Soundtrack Mark Mancina, Trevor Rabin: 1. Con Air Theme ,2. Trisha ,3. Carson City ,4. Lear Crash ,5. Lerner Landing ,6. Romantic Chaos ,7. The Takeover ,8. The Discharge ,9. Jailbirds ,10. Cons Check Out Lerner ,11. Poe Saves Cops ,12. Battle in the Boneyard ,13. Poe Meet Larkin ,14. Bedlam Larkin ,15. Fire Truck Chase ,16. Overture ,(9.5.2011)

Con Air je ten typ filmů, které nemám v oblibě, ale protože je předchází mimořádná pověst, dávám jim čas od času šanci. Tady se to vyplatilo, protože Con Air patří v žánru k těm lepším filmům a hodně jej táhne především herecká kreace Johna Malkoviche. Ten jako superinteligentní zabiják a plánovač nejtěžkopádnějšího útěku všech dob nemá naprosto chybu. Skvěle ho doplňuje dokonalý Steve Buscemi, který hraje sice nenápadnější roli, o to víc je však vidět. S Cagem mám už trochu problém... U mě se už dávno zapsal jako herecké dřevo a i tady v závěru filmu tento můj dojem potvrzuje. Pokud hraje drsného chlápka, tak je ještě ok..., ale jakmile přijde zejména v závěru na "rodinné" scény, tak už je bezradný... Ostatně závěru by slušely nůžky. Zkrátit o půl-třičtvrtě hodiny a jsem spokojený, protože začátek se vyvíjel naprosto skvěle. Pak už šlo jen o šponování stopáže a produkování dalších desítek nevinných mrtvých na úkor pár pasažérů letadla, z nichž většina byli nenapravitelní hrdlořezi.. :D Jinak ta méně povedená druhá půlka byla přehlídkou právě toho, co rád nemám - spousta nelogických akčních scén, občasných odlehčovacích vtípků (manželé v autě na křižovatce apod.), hra na efekt... Pánbů zaplať za toho Malkoviche - ten je tady fakt bezkonkurenční!(6.3.2009)

I po letech s přehledem nejsarkastičtější bruckheimerovka s šíleným a vlasatým Cagem. Tehdy mu obě tyhle výstřednosti ještě "sedly" a Simon West pod Jerryho taktovkou div nevypustil duši, aby naservíroval vynikající akčňák se super hláškami, over-the-top kaskadérským festivalem a geniálně obsazenou rotou záporáků. Zpětně si člověk říká, jak to mohlo k čertu fungovat, ale díky bohu za to.(31.7.2007)

Výborně obsazená akční jízda (i když Skála se mi líbila více). Cage, Cusack, Buscemi, Malkovich, Trejo.... Především Buscemi je skvělý a scéna s holčičkou nemá chybu. Cage tímto filmem zakončil období tří let, kdy natočil samé výborné filmy(Leaving Las Vegas, Skála a Tváří v tvář). Výborné a mohu každému jen doporučit. Trochu mě zaráží pouhých 75%, protože tohle je prostě akčňák jak má být.......(26.9.2007)

Co jednoduchého a výstižného o tom napsat? Snad jen "Zdar tvý práci", Simone Weste, tohle se ti povedlo. Hvězdná sestava Trejo, Buscemi, Rhames a Malkovich tvoří polovinu úspěchu filmu. Tu druhou samozřejmě Cage, Cusack, hudba a v neposlední řadě i růžový králíček:) Po letech stále stejně dobrá nevázaná zábava hodná 80%.(20.1.2003)

• - Spoiler: Přestože Cameron Poe (Nicolas Cage) chodí v jedné části filmu se zbraní, v celém filmu nevystřelí. (Chrustyn)

• - Film je inspirován novinovým článkem o leteckém převozu odsouzených vězňů. (Holina)

• - Simon West sa predtým venoval natáčaniu reklám, napr. Budweiser s animovanými mravcami, a Con Air je jeho celovečerný debut. (Greenpeacak)