Hory mají oči

The Hills Have Eyes

Hory majú oči

The Hills Have Eyes

Horor / Thriller

USA, 2006, 107 min (SE: 108 min)

Původně jsem chtěla dát pouhé 2* za to, že se tenhle film bere až moc vážně - ale po zhlédnutí originálu zvedám o jednu. Když už nic jiného, musím ocenit zajímavý začátek, jakous takous atmosféru, pár celkem chutňoučkých scén a prostě celkovou větší "promakanost" námětu, který je v tomhle remaku opravdu zpracován mnohem lépe a záživněji, než v samotném originálu. P.S.: Dan Byrd je pusinka.(17.3.2007)

Aja tady stejne jako u Haute tension sazi hlavne na krvavost a opet mu to vyslo. Film nema nejak zvlast hororovou atmosferu a lekacky jsou ty uplne nejobycejnejsi typu nekdo nekde vybehne, neco bouchne a moc nevystrasi, ale krvavy sceny to vynahradi. Sice to nejsou nejaky ultra jatka z kterejch by se clovek poblil, ale neni tu nouze o rozmlaceny xichty a litry krve a uvodni masakr vedcu a upaleni me potesilo. Bohuzel tu jsou dva problemy. Nasral me zaver, pac hlavni hrdinove nejsou nejaky zvlast velky sympataci a pral sem jim, aby uz je neco sejmulo, navic to, co vydrzel Doug, by neprezil snad ani Rambo. A druhej problem je, ze z mutantu de strach jen minimalne, vetsinu by je clovek spis politoval, nemluve o tom, ze ve filmu vyskakujou, jak se to zrovna scenaristum hodilo, aby mohli udelat lacinou lekacku. Ale je fajn, ze tu vrazdi mutanti, to v moc filmech neni. Taky je dobry zasadit pribeh do pouste. Posledni dobou se moc dobrejch hororu neurodilo, navic je tenhle pekne brutalni, takze mu ty 4* dam.(21.4.2007)

Keď som tento film videl o jednej v noci, mal som čo robiť aby som potom zaspal a to je už čo povedať, keď sa to stane mne. Pán Alexandre Aja si teda servítku pred ústa určite nedáva a servíruje nám ešte drsnejšie horrorové scény ako v predošlom jeho filme. Požieranie čriev vystrelený mozog so záberom vyše dvojsekundovým atď, skoro by som povedal, že dielo Roba Zombieho! Vidno aj spoluprácu s Wesom Cravenom, film sa odkláňa od tradičného horrorového scenára, kde je každých 15minút zabitý jeden "dobrý" a konečne, naozaj konečne a to mi nemôžete vytknúť, ani jedna scéna vo filme nieje poznačená naivitou, alebo tým, že by mi nad tým zastával mozog! Pre mňa na horror 90%.(7.8.2006)

Na dnešné pomery takmer delikátna vyvražďovačka, ktorej vyvrcholenie trvá prakticky celé druhé dve tretiny filmu. Šťavnaté, morbídne, vizuálne atraktívne, primerane akčné, správne čiernohumorné. A scenáristicky výrazne upgradujúce Cravenov jednoduchší originál z roku 1977.(19.9.2006)

• Galadriel

Mám mnohem radši atmosférické a tajmené horory, než explicitní vyvražďovačky. "Hory mají oči" se poměrně dlouho tvářili velmi slibně, hustá, mrazivá atmosféra po polovině pomalu, ale jistě bohužel přešla v totální krvák. Posledních asi 30 už to dotáhl film tak daleko, že jsem nevěděla, jestli se mám smát nebo zvracet, protože míra nechutnosti silně stoupla a tajemná atmosféra byla okamžitě tatam. Scénu z karavanu považuji za jednu z nejodpornějších, jako jsem kdy viděla. Přesto musím říct, že v osobě režiséra vidím značný potenciál, film dobře gradoval a jen mi asi chybí silnější žaludek. Škoda druhé půlky, která totálně zabila slibně rozjetý začátek.(23.7.2008)

• - Představitelé rodinných příslušníků před natáčením neviděli finální vzhled mutantů, aby působili před jejich shledáním na place opravdu vyděšeně. (animaxis)

• - Na place se stalo zvykem, že štáb mezi natáčením jednotlivých záběrů inscenoval zápasy se zbraněmi použitými ve filmu jako rekvizity. (imro)

• - Postava Aarona Stanforda je inspirována Dustinem Hoffmanem, konkrétně ve filmu Strašáci (1971), kde si Dustin taktéž zahraje podobného vědátora, který je okolnostmi donucen k "akci". (akisha)