Série(2) / Epizody(23)

Češi jezdí na chatu. Jezdí tam proto, aby byli v pohodě. A v pohodě budou, i kdyby se kvůli tomu měli zabít... Komediální epizodický seriál Osada zkoumá s velkým nadhledem český fenomén chataření. Kde jinde se mohou potkat tak různorodé a odlišné postavy než v chatařské kolonii? Milionář, který tají svůj majetek, aby zůstal v osadě oblíbený. Spisovatelka románů červené knihovny. Nepraktický ajťák, který i dříví seká podle návodu na internetu. Voják speciálních jednotek v záloze, který ve skutečnosti pracuje jako kadeřník v salonu své ženy. A další svérázné figury, které mají společné jen jedno – chataření... Do chatové osady Záhoří jezdil už jejich děda, jejich rodiče a budou jezdit i jejich děti. Platí neměnná pravidla a tradice. Přestože se svět mezitím změnil. Někdo zbohatl, někdo naopak. Stali se z nich pravičáci i levičáci, Pražáci i Moraváci, liberálové i milovníci tradičních hodnot, staří i mladí. Vzdálili se sobě na hony. Kdeco vidí jinýma očima. Neshodli by se v práci, u televizního programu ani u voleb. Vůbec by se totiž nepotkali. Podle toho to od pátku do neděle v osadě vypadá. Ale nakonec se všichni nějak vrátí k tomu nejdůležitějšímu, co vnímají společně: na chatě je pohoda. Pohoda, i kdyby to mělo stát všecky zbytky sil. A to je taky nejrozumnější evangelium, které by Češi mohli darovat rozhádanému lidstvu: jezděte na chaty a na světě místo válek zavládne pohoda! (Česká televize)

Recenze uživatele mira007 k tomuto seriálu (25)

Osada (2021)

Geniální námět chatařské osady Záhoří a jejích obyvatel, dobře obsazené, zahrané ( geniální Holub, zábavný Majer, autentická Plodková ) a dokonce někdy i s vynikající atmosférou, ale co naplat, je to prostě jen zase pásmo plků vydávaných za cool vztahové názory, což je takový rukopis pana Kolečka. Chvíli to může být zábavné, ale třináct hodin je prostě moc nestravitelná vata, ikdyž mne to jako celek i bavilo, ale nic extra z toho nevylezlo. Seriál Čt na jedno použití. ()

Epizoda 1 (2021) (S01E01)

Čekání v nekonečném trapnu na jeden jediný trochu vtip. To nemyslí vážně, snad!! ()

Epizoda 2 (2021) (S01E02)

mírné zlepšení díky Holubovi. ()

Epizoda 3 (2021) (S01E03)

Krůček po krůčku zlepšení, ale ani grilovačka z toho zatím něco suprovýho nedělá. ()

Epizoda 4 (2021) (S01E04)

Opět  krok za krokem maličké zlepšení a téma prvního koupání na mne přivolalo atmosféru  kempingu  Třetí  hvězda za Holubovi v hospodě. ()

Epizoda 5 (2021) (S01E05)

Pásmo plků o ničem. ()

Epizoda 6 (2021) (S01E06)

Holub jako model za dvě hvězdy. ()

Epizoda 7 (2021) (S01E07)

Asi jsem se nějak naladil na tuhle prapodivnost, ale to reklamní focení mi sedlo jako dobrá zábavná blbina. ()

Epizoda 8 (2021) (S01E08)

Škoda, že to takhle nefrčí od prvního dílu. Dulava to zvedl o hvězdu výš, ale i tak asi nejlepší díl. ()

Epizoda 9 (2021) (S01E09)

Arnoštka v akci II. a Majer na jednotku. ()

Epizoda 10 (2021) (S01E10)

Akce skleník trochu nic moc. ()

Epizoda 11 (2021) (S01E11)

Pásmo rádobymoudrých plků o ničem. ()

Epizoda 12 (2021) (S01E12)

Všichni kvetou nad postavou Sáry Lutovské, ale mně přijde, že to je na její věk celkem herecký koncert. ()

Epizoda 13 (2021) (S01E13)

Tak nakonec takový malý táborákový coming out. Docválalo to do konce a ani to nebolelo. ()

Série 2 (2023) (S02)

S01 < S02 a to jen kvůli postavám Holuba a Majera, kvůli, kterým jsem se po dlouhé době u české komedie opravdu zasmál. Ostatní jen jako křoví, nebo úplně zbyteční. ()

Epizoda 1 (2023) (S02E01)

První díl druhé série a mne spíš napadlo obecně, jak hodnotit dílo scénáristy, když jeho osobní život je desetkrát barvitější a zábavnější než to, co pak hází na papír. Strašně slabé, Kolečko se opakuje, ale třeba se to rozjede. Malým plusem je přibrání do party Marka Daniela a Kristínu Svarinskou. ()

Epizoda 2 (2023) (S02E02)

Manipulátor Majer, který udělal playboye z Holuba, který (pozor spoiler) odkopne Svarinskou tři hvězdy. Tohle mne bavilo. Sestava v dnešním díle funguje o třídu líp něž ten zbytek. ()

Epizoda 3 (2023) (S02E03)

Slunce, seno, Velikonoce osada ... plky plky plky, naštěstí tam občas úřaduje Majer jako Franěk, tak to působí aspoň trochu méně bolestně. ()

Epizoda 4 (2023) (S02E04)

Duo Majer Holub úřadovalo na téma zeď nářků, polyamorie , podprsenková jarmulka a ... mne to fakt pobavilo. ()

Epizoda 5 (2023) (S02E05)

Takhle by to mohlo i fungovat, sice jen díky dvěma postavám Holub, Majer a ostatní jsou jen do počtu, ale já se regulerně bavil. Bomba byla bomba. ()