Živý terč

Psychopatický zabiják Emil Fouchon se svou bandou za tučnou odměnu organizují pro zvrhlé zbohatlíky lov na člověka. Protože pečlivě vybírané oběti jsou většinou bezdomovci, kteří nemají žádné příbuzné, běží "obchod" poměrně hladce. Komplikace začnou v okamžiku, kdy se objeví právnička Natasha Binderová, která hledá otce, jenž byl jednou z posledních obětí lovu. Fouchonovi zabijáci by si jistě s takovou komplikací snadno poradili, kdyby se neobjevil námořník Chance Boudreaux. Je mistrem bojových umění a bývalým příslušníkem elitní jednotky. Je však bez peněz a nutně potřebuje práci. Nechá se Natashou najmout, aby pátral po jejím zmizelém otci. Brzy se dostane gangu zabijáků na stopu. Netrvá dlouho a dojde k první divoké přestřelce. Její obětí se stane několik vrahů a policistka Carmine Mitchellová, která Natashe a Chancemu pomáhala při pátrání. Chance s Natashou uprchne do blízkých lesů ke svému strýci Douveemu. V patách jim jsou Fouchon a jeho muži, motivováni velkou finanční odměnou za zabití Chance. Kruh kolem pronásledovaného se pomalu uzavírá. (TV Nova)

HomeAlone

Pribeh filmu nieje nijako vynimocny , no co do zabavy patri medzi najlepsie akcne filmy vobec a urcite je na filme vidiet aj to ze sa ho ujal spickovy reziser daneho zanru a nie nejaky nahodny packal . No a co sa tyka Van Damma , tak ten je perfektny , charizmaticky a neviem si predstavit ze by tu ulohu hral niekto iny ako on . ()

jenik71

Tenhle typ akčních filmů byl v módě v 80.-90. letech. Dnes se na to dívám přece jen jinak. Akční scény jsou sice stále efektní, ale zároveň jsou často hloupé, až úsměvné. Jean-Claude by s tím skákáním a létáním vzduchem musel uspět snad i na olympiádě. Ve své kategorii je to takový lepší průměr. ()

manonfire

Nápad, kdy se hero postaví za týrané a vražděné bezdomovce je dobrý. Ovšem megadebilní konec filmu v továrně na hračky vše doslova pohřbil. To byla strašná Woolovina. 20% ()

Vercinix odpad!

Až do dneška jsem si myslel, že vím co je vtip a co je špatný vtip. Po shlédnutí tohoto snímku musím říci společně se Sokratem: "vím že nic nevím". Tento film mě přivedl až k maximálnímu údivu, ze kterého - jak říká Platón - vzniká sama filosofie. A vskutku...tento film je filosoficky velmi hutný. Uvrhne vás v ty největší pochyby. Nejdříve nad psychickým zdravím všech aktérů, scénáristy - režisérem konče, až k pochybám nad vlstní normalitou, že to ještě pořád sledujete a nevypnuli jste to již před...no zkrátka na začátku. V duchu Augustinova "pochybuji, tedy jsem", nalezl jsem vlastní bytí, avšak stále ještě pro mě zůstávalo záhadou bytí tohoto filmu. "Na počátku nebylo nic" a "stvořen z ničeho" nic neposkytl. Snad jen Hobbsovský "boj všech proti všem", který měl nastolit lepší a spravedlivější společenskou smlouvu v duchu "rovnosti, svornosti a bratrsrtví". Kantovskou kritikou svého nejdříve čistého a poté již jen praktického rozumu, tázal jsem se na svou vlastní soudnost a uvažoval o tom, že "Bůh je mrtev" - jak postuloval Nietzsche -, když toto dopustí. Ve snaze fenomenologicky uzávorkovat své svědomí a přivést vědomí k nejtolerantnější epoché, jsem nakonec již zkrátka neměl slov. Řekl jsem si tedy společně s Wittgensteinem, že "o čem nelze mluvit, o tom se musí mlčet". Nicméně hluboká Lyotardovská "rozepře" všech zmatených a zhnusených pocitů, která zůstala v mém nitru po Levinasovském "pohledu do tváře" Jeana Clauda Van Damma jak se snáší na obrovském papundeklovém pelikánovi a střílí všechny jako loutky, mě nakonec donutila naračně překročit tímto komentářem můj Rortyovský "definitivní slovník" a říci, že to byla úděsná sračka! ()

lewwin

Charismatický Lance Henriksen coby zabiják, jdoucí po hippie-look Van Dammovi, choreograficky výborně zvládnuté scény a režie pod taktovkou Johna Woo. Jde to. ()

Danoboss

Tento film som videl už dávnejšie a dnes som si to zopakoval. Som nadšený. Možno je to to najlepšie akčné béčko aké som kedy videl. Film ktorý má zaujímavý námet, ktorý ale tvorca filmu veľmi prezieravo zbytočne nerozťahoval a miesto neho dal viac akčných scén, čo mu kvitujem. Bojová choreografia je výborná... síce miestami trocha neefektívna (dať niekomu kop z otočky, potom do neho 4 krát streliť a pridať ďalší kop z otočky je trocha zbytočné), ale vyzerá perfektne, takisto sa mi páčia niektoré kameramanské pokusy o novátorsky prístup. Tým čo majú akčné béčka radi, je asi zbytočné tento film odporúčať - už dávno ho videli, tým čo nie by som ho odporučil tiež - môže fungovať ako test - bude sa vám páčiť - vyhľadajte si aj ďalšie, nebude sa vám páčiť - úplne zabudnite na tento žáner, nič lepšie v ňom asi nebolo natočené. ()

lskala

JCVD vyskočí na motorku a za jízdy rozstřílí co se dá. :-D No jo, klasika akčních béčkových filmů, ve které nechybí ani nesmrtelný hrdina. Byl jsem tehdy na tom v kině. 40% - 2** ()

kenkaku

Co na to říct... jeden z těch lepších Van Dammů ze kterého se pokusil udělat něco stylového machr akce John Woo. Tak jako částečně se mu to povedlo a částečně to funguje, ale rozhodně ne víc než na průměr co neurazí vidět víckrát. ()

upson

Létající holubice, Van Dammovo přelamování rukou s hustokvalitním výrazem nakopávače prdelí :-) a jedna zašlá brokovnice na kterou se dlouho prášilo :-) 100%.......... Snímky jako je tento v dnešní době už asi neuvidíme, 90. léta odešla nadobro do penze a z houpacího křesla pozorují svou dávnou slávu. Pro mě však tento žánr zůstane stále živ :-) ()

herr_carter

Jeden z mála Van Dammových béček, které ještě asi ty 3 hvězdy snesou.. každopádně tu JCVD vypadá s trvalou jak buzík............ moje hodnocení = 5,5 z 10. ()

sedm.1

Že Jean-Claude točil, točí a ještě pár let zřejmě točit bude, pořádný vejšplechty, to ví každý, ale že za jedním z nich bude jako režisér stát i legendární král akčního baletu, John Woo, to je velmi mrzuté a myslím, že ani on sám určitě není právě na tento svůj hollywoodský debut dvakrát hrdý. Prakticky mi přišlo, že si sebou z východu do júesej přivezl prakticky jen rozčepýřené holubice a patent na zpomalovačky, které zde ale působili dost neefektně. Se zbytkem ale jako by neměl snad ani nic společného. Především na akci je znát, že určitě není něco v pořádku, většina z ní totiž vypadala spíš komicky, než našláple a dynamicky woo-ovsky, choreograficky působila naprosto prázdně a celkově byla prostě nevýrazná. Zápletka je pak ryze béčková, což sice neodsuzuji, ale Woo z ní nedokázal vykřesat naprosto nic zásadního, odlišného, či fungujícího. Po prvních dvaceti minutách jsem byl dokonce až tak zpruzenej, že jsem přemýšlel i nad vypnutím. Postupně se to ale naštěstí rozjelo a svižné tempo vydrželo až do konce, ale pořád to byla fakt nesoudná sračka, absolutně nehodna jména a umu Johna Woo! Navíc van Damme s tou svou vlasovou překrývkou a kolečkem v uchu byl vážně k popukání, o jeho ksichtech ani nemluvě, prostě hrůza, ovšem ještě víc ho trumfla Yancy Butler, neboť ta tu předváděla tak odporný antiherecký výkon, až mi bylo šoufl. Alespoň že se tedy Woo vytáhl se záporáky, Henriksen i Vosloo byli luxusní, nekompromisní šmejdi a ti jediní mě tu opravdu bavili. Možná tedy, že jsem k tomuto snímku až zbytečně moc kritický, neboť před dvaceti lety se zkrátka takhle skutečně točilo a působilo to cool, ale i přesto jsem od Johna Woo očekával prostě mnohem, mnohem víc, než hloupoučký, akční béčko, kde ona akce má až parodické vyznění. ()

vanderbart

Podle zasady 'tak blby, az je to vlastne dobry' davam 3* Logika sla na prochazku, zpomaleni tolik, ze bez nich by film trval 30 minut.. na druhou stranu zajimave obsazeni ()

jondoe

Zivy terc je pre mna neskutocne otravnym filmom. Ma strasne pomali rozbeh a ked sa uz aj nie zacne diat tak je ta akcia nechutne spomalena. Van Damme sa sice snazi ako vie. Jazdi na koni ,robi salta spusta sa na lane a pekne kope a myslim ze on v tomto filme nebol az taky zly. Samozrejme ze ani L. Henriksen nebol zly. Tento film na celej ciare zmrvil John Woo a jeho priblbli scenarista. ()

Han22

Akční klasika 90. let a nejlepší akční film roku 1993. Je to v podstatě klasická van Dammovka, ale natočená skvělým Johnem Woo s naprosto perfektními akčními scénami (úvodní scéna honu na bezdomovce, skopnutí z motorky, celá závěrečná akce) plnými zpomalovaček a cool záběrů. Jasně možná to není nejlepší akční film všech dob, pro mě ale klasika. ()

666Carnage

Viděl jsme to snad 1000x a prostě podle mě je to nejlepší film s JCVD. Zajímavý příběh, herecké obsazení je dobré a JCVD předvádí dobrý herecký výkon. Prostě pro mě jeden z akčních filmů na kterém jsem vyrostl a hlavně muj první film s JCVD, který jsem viděl. John Woo prostě akční filmy umí. 85% ()

iXtr3m3

Klasická béčková Van Dammovka so všetkým dobrým aj zlým. Už je to klasika. Wooa cítiť riadne a pritom je to v podstate taký moderný béčkový western. New Orleans ako "fajn diera", to by som nečakal. ()

Zemřel herec Wilford Brimley

Zemřel herec Wilford Brimley