I po letech s přehledem nejsarkastičtější bruckheimerovka s šíleným a vlasatým Cagem. Tehdy mu obě tyhle výstřednosti ještě "sedly" a Simon West pod Jerryho taktovkou div nevypustil duši, aby naservíroval vynikající akčňák se super hláškami, over-the-top kaskadérským festivalem a geniálně obsazenou rotou záporáků. Zpětně si člověk říká, jak to mohlo k čertu fungovat, ale díky bohu za to.(31.7.2007)

Velice zdařilá akčňárna, od začátku až do konce se divák nestačí nudit. Nicolas Cage se do role bývalého vojáka a nynějšího trestance zapracoval vskutku s velkou chutí a snímek se tak dostává mezi ty, které si rád po čase zopakuji. Místy je sice až moc "pro-americký", ale konkrétně zde mi to nevadí. Nebýt toho trochu "přeakčněného" závěru, zvažoval bych plnou palbu.(24.1.2007)

Pri menách John Malkovich, Danny Trejo, Steve Buscemy sa mi vždy vybavia aj mená Cyrus 'The Virus' Grissom, 'Johnny-23' a Garland Greene. Charakterizácii týchto úchvatných väzňou sa vyrovná iba komando z Aliens. Cage ako Cameron Poe namakaný ako nikdy pred tým, s dlhými vlasmi a sekne mu to! A že mu John Cusack sekunduje ako málokto nemôže byť náhoda. Debut Simona Westa a jeho jediný vydarený film. Vďaka Bruckheimerovi za túto akčnú pecku. Jednu z posledných. Potom už len dlho pôst.(15.2.2005)

Výborně obsazená akční jízda (i když Skála se mi líbila více). Cage, Cusack, Buscemi, Malkovich, Trejo.... Především Buscemi je skvělý a scéna s holčičkou nemá chybu. Cage tímto filmem zakončil období tří let, kdy natočil samé výborné filmy(Leaving Las Vegas, Skála a Tváří v tvář). Výborné a mohu každému jen doporučit. Trochu mě zaráží pouhých 75%, protože tohle je prostě akčňák jak má být.......(26.9.2007)

• salahadin

Už ty úvodní kecy mě odradily. Ale řekl jsem si, že se pokusím film přečkat. Nakoupil jsem si proto brambůrky, abych se tolik nenudil. Ale upřímně - moc to nepomohlo. Dostalo se mi dalšího imbecilního filmu. Cage je totální herecká nula (krom několika filmů) a je nemohoucí od začátku do konce. Vězni jsou hardcool, jeden má dokonce v cele téměř tajnou ústřednu (chudáci Američani, na co oni ještě nepřijdou). Malkovich je sice docela dobrej, ale tady tenhle debilní film drží nad vodou jen Cusack. Při těch rádoby dojemných scénách jsem se znechuceně usmíval, jak to bylo trapné. Jako např. když chlap míří z jednoho metru na Cage a střelí ho jen do ramena :-D A nebo jak mají Amíci rádi véélké výbuchy a ted tam něco před kamerou lítá vzduchem, ale omyl! Není to obří racek, ale Cage, který opět bohužel je tak rychlý, že dokáže uskočit stranou, aby ho nezasáhl trochu větší ohýnek. Bráávo. Ale vtípek s létajícím autem se docela povedl, jinak nic. Tyhle megalomanský ptákoviny mě nebaví, nemá to ani hlavu, ani patu a je to tak přitažený za vlasy, až to mozek bolí.(19.8.2008)

• - Film je inspirován novinovým článkem o leteckém převozu odsouzených vězňů. (Holina)

• - Jména třech mrtvých bělochů, které hledal Pinball (Benson, Karls a Popovich) byla vybrána podle druhého asistenta kameramana Garretta Bensona, prvního asistenta kameramana Johna Karlse a vedoucího kamerové techniky J. Michaela Popoviche. (Holina)

• - V několika amerických anketách byl snímek vyhlášen nejlepším akčním filmem 90. let. (Edgerton)