Max (Josh Holloway) a jeho přítelkyně Roxanne zoufale potřebují sehnat peníze. Nenapadne je nic lepšího, než unést malého chlapce Davida a požadovat za něj výkupné. Jenže David není obyčejné dítě... Ovládá totiž temné síly, se kterými není radno se zahrávat! (oficiální text distributora)

Pepinec

Je Štědrý večer, za okny zářivě bílá zima, a vy po slavnostní večeři míříte k překrásně nazdobenému stromečku. Na špici se blýská hvězda, po větvičkách skotačí jiskry prskavek a dole na zemi leží veliký, krásně zabalený dárek. Za doprovodu líbezné hudby jej s úsměvem na tváři pomaličku rozbalíte a... nic, nic v něm není. Zbyl jen pomačkaný ozdobný papír. A tak pořád platí, že film o únoscích je dobrý tak, jak chytří jsou sami únosci. Pro milovníka povrchní načančanosti libá symfonie, pro toho, kdo potřebuje i duši, prázdný remix. ()

hippyman

průměrný béčkový kousek, kterému nelze upřít jistou dávku mysteriózního napětí a koukatelnou hereckou dvojku... naproti tomu je ve filmu zas jen několik očekávatelných lekaček, klasické schéma vyvražďovačky a final battle... no, šlo to určitě natočit líp, ale dokoukat se to dá... 50% ()

hladass

Není to špatný kousek... Atmosféru má dobrou, poslední cca 15, 20 minut jsou našlapané... To, že se postavy chovají nelogicky vem čert, ale co z toho, když jsem tomu chlapci, že má být ultimátní zlo, nevěřil ani minutku... Zlatej Damien... ()

Anderton

Taký šedý priemer, ktorý by sa v kinách statil, ale na dvd je to celkom milé pekvapenie. Atmosféra je hustá, lakačky pôsobivé a rozuzlenie niekoho uspokojí, niekoho nie, ale vyložene nesklame. Lepšie, ako remaky hororov pre teenagerov. Tí majú iné hviezdy ako Hollowaya. O filme sa príliš nehovorí, skôr šeptá, čo je možno aj dobre. Aspoň je ním potom menej ľudí sklamaných. ()

Campbell

Pro mě naprosto průměrný film který ač je atmosférický nedokáže udělat jednu celkem důležitou věc, neumí vystrašit ani udělat to aby mi byl nějaký herec sympatický. KAždej herec mi byl ukradenou jak skončí, a navíc herec hrající malého spratka.... jedno slovo: neuvěřitelné. Jediný co mě bavilo byly scény s vlkama, ty byly nádherní ale jinak slabý nadprůměr. ()

predators

Klučina andílek s ďáblem v těle.:-) Slušné "seriálové" herecké obsazení spolu s lekavými scénami zaručuje celkem napínavou podívanou. A navíc mě dostala jedna melodie, která zazněla i v Sám doma:-)65% ()

Chrustyn

Po všech směrech průměrný thriller o partě amatérských únosců (kde nechybí standardní charaktery jako muž, který to musí udělat z nouze ani drsňák, který neváhá použít násilí aby dosáhl svého) a jejich vězni v podobě malého chlapce. Jediné co má film navíc je malé závěrečné překvapení, které sice ve výsledku může působit podivně ale dokáže film posunout na trochu vyšší úroveň, než se ze začátku mohlo zdát. ()

korbitch22

Naivní horor, který se snažil inovovat téma Omen o pár únosců a rádoby překvapivou pointu.Televizní herci toho moc nezmůžou, snad jen ten Josh se snaží co mu vlasy stačí, Edgerton měl největší slávu ještě před sebou a Rooker se tu moc neohřeje.Čekal jsem parádní atmosféru, hlavně díky prostředí, které je do mrtě nevyužité a taky díky malému děcku, které zde není bohužel děsivé, jen výsostně otravné a já sám bych mu v pálil kulku do hlavy po pěti minutách.Nevim, jestli k tomu přispěl hrozně blbej českej dabing, kterej režížorval asi nějaký tramvaják, jelikož Edgertona dabuje stejný dabér, který dabuje Hollowaye ve Ztracených....už jen za to facepalm jako prase.Nudil jsem se a moc mě to nebavilo, potěšil celkem fajn konec.Pár lekaček, neatmosferické a místy otravné, čistý podprůměr.45%. ()

Arsenal83

Aspoň sme videli dve známe tváre seriálových peciek- Lost a Prison Break pokope. Strašidelné to ale nie je ani trochu a v Alici v krajine zázrakov boli premakanejšie triky. ()

heyda

Dlouho jsem měl chuť dát jen 2 hvězdičky, hlavně za ten trapný a ohraný námět o klučinovi - satanovi. Jenže ke konci přišlo několik velmi zajímavých momentů, které rapidně zvedly celkový dojem a proto se mé hodnocení zastavilo na solidních 3 hvězdičkách. Takže vcelku docela spokojenost :) ()

rollman1

Další z řady antikoncepčních snímků, ve stylu Orphan nebo podobně. Napětí se zde buduje po celou stopáž filmu a tvoří hodně solidní atmosféru. Hlavní, malý "hrdina" dokázal vyvolat pořádný strach a jeho pohled mě vážně děsil. Příběhově dobré, ikdyž ne originální, ale v rámci možností uspokojivé. Pointa hezky vysvětlena a neočekávaná. Za mě překvapení. ()

honajz

Pokud chcete točit horor, měli byste umět dodržovat pravidla žánru. Je sice hezké, že víte, jak se používají modré filtry a že v zimě to bude vypadat cool, ale také musíte od úvodních minut do diváka to napětí cpát horem dolem, aby byl strachy podělaný, co se stane v následujících minutách. A ne že nějaká ženská běží lesem a honí ji vlk, a pak přijde Santa Klaus a zase vlastně žádné napětí, pak nějaký tajemný hlas: Help Me! a máme jasno, oč asi tak půjde - a ono o to opravdu jde a je to nuda, protože pořád jsme divákovi nenaservírovali, proč by se vlastně jako měl bát. Chybí jakákoliv osudovost, strach o postavy, je vám jedno jak kluk, tak únosci, nesympatičtí jsou všichni. Vzít jen hororové atributy a naskládat do řady vedle sebe vážně nestačí. ()

SOLOM.

Film Whisper mě bezesporu zaujal a nebyl pro mne ztrátou času, ale ani nebude patřit na seznam mých oblíbených filmů, které bych si musel pouštět častěji. Největší doménou zde byli samotné flashbacky a noční můry, která navodili místy příjemnou děsivou atmosféru. Určitě bych pochválil i herecké výkony většiny protagonistů, ale trochu mě otrávili používané nudné dialogy a několik nedůvěryhodných scén, které bych vystříhal. Jde o lepší průměr, který určitě stojí za shlédnutí. ()

eraserhead666

Napadlo vás někdy při sledování The Omen, jaké by to asi bylo, kdyby někdo unesl velvyslancova syna Damiena Thorna a chtěl za něj výkupné? Tvůrce Whisper to asi napadlo a musím říct, že mě ten nápad a zápletka dost mile překvapila a dvě třetiny filmu mě dokázaly udržet zcela napjatého a ve spokojené náladě. Jenže poslední třetina, jež zapadne do klasických klišé a tradičních kýčovitých, jednoduchých a nepřekvapujících zakončení, to celé pokazila (a abych pravdu řekl, posledních patnáct minut jsem proklimbal a únavou to určitě nebylo, spíše nudou). Velká škoda, protože výborný nápad, dobře rozjetá zápletka (velmi se mi líbilo odhalování neveselých konců náhodných svědků únosu) a překvapivě dobré herectví, mohly celý film úžasně nakopnout. ()

becki_tu

Příjemné překvapení. Místy mě tohle atmosférické a mysteriózní dílko dokonce připomínalo styl M. Nighta Shyamalana, ale jeho jméno opravdu nikde v titulkách uvedeno není. Losťácký drsňák Josh Holloway dokazuje, že se může v pohodě chytit i u filmu a potěšila mě i role „doktorky“ Sarah Wayne Callies. Vidět hrát bok po boku jedny z mých nejoblíbenějších seriálových postav - to opravdu potěší. Dokonce se mi Whisper líbil víc, než "původní“ Omen. ()

duklak2

Ztraceni se u nás už nevysílají a mě se začlo stýskat po Hollowayovi. Zkusil jsem tedy tento snímek. A mé dojmy? Chladné, studené a mrazivé. Stejně takové, jaká je krajina ve filmu. Herecké výkony jsou slušné, i když v určitých situacích převládá chaos. Snímek působí televizně. Je to malý horůrek, kterému nelze upřít snahu. ()

Morholt

Horory, kde jsou zlé malé dětičky mám rád, takže tahle omenovská variace mi sedla. Mělo to správnou atmosféru, nepříjemného chlapečka a i nějáká ta lekačka se našla. No jo - je to béčko a herecké obsazení nestojí za nic (kromě Rookera), ale i tak mě to mile překvapilo a přál bych si víc podobných záležitostí. 65% ()

Z Vatikánu se šíří hrůza

Z Vatikánu se šíří hrůza

13.02.2013

Člověk musí obdivovat Hollywood, jak dokáže reagovat na aktuální dění. Produkční společnost Lakeshore, stojící třeba za sérií Underworld, si do momentálního mediálního rozruchu pospíšila se zprávou o… (více)