Ocenění - FAMUfest - 2004-2013
Národní ocenění
- Český lev
- Academy Awards
- Independent Spirit Awards
- British Academy of Film and Television Arts (BAFTA)
- British Independent Film Awards (BIFA)
- European Film Awards
- César Awards
- Goya Awards
- German Film Awards
- Robert Awards (Danish Film Awards)
- Jussi Awards
- Slnko v sieti
- Polish Film Awards
- Hungarian Motion Picture Awards (Hungarian Film Awards)
- Filmfare Awards
- Guldbagge Awards
- Amanda Awards
- AACTA International Awards
- Hong Kong Film Awards
Filmové festivaly
- Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary
- Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava
- Zlín Film Festival
- FAMUfest
- Cannes Film Festival
- Venice Film Festival
- Berlinale (Berlin International Film Festival)
- Toronto International Film Festival
- Tribeca Film Festival
- Sundance Film Festival
- Zurich Film Festival
- San Sebastián International Film Festival
- Sitges Film Festival
- Shanghai International Film Festival
- Warsaw International Film Festival
- Miami Film Festival
- Montreal World Film Festival
- Hong Kong International Film Festival (HKIFF)
- Melbourne International Film Festival (MIFF)
- Tallinn Black Nights Film Festival
- Norwegian International Film Festival Haugesund
- Avoriaz International Fantastic Film Festival
Ocenění kritiky
- Ceny české filmové kritiky
- Golden Globes
- Critics Choice Awards
- Florida Film Critics Circle Awards
- Los Angeles Film Critics Association Awards
- New York Film Critics Circle Awards
Žánrová (speciální ocenění)
Anticeny
2013 - 30. FamuFest
Nejlepší film
Nejlepší režie
Nejlepší film
Nejlepší dokument
Nejlepší animovaný film
Nejlepší režie
Nejlepší scénář
Nejlepší kamera
2012 - 29. FamuFest
Nejlepší film
Nejlepší režie
Nejlepší film
Nejlepší dokument
Nejlepší animovaný film
Nejlepší režie
Nejlepší kamera
Nejlepší střih
Nejlepší zvuk
Nejlepší film FAMU International
2011 - 28. FamuFest
Tento ročník byl nesoutěžní.
2010 - 27. FamuFest
Nejlepší film
Nejlepší režie
Nejlepší film
Nejlepší dokument
Nejlepší animovaný film
Nejlepší režie
Nejlepší nerealizovaný scénář
- Lucia Kajánková (Cestou domov počút iba strašidelné uspávanky)
Nejlepší kamera
Nejlepší střih
Nejlepší zvuk
Nejlepší film prvního ročníku (Aramisova cena)
Nejlepší film FAMU International
Cena časopisu Cinepur
2009 - 26. FamuFest
Nejlepší film
Nejlepší režie
Nejlepší film
Nejlepší dokument
Nejlepší animovaný film
Nejlepší režie
Nejlepší nerealizovaný scénář
- Tomáš Holeček (Beze stopy)
Nejlepší kamera
Nejlepší střih
Nejlepší zvuk
Nejlepší film prvního ročníku (Aramisova cena)
Nejlepší film FAMU International
Cena ČSFD
Cena Dagmar Táborské za nejoriginálnější dílo
2008 - 25. FamuFest
Nejlepší film
Nejlepší režie
Nejlepší film
Nejlepší dokument
Nejlepší animovaný film
Nejlepší režie
Nejlepší kamera
Nejlepší střih
Nejlepší zvuk
Nejlepší produkce
Nejlepší film prvního ročníku (Aramisova cena)
Nejlepší film FAMU International
Cena studentské poroty
Cena časopisu Cinepur
Cena Dagmar Táborské za nejoriginálnější dílo
2007 - 24. FamuFest
Nejlepší režie
Nejlepší film
- Rula, Ticho, Čumba Ladislav, doc. Karel Floss a další hrdinové našich demonstrací v roce 2007 (Helena Všetečková)
Nejlepší dokument
Nejlepší animovaný film
Nejlepší režie
Nejlepší realizovaný scénář
Nejlepší nerealizovaný scénář
- Jakub Felcman, Ondřej Provazník (Co nejkrásnějšího v kavárně)
Nejlepší kamera
Nejlepší střih
Nejlepší zvuk
Nejlepší film prvního ročníku (Aramisova cena)
Nejlepší film FAMU International
Cena studentské poroty
Zvláštní uznání
2006 - 23. FamuFest
Nejlepší film
Nejlepší režie
Nejlepší film
Nejlepší dokument
- Kupředu levá, kupředu pravá (Linda Kallistová Jablonská)
- Nikdy nebylo líp (Ivana Pauerová Miloševičová)
Nejlepší animovaný film
Nejlepší režie
Nejlepší nerealizovaný scénář
- Anna Mikulková (Lehká jako dech)
Nejlepší kamera
Nejlepší střih
Nejlepší zvuk
Nejlepší produkce
Nejlepší film prvního ročníku (Aramisova cena)
Nejlepší film FAMU International
Cena diváků
Cena studentské poroty
Cena Literárních novin
Cena časopisu Cinepur
Cena Dagmar Táborské za nejoriginálnější dílo
2005 - 22. FamuFest
Nejlepší film
Nejlepší režie
Nejlepší film
Nejlepší dokument
Nejlepší animovaný film
Nejlepší režie
Nejlepší nerealizovaný scénář
- David Sláma (Sněhurka)
Nejlepší kamera
Nejlepší střih
Nejlepší zvuk
Nejlepší produkce
- Martin Pošta (Mezinárodní festival Fresh Film Fest)
Nejlepší film prvního ročníku (Aramisova cena)
Nejlepší film FAMU International
Cena Dagmar Táborské za nejoriginálnější dílo
2004 - 21. FamuFest
Nejlepší film
Nejlepší film
Nejlepší film - čestné uznání
Nejlepší dokument
Nejlepší animovaný film
Nejlepší animovaný film - čestné uznání
Nejlepší režie
Nejlepší režie - čestné uznání
Nejlepší scénář - čestné uznání
Nejlepší nerealizovaný scénář
- Tomáš Holeček (Velký sešit)