poster

Hory mají oči

 • USA

  THe Hills Have Eyes

 • Slovensko

  Hory majú oči

 • Velká Británie

  THe Hills Have Eyes

Horor / Thriller

USA, 2006, 107 min (SE: 108 min)

Režie:

Alexandre Aja

Scénář:

Grégory Levasseur, Wes Craven (původní scénář), Alexandre Aja

Hudba:

tomandandy

Producenti:

Peter Locke, Wes Craven

Střih:

Baxter

Scénografie:

Joseph C. Nemec III

Kostýmy:

Danny Glicker
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • novoten
  **

  S krvavými horrory narvanými rodinnými hodnotami se svého času roztrhl pytel a právě o Horách se namluvilo tolik, že i přes nechuť k tomuto subžánru jsem se do nich vydal. Jenže cesta s rodinou Carterových nefunguje a nic s tím nenadělá ani krvežíznivý Aja a bohužel ani krásná Emilie. Vychvalovaný útok na karavan se ukázal být jen krvavou lázní a zbytek jen zručně natočenou rutinou. Hloupá a triviální podívaná, která jen chytře trefila, kdy zasytit hlad svojí divácké cílovky.(16.7.2006)

 • Tom Hardy
  ***

  Vizuálně vytříbený film, plný tísnivé atmosféry a krutého jednání. Je mi sympatické, jak jsou tvůrci k postavám nevybíraví (a zaslouží se zmínit i dobré obsazení), nicméně mi v The Hills Have Eyes vadí některé logické díry a především mě drtí heroický konec, který je jak vystřižený z válečného filmu (což je částečná zásluha divného soundtrack). Z poslední doby jde však rozhodně o jeden z těch lepších hororů – 3 a ½*(12.4.2006)

 • Viktooorka
  ***

  Rozbité auto v poušti? To se přeci v horuru nikdy nemůže stát :o)(6.4.2009)

 • J*A*S*M
  ****

  Vynikající hixploitation! Útok na karavan považuju za jednu z nejlepších hororových scén po roce 2000. A samozřejmě bychom se tu měli pohybovat v červených barvách. Horror movie of the year(14.8.2007)

 • Enšpígl
  ***

  Aja / to je boží jméno / si byl vědom, že nejen hory mají oči, ale i diváci a tak nám dopřál opravdu skvěle vizualně stvárněné dílko a dopřál nám, doslova oku lahodící zabijení. Napětí ve filmu připomíná petřínskou lanovku a prudce stoupá, bohužel někde mezi půlkou a cílem asi došel proud i s napětím. Sice rychle přispěchala na pomoc slečna brutalita, ale ta už druhou půlku nezachránila . Povedlo se však do brutality začlenit třeba americkou vlajku ta mě vždycky v hororech docela chyběla a za ten nápad fakt tleskám . Tak tedy je na čase přestat čumět na filmy a vzhůru na výlet, někam do hor a až se budete balit, nezapomeňte si vzít papouška !(19.11.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace