Žena za pultem

• Slovensko Žena za pultom
Komedie / Rodinný
Československo, 1977, 10 h (Minutáž: 45–58 min)

Režie:

Jaroslav Dudek

Scénář:

Jaroslav Dietl

Jiřina Švorcová, Petr Haničinec, Josef Langmiler, Dana Medřická, Jana Boušková, Jan Potměšil, Vladimír Menšík, Hana Maciuchová, Zdeněk Řehoř (více)

Epizody(12)

Ľudské príbehy spoza pultu fiktívneho socialistického obchodu... Prvý diel seriálu Anna nastupuje vovádza diváka do jedinečnej predajne potravín, ktorá je niečím neobvyklá. Je akoby z inej krajiny - plná tovaru, dokonca aj zo zahraničia. Dalo by sa povedať, že pripomína Tuzex z tých čias. Anna Holubová nastupuje na miesto predavačky na oddelenie lahôdok. Jedinečnosť príbehu od začiatku stavia na skvelých dialógoch, situačnom humore a opravdivých ľudských vzťahoch. (RTVS)

monty.cl

No je to opravdu špatnej seriál, ale je to sranda. Možná větší, než když jsem to viděl jako malej, to mě akorát štvalo, že v týhle sámošce maj úplně všechno a v naší úplný ho..o. 50% ()

luciebenadova

Já dávám dvě hvězdy za ty krásné exteriéry toho kuminstickéhu supermarketu, za to hrdinství pravé socialistické hrdinky a za to že ve srovnání s dnešním odpadem je to vlastně takové pohlazení po duši. ()

Kajislav89

Český národ se neumí vypořádat s termínem propaganda. Považujeme za ni všechny kinematografické počiny, které vznikly v období komunistické totality a nejsme schopni ji rozdělit. Já ji dělím na propragandu oslavující a propagandu očerňující. Seriál Žena za pultem je přesným příkladem propagandy oslavující a dle mého názoru docela neškodné. Rozhodně je méně závažný přečin komunistické kinematografie, když překrucuje fakta o ovoci a zelenině než když překrucuje fakta o procesech z 50.let (major Zeman), západních letcích (Únos), nebo exilové vládě (Sokolovo), atd. Ale teď už k samotnému hodnocení: Seriál je klasickým dílem své doby. Má rozumně vystavěný, reálný příběh a solidní herecké výkony ve všech rolích. Jen kdysi bezdůvodně dostal určitou nálepku a ta je mu neustále přisuzována. Škoda. ()

kubas369

Překvapivě docela dobré, no rozhodně to není nejlepší seriál z minulého režimu ale podle mého je takové to hodnocení přeci jen podhodnocením je jen škoda, že jsme se přesto ještě nedokázaly přenést. Možná jednou za čas bude tanhle seriál doceněn jako zajimavá exkurze do dob socialismu. Příběh je na Dietla dost ubohej ale kupředu to táhne hvězdné obsazení, které si s tím dokáže docela poradit. A k paní Švorcové, nemám jí rád ale tahle role ji vážně sedí, až tak že mi je docela sympatická. ()

teltri

Taková hezká československá pohádka pro dospělé. Mně se to celkem líbilo. Jako večerníček určitě. Je to v podstatě velká trapárna, ale je to pozitivní, určitě víc než Okres na severu. Tá Švorcová byla tak bezchybná ženská, že by se to mělo jmenovat Žena pod pultem. I ostatní ženy za pultem jsou krásne, mladinká Macjuchová, a zeleninová Jiřinka. ()

vitak69 odpad!

Opravdu někdo věří tomu, že takto vypadala samoobsluha za socialismu? Pokuď tomu někdo věří, tak asi vyrůstal v jiném státě než já. Ze všeho nejvíce vystupuje postelová scéna soudružky Švorcové a Haničince. Je to sexy vrchol naší normalizační tv. Hned tedy po francouzácích Brežněva s Husákem na letišti. Bohužel, tenkrát se mohla tv maximálně vypnout, přepnout se mohlo akorát tak na 2. program, kde bylo sekání se sovětskými umělci, či nějaký podobný vrchol socialistické kultury. Ještě se tam mohla objevit soudružka Pelikánová či státní vdova Gusta Fučíková. ()

Queendom

Vidět tenhle skvost normalizace dva tejdny před volbama, který zřejmě vyhrajou socani a komouši, to se jednomu zkřiví úsměv. To jsem si dala, takovej blábol. Škoda těch pár dobrejch herců v tom. Horší než celá ta ulhaná propaganda je ovšem to, že se po těhle časech někomu stejská. No řekneme si po volbách. Hnus. ()

knihovna odpad!

Proboha z toho jsem měl osypky už jako dítě školou povinné. Pokud mě máma chtěla potrestat, stačilo říct budeš se dívat na Švorcovou a byl jsem ochotný se i učit. Pro mě odpad všech odpadů a speciální odpad za představitelku hlavní role. ()

DJ Kritik

Pamätám si tento seriál matne aj z doby, keď bol v TV ako novinka. Nebola to síce "pecka" ako mjr Zeman, ale bol to ľudský príbeh. Dietlove seriály mali cit. A teraz po rokoch je to krásna spomienka na doby dávno zabudnuté. Je to síce z predajne, kde bol aj kútik ESO a boli prieskumnou predajňou, ale podobne to vyzeralo aj v iných potravinách. Život bežal tak nejak pomalšie a problémy v osobnom živote boli tak nejak ľudskejšie. ()

Fajt

Dobrý seriál, hlavně, že není nekonečný, tak jako jsou dnešní stupidní seriály. Pouze mám jednu zásadní výtku. V samoobsluhách NIKDY nebyly tak nesmyslné návaly, hlava na hlavě, jak nám prezentuje režisér, je vidno, že nikdy nebyl nakupovat. Počet zákazníků se vždy potřebně reguloval počtem košíků u vchodu. ()

niska98

Hodnotím scénář, příběh, dialogy se povedly, díky tomu přivírám oči nad agitkami. Marná sláva, dost lidí tak tenkrát žilo. ()

MartyMcFly89 odpad!

Odstup, satane ? Mistrovské dílo normalizace ? Nemám rád komunismus a tenhle brak mi ho vším připomíná. Ti, kdo zažili tuto dobu si prosím všimněte, jak je krám (narozdíl od normálních, nefilmových obchodů) zásobený, až je to podivné. Z tohoto šmejdu se mi silně zvedá žaludek, je tak hnusný, šéď komunismu s rudou barvou, no more. Absolutní nula. Pokud je Tak jde čas nejhorší cizí seriál, tak tohle je nejhorší český (pro mě). ()

Zemřela herečka Hana Maciuchová

Zemřela herečka Hana Maciuchová