CON AIREM stvrdil Cage svůj nově nabytý statut akční hvězdy, osiřelý Bruckheimer statut čerstvě samostatného hitmakera a videoklipařská kometa West, že přeskočit v jeho případě nízkorozpočtové testovací kolo jménem MIZEROVÉ, kterým si musel projít Bay, si plně zasloužil. A společně se tak postarali o jednu ze dvou letních akčních pecek devadesátémsedmého (druhou jménem TVÁŘÍ V TVÁŘ obstaral John Woo), s nejlepším castingem dekády (Malkovich, Rhames, Cusack, Meaney, Trejo, Buscemi), over the top akcí, ultrařízným soundtrackem a ultrasuchými hláškami.(15.8.2005)

• salahadin

Už ty úvodní kecy mě odradily. Ale řekl jsem si, že se pokusím film přečkat. Nakoupil jsem si proto brambůrky, abych se tolik nenudil. Ale upřímně - moc to nepomohlo. Dostalo se mi dalšího imbecilního filmu. Cage je totální herecká nula (krom několika filmů) a je nemohoucí od začátku do konce. Vězni jsou hardcool, jeden má dokonce v cele téměř tajnou ústřednu (chudáci Američani, na co oni ještě nepřijdou). Malkovich je sice docela dobrej, ale tady tenhle debilní film drží nad vodou jen Cusack. Při těch rádoby dojemných scénách jsem se znechuceně usmíval, jak to bylo trapné. Jako např. když chlap míří z jednoho metru na Cage a střelí ho jen do ramena :-D A nebo jak mají Amíci rádi véélké výbuchy a ted tam něco před kamerou lítá vzduchem, ale omyl! Není to obří racek, ale Cage, který opět bohužel je tak rychlý, že dokáže uskočit stranou, aby ho nezasáhl trochu větší ohýnek. Bráávo. Ale vtípek s létajícím autem se docela povedl, jinak nic. Tyhle megalomanský ptákoviny mě nebaví, nemá to ani hlavu, ani patu a je to tak přitažený za vlasy, až to mozek bolí.(19.8.2008)

Zachraň se, kdo můžeš, medový Cage v letadle! Áčkové obsazení, Béčkový příběh Bayova typu, C-isterna úmyslně over the top patosu. Viděl jsem od Nicolase spousty bídných hereckých představení, ale tohle suverénně vévodí. Když toho velikonočního zajíčka nestačil zneuctít Danny Trejo, měl si ho vzít do parády Garland Greene (i když ten by si ho vzhledem k svému naturelu spíše vystavil doma na poličce)..(20.10.2014)

Docela dobrej akčňák, kde Cage sice opět vypadá jako debil, ale nějak mu to tady sedne. Nejlepší je ovšem osazenstvo letadla, kde se tvůrci vyřádili na různorodosti postav. Jak asi odpůrci násilí koukali na to, že z nejhoršího úchylnýho supervrahouna je tu udělanej vlastně hodnej strejda, mimochodem geniální Buscemi.(15.2.2006)

Face Off - Skala - Con Air - vôbec najlepšie filmy Nicholasa Cagea a najlepšie akčné filmy druhej 1/2 90tych rokov. Čo viac si fanúšik akčne-príbehového filmu môže priať? Od začiatku sa film sekvenciami "západu slnka či dynamickej hudby" prikláňa k bayovskej štylizácii, má parádnych záporákov - keď sa na plátne objaví Malkovich a Buscemi, hneď s napätím očakávate, čo sa bude diať, perfektné akčné intervaly a zároveň dobre položenú emotívnu látku, všetko je to zasadené do prostredia, kde jedna napínavá scéna strieda druhú. Milujem tieto presne načasované akčné filmy, v ktorých - ako práve mnohí kritizujú - ide všetko krásne a do bodky spĺňajú hollywoodsky potenciál.... PS: Niektorým vadí.., čítam dobre... klišé?! Ale, prosím vás, zakážme Hollywoodu produkovať 99,9% filmov, pretože diváci jednoducho neznesú "klišé". Toto je premakaný akčný film s čistokrvnou bayovsky zábavnou odozvou na diváka a nie sofistikovaná nolanovka!(20.11.2010)

• - Pilot uneseného letadla je bývalý kanadský hokejista Marty McSorley, který působil v několika týmech NHL jako "zlý muž". (Lembi4)

• - Nicolas Cage jel v rámci přípravy na film do Alabamy, aby zlepšil svůj přízvuk. (KucC)

• - V jednej scéne si môžete všimnúť, že jeden z členov kartelu na letisku je ozbrojený československým samopalom vzor 61 škorpión. (Jello Biafra)