1mArc0

Snímok, ktorý zarobil milióny, z Umy Thurman spravil hviezdu, John Travolta späť zavítal do hereckej elity, kultový tanec Vincenta a Mii, nesmie chýbať. Quentin ukázal, že je skvelý režisér a zároveň týmto filmom nastavil laťku, ktorú už neprekonal. Samozrejme, že Jules a Vincent, ktorí držia zbrane, sa stali častými motívmi, na plagátoch. Čo, by to bolo nepozrieť si tento film: „Ty si nevidel tento, film?" /95%/ ()

Godhaj

,,I like being called a tulip. Tulip is much better than Mongoloid.“ Pulp Fiction je příjemný film plný výborných dialogů. Ale tu kultovnost jsem v něm teda nenašel. Možná je to tím, že jsem ho viděl v anglickém znění s titulky. Tím možná utrpěly hlášky, které asi v češtině vyznívají úderněji. Nicméně i tak je scénář pěkně vybroušený, a když postavy mluví, je to paráda. O to více mě zamrzelo, že některé příběhové linky nejsou tak zajímavé. Například Travoltovy lapálie s Umou film nikam neposunuly a rozhodně bych se bez nich obešel. Ostatní minipříběhy dávají dohromady pěknou koláž. Z herců si pro sebe nejvíc urval Samuel L. Jackson, který má nejvíc prostoru a řádně toho využívá. Dále mě potěšil příběh s Willisem a krásně zahraná postava odstraňovače problémů Harvey Keitelem. Soundtrack je chytlavý a obsahuje krásné rytmy a tóny. Přes to všechno se však u mě jednalo pouze o příjemnou podívanou, nic víc. ()

Kukolar

Dal som si čas a pozrel si konečne celý tento tzv. kultový film. Film to bol dobrý, zábavný, pobavil som sa, niekedy som sa naopak nebavil a v konečnom dôsledku si dám ďalšiu z čiarok do diára za ďalší pozretý film. Tam to u mňa končí. 3/5 ()

Stanix

Jeden z filmů, jež mám do detailu uložen v hlavě. Dejte mi papír a tužku a za hodinu vám z hlavy sepíšu celý scénář. ()

DrobekSKS

Ten nejkultovnější z kultovních filmů! Quentin Tarantino se tímto filmem zařadil mezi nejlepší světové režiséry. ()

IvonaK

Tento film jsem milovala řadu let. Ikdyž jsem ho nikdy moc nepochopila, jak se ty děje strašně přehazují. Ale viděla jsem ho s nadšením asi 250x, neboť tam hraje zlatá sbírka nezapomenutelných herců. :-) ()

tlesk

Kult. Legenda. Dokonalost. Já ani nevím co ještě k nejslavnějšímu dílu mého filmového boha dodat. Tarantino se vyznačuje neskutečnou prací s dialogy, postavami a rozkročeností v rámci žánrů. Nejzajímavější na tom je, že si časem vytvořil vlastní svébytný tvůrčí rukopis, který se mnozí marně snaží napodobit (a většinou to sklouzne do béčkového průměru), a jenž je patrný už zde. Pokud někdo dokáže povýšit zdánlivě tuctový brak do vod geniálnosti, je to právě onen "magor z videopůjčovny." :) ()

Tarhiel

Treba povedať, že som nebol úplne v nálade pozerať ten film, ale bolo zaujímavé vidieť jeho staršiu snímku a uvedomovať si pri tom, ako krásne zapadá do jeho filmografie, ako sa autor vyvíja, vidieť v ňom prvky jeho starších filmov (nehovorte mi, že Mr. Wolf nie je odkaz na Reservoir Dogs), a zároveň vidieť vtedy ešte len potencionalitu vecí budúcich (scéna s katanou - Kill Bill a stavba na dialógoch a-lá Hateful Eight). A celý čas som čakal, že scéna so zázrakom bude nejako realisticky vysvetlená, o to viac ma prekvapilo, že nebola - a v tom prípade Julesovo rozhodnutie úplne chápem :D (4/5*) ()

Scraffy

No ja neviem... Všetci sa tu nad tým rozplývate, že je to kult a ja neviem čo ešte. No mne to neprišlo až také dobré. Sú tam nejaké pasáže, ktoré sú dobré, ale naopak väčšina takých, ktoré sú maximálne zbytočné a až moc trápne. Neviem, asi mám vkus na iný žáner alebo čo, len mne sa to proste až tak nepáčilo. ()

hekla

Nenapodobytelný snímek, s parádní hudbou, nesmrtelnými gagy, originálním stylem vyprávění a výbornými hereckými výkony. I přesto mě to ale dech nevyrazilo. Bohužel. ()

Marty7CZ

Vůbec nemám ten film tak v lásce, jak místní obecenstvo. Připomíná mi to až skoro fanatismem lidi, co obhajujou konzole od Sony nebo mobily vod Applu... Nevím no, prostě mi to perverzitou nikdy nesedlo a hotovka. 50% ()

papilon395

Tak jsem se až teď, v seniorním věku, na tento cooltovní film prvně podívala. Nemám totiž ráda násilí, Ale tohle je tak velká kravina, že divák brzy pochopí nadsázku a pak už se jenom kochá. Myslím, že herci si svoje party náležitě užívali. A taky věřím, že to bude stát za další zhlédnutí. ()

SONY_

Teprve až na druhý pokus jsem dodal tu pátou hvězdu. Není to film, na který bych se koukal pořád, ale jestliže ho budou dávat v televizi a nepůjde nic jiného, nepřepnu, je to originální, ale slovem „kultovní“ bych ho nenazval. Jdu si taky koupit burger. /90%/ ()

Niflheim

99 %. Scénáristická dokonalost. Na Pulp Fiction bych se zvládl dívat i při dvakrát delší stopáži, zde je čas opravdu relativní záležitost. Není potřeba psát zevrubnou analýzu – kultovní, nadčasové, formotvorné. Jestli bych si rád v životě něco znovu zažil na vlastní kůži, tak je to první zhlédnutí tohoto Tarantinova veledíla. ()

Najt

Tohle se těžko hodnotí a těžko převypráví. Je to kult jako prasa, ale podle mě to není kult protože by to bylo tak geniální, ale protože o tam každý mluvil. A protože Quentin Tarantino, jako přinašeč velkého násilí a šílených dialogů, co by oblíbený a jedinečný režisér. Tohle je film na který musíte mít chuť. Pustit si ho po kalbě, nebo ve 3 rano je blbost, protože Vás utahá k smrti. Ono se tam totiž víceméně nic moc neděje. Žádná akce, příběh se ztrácí v samostatné mozaice kapitol, kde má každá svůj příběh a když se kapitoly propojí zjistíte, že pribeh se točí dokola. Takže neni úplně jasné kde je počátek a konec. Ale když máte chuť na neco kouknout a soustředite se, tak Vás film odmění neskutečnými dialogy, párkrát jsem se fakt pobavil. Neskutečným hereckým výkonem a netradiční filmařinou. Tenhle film je jen jeden a nic podobného jste určitě neviděli. Od dětství jsem se tomu vyhýbal, teď už nastal čas. Tenkrát bych byl odvareň mnohem více, dneska už toho člověk viděl dost a tohle jsou přeci jen už 90 léta. Ale i tak řeknu, že to bylo hustý .. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil

17.02.2023

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

16.05.2021

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

10.08.2020

Star Trek 4 našel režiséra