Na můj vkus moc uslzené. Fakt! V tom filmu brečí úplně všichni. Navíc mne opravdu bavily akorát postavy Johna C. Reillyho a jeho vyfetované krasavice a pak taky Tom Cruise. Zbytek je vata i když velice zručně natočená, protože i přes tu mamutí délku je to koukatelné a neztrácí to tempo.(9.8.2010)

Anderson potvrdil pověst nejtalentovanějšího režiséra mladé generace a stejně, jako v případě Boogie Nights, natočil tříhodinovou podívanou, která uteče jako voda. Zdánlivě nesourodý slepenec různých lidských osudů by se v rukouch jiného režiséra rozpadl pod rukama, ale pod taktovkou Andersona působí nesmírně celistvým dojmem a divák nemá pocit, že by se v ději ztrácel. Navíc se Andersonovi povedlo udělat z Cruise pana Herce, což je pozoruhodné. Cruisova kreace úspěšného nadsamce je famózní a právem oceněná nominací na Oscara. Katarzní konec je pak nezapomenutelný. Ať žijou žáby.(13.4.2003)

Oscar 3 nominace: Herec VR - Tom Cruise, Scénář, Píseň - "Save Me". . . . . Zlatý Medvěd(22.2.2004)

Things fall down. People look up. And when it rains, it pours.(24.1.2009)

Úžasný a nádherný snímek. Julianne Moore tu předvádí asi nejlepší ženský herecký výkon, jaký jsem kdy viděl - scény s ní jsou většnou přímo strhující! A těch 188 minut vám uteče jak voda!(19.12.2002)

• - Paul Thomas Anderson rovněž navrh plakát k filmu a sestříhal trailer. (HellFire)

• - Paul Thomas Anderson chtěl obsadit Burta Reynoldse do blíže nespecifikované role. Kvůli konfliktu během propagačního turné k filmu Hříšné noci (1997) však herec roli odmítl. (Dr Lizal)

• - V každém obýváku visí na zdi obraz s květinou. (HellFire)