Originální snímek plný nečekaných situací, emocí, dojemných chvil, ale i zábavy odkrývá rodinné vztahy u Skálů, kde „vládne“ známá herečka Skálová v podání Jiřiny Bohdalové. Její syn ztvárněný Karlem Rodenem řeší svoji prostořekost a přítelkyni. U Pazderků se zase probírají nezvaní hosté a vzájemné vztahy, ale u svátečního stolu se nakonec sejdou Jiří Lábus i Oldřich KaiserJitka SedláčkováPavla BeretováMáša MálkováAlbert Čuba nebo Anna Fialová. Na horách se svátky rozhodne oslavit rodina Hynka Čermáka, a tak si zasněžené závěje užije i Jana PlodkováJan Nedbal či Sára Sandeva. (CinemArt)

Jindra_S odpad!

Český film. To je kategorie sama o sobě definující v podstatě všechno - jsou tam známé tváře, scény většinou z Prahy, jednotlivé scény šustí papírem, logika postav je podřízená scénám a sledovat je to zkrátka za trest. ()

BaruM

Úplně jsem zapomněla na tento blesk z čistého nebe letošního vánoční programu. Respektive, když už jsem si myslela, že bez streamovací služby se nedá prožít Vánoční pohoda u televize, tento film zachránil českou tvorbu, tedy alespoň podle mne. Celá rodina se dobře bavila. ()

ALFIKA odpad!

Tak tohle je opravdu úplná žumpa české kinematografie. Takové slátaniny snad netočil ani Troška a to už je co říci. Tenhle film je naprosto o ničem, ten scénář je úplně na vodě a tak se to zoufale snaží udržet nad hladinou jen skvělé obsazení. Ale upřímně mi těch herců bylo líto, že v něčem takovém hrají. Vůbec nechápu, jak někoho mohlo napadnout to jen vzdáleně srovnávat s Láskou nebeskou. Celou dobu jsem se vlastně modlil, aby to už skončilo, jenže to mi bylo dopřáno až po nekonečných 123 minutách čirého utrpení. Za mě naprostá ztráta času. ()

angel74

Jednotlivé příběhy je třeba brát s určitou rezervou, přičemž pospojované jsou poměrně dost násilně. Herecké obsazení ovšem nemá chybu, akorát že potenciál většiny zkušených bardů českého filmu zůstal absolutně nevyužit. Některé scény pobaví, jiné balancují na hranici trapnosti. Přesto se mi to nějakým záhadným způsobem docela líbilo. Třeba ta dějová linka s Karlem Rodenem se hodně povedla a takový Hynek Čermák hrál svou roli rovněž velmi dobře. (55%) ()

Harry_

Vánoční jednohubka. Skvělé obsazení, pohádkové glosy ze života spojující se ve vánočním čase. Mimo něj to ale tak fungovat nebude a nové Pelíšky to fakt nejsou. ()

Kozlowski8

Vánoční příběh (vlastně několik prolínajících se příběhů) s velkým množstvím postav, z nichž některé jsou vcelku zajímavé a vtipné, některé zase hloupé a trapné a stejně je to i s jednotlivými minipříběhy. Film, který úplně neurazí, ale rozhodně nenadchne. 50 %. ()

Arsenal83

Na jednej strane pár fórov vyšlo parádne a nebolo ich úplne málo. Na strane druhej vianočnú atmosféru skoro vôbec necítiť, všetci sú na Štedrý deň na verejnom klzisku, namiesto rodiny sa zase riešia podvody a neúspešné vzťahy. Nakoniec to nedospeje k ničomu jasnému ani sladkému, ale pozitívne a na rok 2022 prekvapujúce, sneh sa tu netopil, pretože všetci mali normálnu telesnú teplotu. ()

slunicko2

Česká verze Lásky nebeské či polské Noci plné zázraků se mi líbí. 1)  Filmů, které vyjadřují dobrou náladu a zobrazují příjemnou atmosféru, mnoho není. Tím spíš ocením, když se něco podobného znovu urodí na českých filmových luzích a hájích._____ 2)  Spoluscenáristce a režisérce 62leté Ireně Pavláskové se to tentokrát podařilo. I nositelé zápornějších rolí jsou příjemní (typicky Oldřich Kaiser či Hynek Čermák) a celkově jsem se díval s chutí a se zájmem._____ 3)  Věrohodnost u podobných filmů je mi šumafuk a zbytečně naroubované vánoce mi nevadí._____ 4)  Doporučuji divákům přečíst si pětihvězdičkové a odpadové komentáře. Je to poučné i zábavné. ()

NinadeL

Příšerný panoptikum sloužící jenom jako přehled oblíbených tváří Ireny Pavlávskové, kdysi vynikající režisérky, která měla na to se stát skutečně velkou. Série mikropříběhů (spíš črt, ani ne situací) nerámuje vůbec nic logického, snad jen ten nákupák Galerie Harfa a ty nebohé Vánoce. ()

Haniczka

Jirka najde Láďu a Láďa potká Vendulu a Vendula je dcera Tomáše a Tomáš se rozhádal s Vencou a Venca miluje Jitku a Jitka utekla před Marcelem a Marcel zapomněl, že vlastně miluje Láďu... Jediné koukatelné, je dichotomie Kaiser/Lábus. Jinak nuda nuda, šeď šeď. ()

Massaro74

Za mě velmi slušná česká vánoční komedie, která by určitě ráda konkurovala Lásce nebeské, ale na to bohužel nemá.. Co se týká hereckého obsazení, tak chválím širokou škálu od starších, zkušených, až po nově vycházející hvězdičky.. Celkem komicky propleteno několik příběhů, plných humorných situací a vtipných hlášek.. ()

Horác

Hodnotím v rámci žánru a říkám, že jsem dostal, co jsem chtěl a že jsem spokojen. Zasmál jsem se, harmonizoval jsem se. Fialová a Sandeva jsou krásný, Plodkový to taky sluší. A nějakou velkou invenci, překvapení nebo umění já od tohodle nečekám. Ano, inspirace stylem Lásky nebeské tu přímo křičí. Ano, kdyby tenhle film neexistoval, tak se nic nestane. A ne, opravdu nechápu, proč by takový film měl dostávat milionové příspěvky z veřejných peněz. ()

BStone odpad!

Úpadek tuzemské kinematografie je v tomto případě mimořádný. Absolutní demenci filmových postav se vyrovná snad jen stejná diagnóza tvůrců tohoto paskvilu. ()

liskam

Ty dvě hvězdy musím dát, protože Roden mě opravdu bavil. Skvělá role!:)) zbytek byla klasická předvídatelné sračka. 35% ()

troufalka

Tvorba Ireny Pavláskové je mi malou záhadou. V dokumentární tvorbě je překvapivě dobrá, ale v hraných filmech je pro mne příliš chaotická. Dobře obsazený film, který má ovšem vtipu pomálu, větší dramatické napětí zcela chybí, zato všechno dobře dopadne! ()

Foma

Filmově slabé, příběhově ještě víc, ale čtyři hvězdy dávám za radost z koukání na ty herce - mě jednoduše baví - Kaiser, Lábus, Roden, Čermák, Kříž, Plesl, Sedláčková, Fialová a přece jen i ta Bohdalka. Jinak jo, těch zábavných a docela charismatických mužských tam je víc. ()

subic

Hraje v tom kde kdo, to všichni tak moc potřebují love? To měl být jako pokus o českou lásku nebeskou s řadou dějových a navzájem propletených linií? V kině bych asi hodně trpěl. ()

ostravak30

Vánočních filmů bylo natočeno v posledních letech mnoho a skoro to vypadá, že se z toho stává podobná tradice jako točení pohádek bez zjevného nápadu od Čt. Vánoční příběh hned na počátku napoví, jakým způsobem se bude ubírat. Rozvíjí se tři různé na sobě nezávislé dějové linky. Tím pádem sledujeme mnoho postav a jako by takovéto množství reflektovala i stopáž. Ta se pohybuje lehce přes dvě hodiny, což mě kapánek vyděsilo. Obsazení je mimořádné, takže Irena Pavlásková slibovala povedenou vánoční zábavu. Tím spíš, když reklamy nejvíc lákaly na Pierra Richarda, na něhož si ale divák pořádně dlouho počká. Vždyť se objeví zhruba na dvě minuty a to teprve cca 10 minut před koncem. V příbězích se usmíří dva rváči v podobě Oldřícha Kaisera a Jiřího Lábuse. Kaiser v jistých chvílích exceluje, ale třeba při chování v tramvaji jsem jeho postavu nepochopil. To Karel Roden ztvárňuje politika, který se proslaví tím, že svou kolegyni označí veřejně za pí.u. A všichni to chválí a berou jako super. Přitom to není tak dávno, co tahle republika odsoudila Miloše Zemana za podobný, leč naprosto vědomý, exces v rádiu, kdy řekl veřejně slovo ku.da. Jako veřejnosti se nám sice nelíbí vulgarity a vzájemné urážky politiků a chtěli bychom spíše diskuzi, ale režisérka zřejmě nabyla dojmu, že politik ve formě Rodena může být za hvězdu, když se takto chová. A platí to doslova. Skálovi totiž stoupají preference, říká dotyčná ministryně. Což tak nějak svědčí o tom, jak velcí pokrytci jako Češi jsme. Sice podobné aféry naoko odsuzujeme, ale zároveň jim dodáváme na sledovanosti. Na podobné úrovni se pohybuje i příběh jeho politického kolegy, který je podváděný a ví to a vlastně mu to nevadí. Nakonec uzná, že je to de facto jeho chyba. Za to manželčin milenec se dá dohromady s jejich chůvou. Epický happy end. Toho se dočká i kněz, který náhle prozře a vyzná lásku bývalé lásce. A tím to celé končí. Trochu podivný konec. Celý film se bohužel nenese ve vánoční pohodě a mě teda opravdu do sváteční nálady nevnesl. Možná proto, že se vysílal na Nový rok. Spíše ale vidím důvody v nezměrné vulgaritě, totální absenci humoru a opravdu slabých dějových zápletkách a vztazích. Irena Pavlásková ráda točí provokativní filmy a Vánoční příběh takový je. Čekal jsem od něj bohužel mnohem, mnohem víc. ()

Salvator

Rozhodnutí pustit do filmu Oldřicha Kaisera se rovná polibku smrti. Zestárlé klíště v něm spolehlivě zničí všechno dobré. ()