Wolf Creek

• Austrálie Wolf Creek (více)
TV spot

Parta kamarádů se vydává na dovolenou po Austrálii. Má to být pařba plná alkoholu, drog a dobré nálady. Jedinou plánovanou zastávkou je Wolf Creek, kde leží legendární kráter po spadlém meteoritu. Tady jim auto vypoví službu. Přijíždí "pomoc", která dovolenou snů změní v nekonečnou hrůzu, mučení a teror. Podaří se jim najít cestu ven z pekla? Příběh jednoho z největších australských policejních případů, který nebyl nikdy objasněn. (oficiální text distributora)

angel74

Wolf Creek je určitě jeden z nejlepších hororů podle skutečných událostí, který jsem kdy viděla. Pomalý rozjezd není vůbec na škodu, ba právě naopak, během úvodní pětačtyřicetiminutovky je napětí vystupňované natolik, že by se dalo krájet. A pak to začne mít fakt grády, že si až do samotného konce nevydechnete. Při sledování filmu jsem pořád dumala nad tím, jak se vlastně vše mohlo reálně odehrát. Vzhledem k tomu, že natočené je to dost věrohodně, jsem ochotná uvěřit, že tak nějak se to opravdu stalo. ()

tom88

Obyčajný vyvraždovací hororík natáčaný v americkom štýle. Podobného materiálu sme videli už dosť, ale tento film možno zaujme tým, že je inšpirovaný skutočnou udalosťou. Prvá polovica je neuveriteľne nudná a zdĺhavá, no až posledná polhodinka je ten pravý horor čo som čakal aj keď sa dosť podobá na Hostel alebo SAW (myslím určité morbidné scénky s mučením). Dej teda nie je ničím výnimočný a nezaujme. Herci nič moc nepredviedli aj keď toho priestoru zas ani toľko nemali. Wolf Creek je nasnímaný peknou kamerou a sem tam sa objaví pekný snímok na austrálsku prírodu. Hororová atmosféra je slabá a okolo hlavných postáv som si nevytvoril žiaden vzťah. Film nieje asi ničím nadpriemerný. 55% ()

SeanLSD odpad!

Ani neviem, prečo sa ešte vôbec na všetky tie kruté sračky tohoto druhu vôbec pozerám. Akurát som potom paranoidný pri nízkonákladovom cestovaní, keď mi nejaká sympatická a priateľská osoba ponúkne nocľah a ja, hoci ospalý, špinavý a vyčerpaný v ňom hneď vidím psychopata, ktorý ma zavrie do pivnice a bude beštiálne mučiť kým nezdochnem, čo určite potrvá poriadne dlho. Možnože tieto filmy učia opatrnosti, ale určite to nie je ich zámerom a pritom iba zasúvajú semená nedôvery, strachu a paranoje... a možno inšpirujú nejaké skutočné úchylné hovädá, zbabelcov, ktorým by to nikdy nenapadlo, ani by sa inak k ničomu takému nikdy neodvážili. Navyše to bola nuda, ktorá mi znechucuje fascinujúcu, až nadpozemskú prázdnotu austrálskej pustatiny. ()

Sabrewulf

Průser exploitationů spočívá v tom, že oproti jiným žánrům jejich klišovitost více bije do očí. Co taky vymyslet nového na téma "pochytáme teenagery a umučíme je"? Shit, kterému chybí Yin-Yang (= potrestáme dobro, ale zlo už ne) a ve kterém se hrdinové chovají stardartně retardovaně (dáme tomu ležícímu psychopatovi, co má rozřezané lidi ve stodole a nás chce rozřezat taky, pár ran pažbou na záda, proč ho bodat nožem, nebo mu rozbíjet hlavu... lehké poplácání postačí). ()

Nivenx

Popravdě jsem s tímhle filmem naprosto spokojený. Od začátku nám ukazují Australskou pustinu a díky úvodní půlhodince věnovanou pouze postavám, tak se daří s postavami sžít a fandit jim. Jde o povedený zástupce exploitation, kde není nouze o nic, co má tento žánr nabízet. Ke všemu chválím scénář, jelikož se postavy nechovali debilně. 65% ()

fantoci

Film inspirovaný skutečnými událostmi. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná o již několikrát omýlané téma vyvražďování teenagerů v pro ně neznámých oblastech. Ale není tomu tak. Příběh tohoto filmu, tedy tak jak je natočen, vypadá daleko reálněji a věrohodněji, než tradiční americká tvorba. Od filmu však neočekávejte nějaké vzrušení či překvapení. ()

tatanapope

Na příběh, který je údajně podle pravdy, je to poněkud slabý kousek, silně připomínající spoustu, spoustu jiných hororů, které se týkají mladých na výletě a člověk je tím taky už tak trochu přesycen, málo originality, málo nápětí atd. Viděno v rámci !!! Horor Challenge Tour !!! 2016 /leden - únor ()

Sfinkter

Potěšila mě syrová atmosféra, reálný námět vyzněl hodně reálně, ale místy bych asi více ocenil trochu filmové logiky než stále vřískající slečny. ()

A.L.E.S.

Docela překvapivé, v hodnocení jsem byl trochu rozpačitý, nakonec jsem se rozhodl ("až" nebo "jen" ?) pro 4 hvězdičky. Začátek je totiž kapánek zdlouhavý a zhruba třičtvrtě hodiny čekáte, než se začne něco pořádného dít. Musím tedy smeknout před tvůrci, protože tohle byla další jatka a zvrácenosti, které jsem nečekal. A tohle se mi stává málokdy. Psychopat si s každou obětí pohraje zvlášť a pokaždé jiným způsobem, pokaždé naprosto originálním. U posledního hrdiny jsem si vzpomněl na film Saw, kde byl jeden z hrdinů v podstatě také "přilepen" hřebíky ke zdi. Nicméně podívaná je to pěkná, samozřejmě až na ten zdlouhavý počátek, který mi ovšem nevadil a který vystřídal krásně děsivý pocit z toho, že se asi něco stane. Díky těmto filmům máme vlastně takové originální varování, že se k těmto místům máme vyhnout co největším obloukem. Dalo by se toho vyčíst celkem dost..., Wolf Creek, Weaver etc... ()

Avathar

"A čo vlastne robíte?" - "Keby som vám to povedal, musel by som vás zabiť." Neviem síce presne prečo, ale mal som pocit, že WOLF CREEK je tu na CSFD hodnotený lepšie a že je dokonca v červenom pásme. Musím však povedať, že tunajších 61% mu pristanie omnoho viac. Film nie je v podstate ničím prevratný ani extra zaujímavý a využíva už toľkokrát ohlodanú kostru o niekoľkých kamarátoch cestujúcich autom, ktorých začne uprostred (tentokrát Austrálskej) pustatiny kosiť sadistický psychopat. To tu už naozaj bolo veľakrát a práve na nevýraznosť príbehu WOLF CREEK dopláca najviac. Herci mi neprišli úplne zlí, ale nejaké oslnivé výkony tiež nepodali, možno aj preto, lebo ich postavy sú tak nejako "nemotorne" napísané. Tento pocit som mal vlastne z celého scenára, hlavne z dialógov, ktoré mi miestami pripadali vyslovene cucané z prsta a boli tam hodené akoby nasilu, len preto, aby postavy celý čas nečušali. Našťastie s príchodom spomínaného zabijaka sa tento pocit trochu rozplynul. Atmosféra je odvtedy skutočne veľmi hustá, trochu sa v nej však objavujú trhliny v podobe (miestami) debilného konania postáv. Celkovému vyzneniu filmu tiež veľmi nepomôže jeho veľkohubé vyhlásenie "BASED ON THE TRUE STORY." Priznám sa, že práve kvôli tejto nálepke som sa dal na film nalákať. Ale aj tak mám pocit, že to bol len reklamný ťah a ak by si človek našiel niečo o tomto kvázi skutočnom prípade, okamžite príde studená sprcha, asi ako v prípade TEXASKÉHO MASAKRU MOTOROVOU PÍLOU, ktorý sa tiež odvolával na "historické udalosti," pričom jediná reálna vec tam bol - trochu nadnesene povedané - ten Texas. Tak prečo dávam až 3*? Za spôsob natočenia. Neviem presne čím to bolo, snáď dobrou réžiou, ale o postavy som sa miestami fakt bál a aj napriek ich nulovým charakterom (o postavách sa de facto celý čas nedozvieme absolútne nič) a za to, že po úvodnej nude (jazdy autom, zastávka na pumpe) atmosféra naberie na obrátkach (príchod ku kráteru, pokazené auto) a film sa celkom solídne rozbehne (príchod lovca klokanov). A samozrejme za niekoľko príjemne napínavo vypätých scén, pri ktorých mi možno aj ten povestný mráz prebehol po chrbte. ()

karlik4801

Nejhorší je, když film nudí. Wolf Creek není vyloženě nuda, něco se děje, ale není to nic výživného. Většinou je to kecání, chození, vyprávění historek. A v posledních dvaceti minutách je nějaká akce, jde cítit napětí. Konečně jsem se dočkal svižného tempa a prostě jsem musel dávat pozor. Bohužel pozdě. ()

TO

Zbytečný film, možná je podobný Texaskému masakru, ale o dost hůře natočený. Mě nezaujal. Dá se vidět, ale nadšený jsem z něj rozhodně nebyl. ()

lennyd

Ben (Nathan Phillips) se dvěma kamarádkama, Liz a Kristy, se vydávají do pouště uprostřed Austrálie, kde se nachází Wolf Creek, tajemný kráter po dopadu meteoritu. Úplně stejně jako v příbězích o Wolf Creeku, se jim na tomto místě porouchá auto. Naštěstí jede okolo místní lovec, Mick Taylor (John Jarratt), který jim nabídne pomoc. Jenže jeho pomoc není tak nezištná, jak to na první pohled vypadá, a Mick má s turisty své plány... Musím říct že jsem docela tímto filmem docela mile překvapen - čekal jsem "tradiční" vyvražďovací béčko, ale Wolf Creek má přece jen něco do sebe. Když už nic jiného tak naprosto úžasného záporáka (John Jarratt se fakt vyřádil) a taktéž (nečekaně) relativně logické chování hlavních postav (pár připomínek bych sice našel, ale oproti ostatním filmům tohoto žánru je toto klenot). Vytknout by se ale dal zbytečně dlouhý úvod, který se sice snaží partu mládeže trochu představit (kdo s kým, proč a jak) - jenže to pro pozdější děj nemá žádný hlubší vliv. Ale chápu, že film prostě musí mít aspoň hodku a půl, a tři oběti jsou na nějaké větší natahování trochu přece jen málo.. ()

anglanek

Tak tenhle kousek jsem mel asi 4 roky v supleti a hodne jsem se toho bal ale jednou me pokosila nemoc,tak jsem ho tam soupnul a nestacil se divit....Bura davam protože jsem si o Australii hodne precetl a tento kousek je natoceny podle skutecne udalsti.....doporucuji skouknout po brcku a do Australie nikdy nevycestujete......myslim s batohem ()

demented

Výborný film. Na začiatku som k nemu pristupoval veľmi skepticky, pretože jediná vec, ktorá ma dokáže na horore alebo vlastne ľubovoľnom filme stopercentne vytočiť, je nálepka "Natočené podľa skutočných udalostí ". A pritom je jasné, že scenáristom ako podklad slúžil jednoodstavcový článok v novinách. Každopádne som bol milo prekvapený. Jediná vec, ktorá tento film zráža, je totálne nudná, nezáživná, ba dokonca až smiešna prvá polhodina, kedy som mal sto chútí film vypnúť a DVD rozšliapť. Nakoniec som pokunšeniu odolal a vyplatilo sa :) ()

Krysa SPK

Stále to samé. Parta teenagerů si vyjede do pustiny, aby zažili dobrodružství a někdo je tam zmasakruje. Jedna hvězdička za slušnou atmosféru a druhá za useklé prstíky. ()

Danny F.

Thriller s bezcitným psychopatem. Tak toho je plný filmový trh. Tento je výjmečný, takový kapánek jiný. Sledování je potěšením. 60% ()

Blue.Poison

Řekla bych, že na horor tohoto typu (magor versus banda teenagerů) to je velmi povedené. Nezvykle hutné atmosféře pomáhá neprofláklost hlavních aktérů a skutečnost, že se ocitají v naprosté pustině. Podivný rádoby zachránce s dvojsmyslnými hláškami je pak pomyslnou perličkou na závěr. ()