U Con Air se vždycky neuvěřitelně dobře bavím. Film má spád, napínavý děj, výrazné a zajímavé postavy, drama a zároveň hodně humorných scének. Nicolas Cage je přesně ten typ, co se hodí do role Camerona : chce jet domů a mít konečně od všeho pokoj, ale okolnosti ho prostě donutí hrát si na hrdinu, ačkoliv on to vůbec nechce. Naprosto nejlepší roli má ovšem Steve Buscemi. Při jeho scéně s malou holčičkou mi běhal mráz po zádech a to, jak to dopadlo, mě prostě dostalo.(30.6.2005)

Bohudík to není Bay! Con Air je pro mě paradoxem mezi akčními filmy. Bay je Bay, o tom není pochyb, ale jeho vycizelovaný styl postrádá to, čeho se mi tady dostalo vrchovatě - uvěřitelnosti. Všechny ty akce a exploze jsem v tomto snímku prostě více bral. Cage mi tady připadl na jeden z jeho hborších výkonů, ošem John Cusack, Colm Meaney, tempo a vodopád vtipných hlášek, valících se jedna přes druhou, vše negativní vynahradily. Ale přesto nedávám plné hodnocení. Hlavně kvůli lehké odhadnutelnosti určitých zvratů.(14.2.2005)

Rozpočet $75miliónovTržby USA $101,117,573Tržby Celosvetovo $224,012,234║ Taká akčná oddychovka s bohatým hereckým obsadeným ale nijak zvláštnym príbehom, čo by mohol aspoň pre mňa ponúknuť niečo viac než premrštenú akčnú traškaricu, nikdy som úplne tomuto filmu neprišiel na chuť, k tomu Nicolas Cage sa mi nehodí ako akčný hrdina, lepšie mu to sadlo v takej Skale kde bol viac zakríknutý. /65%/(18.5.2005)

Letadlo plné vrahů, úchyláků a trestanců, kteří se zmocní letadla a udělají si z poklidného nedělního výletu kovbojku. Ale přeci jen dobro existuje ato v podobě trestance, který byl odsouzen neprávem, za něco co neudělal, je to jeho let za svobodou, manželkou a dcerou, kterou uvidí po hodně dlouhé době, tento let se změní v nekonečnou noční můru.(5.1.2008)

Už jenom úvodní nájezd na známé to logo producentské továrny na prachy Jerryho Bruckheimera vhání husí kůži.. Popcornově démonická podívaná (co chutná i podruhé, potřetí..), které nechybí spád a černý humor, dokonale propracované akční sekvence a v neposlední řadě herecký ansábl, který snímku může leckdo závidět!! Hvězdy nezávislých produkcí v prachama naduté akční podívané? No, není to balada.. Sice chybí pevnější režijní vedení jako v případě Skály, ale mám tak trochu strach, že obdobné akční pecky (kromě Skály a Con Air i Smrtonostná past, Tváří v tvář apod.) patřily výhradně let minulým a jen tak někdo z akčních specialistů se k nim zdaleka nepřiblíží!! Akční žánr dneška (2006) prezentují nadrealistické a úsměvné akční exhibice, ve kterých se každý tváří jako největší bourák a scénáristům trošku ujíždí rukopis od logiky.. Zároveň škoda talentovaného Westa, který poctivou akční zábavu vyměnil za bezduchou Laru a na své začátky zatím ani zdaleka nenavázal!! Nadprůměrný skvost, v závěru mírně přitažený za vlasy!!(26.10.2006)

• - Většina dialogů Dava Chappella byla dílem improvizace. (Chatterer)

• - Natáčení probíhalo v Los Angeles (Kalifornie), Elkhartu a Goshenu (Indiana), Ogdenu, Salt Lake City a Wendoveru (Utah) a v Las Vegas (Nevada). (Tygrys)

• - K natáčení byly použity tři letouny C-123 Provider. (Foxhound#1)