotrvačník. Nemôže im dať niekto exkurziu do Hollywoodu keď už sa tak strašne snažia. Niežeby v Hollywoode nevznikali sračky ale u mňa sa Netflix production nevie dostať ani za tretiu hviezdu. Už len taká Black widow je na míle vzdialená tejto blbine. Mininálne by to chcelo kus schopnosti pozorovania, lebo toto sa tak strašne snažilo ísť v stopách Harlequin and Bird of Prey až to bolí. A pritom schpnejší producent by povedal takto nie dievčatá. Holt iq a rovnoprávnosť (korektonsť) dnešnej doby nepustí. ()

Tyldalol

Tento film jsem si pustila kvůli Karen Gillian, která tu jako vždy skvěle zahrála hlavní postavu Sam. Vedlejší postavy tu jsou ale taky dobré, včetně holčičky která zahrála Emily. Vztah Samanty a její matky je dobře zpracován i vztah Emily a Sam. Připomíná mi to Johna Wicka ale trochu horší ženská verze. Tenhle film je prostě dobrý a vám doporučuji si vzít milkshake a zkouknout ho. ()