Reklama

Reklama

Con Air

  • USA Con Air (více)
Trailer

Průzkumník americké armády Cameron Poe si odseděl osm let za zabití opilce, jenž ohrožoval jeho těhotnou ženu. V den svého propuštění na svobodu se ocitne ve vězeňském letounu spolu se zločinci nejhrubšího zrna. Ti se pod vedením inteligentního, ale psychopatického vraha Cyruse pokusí o hromadný útěk. Cameron, považovaný ostatními trestanci za spojence, je jediným mužem v letadle, který může celé akci zabránit. Kromě nastolení spravedlnosti mu jde především o to, aby se po letech odloučení shledal se svou ženou a s dcerkou, kterou ještě nikdy neviděl. Cameronovi se podaří navázat spojení s policistou Larkinem, ale souboj s vyvrheli toho nejhrubšího zrna musí podstoupit jen on sám! (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (769)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $75miliónovTržby USA $101,117,573Tržby Celosvetovo $224,012,234║ Taká akčná oddychovka s bohatým hereckým obsadeným ale nijak zvláštnym príbehom, čo by mohol aspoň pre mňa ponúknuť niečo viac než premrštenú akčnú traškaricu, nikdy som úplne tomuto filmu neprišiel na chuť, k tomu Nicolas Cage sa mi nehodí ako akčný hrdina, lepšie mu to sadlo v takej Skale kde bol viac zakríknutý. /65%/ ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Bohudík to není Bay! Con Air je pro mě paradoxem mezi akčními filmy. Bay je Bay, o tom není pochyb, ale jeho vycizelovaný styl postrádá to, čeho se mi tady dostalo vrchovatě - uvěřitelnosti. Všechny ty akce a exploze jsem v tomto snímku prostě více bral. Cage mi tady připadl na jeden z jeho hborších výkonů, ošem John Cusack, Colm Meaney, tempo a vodopád vtipných hlášek, valících se jedna přes druhou, vše negativní vynahradily. Ale přesto nedávám plné hodnocení. Hlavně kvůli lehké odhadnutelnosti určitých zvratů. ()

Reklama

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Simon West od svého debutu nenatočil nic zajímavého a tak zůstává jeho Con Air opravdu nejlepším snímkem jeho kariéry. Potkali se zde úžasné osobnosti hereckého nebe přes Nicolase Cage, Johna Malkoviche, Johna Cusaka a třeba Stevea Buscemiho, který si svou roli maximálně užívá. Film je plný akce a jeho tempo je rychlejší než u většiny akčních filmů. Každý akční fanoušek si tento snímek musí užít. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Co jednoduchého a výstižného o tom napsat? Snad jen "Zdar tvý práci", Simone Weste, tohle se ti povedlo. Hvězdná sestava Trejo, Buscemi, Rhames a Malkovich tvoří polovinu úspěchu filmu. Tu druhou samozřejmě Cage, Cusack, hudba a v neposlední řadě i růžový králíček:) Po letech stále stejně dobrá nevázaná zábava hodná 80%. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Rovnako zábavné a explozívne ako Skala, ale nepredvídateľné, a neberie sa to vážne. A zatiaľ čo v Skale bol jej "záporák" charizmatický a charakterný generál (čo jej v mojich očiach veľmi uškodilo), v Con Air máme záporákov plné lietadlo, a hneď tých najchladnokrvnejších (Malkovich), najbrutálnejších (Trejo) alebo najúchylnejších (Buscemi)! K tomu agent Cusack, řízek Cage, a rozbesnený rockový soundtrack Trevora Rabina! ()

Galerie (80)

Zajímavosti (34)

  • Natáčení probíhalo v Los Angeles (Kalifornie), Elkhartu a Goshenu (Indiana), Ogdenu, Salt Lake City a Wendoveru (Utah) a v Las Vegas (Nevada). (Tygrys)
  • Pilot uneseného letadla je bývalý kanadský hokejista Marty McSorley, který působil v několika týmech NHL jako "zlý muž". (Lembi4)
  • Nicolas Cage jel v rámci přípravy na film do Alabamy, aby zlepšil svůj přízvuk. (KucC)

Související novinky

Vrcholný Nicolas Cage

Vrcholný Nicolas Cage

17.11.2019

Nicolas Cage ztvární Nicolase Cage v tom nejvíc nicolasocageovském filmu o Nicolasi Cageovi vůbec. Kultovní herec známý například z filmů Tváří v tvář, Con Air nebo 8 MM se čerstvě upsal snímku The…

Nicolas Cage neschopným únoscem

Nicolas Cage neschopným únoscem

17.05.2015

Asi vám neuniklo, že je kariéra Nicolase Cage, ehm... hodně zajímavá. Občas se sice objeví filmy jako Kick-Ass, Joe nebo Croodsovi, jinak ale diváci jen zdrceně vzpomínají na časy Skály, Con Airu a…

Cage vs. Cusack v mrazivé divočině

Cage vs. Cusack v mrazivé divočině

28.07.2011

Hráli spolu v Con Air. A opět budou stát proti sobě, ale namísto popcornové akce je čeká krvavý thriller inspirovaný skutečnými událostmi. John Cusack si ve filmu The Frozen Ground zahraje jednoho z…

Režisér pro Expendables 2

Režisér pro Expendables 2

20.06.2011

Původně chtěl film režírovat sám Stallone, ale nakonec se rozhodl předat žezlo. Osud pokračování hitového krváku tak přechází do rukou Simona Westa. Ten má pořád pověst „režiséra Con Airu“ (jednoho z…

Reklama

Reklama