Hlavním hrdinou příběhu je Jan Kavka (Milan Ondrík). Čtyřicetiletý záchranář z malého města právě opustil manželku Evu (Dominika Morávková). V okamžiku rozchodu se Eva stane tragickou obětí zločinu. Z Jana je vdovec, který žije s vědomím, že smrt ženy nepřímo zavinil a nepřišel jí v kritické chvíli na pomoc. Útočiště před neodbytným pocitem viny nachází díky kamarádovi Michalovi (Hynek Čermák) v místním boxerském klubu. Spřátelí se s Michalovou chráněnkou Gretou (Leona Skleničková), jíž tělocvična nahrazuje nepoznanou rodinu. Vyšetřovatel Dvořák (Vladimír Javorský), který má případ smrti Evy Kavkové na starosti, naráží na řadu podivných okolností. Ukazuje se, že pachatel, feťák Robert Stránský (Jan Jankovský) je informátorem pod ochranou vyšetřovatelky z protidrogové centrály Mudrové (Kristýna Frejová). Jan chce věřit ve spravedlnost i v to, že se dokáže s pomocí svých přátel vrátit do všedního života. Ale obava z toho, že by vrah nakonec mohl uniknout trestu, jej přivede k rozhodnutí vydat se na vlastní cestu odplaty za nečekaných okolností a s nejistým výsledkem. Najde kromě pomsty i stále nenalezené odpuštění sobě samému? (Falcon)

Mrkvič

Během filmu jsem si vzpomněl na Veterána a nyní zjišťuji, že hlavní roli hraje stejný herec. Oba filmy mají zajímavou myšlenku, místy zajímavé provedení a hodně schopné tvůrce. Oběma filmům ale chybí něco navíc. Stínohra je dokonce tak vybrakovaná - málo zajímavých dialogů, málo nějakého příběhu - že si ke stominutové stopáži pomáhá občas děsně dlouhými a zbytečnými záběry o ničem. X krást jsem si říkal, že pro atmosféru je dlouhý záběr nikam dobrý, jo, pořád dobrý, jako nezávislé světové filmy, ale po dalších vteřinách už jsme si říkal "tak super, tuhle scénu bych klidně prospal a docela bych se i vyspal". Obsahem dobré na jeden díl seriálu nebo povídku, ale na celovečerák je toho ve filmu strašně málo. ()

bubun

Instantní depka. Rozhodně je to zajímavý počin a  nemůžu tomu upřít jisté kvality (atmosféru to má sakra hutnou, hudební stránka je taky silná), ale některé aspekty ubíraly na uvěřitelnosti. Např. mladá holka sleduje spícího polonahého ožralého Ondríka, a začne z něj stahovat deku, aby se mu mohla kouknout na zadek? Jako vážně? Co by z toho měla? I kdyby se jí ten chlap hodně líbil, tohle je věc, kterou, troufnu si říct, prostě 99% žen neudělá, ani je to nenapadne. Leda by nikdy v životě neviděla chlapa, a to ani na fotce či obrázku, něco jako když v Modré laguně najde Richard lidskou kostru, ale tohle? Proč tam ta scéna vlastně byla? Načež ta drsoňka boxerka vylítne, a začne  zvesela švitořit, vařit Ondríkovi a Čermákovi snídani, a nepřestává u toho švitořit jak nějaká hloupoučká žákyně deváté třídy ZŠ. Čermák se zasekne na tom, že ona chce Ondríka, a on nechce ji, takže ho tam přemlouvá, co je mu do toho? A takových momentů je tam víc, kdyby se tvůrci soustředili na to, co chtějí filmem říct (asi šlo o svědomí, vinu, trest, spravedlnost, díry v systému a tak, pokud to chápu správně), a vynechali tyhle "vztahové záležitosti" - protože ty sakra nefungují - tak by udělali líp. A nemyslím, že by pak snímek byl nějak "oholený".  Kristýna Frejová mi nepřišla v roli kriminalistky příliš věrohodná. Škoda. Javorský dobrej, předvádí takovej ten svůj standard. ()

Johnny.ARN

Ono to začne dávať zmysel vtedy, keď si uvedomíte, čo za kokota to režíruval. Objektívne dva, za finálne cecky jedna plus. 3 z 5 ()

vyfuk

Hodně podceňovaná syrová záležitost, která si za mě rozhodně svou originalitou na české poměry a styl pojetí nezaslouží 59 %. ()

Autogram

Tak nie úplne zlé, ale ani priliš dobré. Dobrý je záver s pointou a herci, no a zlého je na filme celkom dosť. Hlavne kamera, ktorá veľmi "umelecky" sníma tvár herca, ale nevidíme, čo sa vlastne deje. Často sú scény pridlhé so zbytočným chodením a čumením do blba, a potom chýbajú kľúčové scény. Celkovo tak slabšie tri hviezdy. ()

Maynard.

I sem chvíli uvažoval, že bych si zašel do kina... Naštěstí sem to nuečinil :o). Rejža je výbornej, jeho kriminálky sou supr. Ale tady se krapet seknul. Největší problém e tu se scénářem, kterej není rozhodně tak silnej jako herecký výkony. Ty jsou od všech protagonistů na té nejvyšší úrovni. z týpka, kterej sedí v base a kterej to všecko rozpoutal jde mráz po zádech. JInak si toho za teden moc pamatovat nebudu... ()

xLIGHTx

Slovenský thriller/dráma/psychologický/revenge s M. Ondríkom a nebolo to vôbec zlé. Miestami to v niečom (vzdialene) pripomína posledný (zremakeovaný) Death Wish, kde B. Willis ako lekár usiluje o odplatu. Tu je to M. Ondrík (ako zdravotnícky záchranár), ktorý tiež potrebuje niečo vyriešiť. A tým aj dáka podobnosť s Death Wish vlastne končí a Prianie smrti od toho ani nie je dobré očakávať. Tieňohra ide svojou cestou a film má svoju vlastnú tvár. Nie je to typický film o pomste. Je viac nejednoznačnejší, komplikovanejší. K snímke sedí aj dobre zvolená jemnejšia hudba, miestami dramatickejšia, ale príjemná. Vnímal som to na 3,5 hviezdy, ale aj za snahu našich tvorcov a celkovo za dosť sympatický film, ktorý nie je plytký a za to, že Bebjak sa usiluje prinášať aj "západnejšie" žánre do našich končín, tak idem do takých štyroch (ale bacha, s prižmúrenými očami). ()

sedm.1

Sice bych měl být tedy na jednu stranu asi rád, když se někdo z česko­-slovenských tvůrců rozhodne v našich končinách narušit žánrovou hegemonii komediálních a dramatických vztahových filmů, nesoucí se z valné většiny na vlně trapnosti a nesoudnosti, žánrem thrillerovým, ovšem na druhou stranu, hergot, když už na to mám koule a do něčeho takového se pustím, tak k tomu musím mít ale sakra alespoň trochu výrazný materiál, což se v případě Stínohry bohužel nestalo. Především zápletka je totiž vážně nepovedená záležitost, která naprosto ve všech ohledech tápe. Od jejího celkového významu a příběhové podstaty, přes absenci spádu a napětí, přes její krutou tuctovost a nenápaditost, přes kostrbaté dialogy, až ke zcela nefunkčním, chladným emocím, opomenout pak nemohu ani tristně zpracované postavy, jejichž myšlenkové pochody, charaktery a chování působí silně nepřesvědčivě a divně, no a ani samotný, velmi poklidný a až extrémně mlčenlivý styl filmu též nepřináší ty potřebné pocity, které by dokázali diváka zaujmout a oslovit, no a závěr, respektive pointa, tomu nakonec dala pověstný poslední hřebíček, který jen potvrdil prázdnotu celého filmu. Co se ještě castingu týče, tak v tomto ohledu je to složité hodnotit, pozitivně lze tedy asi brát, že se tedy vesměs, až na Čermáka, jedná o tváře spíše méně známé, neokoukané a typologicky možná i dobře obsazené, zároveň jde ale i o tváře ne zrovna dvakrát sympatické a herecky na nějaké extra výrazné výši. Jediným skutečným kladem Stínohry tak zůstala jen opravdu vážně skvělá a působivá atmosféra, profitující především z vizuálně syrového prostředím a ,,špinavě´´ zabarvené kamery, nicméně to je příliš málo na to, aby mohla být tato podívaná hodnocená jakkoliv lepé. ()

borec999

Ondrík nie je zlý herec a Bebjak nie je zlý režisér, ale pre tento krát to úplne nevyšlo a ide len o pomaly plynúci, melancholický a jemne artový triler, ktorý výraznejšie nestrhne. Viem, že takto cca to štylisticky tvorcovia zamýšľali, no osobne ma tento štýl filmov príliš neberie, a preto Tieňohru vnímam len ako priemer. 55% ()

aquiver

Hodně povedený mix áčkového thrilleru, vězeňského dramatu a touze po spravedlnosti ve znamení slovenského Gran Torina. Tohle rozuzlení je totiž stále hluboce sdělné... 80 % ()

kolemjdouc

Dosud to nejlepší, co jsem viděla z česko-slovenské koprodukce.Dala bych i víc kdyby si udrželi tempo které nabrali na začátku.Scénář patří ,za mě ,mezi ty nejlepší (a že je jich poskrovnu).Hluchá místa ,natahované záběry které nic nesdělovaly.Herec Ondrík hvězdil.Pan Javorský je stále pan umělec.I když prostor nedostává.Ale jak se říká - není malých rolí....Příšerná kamera bez stativu ,rozjančená jak koza ,s filtrem a neviděla jsem tam nic severského .Bylo toho víc co ten scénář zabilo. ()

janesX

Na konci filmu som sa zmohol na dve slová (nemusím písať ktoré to boli). Naozaj, Stínohra ma v priebehu filmu dostala veľakrát a to aj napriek tomu, že hudba (hudba ktorá by mala dotláčať na emócie) tu bola taká, ako by sa nič nedialo, akoby všetko bolo v pohodičke, jedným slovom flegmatická. To je jediná moja výtka k inak výbornému filmu, výborne obsadenému a výborne zahranému. Skvelý Javorský, výborný bol aj Ondrík a jeho mlátenie hlavou o stôl, ale aj všetky (všetky) ďalšie postavy. Niektoré dobré filmy ostávajú podcenené, tento má montálne 59%, čo zase nie je až tak kritické, ale aj tak, mali by ste si všetci prečítať komentár od marhoul, lebo ona to tu vysvetlila úplne (ale úúúplne) presne. 80% ()

mira007

Bebjakův film s prvky krimi, drama a boxu jsem chtěl vidět v kině, ale těmi prolítl rychleji než jsem řekl švec. Sice kvalitní záležitost, dobře obsazená ( každá role výborně zahraná ), zajímavé téma, výborný špinavý vizuál, technicky dobré teda až na tu retardovanou kameru, která sama sráží dojem minimálně o jednu hvězdu, ale chápu, že to nemělo úspěch, protože masy diváků odrazuje ta syrová depka s tunami slz až moc bez světélka něčeho pozitivního natož happy endu - teda pokud nepočítám že Čermák si nakonec pořídil nového pejska. ()

bobstock

Skvělá práce s autenticitou postav a situací, občas k tomu opravdu nepotřebujete moc mluvit a všechno prožijete do morku kostí.  75%  + režije P. Bebjak a za všechny ústřední role Ondrík, Čermák, Jankovský, Skleničková, Javorský ()

Alien220

Špinavý, smradlavý a temný. Hergot, tohle je česká tvorba?! Ta pátá * je za to, jak moc to vybočuje z toho našeho průměru. Moc dobrý a zcela kompetitivní ve světě. ()

Chudobka

Milan Ondrík se mi líbil ve filmu Veterán, ale zde ho zastínil Jan Jankovský v odpudivé roli feťáka. Hynek Čermák je vždycky dobrý a můj oblíbený Vladimír Javorský je v každé roli  přirozený a uvěřitelný. Možná to bylo tím drsným prostředím, ale film se mě příliš citově nedotkl. Hlavní hrdina mě nepřesvědčil, nedokázala jsem s ním soucítit. Takže jediné, co opravdu chválím, je nádherná hudba ( Avishai Cohen - skladba Remembering). ()

Domis2809

Strašně jsem si přál, aby to nebyla nějaká utahaná kriminálka, ale pořádný thriller s napínavou atmosférou. No...nebylo to vlastně ani jedno. Začátek se povedl, byla tam akce, bylo tam to napětí, prostě rozjezd jak má být. Ale tím to skončilo. Skoro celý film pak byl čistě o tom, jak se hlavní postava trápí a jak se svým trápením bojuje. Nebo se o to alespoň snaží. Zbytek postav mezitím v pozadí řešil úplně jiné problémy, aby to na konci nějak dávalo smysl, opět ale nic, z čeho by mi spadla brada. Všechny napínavé scény už totiž byly ukázané v trailerech. Bylo to pěkně natočené, zahrané, konec mě docela překvapil, kdyby po mně ale někdo chtěl, ať mu řeknu o čem to celkově bylo, nevěděl bych co říct. ()