Počínaje Psycho, přes Základní instinkt až po Mlčení jehňátek, dostává hollywoodský thriller pořádně zabrat v tomto gagy nabitém filmu italského scénaristy, režiséra a herce Ezia Greggia. Mlčení šunek staví žánr thrilleru na hlavu a setkávame se v něm se spoustou parodovaných známych osobností buď ze světa showbyznysu (Michael Jackson, Sharon Stone), politiky (Bush, Clintonovi) nebo hororu (Alfred Hitchcock). Příběh se točí kolem pátrání FBI po nebezpečném psychopatickém vrahu. Špičkový tajný agent Jo Dee Fostar (Billy Zane) se ocitá v myšlenkovém souboji s šíleným Doctorem Animalem Kanibalem Pizzou (Dom Deluise) a ještě v tvrdším souboji s namyšlenými nadřízenými. (oficiální text distributora)

Prochy38

Ani nevím, za co tu * dávám. Hrozné, ale ne blbé. To je to. Když to srovnám s dnešími parodiemi typu Disaster movie apod., možná jsem ještě zbytečně přísný. Ale co je to za komedii či přesněji parodii, u které se nezasmějete.... Hm? ()

agass

Mlčení šunek je ukázkou toho, že natočit kvalitní parodii nebude jen tak. Působilo to na mě spíš jako přehlídka trapnosti. Billyho Zanea vem čert, ale Martin Balsam i John Astin (ano, ten z Addams Family) toho myslím neměli zapotřebí. Zkraje se mi osmdesáti minutová stopáž zdála dost málo, ale opak je pravdou. ()

Matros

Dva až tři dobré vtipy (např. sprcha na začátku) nedělají dobrou parodii. Vtipy se tu až moc opakovaly. Potenciál tam ale určitě byl... ()

rsimonyi

Tahle splácaná parodie na hororové filmy se mi kdysi vůbec nelíbila, ale v porovnání se stavem současných parodií jsem si ji postupně zamiloval. Je to blbina, ale skvělá. ()

TaanStari

Někdy to bylo hooodně dobrý (Jo Dee Fostar, odmaskování a pár dalších). Někdy to bylo dementní (vpodstatě ten zbytek). ()

pend

Na jeden dobrý gag připadne tak deset špatných, Joanna Pacula je ovšem krásná žena, tak přimhouřím oči. ()

frolish

Ja som sa vyborne bavil. Niekedy na dobrych vtipoch, inokedy skor na tom, ze nieco take absurdne by ma ani nenapadlo pouzit ako vtip v celovecernom filme. Ale zalezi na tom? ()

bulbasaur

smial som sa...smejem sa....a ci sa budem smiat aj po rokoch..ukaze cas.....ale ten koniec mohli vyriesit inak ako maskami ktorych bolo nad hlavu ()

drankeryth

Po dlhej dobe som si znova pozrel tento od veci film a musim povedat, ze ma znova bavilo to pozriet az do konca. Videl som aj lepsie parodie, ako je tato, ale zas ani tento film nie je taky spatny ako ho tu opisuju ini ludkovia:) Bolo sa na com pousmievat pocas plynutia filmu, tie rozne kuriozity vo filme boli fakt super pre mna. Obcas tam nieco bolo trapne, ale nebolo tam toho prilis moc co by ma donutilo, ze sa to neda zkuknut. ()

Hapretor

blbost na zabití času ... spíš vtipná než trapná ... lepší než nějaké počiny jako třeba Vřískot 3 ... 4 ... a dál tyhle natroublé parodie převážně jen s trapným fekálním humorem ... ()

Lusů

Ten film je naprosto debilní ... ale já ho miluju :D Musím souhlasit s tím, že některým vtipům se prostě nebudete smát, ale tak se holt nezasmějete ... Myslím že je tam víc než dost geniálně vtipných stupidit, které mně osobně natolik pobavily, že ty nevtipné vtipy mi zkrátka nevadily. ()