Max (Josh Holloway) a jeho přítelkyně Roxanne zoufale potřebují sehnat peníze. Nenapadne je nic lepšího, než unést malého chlapce Davida a požadovat za něj výkupné. Jenže David není obyčejné dítě... Ovládá totiž temné síly, se kterými není radno se zahrávat! (oficiální text distributora)

GILLWANDER

Veľmi slušný film, ktorý sa nehrá na komerčného obra. Dobré tempo, atmosféra diktuje postupnosť plynutia deju, fajn hororové prvky a zima, ktorá mi k záveru, kde chlapík naháňa decko so sekerou trochu pripomenula Kubrickové Osvietenie. Mne horory hodnotiť veľmi nejde, nepotrpím si na tomto žánri, no s čistým svedomím môžem film Šepot každému len odporučiť. Máte tu všetko, čo môžte od klasického thriller/hororu očakávať. 65% ()

SonG

Neviděl jsem sice The Omen, s kterým tento film srovnávají mnozí zde, takže hodnotím pouze jako divák tohoto filmu. zezačátku jsem se opravdu nudil. Kluk sice občas hodí nějaký ten kukuč, ale to je tak do první půl hodiny všechno. Potom je to sice lepší, ale že by mi běhal nějaký mráz po zádech, jak tu mnozí píší, top se říci nedalo. Jedíné co mne pobavilo a potěšilo, byli malůvky na zdi, ty měly něco do sebe. Josh Holloway je dobrý herec, ale co naplat když je scénář mdlý, a tak jsem se alespoň já těžko orientoval i v tom, co se vlastně děje. Koneckonců, po dodívání, jsem usoudil, že na jedno podívání to je, ale vícekrát už fakt ne. ()

kagemush

Od chvíle kdy únosci s uneseným děťátkem vystoupí u chaty z auta, jsem jim začal, a děťátku přestal, fandit. Už to tak mám nastavený,že stejně jako v kolektivních sportech tak i ve filmu většinou fandím těm slabším. -Kdyby se to nakonec nezvrhlo v laciné vysvětlovánky a zůstala nějaká ta rouška tajemství ,bavilo by mě to mnohem víc. Ale znáte to,-KDYBY byly pod ledem ryby,nebo vzduchový kapsy .............. ()

berusche

Tak teda pokud jste si mysleli, že se tady z toho děcka (spratka ďábelskýho) posadím na zadek a při jeho uhrančivém pohledu a pár obrázcích zalezu strachy pod peřinu, tak . . . "a jestli ne, tak jsme zmýlili" - tak tady jste se opravdu zmýlili. Vlci jsou ohraní, vnuknutí myšlenek mě neba a už vůbec mě neba ti podprůměrný herci. Tohle byla tak akorát zase patlačka všeho možného bez jakékoli silnější myšlenky. Bohužel, ďábelské dítě nestačí. ()

SallyZen

Malej klučík s hrncem na hlavě dohání jednoho po jednom k šílenství, ale není vůbec děsivý. Holloway byl stokrát lepší v LOST. A příběh? Nic extra. Moc se mi líbilo, že to vyobrazili v zimním prostředí a kamera byla povedená. Ale, u mě to není ani průměr. Tenhle horror mi nesedl. 40% ()

Martin741

Omen a la Stewar Hendler s par mne neznamymi xichtmi. Pointu som vedel pekne dlho dopredu, a asi 20 minut pred koncom aj bola prezradena. Skoda, uz som asi prilis zvyknuty na taketo filmy : 30 % ()

Havaj8

Únos malýho chlapce se stane tou největší blbostí v jejich životě. V hlavních rolích Sawyer z LOSTu a Sara z Prison Breaku, sympatická seriálová dvojka, ale bohužel to není tak úplně o nich. Souhlas, že na toho malýho Satana není příjemnej pohled, tohle je zvládnutý dobře, až na ty rádoby chytrý průpovídky. Prostředí tý chaty a lesa taky slušný. Napětí funguje, ale to je všechno. Chybělo mi nějaký hlubší objasnění, ale je mi jasný, že na to moc prostoru nedostali. Jinak vcelku průměrnej thriller. ()

cariada

Tak tohle mě docela dostalo ,velice jsem přemýšlel co se z toho vyklube. Únos dítěte se nevyplácí,kord když dítě má nadpřirozené schopnosti a ví co jsi kdy dělal a i kdy umřeš. Vše tě našeptává či si to různě kreslí a ještě je schopný pohybovat s předměty na dálku. Velice působivé. Skupina únosců jeden po druhém umírají a jen chlapec se dobře baví. ps-Spoiler- Když se pak dozvíme že celý únos naplánovala jeho adoptivní máma dostává to docela šokující zvrat. ,kdy se zdá že nad chlapcem nemá nikdo šanci ,ale nikdy neříkej nikdy .... Jo našeptávat se nevyplácí. ()

bourec

Ten film nebyl úplná pitomost,ale doslova mě vytáčela ta naivita únosců,pořád davídku sem,davídku tam.Tomu klukovi byla ta spolčenost s ďáblem vidět ve vočích na sto honů.Jinak zajímavá zápletka s nevlastní matkou,která se chtěla zbavit adoptivního syna,a nakonec to vyřešila po svym.A i když mi byli ty únosci celkem u prdele,tak konec sem si vychutnal.Celkem v poho a za 50%. ()

Mefistofelle

Tak tohle bylo hodně příjemné překvapení vzhledem k tomu, že jsem měla (ani nevím proč) za to, že je to jen taková levná kopie Omenu. No, do určité míry je pravda, že Omenu se to ve spoustě směrech dost podobá, ale zároveň je zde taková míra vlastního nápadu, že rozhodně nejde říci, že by se jednalo o bezduchý recyklát. Nejlepší herecký výkon zde odvádí dětský představitel démonického chlapce Davida. To dítě se v některých scénách omenovskému Damienovi bez problému vyrovná, jenom je na můj vkus až moc ukacané. Dekadentní ladění filmu podtrhuje podmračené zimní počasí (universální záruka dobré atmosféry), psychologie postav je docela uvěřitelná a i když je to zaměřené spíš na dialogy než na nějakou akci, děj tím výrazněji netrpí a ubíhá ve velmi příjemném tempu. Co můžu říct víc? Snad jen, že pokud se vám líbil již zmíněný Omen, pravděpodobně nebudete zklamáni ani tímto filmem. ()

Andre3000

V první řadě jsem neviděl Omen, takže nemůžu srovnávat. Možná proto mě tenhle film přišel hodně neokoukanej a dost napínavej. Jasný občas mohli něco udělat nějak jinak, ale výsledek se mi líbil. Zajímavé bylo také obsazení, kde jsme viděli herce z LOST, PB a SG1. Samozřejmě Josh hrál skvěle, prostě takovej Sawyer ale ve filmu, zajímalo by mě jak dlouho se učil ten jeho nasranej ksicht, nebo to má od přírody? :-) Scéna kdy chudák malej dostane sekyrou do srdce a zůstane stát u stromu je podivná, přece by měl spadnout, protože ta sekyra nebyla tak velká aby ho přikovala ke stromu. Ale to jen připomínka na konec k dobře strávenýmu času. ()

Fallen_One

Milé překvapení. Zajímavé obsazení (Sawyer ze Ztracených, Sára z Prison Breaku, Teryl Rothery ze Star Gate, Michael Rooker ze Slimáka). Stewart Hendler si svůj režijní debut pokřtil docela slušně. Jeho film je jakousi odpovědí na ne příliš povedený Přichází Satan. Je zasazený do pěkné zimní krajiny v Maine a kromě toho, že nám předvede ucházející přírodní scenérie, těšte se i na dobrou atmosféru, zajímavé herecké výkony, svižně ubíhající děj a thrilleroidní nádech, díky kterému dávám takové hodnocení, jaké dávám. Josh Holloway umí být přesvědčivě démonický, snad proto dostal tuhle roličku. No a ten otravnej prcek, co byste mu nejradši naplácali motorovou pilou na zadek dokazuje, proč jsou některé děti přímo na zabití. Samozřejmě má film i svoje mouchy, které moje hodnocení sráží, ale přesto si zaslouží slušných 70-75%. ()

Juto

Zaujímavý thriller s mrazivým príbehom. David je ako Damien z Omenu, ale nie sme si istí, či je anjel alebo démon alebo syn diabla, ale správa sa tak. 6/10 ()

Koly

Narozdíl od uživatele Nicka Towa vidím hlavní zápor, co se herců týče, v projevu malého Davida Sandborna (Blake Woodruff). Herec samotný byl vybrán dobře, ale jeho postava byla špatně napsána, protože pořád mele pantem. To mu velice ubírá na "démonickém" vzezření a ke konci filmu už na mě působil únavně, až jsem si i chvílema říkal, že už by mohl zavřít hubu. To, že jde o vykrádačku THE OMENu zase, podle mě, tak velkou roli nehraje. Není to první ani poslední film inspirovaný Donnerovým megaskvostem. Na druhou stranu musím WHISPERu pochválit dobře vybrané prostředí odlehlé chaty v zasněžených lesích a první půlhodinu filmu se slušnou atmosférou. ()

Radiq

Dost kvalitní věcička. Nejlepší je, když do toho jdete s tím, že o tom nic nevíte. Z normálního thrilleru se to najednou zvrhne v dost solidní napěťovej horůrek ala Přichází Satan! A režisér si vybral do hlavní role fakt skvělýho dětskýho parchanta, protože už jenom jeho ksicht je tak naivní a nevinnej, že to háže bobky pod lavečku. Navíc potěší Josh Holloway a taky děj. A nejlepší je to, že je tam víc strašících faktorů než jenom jeden, jak je to obvyklé v ostatních blbých horůrcích. ()

3n3my

Veľmi príjemné prekvapenie medzi horormi posledných rokov. Vhodne zvolené herecké obsadenie a priamočiary príbeh, v ktorom sa až na malého Davida nikto na nič nehrá :) Z minima vyťažené maximum, ja nemôžem inak, aj keď - samozrejme, nebolo to bez chybičiek. ()

COF_666

Opravdu dobře natočený horor který má atmosféru i zajímavý děj. Herci ok ale ten kluk byl nejvíc, docela sem se ho bál. Velké překvapení. ()

Copacabana

Zlá napodobenina Omen-u , chlapec hral miestami dosť nedôveryhodne, napätie som nepostrehla a záver bol bohužial tiež sklamaním. ()

Khumbac

Malý David musel mít něco společného s Damienem...Líbilo se mi jak měl podlité oči. Poslední půlhoďka stála zato. Nakonec sice zvítizila svalovina a nebojácnost oproti temné síle, ale což, dalo se na to kukat. ()

Mrkvič

Hendler se snaží vybudovat co největší atmosféru. Bohužel to dělá za každou cenu. Takže spousta nelogických lekaček, které třeba vystraší, ale schazuje je právě ta logika. Konec to sice všechno pěkně vysvětlí, ale to finále se taky zvrhne v jeden hloupej spletenec nápadů. Josh Holloway by si zasloužil asi lepší celovečerách, protože v některých scénách vypadá hodně dobře. ()

Z Vatikánu se šíří hrůza

Z Vatikánu se šíří hrůza

13.02.2013

Člověk musí obdivovat Hollywood, jak dokáže reagovat na aktuální dění. Produkční společnost Lakeshore, stojící třeba za sérií Underworld, si do momentálního mediálního rozruchu pospíšila se zprávou o… (více)