Ghost in the Shell 2: Innocence

(festivalový název)
  • Japonsko Innocence (více)

Inteligentní cyber-policajti, zabijáčtí sexuální roboti, mnohovrstevnatá zápletka, filozofující dialogy a nekompromisní akce - to je druhý díl kultovního anime Mamoru Oshiiho GHOST IN THE SHELL. Tentokrát se detektiv Batou musí krom vlastních existenciálních problémů vypořádat s ilegální společností, která programuje sexboty vraždící své majitele. Ale nic není zdaleka tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát. (Matty)

Milo384

Skvělé vizuálně, hudebně i příběhově. I rozuzlení se mně líbilo. Ani mně nechyběla hlavní hrdinka z prvního dílu. Prostě si to 5* zaslouží. ()

vadPINGvin

Pred tymto som este nevidel film, v ktorom, ked sa zacina nejaka pseudointelektualna konverzacia, zastavia na niekolko minut pribeh. Ale s vizualnou strankou som problemy nemal. :) ()

P3RS3CUToR

Nekompromisně jedno z nejlepších manga/animovaných filmů, co jsem kdy viděl. Bohužel se mi na první pokus nepovedlo pořádně vše pochopit, tak jsem GITS musel shlédnout naprosto dobrovolně znova. Nakonec jsem tuhle podívanou viděl už nejméně 4x. Krásný sci-fi story v senzačně vykonstruovaném světě s parádním příběhem. Vizuální zpracování úchvatné a hudba, lahoda. Jen to chtělo trochu zvolnit děj a ulehčit lidem o pár filozofických mouder. ()

Dunric

Vizuálně odzbrojující pokračování o 9 let staršího převratného anime. Bohužel kompaktní děj a chytrý scénář nahradila manýra a utápění v pseudointelektuálních hrátkách s citacemi slavných osobností, které až na výjimky s vývojem příběhové linky vůbec nesouvisely a jen vyplňovaly celkovou stopáž. Chyběl tomu ten tah na branku předchozího počinu a hlavní pointa byla nečekaně tuctová. Naštěstí budování atmosféry a audiovizuální nálož pomohla udržet dojem nad průměrem. ()

Dann99

Sledovanie tohto filmu je obrovský zážitok.Niektoré scény sú dokonalé a perfektne prepojené s hudbou.Čo na tom,že je to anime...Jednoznačne plná paľba ()

Rhaegar

Není to úplně špatné. Přestože 3D animace, která v té době vypadala vcelku dobře, tak dobře nezestárla. Avšak to neberu jako problém i v dnešní době se dá najít horší CGI. To co mě vytrhávalo ze zážitku bylo neustálé deklamovaní citátů umělecké (kánonické) literatury. Oshii si asi potřeboval dokázat, že když už tu literaturu vystudoval na VŠ, tak to aspoň jednou v životě zužitkuje. Při každém citátu jsem se chytal za hlavu. Rád bych si s režisérem podebatoval na kolik jsou citáty reprezentací jejich autorů, a na kolik jen režisérova aplikace vytržená z kontextu. V naprosté většině případů jsem dost přesvědčen o tom druhém. Navíc to nemá žádnou oporu v předchozím filmu. Když už postavy filosofovali vycházelo to z jejich minulosti a životních postojů. A inspirace reálnými myšlenkami byli schovány až v druhém plánu. Iluze toho, že by tak postavy mohli mluvit nebyla nikdy narušena. Nemohl jsem se zbavit komické představy, že protagonisté byli posláni místo na výcvik s novou armádní technikou posláni na dva semestry na filosofickou fakultu, protože co potřebuje rozvědka více než agenty co si umí ukrátit čas citováním bible z paměti? ()

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu