Počínaje Psycho, přes Základní instinkt až po Mlčení jehňátek, dostává hollywoodský thriller pořádně zabrat v tomto gagy nabitém filmu italského scénaristy, režiséra a herce Ezia Greggia. Mlčení šunek staví žánr thrilleru na hlavu a setkávame se v něm se spoustou parodovaných známych osobností buď ze světa showbyznysu (Michael Jackson, Sharon Stone), politiky (Bush, Clintonovi) nebo hororu (Alfred Hitchcock). Příběh se točí kolem pátrání FBI po nebezpečném psychopatickém vrahu. Špičkový tajný agent Jo Dee Fostar (Billy Zane) se ocitá v myšlenkovém souboji s šíleným Doctorem Animalem Kanibalem Pizzou (Dom Deluise) a ještě v tvrdším souboji s namyšlenými nadřízenými. (oficiální text distributora)

juta

Parodie jsou prostě moje. Jediný co se mi moc nelíbilo byla typická italská hudba v pozadí. Jinak je od začátku do konce o zábavu postaráno. Škoda že to nebylo delší. ()

Satan

Přesně, jak už tu bylo vyřčeno. Kvantita někdy přesahuje kvalitu a je to závěrem až hodně přeplácané. Ale některým hustý fórkům se fakt zasmějete. ()

kingik

Každá parodie musí nějakým způsobem, pokud možno, dokonale vtipně zparodovat opěvované dílo, ale téhle parodii se to nedaří. Je tam cítit snaha o docílení kvality, ale terč zůstal nezasažen. Tady se střílelo slepými náboji. ()

DJ Obelix

Tohle, mládeži, nebyla parodie, ale parodie na parodii. Koncentrace trapnosti překročila po většinu stopáže únosnou mez, ale na rozdíl od filmů jako Date Movie mě ničím neznechutila a řadí se tak do řady filmů "tak strašné, až jsou vtipné," což je každopádně plus. Tu jednu * přidávám za zhruba 3 podařené vtípky, u kterých jsem se skutečně zasmál, jak zřejmě autoři zamýšleli... ()

dr.horrible

Najprv som chcel dať jednu hviezdičku, ani neviem začo. Potom sa objavil Mel Brooks (ktorého neznášam) a zrazil to na nulu. Keď ale prišiel záver, rozhodol som sa pre tú jednu, pretože na tom menení ksichtov som sa fakt schuti zasmial. Asi som vadný. PS: Odporúčam sledovať s českým dabingom. Ten tej debilite a trápnosti dodáva ešte ďalší rozmer. "Ty svudnice! Podraznice, dvoutaktní chtivice, perverzní milovnice, chlupatice jak čepice!” ()

Frajer42 odpad!

Absolutní sračka a totální dno kinematografie. Pokud jste mentál nebo feťák s totálně vyfetovaným mozkem, tak se možná sem tam zasmějete. Nečekal jsem od filmu prakticky nic, ale on dovedl být mnohem horší než nic. Příběh totálně nudný a vtipy absolutně ubohé. Aby člověk stvořil něco takové na to musí být řádný kokot. Absolutní odpad! ()

eraserhead666

U tohohle se mi ještě vybavuje kino. Ve srovnání s tehdejšími parodiemi je to sotva lepší průměr. Ve srovnání s parodickou tvorbou posledních let jde ještě o poctivý kus parodické práce. Některé vtípky jsou trapné, některé jsou trapné tak moc, až i fungují. Některé jsou docela zábavné. Pořád. ()

SOLOM.

K parodiím přistupuji dost odměřeně, protože jen málokteré z nich mně dokáží skutečně pobavit a zaujmout. Pár z nich to skutečně dokázalo a mám je rád, ale výtvory Ezia Greggia mezi ně určitě patřit nikdy nebudou, Tohle je má třetí zkušenost z jeho tvorbou a pokaždé odcházím spíše znechucen. Jediným štěstím je, že Mlčení šunek se velkým obloukem vyhlo žánrovému zařazení „horor“ a zůstalo pouze u komedie/thriller. Alespoň neprzní hororové databáze. A to i přesto, že si vzalo na mušku takové skvosty jako Mlčení jehňátek nebo Psycho. Slovo trapné/trapnost tu nabralo míru vrchovatou, ale přesto bych lhal, kdybych řekl, že jsem se tady párkrát nezasmál (a dokonce i nenuceně). Hlavně zpočátku filmu – ten byl docela dobrý. Konec už však byla jen jedna velká přehlídka ubohosti – stejně jako slavná scéna ze Základního instinktu. Docela se divím, že se do toho nechali angažovat herci jako Billy Zane, Bubba Smith, nebo Joanna Pacula. Charlene Tilton jsem vůbec nepoznal. Od Dallasu se hodně změnila – vzhledově k horšímu…30% ()

Bauer

To je ale dementní film! Bylo tam pár vtipných momentů ale to je asi tak všechno a ještě možná tak stojí za zmínku Billy Zane , který byl naprosto super! ()

MáŠa

Na začátku sem myslel, že tenhle film docela dost vychválím, protože to bylo docela solidně přehláškováné, prostě sranda, ale čím dýl to člověk viděl, tím víc viděl úplně nemyslných scén - prostě dělání srandy za každou cenu, i když se to vůbec nehodilo. Ve finále tak film sklouznul v celkem odpad. ()

Dale

Kvalitu paródií Bláznivá strela a Horúce strely ani zďaleka nedosahuje, alo oproti neskorším počinom Leslieho Nielsena je to predsa len slušne odvedené remeslo. Niektorí herci sú síce trápni (Dom DeLuise, Charlene Tilton, John Astin), no niektorí sú celkom dobrí (Billy Zane, Joanna Pacula). ()

corpsy

Dávam 5* a tlieskam. Vynikajúca paródia dovedená až do krajnosti. Gagy sú miestami také trápne, až sú geniálne. Bláznivé, komické...nedocenené. Malý klenot. ()

sidzej

* za Billyho Zanea a cameo Johna Astina z Addamsovcov....zasmial som sa asi 2krát to je tak všetko......ale v porovnaní s takou Strašnou haluzou je to stále ešte pozerateľné ()

zdepapepa

Na žhavé výstřely to nemá, tam totiž byla snaha udržet jakousi dějovou linii. Toto by se dalo přirovnat k pornofilmu. Tak jako tam se jednotlivá "čísla" navlékají jako korálky na náhrdelník, tak tady to jsou pro změnu vtípky a gagy. Některé dobré, některé špatné, některé geniální, některé vyloženě trapné. Ovšem když se to vezme kolem a kolem, kvantita předčí kvalitu a je konec. Díky bohu tu jsou i herci, kteří akorát do rolí sednou, ať už je to pan režisér coby podivný ital Motelli nebo Bubba "Hightower" Smith coby švédský (!) investor. Mně se to líbilo. ()

Z0oMb3E

Paródia, ktorá sa snaží parodovať všetko a všetkým. No už od úvodnej paródie na znelky filmových štúdií sa na nás valí trapas za trapasom. Chyba humoru ani neije v neznalosti pôvodných filmov ale v tom, že všetky fórky sú silové a ukričané. Film skočí po každej možnosti byť vtipný, ale nakoniec to dopadne ako strata času. Aby som bol korektný jeden dva fórky vydarené boli a s chuti som sa na nich zasmial, ale keďže pokusov bolo asi milión. Dva sú tak veľmi nízke percento úspešnosti. Dokážem tolerovať zlé filmy, ale tu moja tolerancia dostávala úder za úderom. Nuda, nuda, nuda siahnite radšej po inom filme. ()