Kravina. Totální nářez. Soplu se Skálou a Operací Zloemný Šíp špička v žánru. Herci vesměs velice dobří (především Malkovich a Samozřejmě Nicholas Cage, ovšem velice překvapil typově dost odvážně vybraný John Cusack). Je to velká sranda (u mě vede scéna se zavěšeným Autem, Steve Buscemi jako "řezník" je skutečně gurmánský zážitek, taktéž záběry jsou místy až dechberoucí (Steve Buscemi a za ním jen nekonečná poušť) a jako třešínka na dortu je jméno Pilota, který se vyskytuje v druhé půlce filmu (evidentní sympaťák), a to Swamp Thing. Kdysi byl jakýsi comics, menoval se stejně a u nás šel tuším jako "Bažináč" Škoda jen nevýrazné hudby a místy poněkud nedotaženého scénáře, především u té pasáže na letišti. Tam bylo na můj vkus až moc lidí, na to že to mělo být opuštěné letiště, notabene spíš vrakoviště.(15.5.2006)

„Už na zemi boli smrteľne nebezpeční. A teraz dostali krídla.“ Keď v roku 1996 zomrel producent Don Simpson, mal jeho dlhoročný kolega Jerry Bruckheimer ťažké chvíľky. Všetci tvrdili, že bez Simpsona nemá šancu pritiahnuť do kín davy divákov tak, ako to dokázali spolu (POLICAJT V BEVERLY HILLS 1 - 2, SKALA atď.). Už v roku 1997 však prišiel s trhákom CON AIR, kde posadil do režisérskeho kresla debutujúceho klipára Simona Westa... a dokázal, že na to má. Hoci CON AIR nie je dokonalý (trápne "citové" pasáže sa ledva-ledva dajú vydržať, strašne silácke dialógy detto, nezáživné finále v Las Vegas), už pred úvodnými titulkami (a počas nich - masakra v daždi, posilňovanie za mrežami) nasadzujú obaja brutálne tempo, ktoré im vydrží takmer celé dve hodiny. Bombastické akčné scény (lietajúce auto, pršiaci Afroameričan), pôvabné kravinky (plyšový macko, origami) a gigantický rozpočet, sa starajú o to, že máme dočinenia s jedným z najbombastickejších akčniakov desaťročia (firma Touchstone bola v 90. rokoch v plnej poľnej - VESMÍRNA PECHOTA, TVÁR TOHO DRUHÉHO, AIR FORCE ONE...). Vrcholom monumentálnej snímky je neuveriteľná herecká paľba: Colm Meaney ako vyje*aný Ír v porsche („Keby som vedel, akí ste amatéri, dám mu samopal.“), John Cusack v bielych ponožkách v sandáloch („Je vám to jasné alebo vám to nakreslím?“), vlasatý Nicolas Cage („A teraz polož toho zajačika na zem, hajzel.“), Rachel Ticotin („Lady bola fena v Disneyho filme.“), mrazivý pedofil Steve Buscemi („Neváži ani 60 kíl, ale na východe rozrezal 36 ľudí.“), znásilňovač Danny Trejo („Keby vedeli o všetkých mojich pipkách, som Johnny 600.“), John Malkovich („Si cvok?“ – „Ak veríš mojim posledným psycho testom... áno.“) či M.C. Gainey („Budeme tomu hovoriť havária.“). Akurát je (aj na Bruckheimera) absolútne zvrátené pustiť na slobodu sériového vraha detí a pokladať to za happyend.(4.12.2004)

Bohudík to není Bay! Con Air je pro mě paradoxem mezi akčními filmy. Bay je Bay, o tom není pochyb, ale jeho vycizelovaný styl postrádá to, čeho se mi tady dostalo vrchovatě - uvěřitelnosti. Všechny ty akce a exploze jsem v tomto snímku prostě více bral. Cage mi tady připadl na jeden z jeho hborších výkonů, ošem John Cusack, Colm Meaney, tempo a vodopád vtipných hlášek, valících se jedna přes druhou, vše negativní vynahradily. Ale přesto nedávám plné hodnocení. Hlavně kvůli lehké odhadnutelnosti určitých zvratů.(14.2.2005)

• salahadin

Už ty úvodní kecy mě odradily. Ale řekl jsem si, že se pokusím film přečkat. Nakoupil jsem si proto brambůrky, abych se tolik nenudil. Ale upřímně - moc to nepomohlo. Dostalo se mi dalšího imbecilního filmu. Cage je totální herecká nula (krom několika filmů) a je nemohoucí od začátku do konce. Vězni jsou hardcool, jeden má dokonce v cele téměř tajnou ústřednu (chudáci Američani, na co oni ještě nepřijdou). Malkovich je sice docela dobrej, ale tady tenhle debilní film drží nad vodou jen Cusack. Při těch rádoby dojemných scénách jsem se znechuceně usmíval, jak to bylo trapné. Jako např. když chlap míří z jednoho metru na Cage a střelí ho jen do ramena :-D A nebo jak mají Amíci rádi véélké výbuchy a ted tam něco před kamerou lítá vzduchem, ale omyl! Není to obří racek, ale Cage, který opět bohužel je tak rychlý, že dokáže uskočit stranou, aby ho nezasáhl trochu větší ohýnek. Bráávo. Ale vtípek s létajícím autem se docela povedl, jinak nic. Tyhle megalomanský ptákoviny mě nebaví, nemá to ani hlavu, ani patu a je to tak přitažený za vlasy, až to mozek bolí.(19.8.2008)

Tento napínavý akční snímek patří mezi mé nejoblíbenější. Velmi poutavý děj, kdy se trestanci zmocní letadla, obsahuje jednak silné okamžiky ve vzduchu a pak také na nepoužívaném letišti v poušti. Celý film je supr, jen ten konec v Las Vegas je totální pitomost. Ten závěr jinak výtečnému filmu vcelku uškodil. 80%(4.1.2008)

• - V jednej scéne si môžete všimnúť, že jeden z členov kartelu na letisku je ozbrojený československým samopalom vzor 61 škorpión. (Jello Biafra)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 30. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Ve filmu je písničkou „Sweet Home Alabama“ připomenuta letecká havárie letadla z roku 1977, při které zemřeli tři členové skupiny Lynyrd Skynyrd. (jirka.jindra11)