Resident Alien

Komedie / Drama / Mysteriózní / Sci-Fi
USA, (2021–2024), 25 h 18 min (Minutáž: 44–47 min)

Tvůrci:

Chris Sheridan

Předloha:

Peter Hogan (komiks)

Hudba:

Noah Sorota

Alan Tudyk, Alice Wetterlund, Sara Tomko, Levi Fiehler, Elizabeth Bowen, Mandell Maughan, Gary Farmer, Corey Reynolds, Ben Cotton, Patrick Keating (více)

Série(3) / Epizody(34)

Sledujeme mimozemšťana Harryho (Alan Tudyk), který převzal identitu maloměstského lékaře z Colorada. Harry pomalu začíná zápasit s morálním dilematem své tajné mise na Zemi. (Petrmachovec)

Recenze uživatele matop89 k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2021) (S01)

Výborný Alan Tudyk, pričom 1.sériu by som v kontexte ďalšej 2. a 3. série ,hodnotil o hviezdičku menej, nakoľko dávka humoru to bola na môj vkus menšia a vlažnejšia, avšak momenty ako Harry skrytý pod posteľou ukazujúc prostredník Maxovi, zatiaľ čoho chlácholia rodičia, je na nezaplatenie a nikdy sa mi neokuká:)/spoiler alert/ Čo sa týka humoru a pohľadu "Aliena Harryho" na ľudstvo, tak v mnohých prípadoch sa v jeho vtipných konštatovaniach dá v skutočnosti vyčítať fakt, a to ako sme mi vo veľkej časti naozaj nevyspelá spoločnosť, najmä mentálne vskutku stále primitívna. -napr:  "Animals, they do the killing to eat, but humans, they kill, because they feel small, and by killing they feel powerful, at least for a moment. Pre mňa príjemný seriál, ktorý dokonale skĺbil fikciu s realitou,čo spríjemňovali neokukané humorné situácie, ktoré opäť potvrdzujú fakt, aký skvelý komik Alan Tudyk je. ()

Season 2 (2022) (S02)

Ak by existovala 4,5 hviezda, dám tú, nakoľko pre mňa znamenala viac humoru a opäť a raz viac netradičných humorných situácií. Dokonalé doplnenie 2. ufónskej rasy, ktorá stále harmonicky dopĺňa atmosféru, ktorá zo seriálu plynie od prvej časti 1. série. Alan Tudyk potvrdzuje,že je  rovnako tak dokonale vtipný ako bol v Príbehu rytiera, či Tucker, Dale and Evil a určite by si takýchto hlavných rolí zaslúžil viac. Jeho humor v tomto prípade ako aliena, je obdobne veľmi trefný ako to bolo v 1. sérii, na margo faktu, ako sa v skutočnosti mi ako ľudstvo cítime: V rámci galaxie bezvýznamné drobné zrnká prachu a s tým spojená aj existencia, no za to egá, ktoré by dokázali svojou nebotyčnosťou prepájať galaxie :)   P.S. Ufónsky prostredník nikdy neomrzí :) ()