Agent W4C je muž s ocelovými nervy a neobyčejným postřehem, který naráz myslí a jedná. Setkáváme se s ním v okamžiku, kdy ho rozkaz Velkého šéfa vytrhuje z vysokohorské idyly, ozvláštněné jen tmavovlasou kráskou a krátkou přestřelkou s nepřátelskými špióny. To vše musí W4C opustit a vydat se do neznámého města Prahy, aby tam „bestiálně krásné“ agentce Alici předal tajný plán na vojenské využití Venuše. Na likvidaci největšího agenta světa, velkého svůdce, sympaťáka a hrdiny však nakonec stačí bezelstně pečlivý obyčejný český účetní Foustka se svým psem Pajdou... Režisér Václav Vorlíček natočil tuto parodii na filmy se špionážní tematikou podle scénáře Oldřicha Daňka v roce 1967. V hlavních rolích diváky potěší Jiří Sovák, Jan Kačer, Květa Fialová, Jan Libíček a další. (Česká televize)

pipapa

Slaboduchá parodie pro imbecily na už-samo-o-sobě slaboduché a odporně komerční bondovky. Takových "divů" čs. kina 60.let najdeme celou řadu, zejména pod hlavičkou "nová-vlna", i když i ty( filmové "divy" 60.let) mají ve své úpadkovosti o dost vyšší úroveń než to, co přišlo po r.1989 - akulturní žumpa, beze zbytku a nutně se podřizující celosvětovému trendu konzumu...Pod parodií si divák představí vtipný scénář, vtipné scény/akce, barvitý turbulentní děj, a to vše samozřejmě při co nejvyšším uměleckém nyvó - atributy, kterými tato parodie opravdu neoplývá. Naopak- celková invence projektu ubohá, scénář/děj značně mdlý a místy nelogický, celé je to velmi statické a přitom rozdrobené...Jedna hvězda za duo Pleskot-Kreuzmannová a za milého pejska...Obejde-li někdo čs.kino 60.let obloukem, zvětšiny o nic nepřijde! ()

Bozvav

Božská, přímo nesmrtelná parodie s plejádou toho nejlepšího hereckého ansáblu, co se dal sehnat. Chyběl jen Menšík a Bohdalová. Pajda byla nejlepší. ()

Radek.SCH

Možná jsem jen jen špatnou náladu, ale nejspíš to bylo skutečně celkem o ničem, s celkem úsměvnými scénami, ale na Lipského to prostě nemá. - 60 % ()

Andronikos

Pôvabné, tiež vcelku kultivované a domáce (= československé). Do záchvatov smiechu ma to ale neuvázalo a pripadá mi to tiež nie celkom originálne, oboje zrejme kvôli znalosti tejto snímky. Uznávam síce, že tá je menej sofistikovanou a neskoršou, takže výčitka neoriginality voči Koncu agenta W4C z mojej strany zostáva vlastne nepodloženou... No v prípade komédií hrá medzi kritériami môjho hodnotenia to, ako som sa bavil, väčšinou najpodstatnejšiu rolu. Váham medzi ** a ***; vzhľadom k tomu, že som nenašiel dostatočný súlad medzi názvom a sujetom filmu (pes pána Foustku na skoncovaní s príslušným agentom leví podiel rozhodne nemal), volím prvú možnosť. - P. S.: Je zvuková alúzia na toaletu v názve filmu nezámerná? ()

Heavyman

Český Bob Sanclair v akci a proti němu tuna protivníků včetně českého účetního. Super herci v plný síle a mraky vtípků a nápadů co mají styl. ()

inutihar

Až při nevím kolikátém shlédnutí jsem zachytil Libíčkovu hlášku ze závěrečné honičky "Dohnat a předehnat", resp. mi došla ta narážka. Holt, šedesátá léta. ()

Biopler

Prvá polovica filmu je veľmi dobrá, aj parodické zvraty su veľmi dobré a stále sa bavíte. No keď je toho primerane dosť, tak to nekončí, ale kvázi komediálnych kúskov pribúda, a stále blbších a neuveriteľných. Mňa osobne druhá polovica vyslovene prestala baviť a mal som čoraz viac pocit, že sledujem strašnú béčkovinu. Umný výber hercov, hlavne Kačer a Sovák na mieste, štandardné výkony. ()

PavelZava

Když to dobře dopadne budete Hlavní účetní ! Ona pracuje pro všechny mocnosti a některé podmoctnosti. Ascenceur pour 6 personnes seulment je správně francouzsky Ascenseur … Agentura nejmenované podmocnosti No je to zde poznat rok 1967 : Dohnat a předehnat Jak ta Volha bez problému vyjela z vody. A jmenuji Vás agentem 13A ! Pajdo hop. My jsme to holka neměli brát. To bylo pořád budeš vrchní účetní, vrchní účetní a teďka zase agent haha :-) Vzhledem k tomu, že hlavní roli hrál účetní, tak to má o hvězdu víc než jsem myslel. ()

Schlierkamp

Československá komedie, jež vynikajícím způsobem paroduje americké filmy o nezničitelných tajných agentech. Obsazení J. Kačera do role nejlepšího agenta na světě, byla dle mého názoru jasná volba, neboť si nedovedu představit příhodnějšího herce pro tuto postavu. Na tohoto neobyčejně charismatického muže, jenž byl byl poslán do Prahy, aby našel tajné plány a předal je spřízněné osobě, si brousí zuby spousta jiných agentů a plánuje jeho likvidaci. Co se však nepovede těmto špiónům s přehledem zařídí usedlý úředník pan Foustka a jeho pes. Pro roli pana Foustky byl vybrán přední československý komik J. Sovák a předvedl pozoruhodný výkon. Ve vedlejších rolích diváka určitě pobavili skvělý J. Libíček, J. Lír či K. Fialová. Jednoduchou zápletku s tradiční záměnou předmětů doplňují vtipné hlášky. Dle mého názoru se jedná o jednu z nejlepších Vorlíčkových komedií, jež není natolik ohraná jako jeho jiné, pozdější veselohry. ()

Ozzy2

Viděl jsem to kdysi dávno a už jsem si to moc nepamatoval. Bohužel mě to moc nebavilo a nevím, zda za to nemohl Jan Kačer, kterého uznávám jako divadelního režiséra a velkého slávistu, ale tohle nebyla jeho parketa.On je dobrý v psychologických dramatech,ale do komedie mi nesedl.A druhá věc je, že nesnáším kult jménem James Bond, to jsou v podstatě parodie samy o sobě a nemá smysl je parodovat.Takže hvězdy jsou za toho cirkusového psa a hlavně za Libíčka, toho můžu v čemkoliv. A za překrásnou Květu Fialovou. ()

GIK

Vynikající hudba Havelky. Kvalitní zvuk - výbuch granátu je opravdu výbuch. Jde tady o získání tajného plánu na vojenské využití Venuše. Jenže jaké Venuše? To je ňáká hospoda? Soudruzi z propagandistického oddělení Barrandov přidávají k lepšímu ještě malou atomovou zbraň v budíku. Nejlepším momentem filmu je automobilová honička Volha vs. Mercedes. Dobrý vtip je snad jen jeden - Hlinomazova parta tlačící několik kilometrů jeho auto. A pak vlastně ještě rvačka v restauraci, během které bezelstný Sovák telefonuje, že je tam vše v klidu a není žádná vostuda. Mafiáni, policie, agenti - všechno jedna parta. Rvačky mezi nima - divadlo pro veřejnost. 60 % ()

Sosak

Pěkná česká parodie na bondovky, není tak šílená jako třeba Bláznivý střely, ale to zas ani tak moc nevadí, přece jenom je to z 67. roku. I tak je tam řada svěžích vtípků, obvzláště na český poměry. ()

marusaj

Fakt vtipná parodie. Svěrák vs. Kačer vs. Fialová.. skvělé situace, vtip na každém rohu. Nedrží to moc pohromadě, ale co už, hlavně že je sranda. ()

Inozuka

Na tomto filmu mě nejvíc baví hudba v baru a samozřejmě Jan Kačer jako W4C. "S dýmějovým morem Black And White zásadně nepiji." a podobné hlášky pronášené s ledovým klidem jsou k sežrání. Šikovný psík a chudák rezident s tou červenou kulečníkovou koulí jsou také výborní, malinko mi nesedí Sovák jako účetní Foustka - ten je až moc lidově směšný. A ten song prostě filmu vládne, nemůžu si pomoct. ()