Agent W4C je muž s ocelovými nervy a neobyčejným postřehem, který naráz myslí a jedná. Setkáváme se s ním v okamžiku, kdy ho rozkaz Velkého šéfa vytrhuje z vysokohorské idyly, ozvláštněné jen tmavovlasou kráskou a krátkou přestřelkou s nepřátelskými špióny. To vše musí W4C opustit a vydat se do neznámého města Prahy, aby tam „bestiálně krásné“ agentce Alici předal tajný plán na vojenské využití Venuše. Na likvidaci největšího agenta světa, velkého svůdce, sympaťáka a hrdiny však nakonec stačí bezelstně pečlivý obyčejný český účetní Foustka se svým psem Pajdou... Režisér Václav Vorlíček natočil tuto parodii na filmy se špionážní tematikou podle scénáře Oldřicha Daňka v roce 1967. V hlavních rolích diváky potěší Jiří Sovák, Jan Kačer, Květa Fialová, Jan Libíček a další. (Česká televize)

vitekpe

HADANKA: Kdo je ta barova zpevacka? Je to Judita Cerovska nebo nejaka herecka? Pokud nekdo vite odpoved, pripadne jeste zda tato pisen vysla nekdy treba jako singl, prosim napiste mi... :-) - nejlepsi song v cs kinematografii ktery znam. ()

Sdoom

Celkem dobrá parodie, ale zřejmě příliš rychle stárne. Scénář není špatný, pár scének je docela vtipných, ale celkově jen průměr. ()

Finskej

Parodie parodií, ve které čeští filmaři s přehledem předběhli svět. Ještě dneska mohou novodobí experimentátoři se vtipem závistivě slintat při sledování archivu. Jan Kačer v hlavní roli neodolatelného superagenta je těžká nálož, ovšem český Q v podání Pana Taua Otty Šimánka se svým opravdu zvláštním budíkem je vrchol :) ()

Zagros

Jak se mi Vorlíčkovy filmy povětšinou moc líbí, Konec agenta W4C byl výjimka a moc mi nesedl. Hlavním důvodem je to, že moc nemusím různé komedie a parodie vezoucí se na vlně úspěchu určitého žánru. Vlastní invencí tvůrců je pak už „jenom“ vtip a utahovaní si z vybraných předloh. Navíc nejsou mým oblíbeným žánrem ani bondovky a podobné špionážní filmy. Každopádně Konec agenta C4W byl natočen především s úmyslem pobavit a to se u mě nepovedlo. Pár dobrý replik nezachrání jinak vcelku nudný děj a nevýrazné postavy. Je možné, že dalším z důvodů je i to, že jsem film viděl až jako dospělý a neměl jsem u hodnocení nadhodnocovací sentimentální sklony. Chápu, že se někomu dobrodružství agenta Fouska může líbit, ale já to nejsem. ()

Paity

Skoro mám chuť dát tomu jen dvě hvězdy, ale neudělám to. Spíš s takové úcty k českému, resp. československému filmu. ()

everlong

vynikající komedie s brilantním Sovákem (a jeho psem). Jako parodie je to téměř dokonalé, jen si myslím, že v té době u nás asi zas tak moc zahraničních špionážních filmů v kině neběželo, takže to asi tak nevyniklo. Co měl ale překvapilo je obsazení hlavní role agenta W4C....v parodii bych teda Jana Kačera nečekala..: ()

mira007

Parádní parodie na bondovské filmy, která v možnostech socialistického československa ukázala asi maximum. Životní role frajera Jana Kačera, který se s ní zapsal do historie ( ... ještě že tak, jinak bych si ho vybavil asi jen, že jsem ho viděl hrát v Rodinných poutech ) ()

J R C Pecuchet

Naprosto geniální a střeštěná parodie na Bondovky. Podle samotného Václava Vorlíčka filmu chybělo dost " ztřeštěnosti" a tak se režisér radil se svým přítelem scénáristou Milošem Macourkem.Výsledek můžete posoudit v závěru filmu ve scénách s bazénem. Podle mne na tu dobu naprostá bomba ! Rozpočet filmu se pohyboval kolem 3,5 milionu korun a do jednoho roku se trojnásobně zaplatil a to jen na domácí půdě. ()

heihatchi

Když to srovnám se stejně starým Casino Royal, tak náš film vítězí. Sice v něm nehrají Peter Sellers, Woody Allen, Orson Welles a krásná Ursula Anderssová, ale zato má přijatelnější stopáž a lepší vtípky. ()

pend

Klasika. Zjevná parodie na bondovky. Skvělé a hlavně přesně typově odpovídající herecké obsazení, řada nezapomenutelných scén. ()

zdeny99

Jedna ze vzácných výjimek, kdy mnou československá klasika jen tak proletí a nezanechá ani píď. A to je případ komedie Václava Vorlíčka vypuštěnou do kinosálů v době jeho ranných film. Parodie na tehdy začínající Bondovky mě vůbec nezaujala, spíše mi připadla trapná. [6601. hodnocení, 184. komentář, 79%] ()