Blade, který je sám napůl upírem, pátrá po svém příteli a pomocníkovi Abrahamu Whistlerovi, který údajně zemřel, ve skutečnosti však žije v zajetí upírů. Nakonec se mu podaří přítele najít a osvobodit. Whistler infikovaný upírskou krví svede s nákazou úspěšnou bitvu, nepadne si však do oka s Bladeovým novým pomocníkem. V jejich skrýši se objeví maskovaní upíři Asad a Nyssa. Přinášejí vzkaz pro Blada od vládce upírů. Ten mu nabízí příměří a současně ho žádá, aby se společně s upíry pokusil zastavit hrozbu, která ohrožuje svět obou ras. V Praze se totiž objevila nová upírská rasa, Smrťáci, které vede Jordan Nomak. Blade s oběma pomocníky odjede do Prahy, kde navštíví sídlo upírského vůdce Eliho Damaskinose... (TV Nova)

Shakers

Weley Snipes je späť a to vo veľkom štýle. Blade II priniesol na palubu Guilerma del Tora, a ten priniesol perfektný nový druh upírov, ktorý je ešte silnejší, zaujímavejší, nechutnejší a predovšetkým výborne dizajnovo spravený. Už jednotka bola výborná, no dvojka ma ešte lepšie akčné scény, lepšie vedľajšie postavy (Perlman), lepšie záporne postavy (Nomak), lepšie efekty, lepši príbeh, lepšiu hudbu, lepší záver, lepšie tržby a s celkového hľadiska je to lepšie pokračovanie. Stručne a jasne, najlepší diel s celej série! Obľúbený soundtrack: Blade Takes A Dip, Nyssa Over & Easy. 90% - 5* ()

filmfanouch

Rok 2002 se nesl především v duchu premiéry původního Spider-Mana od Sama Raimiho, ten samý rok se ovšem své druhé štace dočkal lovec upírů Blade. Chopil se ho Guillermo del Toro v době, kdy těžko mohl tipovat, že z něj jednou bude oscarový tvůrce, celé se to odehrávalo v Praze a kromě Karla Rodena v roli právníka Kounena se objevil i Marek Vašut, jehož ´´ kurva piča ! ´´ bude mít problém jakákoliv další komiksová adaptace trumfnout. Krom navrativšího Wesleyho Snipese ovšem došlo i na Rona Perlmana v roli německého upíra Reinhardta, Donnieho Yena v roli upíra jménem Sněhulák a dorazil i Norman Reedus dávno předtím, než se z něj v Živých mrtvých stal Daryl Dixon. V součtu byl poté Blade II prvním filmem, který mexickému tvůrci Tváře vody či nejnovější Uličky přízraků udělal jméno a od prvního Bladea navíc přišel razantní odklon. Blade II je možná v součtu v rámci všech těch komiksovek z počátku 21. století přehlížen tak trochu neprávem.   Výběr Prahy byl ten nejlepší možný, protože její temné uličky atmosféře dokázali výrazně pomoct. Guillermo del Toro pokračování Bladea pojmul více v hororovém stylu a dokázal Bladeovu pověst posunout ještě o kousek dál. Nevznikl z toho o poznání chytřejší film, z béčkových vod se prakticky neustoupilo. Ale v rámci blockbusterových vod del Toro natočil bravurní záležitost, která byla v oblasti akčních scén o poznání zajímavější a nápaditější, než v případě prvního filmu v režii Stephena Norringtona.   Blade II je solidní akční výplach, jehož scénář je možná pořád víceméně hloupoučký a většina postav nemá kdovíjaký rozsah, nastavil ovšem laťku vysoko minimálně v rámci akčních filmů o lovení upírů. Guillermo del Toro dostal své pověsti hororového fanouška, který kreativně čerpal ze známé upírské mytologie. Toro se projevil jako hračička, který se víceméně distancoval od pojetí Norringtona u původního filmu a více čerpal ze samotného komiksového média i japonského anime. Blade II je tak vizuálně nápaditější než jeho předchůdce, divočejší a především v oblasti filmového média zajímavější.   Efekty možná u Bladea II nezestárli nejlépe (příkladem budiž právě scéna s Markem Vašutem), vizuální přístup del Tora měl ovšem už tehdy své kouzlo a Blade II o něj nepřišel ani po dvou dekádách. Toro se po letech ostatně projevil jako ten typ tvůrce, který má nakoukáno a dává najevo, že má nakoukáno. Dbá na vizuál, dokáže vyvolat dojem, že každý investovaný dolar šel na správné místo a výsledný rozpočet ve výši 54 milionů dolarů je na filmu skutečně vidět. Toro je poté možná spíše mistr v jednotlivostech, než v celcích, Blade II ovšem tolik funguje i díky jeho tvůrčímu přístupu. Toro totiž využil potenciál komiksového média a natočil skutečně divokou akční jízdu, která se v mnoha ohledech nedrží zpátky a to i přes fakt, že nějaké ty kompromisy nutné byli. Když si ovšem člověk vzpomene na pořád bravurního Wesleyho Snipese v titulní roli, stylové upíří komando, které za pochodu řve o vlastní film a především Marka Vašuta, v roce 2002 vznikl solidní komiksový nářez, kterým se Snipesův Blade mohl rozloučit na vrcholu. Kdyby bohužel nedošlo na Blade: Trinity.   Ohledně počátku 21. století se pořád bude vzpomínat především na první X-Meni a prvního Spider-Mana, vedle toho i (z trochu jiných důvodů) na Daredevila s Benem Affleckem či Fantastickou čtyřku od Tima Storyho. Vzpomínat by se ovšem mělo i na Bladea II, kde del Toro natočil film, který dost možná splňuje zadání komiksové adaptace jako jeden z nejlepších. Je jasné, že chystaný Blade s Mahershalou Alim bude muset být pojat tak trochu jinak, minimálně co se týče pár styčných ploch by ovšem nový Blade mohl učit právě od Bladea II s Wesley Snipesem...... () (méně) (více)

DaliX

Pre mňa najlepší diel z celej série. Po akčnej stránke lahôdka, efekty minimálne o triedu lepšie ako jednotka, z USA sa presúva dej do Česka konkrétne do Prahy, kde Blade tentoraz musí spojiť sily (hoci nie je vôbec nadšený) z upírskou jednotkou Bloodpack (najlepší člen je jednoznačne Ron Perlman ala Reinhard). Hlavne iskrenie medzi ním a Bladeom nemá chybu, o brutalite jednotky sa to nedá ani zrovnávať, je to drsnejšie a krvavejšie, takisto záporáci boli lepší. Každému sa to páčiť nemusí ale je to krvavá, drsná a nabušená (rád používam to slovo) "rúbanica". ()

JohnnyD

Latka úplne nevhodná pre citlivého i béčkarského Guillerma Del Tora. Ten nedokázal balansovať na tej áčkovej tuposti, no výsledok je dostatočne zábavný. ()

Boogeyman

Jasně lepší než jednička. Zručněji natočené, akční pasáže propracovanější a svižnější, příběhově méně naivní a i ten Snipes předvádí něco, co lze nazvat herectvím. Jednu hvězdičku přidávám za Vašutův nezapomenutelný štěk a za právníka Rodena. Přeci jen, když je v americkém spektáklu vidět čech a Čechy, hned to získává na atraktivitě! ()

Rover

Líbily se mi efekty, fakt drsný....fajn byla i výprava (ještě aby ne, když se natáčelo v Praze)....jinak nic moc, bojový scény předvídatelný, myšlenka žádná. ale vcelku jsem se bavil! ()

sheen

Povedené pokračování v podání del Tora, plno zajímavých nápadů a hlavně scénář. Bitky jako obvykle na nejvyšší úrovni, potěšila minirole Donnieho Yena. Super nápad s tím novým "upírem" a zabijácké komando luxusní. Akcička na té diskotéce hustá, hlavně ten Oakenfold a The Roots. ()

Indiana

No, o něco slabší než jednička (může za to ta slabší atmosféra a především prostředí naší země české, které se mi do amerických filmů prostě nehodí). Nicméně Snipes je tu opět cool. ()

Kusko.t2

O niečo horšie oproti jednotke z 98meho. Konkrétne sa prehnali niektoré počítačové efekty, ktoré tam vôbec nemuseli ani byť, aj bez nich to bolo až prehnane akčné, a taktiež sa opustilo aj od serióznejšieho a reálnejšieho prístupu. Ale dá sa to, ale jednotka je lepšia. Blade II nemá až tak dobre budovanú atmosféru, hercov a reálnejšie poňatie ako to bolo v prvej časti. Trochu moc prehustené a preplácané s maxi porciou akčnosti, ktorej tu podľa mňa bolo priveľa. ()

Stegr

75% - Super Snipes, nářezová akce plná proudem tekoucí krve, Karel Roden jako upíří právník, Ron Perlman jako hláškující mačo, Marek Vašut nadávající jak pubertální výrostek, co víc si přát? :) ()

Ruut

edit po letech: ta nostalgie je mrška. ted hodnotím jako jeden z nejslabších Del Torových kousků. Ale i tak ... škoda počítačových triků ... -------- Vrchol série. Akční jízda která se nebere vážně a to je jen dobře. del Toro umí, což ukázal později Hellboyem. ()

mzss1

Velmi dobré pokračování o upírech. Wesley Snipes je zde opět skvělý. Je zde dost akce, vypilovaná k dokonalosti, je ji zde o trochu více než v jedničce. Potěší návrat Krise Kristoffersona. Hudba od Marca Beltramiho je vydařená. Co mi na filmu trochu vadilo byl příběh. Nový druhy upírů se mi líbili, ale moc mi nesedl směr filmu, kdy se Wesley Sniper spojí s normálními upíry. To mi moc nesedlo, ale nevadí, zachranuje to konec, který je docela velkolepý. Film hodnotím na 77% = **** ()

InJo

Velkej nářez. Dvouhodinový nášup vymazlené komiksové hororové akce, jak se sluší a patří. Řízné, brutální, nechutné a velmi zábavné. Jednoznačně skvělé pokračování, které od dokonalosti dělí jen občasné slabší triky (stejný problém jako u předchůdce) a o trochu řidší (méně stylová a temná) atmosféra. Škoda, že třetí díl tuhle výborně rozjetou sérii důstojně nezakončil... :-( 85 % ()

Legas

Na dvojku se kouká mnohem lépe než na jedničku. Hlavně díky lepší atmosféře, vyzuální vytříbenosti, rychlejšímu tempu (střih je místy opravdu zběsilý), docela slušným hláškám, také díky Praze, Karlu Rodenovi a české hlášce Marka Vašuta. Wesley Snipes je dobrý Blade a Ron Perlman je zde druhým cool borcem. Proč tedy JEN 3*? Nelogičnost, několik příliš digitálních záběrů a jako u prvního dílu zde platí, že nemám rád filmy o upírech (a tenhle byl po téhle stránce dost odporný). ()

HoneyBunny

Suma sumárum ještě větší nářez než jednička, ale první díl je přece jenom lepší. Tady nemluvím o hloubce, ale v Bladovi šlo o něco víc o postavy, atmosféru a svět upírů. Tady se z toho stala hodně nadprůměrná vybíječka a důstojný nástupce hodně cool dílu číslo jedna, který si jakž takž drží nastavený standart. ()

Anderton

Mám na tento film zaujímavé spomienky. V letnom kine hviezda začal pri jeho projekcii pohiehať v areáli opitý divák. Nebol to ani upír, a asi ani filmový kritik. Takže k filmu. Nájsť pre európana vhodný komiks, ktorý by ho oslovil, je dosť ťažké. Nemajú tu totiž tradíciu. Blade sa tiež nestal žiadnym mojim favoritom. Ale v USA to zrejme funguje, napr. Roger Ebert tento film miluje. Bonusom je české industriálne prostredie, tento ťah Torovi vyšiel. V podstate to asi ani lepšie natočiť nešlo, len mňa tento typ akčnej zábavy bohužiaľ nudí. ()

Frajer42

Del Toro pojal svůj snímek výrazně jinak, než v případě prvního dílu. Z filmu takřka úplně vymýtil veškerý humor a nahradil jej podstatně temnější a vážnější atmosférou. Osobně mám pocit, že tím snímku ublížil. Podobný příběh přeci jenom nejsem schopný brát úplně vážně. Tím spíše ne po zhlédnutí prvního dílu. Dojem nedokázala vylepšit ani účast hromady super herců v čele s Perlmanem a, v té době ještě velkou neznámou, Normanem Reedusem. Příjemné bylo zasazení děje to stověžaté Prahy. Uchem občas proletěly libozvučná slůvka jako "piča" a "kurva". Děj přinesl nové tvory - jakousi vylepšenou verzi upírů, což také nebylo kdovíco úžasného. Celkově tedy pěkné tři kousky. ()

Kothy

O něco slabší než 1, ale natáčelo se to v Praze. Pojetí je dost jiné a Guillermo del Toro si to udělal po svém. Je tu nový druh upírů, který zabíjí jak lidi tak upíry. Blade se spojuje s elitním týmem upírů tzv. Blood Squadem a jde po nich. Všechno je ale trochu složitější a Blade je zrazen. Poté se musí probojovat hordou nepřátel až k hlavnímu záporákovi. Hraje tam spousta známých lidí a s nimi i pár Čechů. Dobrý štěk tu má například Marek Vašut. "Kurva piča!" :D ()

swamp

Samozřejmě snaha navázat na úspěch jedničky - ale že to bude točit del Toro a bude to neúspěch - to je velké zklamání. ()

Geralt z Rivie

Nedávno jsem viděl znovu asi už posté a stejně jsem pořád spokojený. 17 let od vzniku filmu a efekty jsou stále perfektní. Teď když byl oznámen nový film s Bladem, tak jsem zklamaný, že už neuvidím WS v jeho ikonické roli, ale když se Vám ozve držitel dvou Oscaru, tak asi nebudete váhat s obsazením. ()

Staří známí ze Středozemě

Staří známí ze Středozemě

14.06.2009

Víkend s fantasy novinkami pokračuje. Po včerejších jobovkách pro fanoušky hrdinské fantasy je čas spravit si chuť. Kdo jiný by nás mohl potěšit než Guillermo del Toro? Ten v chatu s redaktorem BBC… (více)

Guillermo del Toro zešílí

Guillermo del Toro zešílí

07.10.2007

Talentovaný mexický tlouštík hodlá přitvrdit. Ne že bychom snad považovali jeho temnou fantasy Faunův labyrint a právě natáčeného komiksového Hellboye 2 za nějaké pohádky pro děti (to rozflákání… (více)

Hellboy v Maďarsku střílí elfy

Hellboy v Maďarsku střílí elfy

08.06.2007

Chtěli byste se potkat s Guillermem del Torem anebo Ronem Perlmanem? Pokud patříte k slovenským uživatelům ČSFD, ode dneška je máte, čoby kameňom dohodil. Právě v pátek 8. června totiž oficiálně… (více)

Další kniha na stříbrná plátna

Další kniha na stříbrná plátna

01.03.2006

Adaptace knižních děl, čím dál více plnící kinosály, se poslední dobou stávají nejvýdělečnějším druhem filmu, proto se není čemu divit, když veliké společnosti skupují filmová práva od knižních… (více)