Cry Wolf

Krutá hra

Horor / Thriller / Mysteriózní / Drama

USA, 2005, 87 min

• blackrain

Vymýšlet fámy a roznášet klepy se nevyplácí ani kdyby jste byli sebelepší lháři, ani kdyby jste byli znuděnými studenty a zapletli se zcela náhodou do nebezpečné hry. Pak se může jednodušše stát, že vám ve vážné situaci nikdo neuvěří a vám může jít třeba o holý život. Lhát se prostě nemá.(21.9.2009)

Ako horor je to absolútne nulové, keďže tu žiadne vraždy nevidíme a postráda to akúkoľvek čo i len strašidelnú atmosféru. Navyše postavy na čele s hlavným Owenom sú nezaujímavé a nesympatické a dve tretiny sa film tvári ako epizóda Beverly Hills 90210, až tá záverečná hra trošku rozhýbe a zamotá dej, vďaka čomu už všetko nepôsobí tak infantilne, ako to na prvý pohľad pôsobilo. Šachy mám rad, tak aj napriek všetkým tým nedostatkom dám za tri.(6.8.2014)

• JAn

Naivní a děsně blbé.(13.1.2008)

Film je silný v tom, že není vůbec tím, čím se tváří být. Místy je děj dost překombinovaný a přezvratovaný (přičemž občas pokulhává a zakopává), ale po jeho dokoukání jsem v klidu konstatoval, že to zase tak špatný nebylo a že mě to i bavilo. Má to docela dobrej nápad, kterýmu ani moc neuškodí dost levné zpracování (ale u tohohle snímku mi připadá, že stojí hlavně na psychologii, než na vizuální stránce). Problémem trochu je, že pointu z větší části odhalíte dost brzo, k čemuž obrovsky pomůže jeden závažnej fakt - ani jedna z vražd není pořádně ukázána. U tý první se to ještě přejít dá, ale u každé další vám to začne víc a více vrtat hlavou. Jon Bon Jovi je rozhodně lepší herec, než zpěvák :D:D. Lehce nadprůměrný film.(20.2.2009)

Tak jsem si zase chtěla po čase střihnout nějaký pěkný horor, abych vybočila ze zajetých kolejí a dokázat si, jak jsem tvárná a měnitelná a otevřená všemu a ono ejhle, horor byl tím posledním žánrem. Spíš šlo o docela dobré školní drama v kombinaci s poirotovskou krimi strategií v "rukou" intrikána vraha. O hororu vážně nemůže být řeč. Zápletka slušná, pointa víc než dobrá, hlavní hrdina aspoň dokázal, že není jen slaďouš, ale že má taky v hlavě. Jen škoda, že mu to nikdo neuvěří.(21.1.2013)