Od děsivých událostí uplynulo půl roku. Rachel Kellerová se synem Aidanem opustila Seattle a přestěhovala se do Astorie v Oregonu, kde nastoupila do místních novin. Jednoho dne se doslechne o záhadné smrti středoškoláka Jakea a pochopí, že duch holčičky Samary opět zabíjí prostřednictvím smrtící videokazety. Podaří se jí videokazetu najít v domě Jakeovy spolužačky Emily a zničit. Ducha se tím však nezbaví. Samara se dál zjevuje Aidanovi, jehož těla se podle všeho chce zmocnit, a podle chlapce je neustále sleduje. Jedinou možnost, jak spolu mohou komunikovat, aby je duch neslyšel, mají během spánku, pomocí telepatie. Po jednom ze Samařiných útoků skončí Aidan v nemocnici a doktorka Templeová zakáže Rachel přístup, protože se domnívá, že syna týrá. Rachel mu ve snu slíbí, že se pokusí Samaru zastavit. Začne pátrat po její matce Evelyn a objeví deníky, které si psala. Vypátrá, že se kdysi pokusila utopit dítě a od té doby žije v blázinci. Navštíví ji v naději, že se od ní dozví, jak by mohla svého syna zachránit. Evelyn jí však poradí pouze to, že má syna poslouchat. Chlapec jí ve snu tvrdí, že ho musí zabít, jinak Samara nezmizí. Rachel si uvědomí, že ji Aidan oslovuje jménem, když však jeho tělo ovládá Samara, oslovuje ji vždy maminko. Pochopí, že dívka chce maminku, a když se v televizi objeví samy od sebe záběry ze smrtící videokazety, nechá se vtáhnout do děsivé krajiny z nahrávky. Ocitá se ve studni, v níž kdysi Samara zahynula, a ví, že má šanci ducha zastavit. Ještě však netuší, co by měla udělat... (TV Nova)

mich4l.b

Hodně slabé. Možná až slátanina. S původním dílem to má společné tak jedině obsazení a videokazetu s filmečkem. Zbytečných 105 minut. Ale věděl to člověk dopředu? Ne! Jako vždy. ()

Petr.Plicka

Pokračování prvního dílu o smrtonosné kazetě se nese v duchu dvou studentů, kteří pátrají po osudu mladé dívky na videu. Zároveň divák zjišťuje, že z šíření videa se stává v podstatě byznys a hračka. Film postrádá skvělou napínavou a hororovou atmosféru prvního dílu, kde byl divák schopen bát se skoro celý film. Objevuje se zde pár lekavých momentů ale to je jen slabá náhražka za velice průměrné herecké výkony a špatný scénář. 20% ()

De Large

Kvalita šla rapídne dolu. Viac akčnosti a menej tajomnosti filmu uškodilo. Dúfam, že trojku už nenatočia, hoci ako sa hovorí, dôvod sa vždy nájde. Ak to bude bude mať takúto zostupnú tendenciu, tak škoda materiálu. Z dvojky som sklamaný. Pripadalo mi to takmer ako remake jednotky, akurát všetky tajomnosti neostali tajomné, ale boli odhalené. Čaro prvej časti sa teda vytratilo a Američania nám opäť ponúkli happy end, ktorými už som presýtený. ()

Onono odpad!

Po skončení filmu som ostal v nemom úžase.Vedel som,že dvojka nebude taká dobrá ako jednotka,ale toto som vážne nečakal...pútavý a strašidelný príbeh sa v dvojke zmenil na paródiu o moderných exorcitoch.Chýba tam ten strach,ktorý vás nútil sedieť v kresle pri jednotke.....pár dobrých scén s jeleňmy a kaluž na strope to bohužial nespravia. ()

Jeer

Druhý díl Kruhu postrádá atmosféru toho prvního a některé scény mi připadaly poněkud přitažené za vlasy (útočící jeleni, doktorka se stříkačkou, topení synka ve vaně...), aspoň se ale člověk dozví, kde se vlastně vzala Samara a jak se dostala na koňskou farmu. Napětí a strachu je tu stále poměrně dost, i když je pravda, že v noci jsem se strachy zrovna nebudila tak, jako tomu bylo u prvního dílu. ()

THORasgard

Hanebná ztráta času korunovaná útokem digitálních jelenů. S hororem to má společné snad jen vyděšené grimasy Naomi Watts a vskutku děsuplný scénář. Ten klučina nejen že paroduje sebe v prvním dílu, paroduje i svou parodii ze Scary Movie 3. Hvězdička za vodu, protože já ráda vodu a tady je mooooc vody :) ()

ThomYorke

Po skvělé jedničce jsem od dvojky radši nic nečekal a taky jsem téměř nic nedostal. Jenom o poznání horší atmosféru a příběh, jen ta Naomi je pořád stejně fajn. 50 %. ()

Spike86

Některé dobré esence zůstaly z prvního dílu, jako např. hudba, kamera. Ovšem příběh tak trochu vaří z vody a nelze se ubránit dojmu nastavované kaše. Některé scény působí hodně uměle, hlavně ta s jeleny. Nebylo to tedy tak dobré jako první díl, ale atmosferické chvilky se tam stále dají najít a já se nenudil. 62% ()

DarkViper

Oproti jedničce slabší, ale i tak mě nadchly určité filmové efekty, jak voda proudí do stropu a jak útočí jeleni na auto to je fakt nářez co mě fakt dostal. ()

Mark1983

Podle mě se jedná o hororový průměr,ke kterému bych zařadil i první díl,který je tady jako nadprůměrná divácká úspěšnost. ()

B.e.r.n.y

Co k tomu říct. Kdybych měl možnost úplně zapomenout na to, že jsem viděl nabušený první díl, hodnotil bych to jako vcelku povedený horor. Ale když si vybavím, jak intenzivní napětí jsem cítil u jedničky, tak tohle je skutečně slabota. U scén jako nehoda s jeleny jsem se dokonce smál. Ale několik napínaných a hezky zpracovaných scén se stále najde, ale na tři hvězdy to nestačí. 42% ()

ohinek

Tak mám za sebou třetí horor v životě. Je to ale vůbec horor? Spíš asi ne, pár lekaček horor neudělá, z uvedeného čísla je však zřejmé, že hororům neholduji, takže to by mi ani tak nevadilo. A zatímco jednička byla po přijmutí jednoho dvou faktů promyšlený thriller s jasně danými pravidly, dvojka jen vaří z vody, když je třeba, tak klidně ty pravidla i poruší. Nebo spíš úplně rozbourá. "Proč je to zrovna tak?" bych se mohl ptát u poloviny filmu, a odpověď bych na rozdíl od prvního dílu nedostal. Jako pokračování však film ještě nějak funguje (i kdyby hrál jen na zvědavost), ale trochu víc na vlastní noze, třeba bez herců z prvního dílu, by však neobstál ani za nic. ()

Sissy zpět na místě činu

Sissy zpět na místě činu