poster

Hory mají oči

 • USA

  Hills Have Eyes, The

 • Slovensko

  Hory majú oči

Horor / Thriller

USA, 2006, 104 min

Režie:

Alexandre Aja

Scénář:

Grégory Levasseur, Wes Craven (původní scénář), Alexandre Aja

Hudba:

tomandandy
 • genetique
  *****

  Keď som tento film videl o jednej v noci, mal som čo robiť aby som potom zaspal a to je už čo povedať, keď sa to stane mne. Pán Alexandre Aja si teda servítku pred ústa určite nedáva a servíruje nám ešte drsnejšie horrorové scény ako v predošlom jeho filme. Požieranie čriev vystrelený mozog so záberom vyše dvojsekundovým atď, skoro by som povedal, že dielo Roba Zombieho! Vidno aj spoluprácu s Wesom Cravenom, film sa odkláňa od tradičného horrorového scenára, kde je každých 15minút zabitý jeden "dobrý" a konečne, naozaj konečne a to mi nemôžete vytknúť, ani jedna scéna vo filme nieje poznačená naivitou, alebo tým, že by mi nad tým zastával mozog! Pre mňa na horror 90%.(7.8.2006)

 • AngelAngie
  ***

  Poměrně působivý horor, který zase tak velkou ostudu svému žánru nedělá, ale... ale!(30.5.2008)

 • Cival
  ****

  Zdálo se mi, že vidím světlou budoucnost Hollywoodu. S lepším scénářem uvidím příště snad i jeho novopečeného vládce. Alexandre má sakra talent. Pětiminutový zlom při útoku na karavan je pro mě naprosto unikátní ukázkou toho, jak se má točit filmová hrůza/napětí.(13.4.2006)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Jeden z mutantů byl producent Peter Locke, který si zahrál už v původní z roku 1977. (Karlos80)

 • - Mutace na fotografiích použitých během úvodních titulků nepocházejí z ozáření, ale jsou důsledkem používání tzn. agent orange za války ve Vietnamu. Tato látka způsobuje rakovinu a poškozuje dědičný materiál. (imro)

 • - Na place se stalo zvykem, že štáb mezi natáčením jednotlivých záběrů inscenoval zápasy se zbraněmi použitými ve filmu jako rekvizity. (imro)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace