Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko

• angličtina The Magic Receiver (více)
Komedie / Rodinný / Fantasy
Česko, 2001, 94 min (Alternativní 101 min)

Mach a Šebestová, kreslené postavičky Adolfa Borna ze seriálů, které si oblíbilo už několik generací, se rozhodnou poznat svět lidí. Kouzelné sluchátko splní i toto přání a tak se ti dva, i se psem Jonatánem, ocitnou znenadání ve vilce malého města, kde žije babička s vnukem Jakubem. Docela sami, protože Jakubovi rodiče jsou služebně v Číně. Sluchátko umí hotové zázraky, jenže to, co je v seriálu docela běžné, může mezi lidmi natropit hotový zmatek. Do školy nelze jen tak přijít, nové žáky musí někdo z dospělých přihlásit a už vůbec ji nelze nechat zmizet. Savojská královna musí opustit trůn jen proto, že si Šebestová chtěla sáhnout na její korunu a proměna lidí ve zvířata či neandrtálce budí hotové pozdvižení. Dokud je sluchátko v rukou obrýleného kluka a děvčátka s červenou mašlí, lze všechny omyly do jisté míry rychle napravit. Horší je, když se dostane do nepovolaných rukou... (oficiální text distributora)

horovska

No uff, to je tedy slátanina. Horkou jehlou sešívaný pokus o převedení skvělé kreslené předlohy do filmu. Zmatené, bez trochy pokusu o logický souběh událostí, nedbale natočené s šílenou hudební složkou. Proč se v Číně mluví česky a proč se všem kouzlům nikdo nijak zvlášť nediví - to už je jen malý detail. Škoda času paní Janžurové a Zázvorkové a jako vždy vynikajícího Nárožného, pro tak odfláknutý počin. A škoda asi čtyř skvělých a vtipných skečů, které by slušely pořádnému filmu a tady budou zcela zapomenuty. ()

waska

Jen z úcty, že jde o Macha a šebestovou. Nepouštět dětem, které mají tuto pohádku rády.. Naprostá slátanina! ()

Judy24

Když jsem to teď po deseti letech viděla znova, zděsila jsem se, ale když jsem na tom byla jako malá holčička v kině, tak se mi to moc líbilo. Nějaký půvab to tedy mít musí. ()

topi80

Zase tak úžasný film to asi nebyl, když si z něj moc nevybavuju, na druhou stranu, pamatuji si, že jsem dokoukal do konce a celkem se chvílemi bavil. Jedna hvězda je málo, dvě jsou trochu moc. ()

Stejšn

To si snad pan Vorlíček dělal prdel. Hrozný film, navíc nechápu jak může být pro děti, když se to tam jen hemží slovy jako "debile, pitomče" apod. A co ten vietnamskej karatista? Od odpadu to zachraňuje jen existence Kameňáků apod. ()

yaqwsx

Nic jsem nečekal, ale i přesto jsem byl lehce zklamaný. Šílené vaření z vody, ke konci hodně cáklé (to by mi nevadilo), ale když tomu neodpovídá zbytek filmu, tak to působí spíše trapně. ()

greymon

Film nebyl až tak špatný jak jsem myslel, ale kreslené filmy a postavy Macha a Šebestové jsou daleko lepší. :(..... :) ()

nooly

Hoši by měli na tabuli stokrát napsat "nebudu skákat přes osu". Slabý film plný tristních hereckých výkonů. V tomto ohledu jsem byl nadšený alespoň z paní Janžurové. ()

STARKOVA20

Tohle fakt ne, měli zachovat čest kreslenému originálu. Tohle je trapárna první kategorie. Jedna hvězdička za pohled na čínskou zeď. ()

anyonecek

Nepovedená filmová adapatce tak krásného seriálu. Tohle nemělo vůbec vyjít ven, protože je to totální hovadina, která bohužel jen kazí celý seriál. ()