Kukačky

Česko, (2021–2023), 22 h 47 min (Minutáž: 52–59 min)

Série(2) / Epizody(26)

Seriál Kukačky vypráví příběh mladého manželského páru, který zjistí, že jejich syn není jejich. Když se dozvědí, že došlo k záměně, musejí se rozhodnout, co udělají. Žádné řešení není jenom dobré. Záměna dětí na malém městě se dotkne nejen rodin, kterých se přímo týká, ale i ostatních obyvatel. Vzhledem k tomu, že k záměně došlo v místní nemocnici, zasáhne osudová událost do života mnoha dalších. Abychom pochopili vazby a vztahy mezi lidmi ve městě, vyprávění se dotkne i událostí v minulosti. Lidé si totiž nesou svá tajemství i nenaplněné touhy, které v kritických chvílích vyplouvají na povrch. (Česká televize)

oli9

Skvělý seriál na české, dokonce i evropské poměry. Skvělé herecké výkony i scénář. Vše do sebe zapadlo jak mělo. K hereckému obsazení není co dodat. Dosti kritizovaný Adamczyk tam taky sednul, taky mi byl nesympatický ale možná proto tam sednul taky. Vždy si získá někdo vaše sympatie a někdo ne. Jinak jsem se bál posledního dílu ,ale dopadlo to nad očekávání. Jediné co jsem si kladl otázku bylo... Co sakra koho si odvedla Policie ?? No možná si nechali otevřená vrátka na 2. řadu ()

Myath

Přesně o 12 dílů a 46 postav víc než by bylo třeba. Něco jako Vražda v Orient Expressu, kdy byl v místnosti s miminama každej a jednou je vyměnil, až se jich tam vystřídal dostatečný lichý počet. ()

PenelopaW

!!! POZOR SPOILERY !!! Tak tohle byl velice podařený seriál! Na jaře jsem ho nesledovala, přišlo mi, že by mi téma nemělo co říct. Výměna dětí mi pokaždé evokuje nechvalně proslulou událost z jedné porodnice v roce 2006 a vtip, který se pak vyprávěl. (V porodnici se sejdou Slovák, Maďar a černoch.) Ze zvědavosti jsme si seriál nyní pustili z archivu ČT a i můj vybíravý muž se velice rychle zaháčkoval. Přemýšleli jsme, o čem tolik dílů může být, když je vše v podstatě prozrazeno hned v první epizodě, ale nakonec nám bylo líto, že těch dílů nebylo ještě víc. Líbilo se mi i prolínání s minulostí a dávnými hříchy, obdivovali jsme se výkonům některých herců (zejména pár Remundové a Novotného mi přišel krásně civilně zahraný), některé postavy nám záhy přišly sympatické (Luboš Veselý), jiné vyloženě odporné (Jan Dolanský nebo pár Veronika Freimanová + Jiří Štrébl). Celou dobu jsem sázela na to, že děti vyměnil doktor, protože tak zápornou postavu aby pohledal. Rozuzlení v tomhle ohledu překvapilo, i když zpětně (z pohledu pravidla, že žádná postava v příběhu není zbytečně) by se dalo odhadnout. Líbily se mi herecké výkony dětí - zkrátka jsem po celou dobu měla pocit, jako kdybych sledovala životy skutečných rodin a ne herce. Hloubku tématu asi ocení především ti, kteří už sami dítě mají. ()

Grázl83

Výborné herecke obsazení a výkony, kvalitní režie. Bohužel je to dost roztahane a tím pádem místy nudné. Jindy zase silné, emotivní. Pokud byste to zkratilo na 8-9 dílů, mohlo to být i za plný počet. Takto na pomezí 3-4 hvězd, za silný poslední díl dám 4 ()

DAJAAAA odpad!

Absolutně mě to nebavilo, nezáživný stupidní seriál ze současnosti. Špatní herci, špatná režie, všechno špatně. ()

Igy007

Hodnocení první řady. Na seriály a filmy s rodinnou tématikou moc nejsem, ale tento se mi líbí. Chtěla jsem dát 4, ale nakonec dávám 5. Hodně zajímavý a dobře rozvedený námět. Příjemný vizuál, krásné prostředí. Povedené obsazení, kvalitní velmi uvěřitelné herecké výkony, uvěřitelné postavy, lidé s city a chybmi, někdy taky pěkně bezohledné svině. Místy mě to dojalo, místy rozesmálo, rozněžnělo, husí kůži vyrobilo. Hezká hudba. Absence woke kvót, ani jeden úchyl nebo něco na ten způsob. Prostě bez mušek. Takže za plnej. ()

dtom

Po dlouhé době, parádní seriál. Kamera, střih, hudba a hlavně herecké výkony za 1*. Příjemné překvapení. ()

Sfaxia

Abych se těšila na pokračování českého seriálu, to se mi dlooooouho nestalo. Děkuji všem co se na něm podíleli. ()

PoprockCZ

Tento styl seriálu mi nesedl, objevuje se tam příliš mnoho postav, které jsou jak se říká na facku a původně zajímavé téma je zdlouhavě natahováno do 13 dílů. Myslím, že tak 3 epizody by tomu sedly, toto už má blíže spíše ordinaci než propracovanému dílu. Ale chápu, seriál, vysílající v páteční televizní večer pro celou rodinu a s notnou dávkou emotivně divadelních výkonů, si jistě našel své publikum. ()

kirstine

Po dlouhe dobe velmi pekny serial. Opravdu skvele herecke vykony, az na Martina (Adamczyk). To bylo chvilemi opravdu zalostne a kvuli nemu jsem chtela dat hvezdy 4. Ale nakonec, bylo to snad jedine slabe misto tohoto serialu. Jinak scenar uzasny, vyborna hudba, vysledek necekany.... ostatni role opravdu neskutecne zahrane. Clocek to se vsemi prozival.... bohuzel, protoze tohle nechce nikdo zazit.... ()

JB001

Jsem rád, že jsem tomu dal šanci, a po zhlédnutí závěrečného dílu nezbývá než konstatovat, že se to po všech stránkách povedlo. Podotýkám, že jiné české seriály kromě Poldy nesleduji. ()

EasternJoe

Po velice dlouhé době kvalitní český seriál, ve kterém i někteří okoukaní herci dokáží opět hrát. Bylo tam pár scenáristických slabin a Marta Dancingerová, ač skvěle hrála, tak mě bohužel její hlas trochu iritoval. Zajímavé a celkem reálné vyobrazení PAS v české tvorbě. I dějové linky na pozadí nejsou špatné. Asi jedinou skutečnou i scenáristickou slabinou je závěrečné "rozuzlení". To sice bylo překvapivé, ale taky zklamalo. ()

Tr0nic

My môžeme na Slovensku takýto seriál iba závidieť (viď. Slovania), Bolo to trocha natiahnuté, ale dej a herecké výkony fakt stoja za zhliadnutie. ()

BlackMolla

Úžasný seriál - za mě mezi českými seriály prostě top. Moc se mi líbilo herecké obsazení, všem jsem to věřila a prožívala to s nimi. Bylo zajímavé sledovat, jak každý danou situaci vnímá jinak a postupně se s ní vypořádává. Opravdu vše bylo uvěřitelné. Těšila jsem se na každý nový díl. V každém dílu toho bylo tolik, že jsem sama nevěděla, jestli mě víc zajímá, kdo to celé způsobil nebo jak se s tím poperou hlavní hrdinové nebo vedlejší příběhy jako kdo prásknul útěk rodiny primářky, s kým čeká dítě Marcela a s kým nakonec skončí.. no a konec byl docela překvapení ()

12. Ceny české filmové kritiky - nominace

12. Ceny české filmové kritiky - nominace

04.01.2022

Dnes byly Sdružením české filmové kritiky zveřejněny nominace na výroční Ceny české filmové kritiky za uplynulý rok 2021. Celkem bylo nominováno 16 děl, z nichž nejvíc nominací (celkem 6) získalo… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD