Operátor tísňové linky (Jake Gyllenhaal) se snaží zachránit volající, které jde o život, ale brzy zjistí, že všechno je úplně jinak. (Netflix)

fisus

Jelikož jsem viděl originál, nemůžu hodnotit lépe. Tohle je jen kopie skvělého filmu. Kdo původní film nezná, bude asi spokojený. Já ty remaky prostě moc neschvaluji. ()

fixaman

Naprosto průměrná až podprůměrná podívaná. Hlavní postava se chová neuvěřitelně a režisérovi se prostě nedaří budovat napětí. Jediné, co funguje, je herecký výkon Gyllenhalla. A přitom tohle téma už tu bylo asi před patnácti lety a mnohem líp zpracované - The Call s Hale Berry je velmi podobný, jen ve všem lepší. ()

Rathalos

Sice to je len remake skveleho danskeho filmu Tiesnove volanie z roku 2018,ale aj napriek tomu ho nezatratim,uz len kvoli dobremu hereckemu vykonu Jakea Gyllenhaala dam styri hviezdy...:-) ()

multiflexi

Muluju levné filmy, jeden herec, jedna kancelář, jeden telefon, počítač.... rozpočet 1000 Kč? Koukal jsem na to pouze kvůli Gyllenhaalovi. Super zážitek. ()

BOURQUE

Remake filmu Tísňové volání na americký spôsob, predovšetkým od Američanov pre Američanov. Jake Gyllenhaal sa snaží a v mnohých scénach sa mu podarí udržať film nad vodou. Keď však máte možnosť vybrať, tak jednoznačne odporúčam európsku verziu (Tísňové volání). Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

Artard

It's same, But different, But still same. Aj keď sa tento film snaží separovať od svojho predchodcu a určitým spôsobom sa mu to darí, príde mi to zbytočne komplikované a na silu. Mimochodom, gyllenhaal nevie plakať, vyzerá, skôr ako keby sedí na záchode a snaží sa vytlačiť veľmi veľké hnedé h... ()

lemonova

Nikdy nepochopím motiváciu Američanov urobiť si vlastnú verziu (alebo lepšie kópiu?) nejakého ne-amerického filmu. Myslím, že aj to je jeden z dôvodov, prečo idú mnohí s hodnotením dolu. (mínus zopár  hviezdičiek za zbytočnosť) Inak by to nebol zlý thriller, avšak asi zhruba od polovice celkom únavný.. Našťastie prišlo finále, ktoré stálo za dopozeranie. Neviem však, či ma to namotivovalo pozrieť si dánsky originál.. Trochu stiesnený zážitok. ()

Lyžař

A ja si celou dobu rikal, jestli jsem to uz videl nebo ne. Ni, kdyz uz ted vim, ze tohle je “druhotina”, vyhrabal jsem vzpominky na Tisnove volani. No, tohle je dobry, Jake se snazi a ooravdu hraje dobre. Jenze, tak trochu mi ten zaver v tehle verzi utika. A celkove to nema na atmosferu prvotiny. ()

Vabr

Absolutní downgrade Tísňové linky, kde to bylo akcí nadupaný jako kráva a zvraty se to jen hemžilo. Viník se zaměřuje jen na pohled telefonní centrály, což už mě hned znejistilo na začátku. Hlavní postava je nesympatická a šílený nervák. Příběh je nudný a filmu chybí napětí a akce. Konečný zvrat nezapůsobil a jeho ,,bolestivá’’ minulost se mě ani nedotkla. Vyhodnocení: Blbej workoholik ()

Likan7

Proč vzniká remake sotva 3 roky starého filmu? Pokud jste viděli dánský originál, je Viník pro vás totálně ztráta času. Není v něm absolutně nic nového. Fuqua sice obsadil skvělého Gyllenhaala (kéž by točil více), ale jinak to okopíroval téměř 1:1. Pokud jste viděli originál, dostanete tady všechno už jednou viděné a minimálně o úroveň horší. Fuqua se ani nesnažil překvapit diváka něčím novým. Promarněný potenciál a pouhá vykrádačka. ()

Nix

Nechápu tyhle nesmyslné remaky z USA. Je to naprosto zbytečné, stejně je to skoro zkopírované a vesměs nic nového, jen je tam ksicht známého herce. Rozhodně bych se pustil pouze do originálu, má stejně lepší atmosféru a celkově je daleko lepší. ()

rublik05

Skromný remake dánského thrilleru, u kterého lze asi polemizovat, jaký smysl má tohle kopírování úspěšných neamerických snímků. Dle hodnocení je předloha asi krapet povedenější, já, neznalý původního Tísňového volání, oceňuji především přesvědčivý výkon Jakea Gyllenhaala, který opět ukázal, jak dobrým hercem je. Příběh se slušně rozvíjí, líbila se mi postupná gradace, tísnivá atmosféra i solidní finále, na druhou stranu občas trochu pozlobí logika, ale nic hrozného. Na to, že se údajně jedná o bohapustou recyklaci, tak jsem s filmem vcelku spokojený. 7/10. ()

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

30.01.2024

Jake Gyllenhaal a Guy Ritchie spojí síly

Jake Gyllenhaal a Guy Ritchie spojí síly

10.10.2021

Přestože zatím o příštím filmu britského filmaře Guye Ritchieho (Rozhněvaný muž, Sherlock Holmes) nevíme takřka nic, projekt už se pomalu začíná blížit před kamery. O hlavní roli teď navíc jedná Jake… (více)