Benjamin Franklin Gates (Nicolas Cage) obětoval celý život hledání bájného pokladu řádu Templářů, za kterým se bezúspěšně honilo už šest generací jeho předků. Konečně našel potřebnou indícii k jeho nalezení. Bohužel o ní ví i jeho nesmiřitelný nepřítel (Sean Bean), který má na poklad také spadeno. A tak začíná ten pravý hon, ve kterém zvítězí ten, kdo poklad najde dřív a navíc rozšifruje správný klíč. Která strana nakonec zvítězí? A existuje poklad vůbec? (Warner Home Video CZ)

Viktooorka

Každý má po svých předcích nějaké dědictví, ale získat tu možnost být dědicem templářského rodu. Já zdědila jen velké palce, křivé zuby a spoustu nemocí. Raději bych pokračovala v tomto dědictví a honbou za pokladem. Ale více se na dědice hodí Cage, že? Na začátku filmu jsem držela v ruce vajíčko, malých rozměrů, a čekala jsem co se vyklube. A on se vyklubal dinosaurus :o) Cage opět odvádí skvělý herecký výkon a společně s Bartham jsou vtipná dvojka. Diane není jen hezká a Sean Bean se stal vynikajícím záporákem.. Do dokonalosti mají sice daleko, ale je to vtipná dobrodružná akční oddechovka, kterou jsem se úžasně užila :) ()

tron

Z produkcie Jerryho Bruckheimera k nám znudene (hoci v Amerike to bol kasový trhák, nechápem) doklusala HONBA ZA POKLADOM TEMPLÁROV so štandardnou dávkou klišé. Sympatický hrdina (Cage), inteligentná kráska (meganudná Nemka Kruger) a tuctový zloduch (Bean). Nechýbajú klasické figúrky - komický hrdinov poskok, prísny, ale "správny" vyšetrovateľ FBI (alias Harvey Keitel zarába na nájom) a hrdinov otec v podaní Jona Voighta z VYSLOBODENIA a ANAKONDY. Ten už hral otca inému indianajonesovskému hrdinovi (či skôr hrdinke – konkrétne Lare Croftj). Plusmi v tomto rutinne zbúchanom stereotype sú dan-brownovské mystifikačné drobnosti (stopy na bankovkách, Deklarácia nezávislosti) a svižný hudobný sprievod. Čas vám napriek tomu bude ubiehať obdivuhodne pomaly. Nie je to vyložene atraktívny akčný titul, ale ak ho porovnám s televíznou šou Tii Carrere Lovkyňa tajomstiev, je to (o čosi) lepšie. ()

B!shop

Mno docela dobry, ale je to takovej film na jedno skouknuti. Jakmile vite, kde co je, tak uz to neni ono, protoze vetsina napeti spociva v tom, ze se nevi kde je dalsi stopa. Stopy jsou docela vychytany, ale kdyz uz po nekolikaty Cage jako jedinej chytrej vylusti stopu a bezi ulicema na misto tak to zacne bejt mirne otravny. Rozhodne moh bejt film trochu kratsi, ne ze bych se nudil, to ne, ale prislo mi to takovy zbytecne natahovany. Skoda, ze se dej neodehraval vic v minulosti, prvnich 5 minut bylo fakt bombastickejch. Je to takovej Indiana Jones ze soucasnosti kombinovanej s exkurzi po americkejch pamatkach, dokonce i lidi odpovidaj. Nicolas Cage - Harrison Ford, Jon Voight - Sean Connery a Voight se i choval podobne jako Connery. Cage hral takovej ten svuj prumer, cily chvily dobrej a chvily se tvaril jak kdyz si neco priskrip. Sean Bean dobrej zaporak a zbytek hercu nevyraznej. Skoda, ze nedostal vic prostoru Keitel. Na to, ze to je film produkovanej Bruckheimerem, cily sviznej film urcenej hlavne k pobaveni, je ale tenhle navic docela promakanej, i kdyz misty predvidatelnej. Triky jsou taky docela v pohode, akorat ten poklad na zaver vypadal jak naka vetes, skoro jako by tvurcum dosli prachy na neco lepsiho. Ty dve hodinky se ale daj zvladnout v pohode bez nejaky vetsi nudy a je to celkem zabava, takze 4*. ()

movie

Hodně slabý snímek. Na Jona Turteltauba bych nevsadil ani pětník, naštěstí to od té největší katastrofy (kterou mohla způsobit i otřesná Diane Kruger) zachraňují Cage a Keitel (sympaticky odehrané postavy). ()

Marius

Tento film sa diváka snaží presvedčiť že história začala 4.7.1776. Nechcem tu pracne vypočítavať koľko historických chýb som vo filme objavil. Bol by to príliš dlhý a nezáživný zoznam. Ak vypnete mozog alebo máte IQ niekde okolo 80 tak sa vám to bude páčiť. Ja sa však neradím ani k jednej z týchto skupín a preto dávam tomuto vyfabrikovanému shitu (už len tá drzosť nazvať poklad , o ktorom nikto nevie či vôbec existoval "national") plnému najslizskejšieho naivného amerického patriotizmu dve hviezdičky čisto za Harvey Keitela a Johna Voighta. Ostatní herci si (možno okrem Seana Beana a šteku Plummera) nezaslúžia ani zmienku.3/10 ()

Lateef

Svým pojetím zábavné, protože se jednoduše pořád "něco děje". Mnohé přesuny a návštěvy atraktivních míst pak fikaně maskují nepříliš logické tahy i fakt, že postavy dělají jednoduše pořád to samé. Obsazení je sympatické a finále pro mě více než mrazivé. A pro honby za pokladem jsem měl jednoduše vždycky slabost... 100 miliónů dolarů(rozpočet)/347,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)/73 miliónů dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí) ()

Chupacabre

*Vynikající příběh, *parádní hudba, *dobré herecké obsazení, *tajemno a překvapení na každém kroku, *perfektní zakončení. Již se těším na dvojku ... ()

Boss321

Výborný dobrodružný snímek, který mě dostal jako žádný jiný film s podobnou tématikou v poslední době. Skvělý Nicolas Cage a Jon Voight. Do toho půvadbná Diane Kruger. Skvěle vybrané prostředí a velmi povedené zápletky. Za normálních okolností bych dal čtyři hvězdičky, ale za to jak mě to chytlo dávám plný počet..... ()

Jossie

Hodně dlouho sem váhala mezi dvěma a třemi hvězdičkami , ale nemůžu si pomoct , přes tu výpravu a Nicholase Cage ( mimochodem , dost mizerný herecký výkon především v pasážích , kdy ho napadla vodítka k hledání pokladu : " proč asi bránil právě tenhle sud " ... opravdu to by nenapadlo nikoho jiného ) je ten film slaboučký odvar Indyho. Párkrát jsem se sice lehce zasmála , sem tam bylo i nějaké to napětí , ale jinak absolutně žádný nápad , všechno už tu bylo a ta strašná love story. Jediné , co se mi opravdu líbilo , byl ten poklad. Ale za víc jak dvě hvězdičky to snad ani nestojí. ()

Jara.Cimrman.jr

Už děda mého dědy nikdy nehledal žádný poklad a já jsem statečným pokračovatelem této rodinné tradice. Nicméně čmuchání po stopách pokladů obvykle považuji za zábavný filmový materiál a lovec Ben určitě ostudu žánru neudělal. Dostal celkem solidní nápovědy, což činilo pátrání zajímavým, jenže uvěřitelnost příběhu hodně srážela genialita padouchů, kteří se vždy zázračně vygooglovali na správném místě. A ochranu Deklarace nezávislosti si, i přes svůj přiznaný amatérismus v oboru, představuji poněkud jinak. ()

xxmartinxx

Docela ost mě překvapilo, jak málo mám Lovce pokladů nerad. Hodí se sem Cage, hodí se sem Jerryho producentství. Jako zábavná jízda a jakýsi pokračovatel Sommersovy Mumie rozhodně dostačující. ()

Zíza

Spravedlivost musí být, proto 4* - i když spíše 3,4 ... No, nic (já vím, že se 4 zaokrouhluje dolů), ale jak už jsem pravila: spravedlnost musí být... Vypnout. Neřešit. Zapomenout znalosti historie. Hastala Vista ()

Shit

No tak Indiana Jones to zrovvna neni, ale svoje kvality to má. Už jenom jméno Nicolas cage zaručuje kvalitní film, ale tady se bohužel tolik neprosazuje a v akci taky moc nevyniká, aspoň že to charisma má a tak i jeho přítomnost je výtaná. Na záporáka je vybranej typickej prototyp záporáka Sean Bean, toho snad ani jinak neznám, ale je pravda že se na to dobře hodí a i tady nezklama. Další herci už jsou tam jen tak navíc a to včetně Jona Voighta, kterej si tam zahrál ne zrovna moc výraznou roli a myslim, že bych ani nestál o to aby tam byl déle. Jediný co mi vadilo je, že některý scény a dialogy byly nedomyšlený a taky se tam moc protahovalo hledání pokladu různejma dalšíma komplikacema nebo další nalezenou stopou, tam kde už měl být poklad, ale jinak zase musim uznat, že triky byly na dobrý úrovni a akce taky nebyla k zahození i když to nebylo čistě akční. Určitě to je zábavná podívaná, ale ničim výjmečná, která si zaslouží jen tak tak 4* ()

Dadel

Je smutné pozorovat, jaké filmy dnes v Americe plní pokladny. Studio se patrně chtělo svézt na módní vlně knihy Šifra mistra Leonarda a narychlo spíchlo dohromady neuvěřitelně dementní zápletku s patřičně vlasteneckou tématikou. Postava Nicolase Cage je patrně génius - každou nicneříkající indicii dovede rozluštit během několika vteřin a ještě přitom americké školáky stihne poučit o demokratických zásadách Ameriky, bašty svobodného světa. Dalším problémem je, že se u Disneyů v honbě za mamonem rozhodli natočit film tak, aby na něj mohli chodit i nejmenší děti, takže v něm nikdo nikoho nezabije a nikdo nemluví sprostě (i neškodné "zatraceně" pronese Diane Krugerová raději v němčině), což v kombinaci s neschopnou režií posílá veškeré napětí do háje. A komerční úspěch se pochopitelně dostavil. Tak mě napadá - proč vlastně podobné filmy neumíme točit u nás? Potenciál na to rozhodně máme. Posuďte sami: ________DOMAŽLICE, 1431. Husité porážejí křižácké vojsko. Mezi uloupenou kořistí je i tajemný relikviář. Prokop Holý jej otevře a zjistí, že obsahuje legendární poklad, který objevili templáři v troskách chrámu krále Šalamouna. Prokop odveze poklad do Tábora a rozhodne se jej ukrýt a informace o jeho úkrytu předávat mezi členy husitského bratrstva z generace na generaci.________PITTSBURGH, 1918. Tomáš G. Masaryk podepisuje Pittsburskou dohodu o spojení Čechů a Slováků v samostatný Československý stát. Ukazuje se, že Masaryk je potomkem husitů a strážcem jejich tajemství, a rozhodne se na zadní stranu Pittsburské dohody napsat neviditelným písmem indicie vedoucí k pokladu. ________PRAHA, 1948. Ministr zahraničí Jan Masaryk je posledním v řadě strážců tajemství. Jednoho dne jej přepadne tajemný muž v kápi a snaží se tajemství vyzvědět. Jan Masaryk je ale statečný, tajemství neprozradí, a těsně předtím, než zemře na tvrdé dlažbě na nádvoří Černínského paláce, napíše na papírek indicii a ukryje jej do pukliny ve zdi. ________PRAHA, 2005. Černínský palác prochází rekonstrukcí a během ní ukrytou indicii objeví mladý profesor historie Marcel Hanáček. Okamžitě ji rozluští a ví, že musí najít Pittsburskou dohodu v podzemí Státního archivu. Tam se seznámí s mladou archivářkou Lenkou Masarykovou, Janovou pravnučkou. Společně ukradnou Pittsburskou dohodu, rozluští indicii na její zadní straně, a dojde jim, jaké tajemství husité ukrývali. Spolu pak postupují po dalších stopách ukrytých na stokorunové bankovce a na pečeti prezidenta republiky, přičemž jsou jim v patách Policie ČR a tajemní zabijáci v kápích. Nakonec ve velkolepém finále uvnitř hory Blaníku Marcel s Lenkou zvítězí, se zatajeným dechem otevřou poklad husitů, a dojde jim, že ne nadarmo měli husité ve znaku kalich. To by byl trhák! ()

Gilmour93

Snažil jsem se oprostit od cupujících kritik a brutálních historicko-faktických nonsensů a očekávajíc v krajním případě i variantu, že Cageův hlídač pokladů je mimozemský velvyslanec z Proxima Centauri, jsem přepnul mozek na nenáročný mód. Nepomohlo to.. Nudná, monotónní a leklá rádoby zábava od Walta D. měla vyvrcholit animovaným strýčkem Skrblíkem hovícím si na té hromadě Turteltaubova kočičího zlata brzy zapomenutého jako National Treasure. ()

Psema

Odlehčený Bruckheimer, který nezklame, ale ani výrazně nenadchne. Slušná variace na Indyho, které schází lepší scénář a výraznější akce, Cage to ale nakonec stejně všechno utáhne a na nedělní odpoledne se jedná o jasnou volbu, při níž nemusí člověk ani trochu myslet, jen poslouchat všechny ty výmysly. ()

robbiee

[imdb: 6.9/10] | me: Žiadne prekvapenie sa nekoná. Priemerné, miestami svižné, inokedy nezáživné, avšak vďaka charizmatickému Cage-ovi (celkom pohodová) naháňačka za tajomstvami, ktorá neurazí. ()

Hal_Moore

Nicolas Cage je zárukou úspěchu. Už jen jeho jméno filmu zaručí nebývalý úspěch, snad až na Obchodníka se Smrtí, který amíci prostě nemohli strávit. Dobře jim tak. Lovci Pokladů jsou takovým moderním Indianem Jonesem. Podařenějším než Lara Croftová se svým dlouhým copem a velkým......eh.....nadáním dostat chlapy do kolen. Já bych raději na kolenou viděl ji, ale to už je jiný příběh pro úplně jiný server. Diane Kruger je pěkná, to nepopírám ale měla by se naučit hrát. Aspoň základy by jí měl někdo vysvětlit. Klasická Venturesácká muzičenka, která mi nevadila, ale už je to všechno jaksik na jedno brdo. Film pobavil a to je jeho účel. Tak za 4*. ()

Lynn

Pitomoučké až téměř tupé, neoriginální až hrůza, no prostě Disneyho popcorn. Ale já se vlastně nezlobím... Takovéhle filmy prostě vždycky vznikat budou, stejně jako na ně nablblé americké publikum bude chodit do kina :-) A na zahnání sobotní nudy v televizi či špatné nálady je to lepší než nic... ()

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

19.01.2024

Britský režisér Guy Ritchie (Gentlemani, Rozhněvaný muž) v posledních letech nabral velmi zdatné tvůrčí tempo. Zatímco v loňském roce stihl představit v kinech akční komedii Operace Fortune: Ruse de… (více)

Zemřel Christopher Plummer

Zemřel Christopher Plummer

05.02.2021

Vrcholný Nicolas Cage

Vrcholný Nicolas Cage

17.11.2019

Kdy uvidíme páté Piráty z Karibiku?

Kdy uvidíme páté Piráty z Karibiku?

22.06.2014

Legendární producent Jerry Bruckheimer (Mizerové, Skála) už nedělá primárně pro studio Disney. Po několika finančních zklamáních (Princ z Persie, Čarodějův učeň, Osamělý jezdec) mu nebyla obnovena… (více)