• TheMaker

Hvězdička za herecké výkony a hvězdička za ty žáby! Já ten film vůbec nepochopil nebo co?!?! Velká nuda!(7.4.2011)

Překrásná mozaika několika lidských osudů, které spolu úzce či vzdáleně souvisejí, se odehrává během jednoho dne v ulici s magickým názvem Magnolia. Začátek mě upoutal do křesla a za další tři hodiny jsem byl naprosto přesvědčen, že na světě zkrátka náhody neexistují :). I přes dlouhou stopáž jsem se nenudil ani vteřinu. P.T.Anderson je jeden z největších talentů současnosti a myslím, že každý jeho film je hodně kvalitní. Všichni herci bez vyjímky předvádějí to nejlepší co umějí (hlavně Tom Cruise, kterému jsem nikdy moc na chuť nepřišel, hraje na výbornou). Škoda je, že snímek nebyl nominován na více Oscarů (minimálně PTA za režii by si určitě nominaci zasloužil). BTW jen ty žabičky jsem nějak nepochopil :-)......."Takové věci se prostě stávají"........(12.4.2008)

Upřímně mě udivilo, nakolik jsem se já - odpůrce přehnaných stopáží - u takhle dlouhého filmu bez souvislého našlapaného děje bavil. Když jsem si před projekcí přečetl obsah a uviděl "devět příběhů", tak jsem si hned představil, jak to bude složité, spletité, jak se budu v ději ztrácet, nebude mě to bavit atd... Nicméně on je každý z těch devíti příběhů celkem jednoduchý, přímočarý, dal by se popsat pár větami. Scénář je proplétá nenásilně, uvědoměle, přehledně, nesnaží se zbytečně diváka mást ani podvádět. Magnolia zkrátka patří k těm filmům, které i přes ne úplně nejjednodušší děj nevyžadují tři hodiny naplno šrotující mozek, ale spíše divákovu emoční empatii. Prostě se těm postavám zkuste vcítít do jejich příběhů a máte s Magnolií vyhráno. Jinak - film má čtyři vrcholy - úplný začátek, dlouhou a neuvěřitelně dobře gradovanou sekvenci bezprostředně po polovině stopáže, zpívanou scénu a závěrečnou žabí příhodu. Díky těmto čtyřem momentům dávám pět hvězd. 90 %(9.9.2010)

Na můj vkus moc uslzené. Fakt! V tom filmu brečí úplně všichni. Navíc mne opravdu bavily akorát postavy Johna C. Reillyho a jeho vyfetované krasavice a pak taky Tom Cruise. Zbytek je vata i když velice zručně natočená, protože i přes tu mamutí délku je to koukatelné a neztrácí to tempo.(9.8.2010)

Oscar 3 nominace: Herec VR - Tom Cruise, Scénář, Píseň - "Save Me". . . . . Zlatý Medvěd(22.2.2004)