Tajemství loňského léta

• Česko Vím, co jsi udělala minulé léto (více)

Je čtvrtého července a v malém přímořském městečku v Severní Karolíně se studenti loučí s bezstarostným mládím. Krásná Helen dnes večer získala titul královny krásy maturitního ročníku a to je důvod k pořádné oslavě s nejbližšími přáteli na opuštěné mořské pláži. Když se pak Helen, Julie, Barry a Ray vracejí vypůjčeným BMW do městečka, srazí na opuštěné přímořské silnici záhadného chodce v gumovém rybářském plášti. Díky krvavým zraněním nevidí do jeho tváře a zdá se, že neopatrný nešťastník je mrtev. Co sním? Po krátké hádce se přátelé rozhodnou hodit jeho tělo do oceánu. Až na molu ale zjistí, že tajemný muž stále ještě žije. Přesto se ho definitivně zbaví a přísahají, že si své strašlivé tajemství odnesou do hrobu. Po roce. Bývalí přátelé by se nejspíš už nikdy nesešli, kdyby Julie nedostala dopis s hrůzyplným vzkazem "Vím co jsi udělala minulé léto". Přes vzájemné obviňování se vyděšení mladí lidé pouštějí do pátrání po totožnosti své oběti. Domnívají se, že jen tak mohou zjistit, kdo je záhadný mstitel. Je opět řtvrtého července a tajemná postava v gumovém rybářském plášti svírá v ruce velký ocelový hák. Hříchy minulého léta se neodpouštějí. Kdo bude první na řadě? (oficiální text distributora)

JohnSmith

Když jsem viděl film prvně,tak jsem žasnul na Jennifer,kočka k nakousnutí.No,stále je pro mě hezká,ale hraje tak strašnou pipinu,že se na to nedá ani koukat. Naopak se mi teď moc zamlouval Ryan Phillippe a jeho namchrovanej hajzlík. Nemůžu jinak než srovnávat s Vřískotem,když je oba napsal Kevin Williamson a bohužel Tajemství dost pokulhává.Ne že by to byla vina scénáristy,páč jsou si témata dost podobná a je to obojí napsáno hodně podobným stylem, vina není ani v hercích,páč tady o herce stejně nejde, jen se Vám musí líbit. Tak kde je zakopaný pes?V pánech režisérech. Wes Craven je klasik hororu a člověk na svém místě,ví co a jak má natočit, což u Gillespieho fakt nehrozí, nemůžu říct,že by to byla nuda,ale rozhodně šlo spoustu věcí natočit svižnějc.Jen ještě jedna příjemnost a to Anne Heche, která mě děsila asi nejvíc. ()

zdenny

Když jsem film viděl kdysi před léty, velice se mi líbil pro svou mysterióznost. Nyní jsem v něm odhalil poměrně dost trhlin, některých nelogičností a hlavně někdy dost stupidních dialogů. Zřejmě jeho kouzlo zaniklo v prachu mého mládí a filmové nekritičnosti. Dnes jako dospělý člověk před čtyřicítkou vnímám tento film víc kriticky. Otázkou je - mám tak revidovat ostatní stovky filmů, které jsem v mládí viděl? ()

lykan9

Tajemství loňského léta má hned dvě části. První polovinu filmu, která je velice nudná a nezajímavá a druhou polovinu, která se skvěle rozjede a jako slasher horor skvěle funguje. Měl jsem dokonce pocit jako by každou část režíroval někdo jiný. Kdyby celý film běžel v podobném tempu jako v druhé polovině, tak by se jednalo o skvělý horor. Bohužel se tak nestalo, tak kvůli první polovině nemohu dát více, jak tři hvězdy. ()

Ravi

Napětí patří do režisérského umu a v tomto filmu je vidět, že režisér umí, ale pokud jde o obsazení, záporáka (ze kterého nejde moc strach) a příběh, nedokázal mě tenhle horor ani trochu vtáhnout. Zase jsem si připadal, jako když sleduji nějaké maňásky v krabici, kteří tam pobíhají, hrajou to svoje, ale já bych se zrovna s takovým zaujetím mohl koukat na to, jak se míchá těsto v míchačce na těsto, pff. Zní to asi dost povrchně, ale já nemůžu film pozdvihnout ani v rámci žánru. Jsem zkrátka odkojen na Halloweenu a Noční můře. K dobru ale musím přičíst také dobrou hudbu nebo dějový spád. 45% = 2/5 ()

Autogram

Slabé po všetkých stránkach, ani horor ani thriller. Jedine dievčatá v obtiahnutých tričkách za niečo stoja. Toto môže byť klasikou len vďaka paródii, ktorú to nevyhnutne inšpirovalo. Dej je nudný a v rozhodujúcich momentoch nedáva zmysel. ()

Jaro.Krafcik

Teenagerský horror alebo skôr komédia? Už začiatok klasická scénka zrazenie chodca, teda vraha. Typické herecké výkony mladistvých neurazia ale ani nenadchnú. Zabijak s hákom ? Prečo nie. Niečo podobné ako piatok trinásteho,ale slabšie. Druhá polovica o pátrani po vrahovi. A ako tak to naberá k lepšiej atmosfére. Filmu neprilepším aj ked patrí do mojej vekovej kategórie. Na jeden nudný večer určite zabaví. Ale filmu podobné horrorovky ako napr. vreskot či piatok 13 stoja za viac. 3* ()

Death

Misty, ale opravdu jen misty to ma zablesk hororove atmosfery, ale doporucuju tomu rikat thriller(treba takove Znameni je stokrat lepsi horor nez tohle a to take neni zrovna zastupce zanru). Jinak divat se na to da, ale scenar je neuveritelne tupy a pruhledny. Ve srovnani s takovym Halloweenem 1, je to jen nuda. ()

Pit

Asi len s princípu a dosť pre mňa sympatického obsadenia osôb dávam 3*. Inak dejovo dosť vecí okopírovaných, veľmi predvídateľný scénár a celkovo nejaké nemastno-neslané. ()

deckardx

No me to uplne teda jako horor neprislo... Skoro sem se nebal a to uz bylo po pulnoci a mel sem zhasnuty i rybicky,takze tma byla vsude... :-) Jako asi je zbytecny mluvit o blbosti deje, a ten konec je hodne predvidatelnej.. Zas takovy radoby horor, ktery se vubec nepovedl... No ale co naplat,jsem muzskeho pohlavi a Jennifer Love Hewitt a Sarah Michelle Gellar jsou k nakousnuti... ()

jefff

Lehce nadprůměrný teenager horor se sympatickými herci (což u dost hororů v poslední době nebývá samozřejmostí viz. Řezník,Hranice smrti,atd). Vrah bych sice cool, ale příliš prostoru nedostal na rozdíl od lepšího Vřískotu a tím tolik nezaujal. Atmosféru film vcelku postrádal a zůstalo pouze u pár lekaček a scének s krví ani překvapivé finále mě nijak zvlášť nezaujalo a nedosáhlo toho čeho chtělo. I přes tyto zápory co jsem vypsal mi přijde Tajemství loňského léta jako solidní horor na sobotní večer a zřejmě skouknu i další dva díly, i když očekávám jako obvykle klesající úroveň. ()

solskjaer

Klasická teenagerovská rádobyhororová krvárna.Je to sice přiblblé, ale pořád je to lepší než koukat na ty o 100% přiblblejší parodie na tento film! ()

The Viper

V dnešní době sledování takového hororu je slastí, protože herci v té době ještě nebyli tak úmělí, ani hereckými výkony stupidní. Čtveřice talentovaných mladých herců, mou dětskou...ehm...sexuální...hrdinkou Buffy, krásnou Hewittovou (to je jméno pro horor..) doplněné dnes vyhaslým Prinzem a mnou oblíbeným Phillippem. V porovnání té doby soupeře Vřískota je v tom, že Tajemství loňského léta nedokáže dle mého tak dobře pracovat s propracovanějším a plynulejším dějem a dát zbytku osazenstva více charakteru. ()

slovan1

Film se moc neliší od Vřískotu. Jen zabiják v rybářském s hákem v ruce misto bílé masky a nože. Klasika, kdy parta přátel uniká po celou dobu své smrti a konec už je klasicky zakončen odkazem, na další pokračování... Více méně dívatelné díky Love Hewitt a Michelle Gellar, kterým to kazily jen gatě vytahnuté až nad pupek. Stopáž v pohodě, jakesi tempo to taky mělo a neusnul jsem u toho... Ale žádný zázrak to zase nebyl. S pokračováním jsem na vážkách... ()

SG-1

"Mě přejel. Helenu málem skalpoval, Juli nacpal mrtvýho Maxe do kufru a tobě poslal psaníčko? Fakt ti to žeru." -Barry- ()

herr_carter

Jestli je film pseudokultem pro pubescentní filmové publikum 90.let vážně nevím, každopádně bohužel vím, že pokaždý, když v televizi zahlédnu fragment, a nějakou jeho část (nikdy jsem to neviděl celé ani vidět nechci), musím se smát, jelikož mi při každé situaci vyvstane na mysl Scary movie.4 nejdementnější teenage modly na jednom místě. Poloodhalené cecky a prazdné dutiny lebeční holt tenkrát jely...............moje hodnocení = 2,5 z 10. ()

Arkanoid

„You sound like a bunch of vigilantes.“ Útesy, more a skaly pôsobia dobre, hudba Type O Negative navnaďuje. Hneď od začiatku sa film sústreďuje na napätie, a to s farmárskym chlapcom na útese, ktoré funguje vďaka dobre zvolenej kamere a strihu. Potom sa zoznamujeme s hlavnou partiou cez vtipné nadržané reči, kedy Jennifer Love Hewitt skvele hrá stratenosť medzi oplzlými poznámkami. Postavy sa dajú obľúbiť, aj keď Ryan Phillipe je tu asshole. Scary stories pri ohni postavy aj dej podfarbia. Pri tej nešťastnej udalosti sa záhadne vypne rádio. A tak dobre hrali. Soundtrack tu je veru je kultový. Prvá vražda je zaujímavá, napínavá, brutálna a dobre natočená. Ďalšie násilie tiež poteší. Zahrávanie sa s ústrednou štvoricou je veľmi zaujímavé a veru mysteriózne, čo umocňuje záhadu. Logické lapsusy: Hrdina zahraný Ryanom Phillipeom nevolí úplne logickú taktiku úteku; rozhovor s cudzincami o citlivej téme nie je pravdepodobný, keď sa len pýtajú výsluchové otázky bez vytvorenia citovej väzby. Je tu aj trochu humoru, ale hlavne len v jednej hláške, parodujúcej tému príbehu. Možno sa dá filmu vyčítať nejaké to klišé, ale je to dobre natočené klišé a s hrdinami, o ktorých sa dá uvažovať ako o trochu prepracovaných postavách, nie ako vo väčšine slasherov. „That’s a shame. Being it’s the 4th of July and all. Kids like you should be out having fun. Drinking, partying, runnning people over, getting away with murder, things like that.“ Jazykové okienko: upchuck; live in the sticks; get a grip. ()

Zemřela herečka Anne Heche

Zemřela herečka Anne Heche