Ocenění - Academy Awards - 1929-1934
Národní ocenění
- Český lev
- Academy Awards
- Independent Spirit Awards
- British Academy of Film and Television Arts (BAFTA)
- British Independent Film Awards (BIFA)
- European Film Awards
- César Awards
- Goya Awards
- German Film Awards
- Robert Awards (Danish Film Awards)
- Jussi Awards
- Slnko v sieti
- Polish Film Awards
- Hungarian Motion Picture Awards (Hungarian Film Awards)
- Filmfare Awards
- Guldbagge Awards
- Amanda Awards
- AACTA International Awards
- Hong Kong Film Awards
Filmové festivaly
- Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary
- Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava
- Zlín Film Festival
- FAMUfest
- Cannes Film Festival
- Venice Film Festival
- Berlinale (Berlin International Film Festival)
- Toronto International Film Festival
- Tribeca Film Festival
- Sundance Film Festival
- Zurich Film Festival
- San Sebastián International Film Festival
- Sitges Film Festival
- Shanghai International Film Festival
- Warsaw International Film Festival
- Miami Film Festival
- Montreal World Film Festival
- Hong Kong International Film Festival (HKIFF)
- Melbourne International Film Festival (MIFF)
- Tallinn Black Nights Film Festival
- Norwegian International Film Festival Haugesund
- Avoriaz International Fantastic Film Festival
Ocenění kritiky
- Ceny české filmové kritiky
- Golden Globes
- Critics Choice Awards
- Florida Film Critics Circle Awards
- Los Angeles Film Critics Association Awards
- New York Film Critics Circle Awards
Žánrová (speciální ocenění)
Anticeny
1934 - The 6th Academy Awards
Nejlepší film roku
Nejlepší režie
Nejlepší výkon herce v hlavní roli
Nejlepší výkon herečky v hlavní roli
Nejlepší film roku
- Cavalcade
- 42. ulice
- Sbohem, armádo
- Jsem uprchlý galejník
- Podsvětí ve fraku
- Malé ženy
- Šest žen Jindřicha VIII.
- Křivdila mu
- Slzy lásky
- State Fair
Nejlepší režie
Nejlepší výkon herce v hlavní roli
- Charles Laughton (Šest žen Jindřicha VIII.)
- Leslie Howard (Berkeley Square)
- Paul Muni (Jsem uprchlý galejník)
Nejlepší výkon herečky v hlavní roli
Nejlepší adaptovaný scénář
- Victor Heerman, Sarah Y. Mason (Malé ženy)
- Robert Riskin (Podsvětí ve fraku)
- Paul Green, Sonya Levien (State Fair)
Nejlepší námět
Nejlepší kamera
Nejlepší výprava
Nejlepší mix zvuku
Nejlepší komediální krátký film
Nejlepší dramatický krátký film
Nejlepší krátkometrážní animovaný film
1932 - The 5th Academy Awards
Nejlepší film roku
Nejlepší režie
Nejlepší výkon herce v hlavní roli
Nejlepší výkon herečky v hlavní roli
Nejlepší film roku
- Lidé v hotelu
- Arrowsmith
- Bad Girl
- The Champ
- Five Star Final
- Hodinka s tebou
- Šanghajský expres
- Kouzlo valčíku
Nejlepší režie
Nejlepší výkon herce v hlavní roli
Nejlepší výkon herečky v hlavní roli
Nejlepší adaptovaný scénář
- Edwin J. Burke (Bad Girl)
- Sidney Howard (Arrowsmith)
- Percy Heath, Samuel Hoffenstein (Dr. Jekyll a pan Hyde)
Nejlepší námět
Nejlepší kamera
Nejlepší výprava
Nejlepší komediální krátký film
Nejlepší dramatický krátký film
Nejlepší krátkometrážní animovaný film
Čestná cena
- Walt Disney (for the creation of Mickey Mouse)
1931 - The 4th Academy Awards
Nejlepší film roku
Nejlepší režie
Nejlepší výkon herce v hlavní roli
Nejlepší výkon herečky v hlavní roli
Nejlepší film roku
Nejlepší režie
- Norman Taurog (Skippy)
- Clarence Brown (A Free Soul)
- Lewis Milestone (The Front Page)
- Wesley Ruggles (Cimarron)
- Josef von Sternberg (Maroko)
Nejlepší výkon herce v hlavní roli
- Lionel Barrymore (A Free Soul)
- Jackie Cooper (Skippy)
- Richard Dix (Cimarron)
- Fredric March (Královská rodina z Broadwaye)
- Adolphe Menjou (The Front Page)
Nejlepší výkon herečky v hlavní roli
- Marie Dressler (Min and Bill)
- Marlene Dietrich (Maroko)
- Irene Dunne (Cimarron)
- Ann Harding (Holiday)
- Norma Shearer (A Free Soul)
Nejlepší adaptovaný scénář
- Howard Estabrook (Cimarron)
- Seton I. Miller, Fred Niblo Jr. (Trestní zákoník)
- Horace Jackson (Holiday)
- Francis Edward Faragoh, Robert N. Lee (Malý Cézar)
- Joseph L. Mankiewicz, Sam Mintz (Skippy)
Nejlepší námět
Nejlepší kamera
- Floyd Crosby (Tabu)
- Edward Cronjager (Cimarron)
- Lee Garmes (Maroko)
- Charles Lang (The Right to Love)
- Barney McGill (Hypnotizér)
Nejlepší výprava
1930 - The 3rd Academy Awards
Nejlepší film roku
Nejlepší režie
Nejlepší výkon herce v hlavní roli
Nejlepší výkon herečky v hlavní roli
Nejlepší film roku
Nejlepší režie
- Lewis Milestone (Na západní frontě klid)
- Clarence Brown (Anna Christie)
- Clarence Brown (Romance)
- Robert Z. Leonard (Rozvedená)
- Ernst Lubitsch (Přehlídka lásky)
- King Vidor (Aleluja!)
Nejlepší výkon herce v hlavní roli
- George Arliss (Disraeli)
- George Arliss (The Green Goddess)
- Wallace Beery (The Big House)
- Maurice Chevalier (The Big Pond)
- Maurice Chevalier (Přehlídka lásky)
- Ronald Colman (Bulldog Drummond)
- Ronald Colman (Condemned!)
- Lawrence Tibbett (Cikánská láska)
Nejlepší výkon herečky v hlavní roli
- Norma Shearer (Rozvedená)
- Nancy Carroll (The Devil's Holiday)
- Ruth Chatterton (Ukolébavka)
- Greta Garbo (Anna Christie)
- Greta Garbo (Romance)
- Norma Shearer (Had v ráji)
- Gloria Swanson (Ženy a milenky)
Nejlepší námět
Nejlepší kamera
- Joseph T. Rucker, Willard Van der Veer (With Byrd at the South Pole)
- Arthur Edeson (Na západní frontě klid)
- William H. Daniels (Anna Christie)
- Tony Gaudio, Harry Perry (Pekelní andělé)
- Victor Milner (Přehlídka lásky)
Nejlepší výprava
Nejlepší mix zvuku
1930 - The 2nd Academy Awards
Nejlepší film roku
Nejlepší režie
Nejlepší výkon herce v hlavní roli
Nejlepší výkon herečky v hlavní roli
Nejlepší film roku
Nejlepší režie
- Frank Lloyd (Nekorunovaná královna)
- Lionel Barrymore (Madame X)
- Harry Beaumont (The Broadway Melody)
- Irving Cummings (In Old Arizona)
- Frank Lloyd (Trestancova píseň)
- Frank Lloyd (Drag)
- Ernst Lubitsch (Patriot)
Nejlepší výkon herce v hlavní roli
- Warner Baxter (In Old Arizona)
- George Bancroft (Thunderbolt)
- Chester Morris (Alibi)
- Paul Muni (The Valiant)
- Lewis Stone (Patriot)
Nejlepší výkon herečky v hlavní roli
- Mary Pickford (Koketa)
- Ruth Chatterton (Madame X)
- Betty Compson (The Barker)
- Jeanne Eagels (The Letter)
- Corinne Griffith (Nekorunovaná královna)
- Bessie Love (The Broadway Melody)
Nejlepší námět
- Hanns Kräly (Patriot)
- The Cop
- In Old Arizona
- The Last of Mrs. Cheyney
- The Leatherneck
- Cudná Diana
- Děvče ze Singapuru
- Skyscraper
- The Valiant
- Žena bez studu
- Wonder of Women
Nejlepší kamera
- Clyde De Vinna (With Byrd at the South Pole)
- John F. Seitz (Nekorunovaná královna)
- Ernest Palmer (Čtyři ďáblové)
- Arthur Edeson (In Old Arizona)
- George Barnes (Cudná Diana)
- Ernest Palmer (Anděl ulice)
Nejlepší výprava
1929 - The 1st Academy Awards
Nejlepší film roku
Nejlepší film (unikátní a umělecká produkce)
Nejlepší režie
Nejlepší výkon herce v hlavní roli
Nejlepší výkon herečky v hlavní roli
Nejlepší film roku
Nejlepší film (unikátní a umělecká produkce)
Nejlepší režie
- Lewis Milestone (Two Arabian Knights)
- Frank Borzage (V sedmém nebi)
- Ted Wilde (On řádí v New Yorku)
- Herbert Brenon (Sorrell and Son)
- King Vidor (Ecce homo!)
Nejlepší výkon herce v hlavní roli
- Emil Jannings (Poslední komando)
- Emil Jannings (Velké pokání)
- Richard Barthelmess (The Noose)
- Richard Barthelmess (The Patent Leather Kid)
Nejlepší výkon herečky v hlavní roli
- Janet Gaynor (V sedmém nebi)
- Janet Gaynor (Východ slunce)
- Janet Gaynor (Anděl ulice)
- Louise Dresser (Atentát)
- Gloria Swanson (Tělo je hříšné)
Nejlepší adaptovaný scénář
Nejlepší námět
Nejlepší kamera
- Charles Rosher, Karl Struss (Východ slunce)
- George Barnes (The Devil Dancer)
- George Barnes (The Magic Flame)
- George Barnes (Tělo je hříšné)
Nejlepší výprava
Nejlepší vizuální efekty
Čestná cena
- Charlie Chaplin (Cirkus)
- Jazzový zpěvák (to Warner Bros.)