poster

Stan a Ollie

 • Velká Británie

  Stan & Ollie

 • USA

  Stan & Ollie

 • Kanada

  Stan & Ollie

 • Slovensko

  Stan & Ollie

  (festivalový název)
 • Austrálie

  Stan & Ollie

 • Nový Zéland

  Stan & Ollie

Drama / Komedie / Životopisný

Velká Británie / USA / Kanada, 2018, 98 min

Komentáře uživatelů k filmu (102)

 • Enšpígl
  ***

  Příběb vůbec nedrží při sobě a nebýt některých samostatně fungujích scén měl bych s ním mnohem větší problém. Naštěstí alespoň oba hlavní představitelé se na své role připravili skvěle a ve filmu jedou hereckou první ligu.(21.6.2019)

 • Malarkey
  ****

  Steve Coogan a John C. Reilly se pro role Laurela a Hardyho nejspíš narodili. Po jejich herecké stránce jsou to dokonalé filmové orgie. Škoda, že příběhově už to není taková pecka. Dokazuje to, že dobrým řemeslem a skvělými hereckými výkony nezachráníš průměrný scénář…a to i přesto, že se snažíš sebevíc. Chvílemi to prostě byla nuda. Nicméně příběh těchto dvou komiků mě dost zaujal a vytvořil jsem si na ně dojem, že oba museli být hrozně fajn chlapi. Takže třeba, že se příště dočkáme dalšího podobně laděného filmu z jejich světa…rád bych se na něj opět podíval.(30.10.2019)

 • T2
  ****

  Rozpočet $10miliónovTržby USA $5,470,235Tržby Celosvetovo $24,420,923▐ Pre mňa veľmi milé prekvapenie, týchto dvoch komikov v čierno-bielych groteskách som mal veľmi rád a tu ich záver kariéry strhne aj vďaka bravúrnemu hereckému prejavu hercov ako Steve Coogan a John C. Reilly. Doslova pohladilo. /85%/(17.11.2019)

 • tron
  ****

  „Starneme. Ale ešte sme neskončili.“ Nie je to geniálny film, ale má veľké srdce a rozpráva silný a nezabudnuteľný príbeh o dvoch priateľoch, ktorí to spolu, až na pár výnimiek, ťahali celý život a prešli si zlým aj dobrým. A za to si ho vážim a mám ho veľmi rád. Neviem, či ma viac bavili postavy alebo herci, ale v tomto prípade je to tak nejak skvelým spôsobom jedno a to isté. P.S. – Dole klobúk ale i za ich manželky. Respektíve herečky, ktoré ich v tomto filme hrali. Hoci i v tomto prípade je to tak nejak skvelým spôsobom jedno a to isté.(22.12.2019)

 • Dadel
  ***

  Masky i mimika obou herců jsou dokonalé, skoro jsem věřil, že se koukám na skutečného Laurela a Hardyho. Proto jsou zdaleka nejzábavnější části filmu ty, kde předvádějí nějakou grotesku. Části věnující se jejich osobním životům (které představují mnohem větší část stopáže) už jsou nepříliš zajímavé. Zásadní chybou je už námět - film se věnuje sklonku jejich kariéry, kdy už jen dělali divadlo v Anglii pro hrstku diváků. Mnohem radši bych se koukal na jejich vzestup ke slávě a točení němých grotesek:((21.3.2019)

 • Djoker
  ***

  Hořký závěr kariéry nejslavnější dvojice komiků 20. století, která je součástí základních stavebních kamenů továrny na sny. Při sledování jalových scének si člověk uvědomí, jak velký posun lidstvo udělalo v oblasti zábavního průmyslu.(26.10.2019)

 • choze
  ****

  Taky bych byl radši, kdyby se to zaměřilo na natáčení jejich slavných grotesek, než na divadelní epilog jejich kariéry, ale i tak je to příjemná životopisná záležitost. Coogan a Reilly jsou přesní a okouzlující.(4.5.2019)

 • gogo76
  ***

  Už od detstva som mal týchto chlapíkov rád, ich grotesky som si nikdy nenechal ujsť. Nový film potešil, ale trailer veľmi neodkryl o čom by mal film byť. Po zhliadnutí musím povedať, že práve tu je problém. Herecky je to óda na dokonalosť, Coogan aj Reilly sa pre tieto úlohy narodili. Práve preto dosť naserie, že príbeh, ktorý sa venuje ich upadajúcej popularite a konci kariéry je dosť nevýrazný. Chcelo to širší pohľad, zoznámenie ,vzostup i pád, to by bolo určite celistvejšie a divácky vďačnejšie. 60%.(20.11.2019)

 • 2Pac
  *****

  Velmi velmi prijemny film. Grotesky Olivera a Hardyho som ako dieta miloval. Coogan aj Reily v hlavnych ulohach su genialni.(18.3.2019)

 • D.Moore
  *****

  Neskutečný koncert Steva Coogana a Johna C. Reillyho, kteří se Laurelem a Hardym stali nejen na jevišti, ale stoprocentně se do nich vžili i jako do opravdových lidí a skutečných přátel. To, co předvádějí, spolehlivé odvede divákovu pozornost od ne zrovna objevného příběhu (i když mě velmi potěšilo, že film zpracovává právě sklonek jejich kariéry) a v závěru snadno dojme. Tak krásné to je.(26.10.2019)

 • Xmilden
  ***

  Životopis těchto legend grotesky mě známý nikterak nebyl, což v nejbližší době napravím. Steve Coogan a hlavně John C. Reilly předvádějí naprosto přesvědčivé výkony a já mám chuť na nějakého Laurela a Hardyho. 65%(4.5.2019)

 • LiVentura
  *****

  Báječná milá pocta největším klaunům světové grotesky. Fantastické. Byli úžasní a vždy si je rád připomenu.. :-)(27.3.2019)

 • Aky
  ****

  To je ukázka, jak by měl vypadat milý, příjemný film. Jednoduchoučký příběh, který si na nic nehraje, pokorně se opírá o skutečnost a staví na dokonalé imitaci dvou hlavních protagonistů. Opravdu mne to vzalo.(28.10.2019)

 • lamps
  ***

  Stan & Ollie je příjemný nostalgický snímek, jedoucí podle předem známé šablony a určený výhradně fanouškům, kteří tvorbu legendární dvojice dobře znají a chtějí se dozvědět co nejvíce z jejího soukromí - ale i ti budou asi trochu zklamáni, protože kromě sloganu "přátelství nade vše" a hořkého znázornění skutečnosti, že vysloužilým hvězdám stříbrného plátna dříve nikdo moc respektu neprokazoval, nemá příběh moc co nabídnout. Jako člověk, který na filmech Laurela a Hardyho nevyrůstal a chtěl by si je teprve časem doplnit, musím bohužel konstatovat, že tenhle projekt, jakkoli sympatický a divácky vstřícný, mě k jejich zhlédnutí nijak výrazně motivovat nedokázal. Více zde.(20.3.2019)

 • kingik
  ****

  Poslední štace legendárního dua komiků, na které už legráckám odzvonilo. Námět filmu se věnuje závěrečnému nádechu Stana Laurela a Oivera Hardyho, v němž oba komici zažívají citelný ústup ze slávy. Filmové nabídky už prakticky nedostávají, jejich závěrečnou uměleckou kapitolou se stávají pódia anglických divadel, kde na svém turné přehrávají své scénky z dob své největší slávy. Na um mně vytanulo, co bylo tak známo z jejich soukromí, aby to diváka dostatečně zaujalo, neb film přece jen postupně dává větší prostor zákulisnímu dění a menším rozepřím a neshodám mezi komiky, načež ale nevzniká nic extra průlomového, co by překonalo brilantně odehrané skeče Johnem C. Reillym a Stevem Cooganem. A právě mistrné herecké podpoře, které se filmu dostalo od těchto dvou herců, vděčí tenhle životopis za své vysoké (z)hodnocení. Oba herci měli do detailu nastudovanou a propracovanou mimiku a charakteristické grimasy (kdo viděl jejich grotesky, ví, o čem je řeč) svých slavných předobrazů, určitě se jedná o nejpozoruhodnější herecké výkony v jejich kariéře. Dost se divím, že na filmových festivalech zůstalo jen u nominací a ani jeden je neproměnil ve vítězství. Druhým fenoménem je práce maskérů na příslušném namaskování herců,čímž vznikl krásný dojem, že legendární duo znovu ožilo. Režijně si Jon S.Baird vedl schopně, občas vázl v rytmu a vyváženosti scén. Scénář už tak pozoruhodný není, je to také částečně dáno tím, že Laurel s Hardym v soukromí nebyli průšviháři, nefetovali, nestřídali ženy, prostě převážně jen chtěli zrealizovat ještě jeden výlet do světa filmu, už jim ale nebylo přáno, tudíž už jim zbyla jen ta divadelní prkna, na která se s nimi vydáme do padesátých let minulého století. Rád jsem s nimi tuhle jejich štaci absolvoval, byla komická, dojemná i smutná zároveň. 8/10(22.4.2019)

 • misterz
  ****

  Vážne neuveriteľné akým spôsobom dokázali S. Coogan a John C. Reilly stvárniť Laurela a Hardyho. Myslím, že aj títo velikáni grotesky by im zatlieskali. Celým filmom sa tiahne veľmi príjemná melanchólia a smútok, ktorý však nebol smerom k divákovi nátlakový. Je síce pravda, že dejová linka mohla mať občas rýchlejšie tempo, ale v zásade som veľmi spokojný. Inak Stan po Ollieho smrti už nikdy nevystupoval a nikdy sa z Ollieho odchodu nespamätal. A až do svojej smrti ďalej pokračoval v písaní gagov a vtipných scénok pre nich oboch. Tomu poviem kamarátstvo ako hrom, až za hrob. Poučné a smutné zároveň. Nadpriemer. 75/100(2.4.2019)

 • Big Bear
  *****

  Tohle mne chytlo za srdce. Nejen, že mám oba komiky moc rád. Oni jsou prostě stejnou ikonou jako byl Chaplin, Lloyd, Keaton a další ,,baviči'' dvacátých a třicátých let. A jelikož i oni ač měli své hvězdné okamžiky byli jen lidmi, i je postihovala trápení, nemoci, neúspěchy, jako každého jiného. Jejich řemeslo však bylo o to obtížnější (a je každého komika), že někdy prostě musí hrát i když na to nemá náladu, i když se mu nechce. Zdravotní problémy, problémy v rodině, to vše musí komik v moment kdy vstupuje na jeviště zahodit a být tu cele jen pro diváky, kteří se přišli bavit. Třeba právě proto aby zapomněli oni sami na svá trápené a své problémy. V tom jsem vždycky klauny a komiky obdivoval, že šli na prkna i když třeba měli chuť raději někam zalézt a nebýt vidět... V hluboké úctě smekám před Cooganem a Reillym. Nejen až neskutečná podobnost vizuální (tu ale lze vždy nějak zajistit), ale zejména ta mimika, gesta, pohyby... Dokonalé. Jako by ti dva té slavné dvojici z oka vypadli. Vůbec jsem netušil o problému mezi nimi. Zrovna když se film začal lehounce zadírat došlo k dramatickému zlomu díky kterému pak již nuda nepřicházela v úvahu. Točit takovéhle filmy je strašně nebezpečné. Předpokládám, že ti co je točí chtějí nějak oživit vzpomínku na někoho, dodatečně jej uctít... V případě takových es grotesek jako byli Stan a Ollie vše mohl dokonale zazdít špatný výběr herců a jejich výkony. Naštěstí se tak nestalo a tvůrčí tým i díky neskutečnému výkonu Coogana a Reillyho pánům komikům vysekli skutečně důstojnou poctu. Já bych jen dodal krásně hřejivou, smrdící člověčinou v tom nejlepším a nejkrásnějším slova smyslu. Tohle je za 5 vajec bez debaty! * * * * *(12.6.2019)

 • Dzeyna
  ***

  Mně to tedy příliš vtipné nepřišlo, a tím myslím ty jejich scénky. Nicméně chápu, že někomu se tento, pro mě jendnoduchý, humor líbí. Je to až moc styl Chaplina a Mr. Beana, takže pokud máte rádi tyto dva, stopro budete mít rádi i Stana a Ollieho. Příběh je ale na druhou stranu super a mezilidské vztahy a odlišné povahy zde jedou na plné obrátky.(5.5.2019)

 • Flego
  ****

  Sledujeme výsek zo života legendárnej komickej dvojice niekedy ku koncu ich kariéry. Stan Laurel a Oliver Hardy boli azda najväčšími hviezdami grotesky a bolo len otázkou času, kedy sa im bude venovať životopisný film. Snímok Jona S. Bairda je smutno-úsmevnou spomienkou na komikov, ktorá poteší dokonalými maskami, skvelými hereckými výkonmi ( obaja hlavní predstavitelia perfektne odpozorovali všetky grifi dvojice ) a pekným ľudským príbehom dvoch nerozlučných priateľov. 4+(22.3.2019)

 • Chrustyn
  ***

  Film, který mapuje konec hvězdné éry, legendání dvojice z němých filmů Lauer a Hardy. Bohužel film nezpracovává nijak zajímavou část jejich životů a veškerý dojem z životopisného filmu řeší pouze skvělým maskováním obou herců. Pokud nebudu počítat celkem dojemný závěr, není ve filmu nic, čím by diváka jakkoliv poučil, nebo mu přiblížil charaktery, legendární dvojice.(3.2.2020)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6