Kancl

• USA The Office (více)
Ukázka z filmu 2
USA, (2005–2013), 75 h 18 min (Minutáž: 21–51 min)

Režie:

Ken Whittingham, Tucker Gates, Jason Reitman, Joss Whedon (více)

Steve Carell, Rainn Wilson, John Krasinski, Jenna Fischer, Leslie David Baker, Brian Baumgartner, Angela Kinsey, Phyllis Smith, Kate Flannery, Creed Bratton (více)

Série(9) / Epizody(188)

Famózní komediální seriál o každodenním soužití nespokojených zaměstnanců v kanceláři společnosti Dunder Mifflin, které šéfuje zmatený Michael Scott. (Netflix)

Tomulka

To něják není můj šálek kávy. Po několika dílech jsem se musel přestat koukat. Na mně působí Kancl hodně uměle a hlavně Steve Carell mně někdy až iritoval. No jak říkám není to můj šálek. ()

Richie4422

Totálna oddychová zábava pri ktorej som sa rehotal neustále. Skvelý Steve Carell a nezabudnuteľné postavy akými sú Dwight, Creed, či Andy. Vzťahy sú tam len akousi jednoduchou líniou, aby to malo celistvosť a možnosť záveru, či niektorých zmien. Aj napriek nasmiatým hodinám pri tomto seriáli, sa tam nachádza mnoho životných právd. Steve Carell zahral postavú M.Scotta, infantilného, jednoduchého, ale aj citlivého a ľudského bossa, ktorý hľadá šťastie a niekedy vám je ho skutočne ľúto, absolútne geniálne. Bohužial po istých zmenách v 7. sérii to proste už nie je ono a premáhal som sa k sledovaniu. ()

hooofi

Steve Carell je prostě mistr herectví a profesionál. Pokud ho lidé vidí jako trapného komika tak vůbec nechápou jeho styl hraní. Pokud chcete odhalit jeho 'vtip' a hloubku humoru, nesmíte se na tento seriál dívat v českém znění. Dubbing, jak to tak normálně bývá, ubírá tomuto seriálu půlku zážitku. Hlavní postava Michael Scott je povrchní, necitlivý, často hrubý a nepřijatelně familiérní šéf firmy Dunder MIfflin, který si myslí, že je nejlepší šéf na světě a je k tomu ještě nejvtipnější. Pointa seriálu je, že pokud jste pozorní a dostanete se přes třetí sezónu, zjistíte, že to tak opravdu je :-) a že má velice daleko k trapnosti. Když seriál ztratil Steva Carella, seriál ztratil mě. ()

WugWugs

Popri všetkých priateľoch, big bang teóriách a himymoch je The Office jednoznačne môj zďaleka najobľúbenejší dlhodobý komediálny seriál. On tak na prvé skusmé zhliadnutie nevyzerá, ale keď som sa prichytil pri tom, ako po už neviemkoľkýkrát pozerám niektoré epizódy s vedomím, že mi vôbec nebude vadiť pustiť si ich znovu kedykoľvek budem potrebovať vylepšiť náladu, docvaklo mi, že žiadny z jeho "vtipných" slávnych kolegov nemá takúto kvalitu. Svedčí o tom aj skutočnosť, že na Youtube sú hodiny a hodiny vystrihnutých scén, ktoré sa do 20 minút nedostali, ale úrovňou sú rovnako špičkové. Humor Kancelárie je veľmi špecifický, a nesadne tomu, kto neznesie tonu hmatateľnej trápnosti a absurdnosti. Áno, s pribúdajúcimi sériami kolísa aj kvalita, no stále v medziach rozumnej odchýlky. Dwight samozrejme vládne, ako hlavný negátor románikov a vzťahovostí, ktoré seriál v ostatných sériách sťahujú častejšie nadol. ()

vladi3

Uz to tu niekto spominal, ale Michael Scott je najvacsi kokot (v dobrom aj v zlom) v historii televiznej tvorby... V niektorych situaciach bolo aj mne trapne za neho... Ale zabava paradna... Prva seria pomaly rozbeh, ale od druhej to uz ma grady... Cloveku niekedy az rozum stoji, kde autori beru napady... ()

Kusbi

Přál bych si, abych The Office zcela zapomněl a mohl si ho pustit znovu. Lepší sitcom jsem zatím asi neviděl a asi to tak i zůstane (ohrozit by to mohl asi jen Parks & Recreation, ale k tomu jsem se zatím nedostal). Skvělé postavy a zde geniálně využitý žánr mockumentary. Seriál se trochu hledá v první sérii a od sedmé série jde kvalita celkem dolů, ale jinak je to skvělé a poslední díly seriál dobře zavřou. A Michael Scott je asi úplně nejlepší komediální postava na světě a Carell se pro ni vysloveně narodil. ()

Pucek

Seriál, který mě naučil bavit se trapnými situacemi. Několik dílů trvalo, než jsem humoru a postavám přišel na chuť. Říkal jsem si: ,,Být Michael můj šéf, budu prvním člověkem co si podřezal žíly papírem." Chce to prostě překonat prvotní odpor a pak už je to jízda.. možná.. pokud se necháte zlomit. ()

JB001

Mám za sebou tři série a začínám čtvrtou s tím, že jsem nevěděl, že se jedná o remake britské verze. Nevím tudíž, jaký byl resp je originál, ale tohle mne baví čím dál tím víc... No a teď už mám za sebou osmou a čeká mne už je ta poslední. Btw i ta sedmá a osmá mne bavily takže věřím, že se mi bude líbit i ta poslední ()

Dusty56

Na první pokus (shlédl jsem pilot) mě seriál nezaujal. Na druhý (shlédl jsem s01e02) také ne. Třetí následoval asi po dvou letech a tentokrát jsem zkoukl s03e01 a najednou to byla jiná písnička. Do týdne jsem ho viděl celý a zařadil jsem ho ke svým nejoblíbenějším seriálům. Jediný slabší části jsou první série a pak poslední dvě jsou bez Michaela a s ne tak využitým Jimem trochu slabší. Ostatní série jsou skvělé napsaný a i skvělé zahraný. Ať už se to týká Michaela (s výjimkou pár epizod, kdy už leze na nervy), Jima (kterýho pranky zvedají úroveň každé epizody), Pam (který nabízí seriálu nejen roztomilý úsměv) anebo Dwighta (který epizodu od epizody roste a nejlepší části jsou nakonec ty, které stojí na něm). Epizody nabízí kromě komedie i dávku romantiky mezi Jimem a Pam (tedy až do jejich svatby, pak to přece jen trochu opadlo). Zkrátka je to vynikající sitcom a jsem rád, že jsem mu dal tři šance než jsem mu přišel na chuť a nemůžu se dočkat až ho trochu zapomenu, abych si ho mohl pustit znovu. ()

pencho

Nebudu lhát, u tohohle seriálu jsem brečel i přemýšlel o tom, že ho ze zlosti vypnu. Každá série je trošku jiná. Ani ne kvalitou nebo čímkoli jiným, ale spíš chováním postav. Některou sérii někoho milujete a smějete se s ním jinou vám přijde nesnesitelný, a to je jedním z hlavních problémů tohoto seriálu. Nejvíc se asi skrze seriál mění bez vysvětlení Andy, který byl celou dobu dost nezakotvenou a trošku ubohou postavou. Ale i hlavní postavy jako Michael nebo Jim jsou každou sérii jiní. Jednu opravdu Michaela nemůžete vystát, někdy je docela roztomilý, Jim naopak se zdá občas jako nejhorší člověk z celého seriálu. Dokáže psychicky mučit lidi a když se zamyslíte nad jeho vtípky zjistíte, že je to neuvěřitelně ubohý člověk, který tráví většinu svého času připravováním něčeho nad čím se ušklíbne za půl roku. Nejedná se ale zcela o nekonzistenci chování postav, ale spíš o měřítko jejich činů, které někdy se zdají tak neuvěřitelné a směšné, že vám to zcela změní pohled na postavu, která se v podstatě chová neůstále stejně. Proto Dwight může jednou vypadat jako naivní a někdy jako neprostý idiot, který nikdy nemůže fungovat za žádných okolností ve světě ve kterém žijeme. U tohoto seriálu, stejně jako u Parks and Rec, jsem si uvědomil, že editor může vyvolat jakýkoli pocit, ale někdy je třeba se zamyslet nad tím jestli si to daná scéna zaslouží, jestli opravdu se chcete zasmát nebo uronit slzu v danou chvíli, nebo pokud to po vás jen seriál nevyžaduje. Občas se zdá, že aby docílili toho efektu, kterého docilovali ve většině episodách, když byl tento seriál na svém vrcholu, tak si vymýšlejí naprosto nerealistické příhody a nakonec se tento seriál nestává dokumentem, ani hraným seriálem ale spíš animovanou blbostí, která není vůbec uvěřitelná. Problém je, že tyto situace nejsou dost vtipné na animovaný seriál, protože musí být aspoň trošku zasazené do reality, ale nejsou vůbec vtipné nebo dojemné v tomto formátu jelikož mockumentary kapitalizuje na tom, že vychází z naprosto přirozených podmínek, od čeho se tento seriál dost někdy odchyluje. Nemluvě ani o tom jak nerealistické je to, že by bylo doopravdy možné zkoordinovat a připravit natáčení takového dokumentu na takto nezajímavé teoreticky téma s možností ho bez jeho vydání financovat po dobu devíti let, ale to jsem ochotný nezohledňovat. ()

DeJiF

No abych pravdu řek, nejsem dvakrát pyšný na to, že jsem The Office dokoukal jen za asi půl rok, ale zcela upřímně se to jinak prostě nedalo. A začalo to vlastně tak normálně, pár sitcomů už jsem viděl od Teorie velkého třesku po Červeného trpaslíka, The Office se však od těchto zmíněných liší tím, že jsem ho dokoukal až do konce. Proč? Inu posaďte se, budu asi nějaký čas povídat o tom, co všechno jsem mohl s Office zažít (bacha na mrožné spoilery).  O tomhle seriálu bych prakticky ani nevěděl nebýt memes a začal jsem ho taky sledovat primárně kvůli tomu (ono jich tam nakonec ani tolik není hah). Co na mě zapůsobilo už od začátku, byl poněkud neobvyklý dokumentární styl, kterým byl tento sitcom natočen a dále naprosto geniální volba nepoužívat klasický otravný sitcom smích. Zní to divně, ale autoři tímto otevřeli seriál tolika novým možnostem jen proto, že vám ten otravný sound effect nediktoval, kdy se máte smát. Díky tomu v seriálu dojde nejen na momenty, kdy se budete nezastavitelně smát a přetáčet scénu znovu a znovu, ale také vás občas donutí zvážnět natolik, že se prakticky nejedná o komedii. Dalším takovým zvláštním prvkem je cringe, kterého je skutečně požehnaně a je často vystupňován do takových měřítek, že jsem prostě musel ztlumit sluchátka a zkroutit se na židli pod extrémní dávkou trapnosti. Nutno ovšem podotknout, že je to takový zvláštním způsobem dobrý cringe, který seriál nikterak nekazí a přidává mu na realističnosti a lidskosti. Už jen tyto obzvláštňující prvky zařídily naprosto unikátní zážitek, který se mi vryl do paměti natolik, že když jsem si teď zpětně procházel na ČSFD každičkou epizodu a tápal v paměti, co se v ní událo, v 95% případů jsem si vzpomněl. Nebyl by to tak kvalitní počin bez skvěle napsaných postav a scénáře, který je za neskutečných devět sérií byl schopen transformovat k nepoznání a pro mě jsou postavy naprosto klíčovým bodem celého Office. První série tak opatrně vystrkovala růžky, více se držela své britské předlohy a mě osobně přespříliš nebavila. Druhou sérii jsem pak sfoukl naráz a všechno už se rozjelo na plné obrátky. Hlavní téma pro první tři série byli hlavně Jim a Pam, jejichž vztah se vybudoval natolik uvěřitelně a poutavě, že jsem s každým dílem víc a víc doufal, ať už se konečně dají dohromady (inu zadařilo se). Na pozadí se mezitím udály zaláskované pletky i jiných postav, vztah Michaela a Jan se v pozdější fázi postaral o nejvyšší možnou dávku cringe v nezapomenutelné epizodě Dinner Party a ze začátku utajené duo Dwight a Angela mě dost překvapilo tím, jak moc se k sobě vlastně hodí. Zrovna u těchto dvou jsem si začal všímat, že se mi charaktery postav dostaly pod kůži a že je začínám znát více a více a to mluvím i o vedlejších postavách, z nichž každá aspoň jednou dostala svou šanci zazářit a opět se tak nenávratně uložit do mé paměti. V páté sérii bych pak obzvlášť rád vyzdvihl milostný trojúhelník Dwighta, Angely a Andyho, který vedl k mnoha silným momentům a absolutně epicky vygradoval v epizodě The Duel, která mě přinutila nasadit naprosto vážnou tvář, jak moc jsem si uvědomoval, že všechno co se tam děje je naprosto reálné. Zvlášť Andy je zářný příklad toho, jak pracovat s postavami, protože když ho prve představili, fakt jsem ho nesnášel a akorát jsem se radoval, když na nějaký čas zmizel, aby se vrátil jako skoro úplně jiný člověk a jeho nový charakter jsem si pak na dlouhou dobu nesmírně oblíbil. U šesté série jsem začal cítit mírný úpadek, přišlo mi, že humor dosáhl svého stropu v předchozí řadě a v té následující tak zkrátka trochu spadl. Office ale přišlo s neskutečným comebackem na nejvyšší příčky kvality se svou sedmou sérií a taktéž finální řadou pro Michaela Scotta, kde fungovalo všechno, co jen mohlo a u jeho odchodu s Holly jsem tehdá uronil nejednu slzu. A světe div se i bez Michaela Office s osmou řadou pořád poměrně dobře fungovalo, nově byl seriál obohacen o Roberta Californii, jehož charakter na mě působil takovým zvláštně podivným až mrazivým dojmem, že to ani nejsem schopen řádně popsat. Ústředním párem, který se v této sérii dlouhosáhle hledal, se stali Erin a Andy a musím říct, že zde přišlo mé první pořádné zklamání. Jejich spárování totiž zdaleka nebylo tak ikonické a spíš to byla napodobenina Michaela a Holly a s Andyho se pak v přechodu z osmé na devátou sérii stal z nepochopitelných důvodů hrozný idiot a horší kopie Michaela. Devátá série pak zažila ten největší úpadek, který jsem hodně pocítil i já. Bylo znát, že show už dochází dech a naštěstí byli autoři připraveni ho taky s důstojností zakončit. Pravdou je, že i ta devátá série přinesla pár zajímavých elementů, Pam s Jimem řešili jisté manželské problémy, i když ze začátku poněkud krkolomě, ale nakonec se za tím opět udělala dojemná tečka, daleko víc se zde boří čtvrtá stěna a podobně. Nenávratně však utrpěl charakter Andyho, což ve finále považuji za největší mínus tohoto seriálu. Kde však všechno zafungovalo perfektně a vrátilo tak Office do starých kolejí, byly poslední čtyři díly, které vyvrcholily jedním z nejdojemnějších finále, jaké jsem měl možnost vidět.  Když jsem se pak ohlížel zpět za vším, co se událo a co všechno neskutečného jsem mohl s postavami prožít, řekl jsem si prostě wow. Pravdu díž, zažilo to své temné chvíle a seriál už v post Michaelovské době poněkud strádá, přesto všechno jsem rád, že jsem Office měl šanci vidět. Jen málokdy se vám totiž naskytne opravdu výjimečná příležitost nahlédnout do života jiných lidí, o to silnější to je, že se jedná o fikční příběhy a primárně o komedii, všichni lidé, co se na seriálu podíleli to pomohli vytvořit naprosto uvěřitelně. Je totiž něco jiného, když se herci do svých postav vžijí natolik, že jsou schopni za jejich charaktery odehrát role ve filmu.  Nu, co říci závěrem? Vše bych rád zakončil dvěma větami z poslední epizody: If you film anybody long enough, they're going to do something stupid, it's only human natural! -Kevin Malone ____ Imagine going back and watch a tape of your life, you could see yourself change and make mistakes and grow up, you could watch yourself fall in love, watch yourself become a husband, become a father, you guys gave that to me and that's an amazing gift. -Jim Halpert () (méně) (více)

Thalin

Zkusila jsem to, ale ten trapný humor prostě nedávám. Postava vedoucího je tak přehrávána, tupá a nesnesitelná, že jsem stěží snesla tři díly. Vídat toho debila po několik sérii bych nezvládla. ()

rezor

Vžít se do role zaměstnanců papírenské firmy jde velmi dobře díky tomu, že Steve hraje svoji roli tak dobře, že vám to připomene všechny podobný pitomce, který jste v práci zažili a blbosti, které jste museli řešit. Bohužel od podobného typu "akward humoru" bych čekal víc a v první polovině první série se vlastně neodehraje nic moc zajímavého, co by vás naladilo sledovat sérii do konce. Přestože herci jsou ve svých rolích skvělý, scénář za mě pokulhává v dějové lince. Takový lepší kameňák. 2/5 ()

motyka52

"I wish there was way to know that you´re in the good old days, before you´ve actually left them," posteskne si na konci Andy. Jenže při sledování Kanclu člověk naprosto přesně věděl, že tohle jsou ty staré dobré časy. Každá z postav se člověku dostane pod kůži. Na konci jsem měl pocit, že jsem s nimi opravdu prožil skoro deset let, přestože jsem celý seriál viděl za pár měsíců. Jistě, sem tam se tam dostala slabší epizodka nebo dvě, ale celkově je to zahrané s takovou chutí, ty trapnohumorné chvíle jsou tak přirozené, že se na to opravdu dobře dívá. Nejenom kvůli Pam a Erin. Kancl má srdce. Proto je tak skvělý. ()

mAt3s1302

Dlouho mě žádnej seriál takhle nezasáhl u srdíčka a nezaujal jako tenhle. A taky my ukáplo pár slziček. Steve Carell, John Krasinski, Jenna Fischer a Rain Wilson jako Michael, Jim, Pam a Dwight byly neskutečný. Trochu mě mrzel odchod Michaela Scotta a 8 série byla taková nějaká, ale devátá to vynahradila. Dlouho jsem tenhle sitcom opomíjel ale je to fakt skvost 10/10. ()

nakedsoul

Mně tady prostě chybí geniální trapnost Davida Brenta a Garetha Keenana. Tohle mi přijde jakoby vzali britský díly (12+1), naředili je aby dostali těch 30 americkejch (nebo kolik jich je). Prostě řídká podívaná. Nedokoukal jsem první sérii... Jako jedno pousmání za díl mi k lepšímu hodnocení nestačí. Kdybych neviděl předlohu, asi bych to hodnotil líp. ()

enterama

urobit sefa kanclu idiotom bol skvelý tah scenáristu. Dalsi tah, vlezdoprdelka. Krutý seriál pod taktovkou "egomaniaka ktorého má kazdý rád" ()

Americký Kancl dostane reboot s novým obsazením

20.04.2022

Nový film Johna Krasinskiho nabírá obsazení

Nový film Johna Krasinskiho nabírá obsazení

26.01.2022

Tak to vypadá, se si hvězdy seriálu Kancl dají menší reunion. Režisér a herec John Krasinski (Tiché místo, Tiché místo: Část II) totiž do své novinky IF čerstvě obsadil Stevea Carella (Sázka na… (více)