Reklama

Reklama

Con Air

  • USA Con Air (více)
Trailer

Průzkumník americké armády Cameron Poe si odseděl osm let za zabití opilce, jenž ohrožoval jeho těhotnou ženu. V den svého propuštění na svobodu se ocitne ve vězeňském letounu spolu se zločinci nejhrubšího zrna. Ti se pod vedením inteligentního, ale psychopatického vraha Cyruse pokusí o hromadný útěk. Cameron, považovaný ostatními trestanci za spojence, je jediným mužem v letadle, který může celé akci zabránit. Kromě nastolení spravedlnosti mu jde především o to, aby se po letech odloučení shledal se svou ženou a s dcerkou, kterou ještě nikdy neviděl. Cameronovi se podaří navázat spojení s policistou Larkinem, ale souboj s vyvrheli toho nejhrubšího zrna musí podstoupit jen on sám! (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (785)

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Tento let měl hodně silný a hlučný motor. Drsně našlapaný vzdušný drive, prošpikován ostrými, cool hláškami, které pronáší ultra frajerská banda těžkých "badassů." Pracovitý a zásadový John Cusack, otcovsky drsný Nicolas Cage a opět nehorázně charizmatický, chytrý padouch v podání Johna Malkoviche. Mé pozornosti také neunikl Mykelti "Bubba" Williamson a Ving "Marsellus Wallace" Rhames a jako závěrečně na scénu vstupující, obávaný sériový vrah Steve Buscemi, který nebyl příliš mluvný, ale pokud se rozhodl něco pronést, stálo to za to. A taktéž ještě zmíním stylově velmi pasující a sluchu lahodící podmanivou hudbu. Celkově je kriminální osazenstvo letadla velmi charakterní a různorodé. To mě přivedlo na myšlenku, jak na sebe zločinci navzájem pohlížejí. ()

Phobia 

všechny recenze uživatele

Kdysi dávno, v dobách, kdy zjevení Mikuláše Klece ve filmu nevyvolávalo u mé maličkosti dávivý reflex, vzniklo za účasti tohoto herce několik dobrých filmů. Jako třeba "Con Air", vězeňská patálie s exhibujícím padouchem Johnem Malkovichem a roztomilým psychopatem Stevem Buscemim. Po letech jsem si dala repete a překvapeně zjistila, že je tenhle kousek zábavný a skvěle čumitelný stále, navzdory několika skutečnostem, kurvícím můj dojem: vyrostla jsem z kladných hrdinů, proto jsem se nebyla schopná donutit držet palce Mikulášovi a Kusákovi. Otravoval mě občasný patos. Závěr byl jaksi moc... explozivní, přemrštěný, chyběli v tom už jen lítající Číňani a pochodující mažoretky. Ale stejně uznale smekám svou oblíbenou laponku s beránkem, tenhle let s trestanci mě většinu stopáže bavil a dokázal i rozesmát. 75% ()

Reklama

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Pamätáte tie časy, keď bol Nicolas Cage v každom druhom akčnom filme a bolo to vlastne celkom cool? Nuž, tie sú už nenávratne preč a dnes na ne spomíname len s úsmevom na tvári, ale pred tými pätnástimi rokmi v tom Nicolas "pekne lietal". Trebárs keď nasadol na palubu Con Air. Lietadlo plné zločincov, ktorí v predchádzajúcich mesiacoch na samotkách nemali na práci nič iné, než premýšľanie plánu úteku pred doživotím. Ďalej si nemôžem odpustiť poznámku že tento film má pre mňa ešte jedno veľké čaro a to vďaka krásnej pesničke od Trishi Yearwood, ktorá zaznie dokonca dva krát. Kým v úvode je poňatá romanticky, pri pohľade na zaľúbený párik, na konci zase doháňa k slzám pri pohľade na stretnutie hlavného hrdinu a jeho lásky s dcérkou. U mňa má film Con Air miesto v mojom srdci navždy. ()

Niktorius 

všechny recenze uživatele

Co by po úspěchu Skály Jerry Bruckheimer neudělal, aby oět pokochal diváka dynamickou akční podívanou a vydělal na tom zase nějaké zlaťáky...Con Air je spektakulární, nabušený jako svaly Nicholase Cagea a zatraceně sebevědomý. Až příliš. Simonu Westovi chybí talent Michaela Baye a přestože mu tam neustále něco střílí, vybuchuje, nebo alespoň efektně dýmí (často ve zpomalených záběrech), hláškuje se tam jako o život a hraje tam kupa hereckých hvězd, nedokáže jeho snímek diváka pořádně drapnout za ruku a strhnout, ani uchvátit akčními scénami, které mohdy těží jen z kamerových filtrů a vysokého rozpočtu. Con Air je další z řady akčních snímků, kde mi osud postav a vůbec celý děj byl úplně u hýždí a který se nedovede vyšvihnout ven zdlouhého zástupu filmů, jenž nenabízejí o mnoho víc, než jen slušívý nátěr, jaký stejně brzy výjde z módy. ()

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Kupa efektů, klišé, hlášek a všeho dalšího, co prvoplánovitě působí na diváka s úmyslem jasně ho soustředit na příběh, směřovat ho tím nejpřímějším směrem a v konečném důsledku mu pomoci k dokonalému uvolnění a relaxaci. Film jsem shltnul jedním dechem, poté jsem jsem se za to skoro styděl. Nedělám to rád, ale vzhledem k tomu, že tu zemřelo víc hodných než zlých (alespoň doufám) a jeden (Zrovna ten nejsympatičtější ze všech!) ze škaredých vrahů z toho vyšel bez úhony a ještě přišel k pěkným penězům, musím dát hvězdiček pět. ()

Galerie (80)

Zajímavosti (42)

  • Film byl věnován památce svářeče Phila Swartze, který se podílel na jeho tvorbě a při jeho natáčení také zemřel - poté, co na něj spadlo letadlo. (KucC)
  • John Malkovich (Cyrus Grissom) nebyl ze scénáře příliš nadšený, jelikož se měnil každý den a on tak neměl ponětí, jak jeho postava dopadne. (KucC)
  • Při vzpouře v letadle ma dozorkyně Bishopová (Rachel Ticotin) v souboji s Pinballem (Dave Chappelle) na hlavě kšiltovku, která v jednotlivých zaběrech mizí a znovu se objevuje. (Beo.wulf)

Související novinky

Vrcholný Nicolas Cage

Vrcholný Nicolas Cage

17.11.2019

Nicolas Cage ztvární Nicolase Cage v tom nejvíc nicolasocageovském filmu o Nicolasi Cageovi vůbec. Kultovní herec známý například z filmů Tváří v tvář, Con Air nebo 8 MM se čerstvě upsal snímku The… (více)

Nicolas Cage neschopným únoscem

Nicolas Cage neschopným únoscem

17.05.2015

Asi vám neuniklo, že je kariéra Nicolase Cage, ehm... hodně zajímavá. Občas se sice objeví filmy jako Kick-Ass, Joe nebo Croodsovi, jinak ale diváci jen zdrceně vzpomínají na časy Skály, Con Airu a… (více)

Cage vs. Cusack v mrazivé divočině

Cage vs. Cusack v mrazivé divočině

28.07.2011

Hráli spolu v Con Air. A opět budou stát proti sobě, ale namísto popcornové akce je čeká krvavý thriller inspirovaný skutečnými událostmi. John Cusack si ve filmu The Frozen Ground zahraje jednoho z… (více)

Režisér pro Expendables 2

Režisér pro Expendables 2

20.06.2011

Původně chtěl film režírovat sám Stallone, ale nakonec se rozhodl předat žezlo. Osud pokračování hitového krváku tak přechází do rukou Simona Westa. Ten má pořád pověst „režiséra Con Airu“ (jednoho z… (více)

Reklama

Reklama