Con Air je ten typ filmů, které nemám v oblibě, ale protože je předchází mimořádná pověst, dávám jim čas od času šanci. Tady se to vyplatilo, protože Con Air patří v žánru k těm lepším filmům a hodně jej táhne především herecká kreace Johna Malkoviche. Ten jako superinteligentní zabiják a plánovač nejtěžkopádnějšího útěku všech dob nemá naprosto chybu. Skvěle ho doplňuje dokonalý Steve Buscemi, který hraje sice nenápadnější roli, o to víc je však vidět. S Cagem mám už trochu problém... U mě se už dávno zapsal jako herecké dřevo a i tady v závěru filmu tento můj dojem potvrzuje. Pokud hraje drsného chlápka, tak je ještě ok..., ale jakmile přijde zejména v závěru na "rodinné" scény, tak už je bezradný... Ostatně závěru by slušely nůžky. Zkrátit o půl-třičtvrtě hodiny a jsem spokojený, protože začátek se vyvíjel naprosto skvěle. Pak už šlo jen o šponování stopáže a produkování dalších desítek nevinných mrtvých na úkor pár pasažérů letadla, z nichž většina byli nenapravitelní hrdlořezi.. :D Jinak ta méně povedená druhá půlka byla přehlídkou právě toho, co rád nemám - spousta nelogických akčních scén, občasných odlehčovacích vtípků (manželé v autě na křižovatce apod.), hra na efekt... Pánbů zaplať za toho Malkoviche - ten je tady fakt bezkonkurenční!(6.3.2009)

Spolu se Skálou, Nebezpečnou Rychlostí a Smrtonosnou Pastí nejlepší akční film minulého století. Nicolas Cage s dlouhou hřívou je zatraceně cool, jeho herecký projev je jak z 80. let. John Cusack tady na sebe upozornil, že umí hrát i ve filmech, kde se na herectví moc nehledí. John Malkovich je záporákem k pohledání, vždyť taky zabil víc lidí než rakovina. Trevor Rabin složil výraznou dunivou hudbu, s trochou kytarových motivů, která k filmu sedne asi lépe, než k odpolednímu samostatnému poslechu. Simona Westa je škoda, že si pošramotil pověst Tomb Raiderem.... Alespoň u mě.(30.12.2005)

Con Air je jedna z mých srdcovek. A že devadesátky byly na takové filmy více než plodné. V době prvního zhlédnutí jsem se o filmy obecně moc nezajímal, takže jsem o nějakém Westovi nikdy neslyšel. Ovšem jakmile jsem se dozvěděl, že to režíroval, tak se dostal do mé top desítky. Con Air je opravdu vynikající film po všech směrech : skvostné obsazení (v porovnání s mou druhou srdcovkou, Skálou, to nejsou tak zvučná jména, ale všichni do svých rolí perfektně pasují), neexistující scénář, dialogy, pak určitě nějaké ty bídné CGI efekty, no a pak samozřejmě Nicolas Cage. V dnešní době se modlím, aby dostal nabídku na nějakou pořádnou pecku (haha), která by ho opět vyzdvihla na vrchol. Tento film nemá chybu a já na něj nedám dopustit, esence tehdejšího Bruckheimera...100%(20.3.2013)

Kupa efektů, klišé, hlášek a všeho dalšího, co prvoplánovitě působí na diváka s úmyslem jasně ho soustředit na příběh, směřovat ho tím nejpřímějším směrem a v konečném důsledku mu pomoci k dokonalému uvolnění a relaxaci. Film jsem shltnul jedním dechem, poté jsem jsem se za to skoro styděl. Nedělám to rád, ale vzhledem k tomu, že tu zemřelo víc hodných než zlých (alespoň doufám) a jeden (Zrovna ten nejsympatičtější ze všech!) ze škaredých vrahů z toho vyšel bez úhony a ještě přišel k pěkným penězům, musím dát hvězdiček pět.(25.10.2004)

"Rád se chvástá, že zabil víc lidí než rakovina." Uspořádat letecký výlet pro vrahy, pedofily a obdobné dobráky považuji za skvělý nápad. Zejména, pokud by se jednalo o bezpilotní let směrem na povrch Slunce. Jenže to by byl krátký film a hrdina by neměl moc šancí prokázat svou lásku k systému, který z něj nesmyslně udělal mukla. Mne tedy hodně bavilo sdílet stísněný prostor s nakrknutými týpky ve slušivých oranžových stejnokrojích, ale taťkovi Poeovi jsem ten jeho "super nejvíc speciální" výcvik nějak nedokázal uvěřit.(22.7.2014)

• - V několika amerických anketách byl snímek vyhlášen nejlepším akčním filmem 90. let. (Edgerton)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 30. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Natáčení probíhalo v Los Angeles (Kalifornie), Elkhartu a Goshenu (Indiana), Ogdenu, Salt Lake City a Wendoveru (Utah) a v Las Vegas (Nevada). (Tygrys)