Hory mají oči

Alexandre Aja

Grégory Levasseur, Wes Craven (původní scénář), Alexandre Aja

tomandandy
  • choze

Dvě hvězdičky jen a jen za brutální scénu útoku na karavan, která byla čistokrevné prvotřídní exploitation se vším zoufalstvím, bezmocí a šílenstvím a la TCM. Jinak jde o hezky natočenou, těžkotonážní (byť v druhé půlce dosti krvavou) nudu, jakou už Aja předvedl v NOCI S NABROUŠENOU BŘITVOU.(29.7.2006)

Líbil se mi dlouhý úvod, při kterém jsme měli dostatek času poznat hlavní hrdiny, líbila se mi malá holka z kmene zmutovaných lidí, líbil se mi ten pes, americká vlaječka a ze všeho nejvíc ten Rambovský závěr.(11.6.2006)

Rozbité auto v poušti? To se přeci v horuru nikdy nemůže stát :o)(6.4.2009)

• - Ted Levine, který ztvárnil vysloužilého policistu, hrál člena policejního sboru v seriálu Můj přítel Monk (od r. 2002). (Lorge)

• - Mutanti ve snímku vznikli kombinací klasických masek s dodatečnými počítačovými efekty. (imro)

• - Pro film vytvořená benzinová pumpa vypadala tak autenticky, že se u ní čas od času někdo zastavil s úmyslem načerpat benzin. Pumpa stojí dodnes (2015) v poušti u silnice z Ouarzazate do Agadiru v jižním Maroku. (akisha)