Akcni mazec srovnatelnej s filmama Michaela Baye. Nechapu, jak to West dokazal, jeho ostatni filmy jsou spis podprumerny. Pribeh sice stavi na klasickym principu, kdy situaci muze zachranit jen jeden vyvolenej, ale vubec to nevadi. Cage vypada maximalne drsne, Cusackovi a Malkovitchovi role skvele sedli a navic tu jsou chutovky v podani Danny Treja a Stevea Buscemiho. Sice tu jsou v podstate jen dve poradny akce, prvni je ho hodince filmu na letisti a druha az na zaver, ale nevadi, to, jelikoz je film sviznej a dost napinavej po celou dobu a i kdyz se zrovna nestrili, presto se furt neco deje. I kdyz je scenar filmu docela jednoduchej, je v nem i sila, protoze si film nehraje na nic, cim neni. K tomuhle vsemu jeste prictete slusnou hudbu, pekny triky a obcas nejakou tu drsnou hlasku a mate cistokrevnej akcni narez.(4.1.2007)

Tento napínavý akční snímek patří mezi mé nejoblíbenější. Velmi poutavý děj, kdy se trestanci zmocní letadla, obsahuje jednak silné okamžiky ve vzduchu a pak také na nepoužívaném letišti v poušti. Celý film je supr, jen ten konec v Las Vegas je totální pitomost. Ten závěr jinak výtečnému filmu vcelku uškodil. 80%(4.1.2008)

Kupa efektů, klišé, hlášek a všeho dalšího, co prvoplánovitě působí na diváka s úmyslem jasně ho soustředit na příběh, směřovat ho tím nejpřímějším směrem a v konečném důsledku mu pomoci k dokonalému uvolnění a relaxaci. Film jsem shltnul jedním dechem, poté jsem jsem se za to skoro styděl. Nedělám to rád, ale vzhledem k tomu, že tu zemřelo víc hodných než zlých (alespoň doufám) a jeden (Zrovna ten nejsympatičtější ze všech!) ze škaredých vrahů z toho vyšel bez úhony a ještě přišel k pěkným penězům, musím dát hvězdiček pět.(25.10.2004)

Osud umí být pěkně krutý. Pošle Vás za "manželkoobranu" na 7 let za mříže. Jenže lidi s životopisem speciální výcvikové jednotky se nevzdávají, seženou si Španělštinu pro samouky, naučí se skládat zvířátka z papíru a když je třeba, poradí si i s bandou největších kriminálníků 20. století!!...v roce 1997 vypustil Simon West do světa snímek, ve kterém z velké části sledujeme dvě dějové linie - první odehrávající se v uneseném letadle, druhou, která nastává na zemi poté, co si Pinball vytáhne z jícnu ampulku s hořlavinou a sirky...taková koncentrace takových hereckých jmen na tak malém prostoru(paluba letadla) je nevídaná(snad s výjimkou stále se rozrůstajících Dannyho parťáků) a to ještě dole na základně do sebe rýpou John Cusack a Colm Meaney...obě linie svými dialogy, rozhodnutími a akčností nabírají rychlý spád a přitáhnou si Vás, jako byste byli na jejich vodítku!!...jenže co je moc, to je příliš a proto jsme v nepříliš povedeném závěru svědky toho, jak se vězeňský letoun snáší na hlavní ulici Las Vegas...Nicolas Cage zahrál Camerona Poea s lehkostí, přehledem a grácií jemu vlastní, navíc přidal své postavě akční tón a několik znamenitých hlášek...ostatní podávají dobré výkony(opravdu se nebudu rozepisovat, těch známých jmen je tu fakt hodně, snad jen Steve Buscemi - rulezzz), taktovka Trevora Rabina vykouzlila výborný soundtrack a podtrhla velmi dobrý filmový dojem...nechcete jet někdo se mnou na vyhlídkové lety strýčka Boba???:) 75 miliónů dolarů(rozpočet)/224 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(17.8.2006)

Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Transportovaní nejtěžší vězni přebírají kontrolu nad letadlem i nad lidskými životy. Pořádný akční nářez, k tomu skvělý Cage, Cusack, Buscemi a Malkovich. Trailer je zde: http://www.youtube.com/watch?v=HJvnw3ycBOc(5.7.2009)

• - Ve filmu se odehrává několik scén v podpalubí letadla. Letoun C-123 ve skutečnosti ale žádné podpalubí nemá. (KucC)

• - V úvodu filmu je ke speciálním jednotkám USA uvedeno: "Jednotky zvláštního určení mají bohatou historii. Od 17. století se nasazovaly při všech významných konfliktech, v nichž se Spojené státy octly..." Spojené státy však vznikly až v roce 1776, čili v 18. století. (A7X92)

• - Simon West sa predtým venoval natáčaniu reklám, napr. Budweiser s animovanými mravcami, a Con Air je jeho celovečerný debut. (Greenpeacak)