Mnozí lidé věří, že proroctví z knihy Zjevení je předzvěstí děsivé budoucnosti, která náš svět čeká. nebo že sestává ze střípků historie, které v naší době ožily. Znamení vidíme všude kolem: teroristické útoky, extrémní projevy počasí. jejich výčet je dlouhý. Tato pasáž Bible pojednává konkrétně o příchodu Antikrista, který na svém těle nese numerickou sekvenci 666: znamení Bestie. Svou sílu bude čerpat přímo od Satana, který mu tak pomůže vytvořit falešné království, což bude signál počátku Armagedonu. Robert Thorn o podobných temných proroctvích nic neví - jako zkušený americký diplomat má jiné starosti. Jeho žena Kathryn právě prodělala komplikovaný porod a zatím ještě neví, že během něj dítě zemřelo. Thorn, který je nenadálou ztrátou zdrcen, o ni má velké obavy - v minulosti potratila již dvakrát a tato zpráva jí jistě vezme poslední zbytky naděje.

Nemocniční kněz, otec Spiletto, Thornovi ukáže jiné dítě, které se narodilo té noci a jehož matka zemřela při porodu. Přemluví jej, aby si nemluvně vzal - Kathryn se nikdy nedozví pravdu a syn, kterému dali jméno Damien, bude vyrůstat jako jejich vlastní. Po přestěhování celé rodiny do Velké Británie se začínají okolo nyní již pětiletého Damiena objevovat silně znepokojivé věci: Na oslavě jeho narozenin se oběsí chůva, Thorn je důrazně varován záhadným knězem, výlet dětí do zoo vyvrcholí šíleným chaosem, Damien během návštěvy kostela propadá hysterii a rozmazané pohyby na sérii fotografií jsou předzvěstí šokujících úmrtí. Pak ale tragédie udeří ještě blíže a Thorna čeká odhalení děsivé pravdy: Damien není obyčejné dítě, ale ztělesněný Antikrist, jehož příchod byl již dlouho očekáván. Aby dokázal zabránit nevýslovnému teroru, který svět v případě dokonání Satanova díla čeká, musí Thorn učinit hrůznou oběť. Film je založený na dnes již klasickém hororu Richarda Donnera Přichází Satan! (oficiální text distributora)

sulimo

Nechápu potřebu znovu točit dokonalé. Pecka nikdo nenahradí snad ani klonem, natož permanentně dětskou tváří Schreibera a Farrowová tam působí od jisté chvíle, co se stala jako Rosemary maminkou pěkně trapně, až si z tý asociace k jinému perfektnímu dílu říkáte, jestli si reřisér nedělá srandu (nechtělo se mi psát slovo prdel), bohužel nedělá, myslí to vážně, a to je ještě horší. Na tohle se zkrátka měli všichni vyprdnou, nešahat na kultovnost původního filmu, ušetřili by se peníze a nervy diváků, tedy alespoň těch soudnějších z vás. ()

pufina

Už dlouho jsem neviděla tak "herecky netalentované" dítě jako je malý Seamus Davey - Fitzpatrick (Damien) - nedovedl vůbec zapůsobit, jeho ubohé snahy přes vrhání "zlých pohledů" byly jedině tak prázdné. Rozhodně doženu původní verzi, ze které jsem viděla bohužel jen část. Atmosféra by ušla, dvojice Liev Schreiber & Julia Stiles mě o svých výkonech přesvědčili (Julia dovede krásně hrát chudinky), slušný průměr. ()

Juto

V tomto príbehu je pochovaný fascinujúci film, ale nie je to ten, ktorý sa filmári rozhodli natočiť. Herci sú pohode, len filmu chýba zlovestná atmosféra, napätie a prirodzene strach. 5/10 ()

Koly

Kdyby mi někdo před hodinou a třičtvrtě řekl, že budu hodnotit tak, jak hodnotím, tak bych se mu vysmál do ksichtu. ()

tom88

Pôvodná verzia je omnoho lepšia, mrazivejšia, hororovejšia a nápaditejšia. Tento remake síce nie je zlý, no chýbali emócie, mrazivosť, atmosféra a chvíľami mierna nuda. Ale väčšinou film celkom baví a réžia aj herci nie sú zlí. Istá nespokojnosť tu je, ale príliš nadávať netreba. 65% ()

Nivenx

Úplně zbytečný film pro ty, kteří viděli a znají Přichází satan z roku 1976. Tento remake je úplně stejný. Nějak se neliší od původního filmu a atmosféru má ke všemu slabší. ()

SeanLSD

Keď už remake musel vzniknúť, lepší byť nemohol - a sám som bol prekvapený, ako veľmi som si ten príbeh v novom kabáte, kde už nič nemôže prekvapiť, užil. PS: Zrežírovaný výborne = nadávky na Moora neopodstatnené. ()

Radiq

Aneb jak zpívá Michal David (další zplozenec zla): Omen, tohle dítě bude teda Omen. Je uplně jedno, jestli se podíváte na tohle nebo na originál. Je to totiž skoro uplně stejnej film. Dějově nemá teda co překvapit. Jediná změna je, že tohle se odehrává v současnosti a je na tom znát novější rok výroby a jsou tam jinak vymyšleny některy smrti. Ale třeba takovej popálenej mnich v klášteře je strašná amatéřina bez ohledu na rok výroby. Podle mě se jedná o zbytečnej film, ale protože je uplně stejnej, jak ten původní, dám mu taky stejny hodnocení - Pecka k tomu nepotřebuju... ()

fantoci

Tak jsem si zašel do kina na tento film. Přiznám se, že z obrovské zvědavosti. Velice se mi líbí zpracování z roku 1976 a byl jsem zvědav jak si tvůrci poradí s novou verzí. Tvůrci nezklamali. Byl jsem mile překvapen. Důsledně se drželi původní dějová linie. Film je obohacen o jiné uvedení do dějě. Je potřeba podotknout, že tvorba speciálních efektů postoupila o obrovský krok dále. Je to už třicet let. Strašidelná atmosféra, bizardní úmrtí originální děj. Na druhou stranu je třeba napsat následující, a to vám dávám jako zábavný typ, abyste se dobře dívali: Film se natáčel v mimo jiné i v Čechách a na Moravě. Děj filmu se odehrává v Římě, Londýně a Izraeli. Všimněte si, kdy probíhá jedna ze závěrečných scén filmu a Robert Thorn se rychle řítí s Damianem ke kostelu a projíždí ulicemi Londýna, tak v jednom okamžiku, kdy nebe rozčeří blesk a problikne světlo, Vám do očí na jednom baráku zasvítí nápis "Městská část Prahy ..." Je krásné, že i v Londýně mají nějakou pražskou městskou část. Schválně, kdo odhadne jaké číslo Prahy to je? ()

eye candy

Satan přichází a přináší 105 minut těžko stravitelné nudy, především v první polovině, která je zoufale rozvleklá a nezáživná. Představte si kopu hnoje okolo které rotuje kamera a dostanete více méně obrázek toho co se v prvních 40 minutách děje. Kolečko se naštěstí v druhé polovině polámalo nebo jenom Mooreovi došlo, že těch uměleckých záběrů už bylo na jeden béčkovej horor dost a tak se může divák kočně začít soustředit na to o čem film vlastně je. V druhé polovině jde totiž o celkem solidní biják, pátrání po chlapcově původu je nejen díky Thewlisovi a Schreiberovi poměrně zábavné a to i přes některé zákeřně idiotické momenty, které snad nelze dostatečně ocenit ani výbuchem smíchu. Za svižnou druhou půli a sympatické obsazení si dvě rozviklané berličky tenhle remake zaslouží ()

Skuby47

U tohoto filmu nebudu posuzovat herecké výkony či vizuální efekty, ani se nebudu zabývat srovnáním s filmem Přichází satan s Gregory Peckem. Spíš se budu zabývat myšlenkou vyslovenou ve filmu, že ďáblovo dítě vzejde ze světa politiky. Hitler, Stalin a kdo bude další? Názor, že veškeré zlo pochází od politiků, kteří se snaží ujmout vlády nad světem a jsou příčinou zkázy lidstva, je i v současnosti velmi aktuální. Nejhorší na tom je, že si je sami svobodně volíme. Zajímavý snímek. ()

LordSnape

Filmu by prospěla větší invence. Takhle sprostě okopírovat svého předchůdce. To se nedělá. Ale i tak nepostrádá solidní atmosféru a pár lekaček. ()

fray odpad!

Těžko můžu takový film ohodnotit jinak když jsem viděl první originál. Připadne mi to, jak kdyby někdo měl napsat esej, našel si ji na netu označil a zmáčkl CTR+C a vložil. John Moore si vydělal určitě pěkný peníze a ani se nenadřel. Stačilo jen okopírovat původní verzi a šup a máme tu "nový" film. A když porovnám zpracování obou filmů, tak i když v roce 1976 neměli takové prostředky jak dnes, tak i přes to předčí ve všem tento nový film. ()

Avathar

Nie je veľmi dobré, keď nejaký film vznikne len preto, lebo sa v kalendári objavil pohľadný dátum. John Moore si zrejme pomyslel, že práve táto doba by bola vhodná na vypustenie značne pochybného remaku hororovej klasiky. Všetkými masťami mazaný Moore si zrejme povedal: "Hm. Tak máme v kalendári tri šestky, na to sa predsa Omen hodí, ako riť na šerbeľ. A vytrieskame z toho nejaké prachy. Vlastne to ani nemusíme príliš inovovať, stačí ak vezmeme pôvodný scenár a celé to pretočíme záber po zábere. Pôvodný film stavil na pomalú gradáciu a napätie... Hm, to sa dnes už nenosí... Treba tam hodiť pár infarktových ľakačiek, aby popcorňácke publikum dostalo čo chce..." No a dopadlo to podľa očakávaní... dosť biedne. Ani herci na ktorých to celé stojí nepredvádzajú nič svetoborné (Schreiber je nevierohodný, Stiles ma vyložene otravovala asi rovnako, ako Fitzpatrick alias Damien, ktorý je desivý, asi ako škatuľka od zápaliek... Tu musím stratiť pár slov a spomenúť, že tvorcovia ABSOLÚTNE nepochopili postavu Damiena. V pôvodnej verzii stačilo, aby sa malý Harvey Stephens nevinne a detsky usmial a už vám po chrbte behali zimomriavky. A práve v tom to bolo. Súčasný Damien sa zase urputne snaží desiť, hádže temné pohľady, mračí sa na celý svet... a des chýba.). Thewlis, Gambon a Farrow sú síce dobrí, ale veľa vody tiež nenamútili zrejme preto, lebo ich postavy nemajú vo filme väčší priestor... Po technickej stránke je to lepšie a scénka v Zoo má naozaj tie správne grády. Bohužiaľ to celé poserie brutálny strih, ktorý mnohé scény nenechá poriadne doznieť a film si už veselo hupká ďalej. A ani tá hudba nestála za veľa. Vlastne nestála za nič. Aspoň do pár scén mohli tie pôvodné chorály napchať, aspoň by atmosféra nebola riedka, ako instantná polievka... Suma sumárum: Fanúšikom pôvodného kúsku tento film nič neponúkne a neviem, neviem či získa nejakých nových. Na to je film príliš chladný, priemerný a málo strašidelný... ()

Tvůrci milují Kongresové centrum Praha

Tvůrci milují Kongresové centrum Praha

09.12.2019

Že je Praha lákadlem pro filmové štáby, již dlouho není tajemstvím. Nehledě na krásu města, jsou to ale také šikovné týmy, na které se přijíždějící producenti mohou spolehnout. Díky českému… (více)

Wahlbergovy zpomalené kulky

Wahlbergovy zpomalené kulky

12.11.2007

Mezi námi kluky

Mezi námi kluky

17.07.2007

U sledování traileru na fantasy Kronika rodu Spiderwicků, v níž Freddie Highmore opět objeví na zahradě úžasný svět kouzel (nedávno něco podobného zažíval v Athurovi a Minimojích) se člověk ptá, kde… (více)

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky