Tajemství loňského léta

• Česko Vím, co jsi udělala minulé léto (více)

Je čtvrtého července a v malém přímořském městečku v Severní Karolíně se studenti loučí s bezstarostným mládím. Krásná Helen dnes večer získala titul královny krásy maturitního ročníku a to je důvod k pořádné oslavě s nejbližšími přáteli na opuštěné mořské pláži. Když se pak Helen, Julie, Barry a Ray vracejí vypůjčeným BMW do městečka, srazí na opuštěné přímořské silnici záhadného chodce v gumovém rybářském plášti. Díky krvavým zraněním nevidí do jeho tváře a zdá se, že neopatrný nešťastník je mrtev. Co sním? Po krátké hádce se přátelé rozhodnou hodit jeho tělo do oceánu. Až na molu ale zjistí, že tajemný muž stále ještě žije. Přesto se ho definitivně zbaví a přísahají, že si své strašlivé tajemství odnesou do hrobu. Po roce. Bývalí přátelé by se nejspíš už nikdy nesešli, kdyby Julie nedostala dopis s hrůzyplným vzkazem "Vím co jsi udělala minulé léto". Přes vzájemné obviňování se vyděšení mladí lidé pouštějí do pátrání po totožnosti své oběti. Domnívají se, že jen tak mohou zjistit, kdo je záhadný mstitel. Je opět řtvrtého července a tajemná postava v gumovém rybářském plášti svírá v ruce velký ocelový hák. Hříchy minulého léta se neodpouštějí. Kdo bude první na řadě? (oficiální text distributora)

Asertio

Víte co je na filmech jako je tento nejlepší? Že vždy můžete přesně říct, co se stane v příští scéně. Ale jinak to vůbec nebylo špatné, byť o hvězdičku zvedá hodnocení vzhled J.L. Hewitt (popravdě řečeno to byl jediný důvod, proč jsem si film stáhl). ()

chrispe

Toto je velmi nostalgická záležitost, která v dnešním světě hororů už nejspíš neobstojí, ale já se na I know what you did last summer vždycky ráda podívám. Takže kdo rád béčkový teenagerovský vyvražďováky s letitějším kabátkem... je to pravej film pro něj. ()

Plechpetr

Hodně zajímavější horor. Musím říct že to je jeden z těch lepších a ikdyž je to už celkem starý, neřekl bych že to bylo do dnes překonáno. Supr! ()

Vabr

Rozhodl jsem se s bráchou, že se zhlédneme filmovou sérii Tajemství loňského léta, protože se s ním hádám, jestli je lepší 2 nebo 3 (samozřejmě je podle nás obou nejlepší 1. díl, hádáme se o těch dvou). Jako dítě jsem si to popravdě pamatoval mnohem lepší. Nyní mi to připadá dost podprůměrné. Je zde tolik hloupých rozhodnutí nebo chyb a chování, že jsem si toho předtím nevšímal. Celkem jsem zklamaný. Nulový rozvoj postav. Na blondýně si dali záležet nejvíc, taky, že ji mám ze všech s náskokem nejradši. Byla fakt dobrá. O ostatních ani nebudu mluvit. Byli hrozně podprůměrní a hlavní postava mi nepřišla ničím zajímavá ani hlavní. Hlavní postavu měli vybrat tu blondýnu, udělali by mnohem líp. Nechápu, proč tu hrajou budoucí herci ze Scooby-Doo (blondýna, hl. postavy přítel) :D. Vrahovo chování mi přišlo občas nelogické a podivné. Smrti mi přijdou dost vhozené do děje (tím myslím, že to jde poznat díky střihu a kameře). K tomu nejsou nic moc. Úplně slepé je zjišťování identity vraha. Ani mě to nijak nenapínalo. Konec je dost jednoduchej a zároveň zbytečně složitej. Poslední scéna ve filmu je tak sakra divná a amatérská, jen aby to nahnalo lidi na druhý díl a vysvětlilo to, co to sakra bylo. Tyhle vhozený scény na konce filmů úplně nesnáším. Musím ale uznat, že má vrah opravdu hezké písmo, zkoušel jsem si ho napsat. VYHODNOCENÍ: SMRDÍŠ OD RYB!!! ()

sefino

Jeden z mála hororů typu pobíhajících středoškolaček (popř. vysokoškolaček) v těsných tričkách, který jsem shlédla opakovaně. ()

RajAthen

Film, který si vysloužil snad již tisiceré parodování. Inu, zasloužil si to. Lavinu jemu podobných, kterou vyvolal, jsme si zase nezasloužili my. ()

Claude Speed

Jedna z mála podařených vyvražďovaček. Zápletka je dobrá, průběh filmu ale kolísá. Kdo má rád žánr těchhle filmů, tak nebude zklamán, kdo ne, tak se alespoň při teplých letních dnech zabaví. 65%. ()

Alexandre

Příjemný letní slasher. Sympatičtí hlavní hrdinové, výborný vrah v plášti a dobrá hudba. Jedna z těch vyvražďovaček, které nejsou zaměřeny na litry krve, ale na atmosféru, což je samozřejmě dobře. Nenudilo mě to, taky jsem se místy pořádně lekl (scéna u mola), ale přece jsem jen čekal trochu více napětí. 6/10 ()

Brinkley

Obecně vyvražďovačky nevyhledávám (stačí shlédnout jeden a jakoby jste viděli všechny) a ani v mých nácti jsem nebyla uhranuta prostředním amerických teenagerů. Na tento film mě ovšem na střední vytáhla kamarádka a já si to tam šla odtrpět. Asi bych dala jen jednu hvězdu nebýt skutečnosti, že dodnes vzpomínám na moment, kdy přes veškerá očekávání vpádu vrahouna na plátno, moje ruka s popcornem koupeným za nastřádané kapesné v příslušném okamžiku cukla tak, až se polovina obsahu rozlétla na lidi okolo. Něco se tedy tvůrcům patrně povedlo. ()

danny_21

Zpočátku solidní, postupem času ale na tempu výrazně ztrácející předvídatelná teenagerovská vyvražďovačka. Průměr jak vyšitej, není důvod vyhledávat další projekci - 50 % ()

mira.l

Takový průměrný horor/nehoror. Kdyby tam nebyly S.M. Gellar a J.L.Hewitt, nevím, nevím, jestli bych to i přes stravitelnou stopáž dokoukal do konce. Třetí hvězdička víceméně za ně. Jednou viděl, odškrtnuto mám, víckrát už asi ne. ()

Pavel82

Nejkoukatelnější povřískotový výtvor. Dalšími podobnými žánrovými peckami tohoto období se nezatěžujte. Pokračování doporučuji pouze otrlejším. ()

Zemřela herečka Anne Heche

Zemřela herečka Anne Heche