Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Když přijíždí podplukovník Frank Slade (Al Pacino) do New Yorku, je právě víkend Díkůvzdání. Chce si v tyto dny opět užít života na vysoké noze - vybraná jídla, nádherné ženy, vozy se šoférem a apartmá v hotelu Waldorf - Astoria. Slade je skutečně originální drsný chlapík, který má v sobě něco z básníka. Těžko se ale vyrovnává s tím, že nedávno oslepl. Na jeho cestě ho proto doprovází student Charlie Simms (Chris O'Donnell). Je to slušný mladík, který se však ocitl na svízelné životní křižovatce. S Frankem projde školou života a zažije něco, co se dá prožít jen jednou. Jejich drsná, objevná a často až přemrštěná dobrodružství, je oba navždy změní. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (528)

Caszidy 

všechny recenze uživatele

Nezapomenutelný výkon Al Pacina. Dalo by se říci, které z jeho hereckých představení nebylo, avšak podání slepého plukovníka Franka Sladea je opravdu vyčnívající. Původní italský originál jsem asi jako většina zdejších uživatelů neviděl a upřímně, je mi to jedno. Závěr byl možná trochu příliš idealizovaný, ale to je jen drobná chyba na kráse a vlastně proč ne? ()

Tsuki 

všechny recenze uživatele

Musím říct, že název je hodně zavádějící. Ve skutečnosti tam nejde tolik o ženy a jejich vůni (přestože o lásku k ženám tam částečně jde taky), ale spíš o vztah mezi dvěma hlavními postavami - zahořklým slepcem, který si chce ještě naposledy užít život plnými doušky, a mladým hochem, který řeší své školní vztahy s (rádoby) přáteli a jedno velké dilema. Je to hodně nesourodá dvojice, ale tím spíš je zajímavé sledovat jejich vzrůstající přátelství a náklonnost. Al Pacino to zahrál famózně, takhle přesvědčivého a přirozeně působícího slepce jsem snad ve filmu ještě neviděla. A závěr filmu, který je dost o lidských hodnotách a ctnostech, si mě získal maximálně. Je to jeden z těch filmů, který ve vás po zhlédnutí zanechá příjemný povznášející pocit. ~(4,2)~ ()

Reklama

Boss321 

všechny recenze uživatele

Skvost světové kinematografie s brilantním Al Pacinem, který předvádí jeden ze svých nejlepších hereckých koncertů. Martin Brest natočil příjemný, citlivý, ale místy i smutný snímek, který každého pohladí po duši. Mladý Chris O'Donnell předvádí také životní výkon. Italský originál jsem neviděl, ale popravdě mi to vůbec nevadí. Kdo neviděl měl by rychle napravit..... ()

murakamigirl 

všechny recenze uživatele

3,5*. 1. film s Al Pacinom, v ktorom ma navštívili nudné chvíle. 1. film s Al Pacinom, ktorý už po 2. vzhliadnutí vidieť nepotrebujem. (Toto píšem po rokoch, po 2. vzhliadnutí.) Príjemný, avšak NUDU počas 150 minút nejde minúť. S dvomi výnimočnými výkonmi: oscarovým Pacinom a skvostným mladým P. S. Hoffmanom. Školská zápletka je pre mňa slabá a nafúknutá do príliš serióznych dimenzií, aj keď zaujímať neprestane (aspoň mňa)- opäť vďaka spomínaným 2 hercom. Ale predovšetkým preto, že ju "kultivuje" Pacinov plukovník Slade (ááno, jeho perly sa oplatí počúvať). Skrátka a dobre: Pacino je šťastnou hviezdou Vône ženy. Takou, čo nezriedka oslepuje a.... hviezdy rozmnožuje (mimoatmosférické samozrejme:) ). 3,5 * ()

meave 

všechny recenze uživatele

Stretnutie zatrpknutého cynika a mladíka, ktorý sa narodil „v dobe okrúhlych stolov“. Kým Slade vraví „svedomie je mŕtve“, zatiaľ sa Charlieho mladícky entuziazmus do neho vpíja, aby všetko vyvrcholilo v dobrom, aj keď trochu pátosom zaváňajúcom, závere. Al Pacinov slepec bol bravúrny a cynik je asi „od prírody“. Myslím, že na svete je mnoho podobných modelov a realita sa často zráža s ilúziou. Vznikajúce iskrenie patrí medzi korenie života a hlášky ako “IQ tykve“ dodávajú príbehu šťavu. Ja som bola spokojná. ()

Galerie (59)

Zajímavosti (26)

  • Všimněte si, že během tanga přichází Donna (Gabrielle Anwar) v některých záběrech o náušnice. Během chvilky můžeme vidět nad hlavními představiteli i mikrofon. (don corleone)
  • Frank (Al Pacino) a Charlie (Chris O'Donnell) oslovovali šoféra své limuzíny Manny nebo Manolo, stejně se jmenoval parťák Tonyho Montany z jiného Pacinova snímku – Scarface (1983). (casyy)

Reklama

Reklama