Další z velkých akčních filmů druhé poloviny devadesátých let. Na rozdíl od ostatních má Con Air výhodu v tom, že je poměrně originální, naprosto nepředvídatelný a nechybí mu ani zdravá nadsázka a spousta skvělých hlášek. Plejáda skvělých herců je naprostou samozřejmostí. Vévodí jedinečný Nick Cage. Neumím si tu představit nikoho jiného. Ovšem i Malkovich byl fantastický. Nesmí chybět spousta výbuchů, strhující akce, trochu romantiky - ano nejkrásnější scéna je ta konečná. Jedna z těch nostalgických vzpomínek na léta devadesátá, které se již nikdy nevrátí a které máme tak rádi.(10.1.2006)

Jeden s najlepších filmov Simona Westa (pretože Jerry mu kryl chrbát) a jeden s lepších filmov Nica Cagae. Príbeh je dosť dobrý, herecké obsadenie taktiež a celý film je celkom slušne vygradovaný. Malkovich hraje perfektného zaporáka, Cusack dobrého poliša a Cage správne hrdinu. Toto trio hercov dokázalo na plátne navodiť nie len správnu atmosféru, či napätie, ale aj fajn akčné scény. Technický je tento film tiež dobre natočený, efekty slušné a kamera dodala filmu ten správny Bruckheimerovský efekt. 80% - 4*(16.9.2012)

Fúú, no tak k tomuto nemám komentár! Skvelý scenár, bez ohraných scén a plný nečakaných okamihov. Parádny akčný nadupaný film, ktorý sa kedykoľvek vyrovná peckám ako 'The Rock', či 'Face/Off'. Cage sa vyznamenal, a aj kvôli tomuto filmu patrí k mojim naj hercom, a role podobného charakteru mu seknú oveľa viac ako komédie, v ktorých začínal. Malkovich, Buscemi, Trejo si svojich psychopatických maniakov bravúrne vychutnali, takých chlapíkov stretnúť na ulici, tak mám v gatiach. 100%.(8.3.2006)

Nejdrsnější Nicolas Cage ve svý kariéře, dokonale fungující akční příběh a naprosto dokonalý záporáci v čele se, podle posledních psychologických testů, šíleným Johnem Malkovitchem, co víc si přát? Krom toho tady jako perlička je ještě naprosto dokonalej Steve Buscemi jako totální řezník, jen je škoda, že je tu jako vedlejší postava, docela se divim, že žádnou roli vraždícího šílence jinde nedostal, protože mu naprosto totálně sedne. No a ty hlášky, to je prostě kult. Ani hnout nebo to schytá králíček.(8.1.2008)

Výborně obsazená akční jízda (i když Skála se mi líbila více). Cage, Cusack, Buscemi, Malkovich, Trejo.... Především Buscemi je skvělý a scéna s holčičkou nemá chybu. Cage tímto filmem zakončil období tří let, kdy natočil samé výborné filmy(Leaving Las Vegas, Skála a Tváří v tvář). Výborné a mohu každému jen doporučit. Trochu mě zaráží pouhých 75%, protože tohle je prostě akčňák jak má být.......(26.9.2007)

• - Simon West sa predtým venoval natáčaniu reklám, napr. Budweiser s animovanými mravcami, a Con Air je jeho celovečerný debut. (Greenpeacak)

• - V několika amerických anketách byl snímek vyhlášen nejlepším akčním filmem 90. let. (Edgerton)

• - Spoiler: Přestože Cameron Poe (Nicolas Cage) chodí v jedné části filmu se zbraní, v celém filmu nevystřelí. (Chrustyn)