poster

Hory mají oči

 • USA

  Hills Have Eyes, The

 • Slovensko

  Hory majú oči

Horor / Thriller

USA, 2006, 107 min (SE: 108 min)

Režie:

Alexandre Aja

Scénář:

Grégory Levasseur, Wes Craven (původní scénář), Alexandre Aja

Hudba:

tomandandy

Producenti:

Peter Locke, Wes Craven

Střih:

Baxter

Kostýmy:

Danny Glicker
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • EdaS
  ****

  Řekl bych, že dobrý režisér se pozná, když i ze spoustukrát vytěženého tématu dokáže udělat zajímavý film. A Hory jsou nejen zajímavé, ale i brutálně napínavé (a napínavě brutální) a párkrát dokonce i překvapivé. Škoda toho trochu přepáleného závěru, ale ani ten nijak neumenšuje zjevný důkaz Ajaova filmařského talentu. Jeden z nejlepších hororů posledních let... P.S. Zapomněl jsem se zmínit o skvělé práci se zvukem, něco tak působivého tu taky dlouho nebylo (resp. jsem si toho asi nevšiml :o))(12.5.2006)

 • Hal_Moore
  ****

  Necenzurovaná verze je brutál jako prase. Hory mají oči jsou mým prvním setkáním s opěvovaným francouzem Alexandrem Ajou a to setkáním velice příjemným. Tedy příjemným v jistém smyslu slova. Násilí je na každém kroku a krví se rozhodně nešetří, dokonce by se dalo říci, že se s krví plýtvá. Aja se s ničím nepáral a natočil jeden z nejnásilnějších a nejkrvavějších hororů poslední doby. Prostředí pouště překvapivě není až tak pusté, jak by většina očekávala. Ne, za každým rohem, za každým kamenem či keříkem číhá nebezpečí a divákovi tuhne krev v žilách se stejnou grácií, s jakou tuhnou postavy na obrazovce. Samozřejmě nechybějí odlehčující, někdy až parodující scény (americká vlajka, americká hymna...). Na Emilii /Claire/ de Ravin se kouká nádherně, hlavně když si odloží a vystavuje se slunečním paprskům. Těším se na další Alexandrův film, neboť mě jeho počin opravdu potěšil.(24.10.2006)

 • AngelAngie
  ***

  Poměrně působivý horor, který zase tak velkou ostudu svému žánru nedělá, ale... ale!(30.5.2008)

 • Djkoma
  ****

  Film, který nesází jen na krvavou vyvraždovačku ala každý druhý americký horror posledních 10 let, ale dokáže mezi hromadou krve najít i špetku citu k mrazivé hudbě a velmi dobře vytvořenému napětí. Sledoval jsem Unrated version a nemohu si na nedostatek krve ani napětí stěžovat. Aja odvedl svojí práci jako málo kdo před ním a možná nám tu roste jeden velký talent, který hollywoodské horrorové scéně chybí už hodně dlouho. Kdo se vyžívá v pohledu na sekyru zabodnutou v oku nebo prostřelné hlavě ještě chvíli dýchající oběti našel právě černého koně letní sezony.(4.8.2006)

 • Psema
  ****

  Totální nářez. Aja se nebojí předvést brutalitu a vyhrocené násilí. K tomu jasně projevuje svůj režijní talent, který odráží prakticky v každém kamerovém nájezdu. Škoda jen plitkého scénáře a předvídatelných situací.(21.12.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace