Hory mají oči

The Hills Have Eyes

Hory majú oči

The Hills Have Eyes

Horor / Thriller

USA, 2006, 107 min (SE: 108 min)

Už sa teším na deň, kedy uvidím Ajov ďalší film, ktorý odstráni jedinú vadu remaku The Hills...a tým je nevyrovnanosť scenára (našťastie môžme ďakovať za unrated verziu, ktorá pomer medzi kľudom/akciou vyrovnáva v prospech druhej zložky, čím výrazne zlepšuje temporytmus filmu). Podobne ako Wayne Kramer v Running scared aj Aja predvádza mimoriadne pôsobivé hranie sa s obrazom a zvukom (tak ruchovou stopou, ako i soundtrackovým podfarbením).(8.6.2006)

• obitus

Aja totalne zklamal. Neuveritelne trapny remake v duchu tech nejhorsich z poslednich let. :( Jsem smutny.(9.6.2006)

Rozhodně jeden z těch lepších hororů, který byly vyprodukovány poslední dobou, sice Aja nedokázal zase jako ve filmu Noc s nabroušenou břitvou vybudovat nějakou hororovou atmosféru, ale za to se vrhnul na něco typu Wrong turnu a myslim, že se mu to docela zdařilo. Bohužel první asi 3/4 hodinky je tak trošku o ničem, sice nějaký náznáky už tehdy jsou a někdy velmi solidní, ale nic převratnýho a film spíš uspává, ale jakmile se pořádně odhalí pointa, tak se do toho teprve Aja opravdu opře a vyžívá se v podobných chuťovkách jako je zasekávání seker do hlavy, kanibalismus nebo upálení zaživa. Sice už jsem viděl plno lepších hororů, ale Aja mě dokázal v závěrečný vyvržďovačce hodně zaujmout svým pojetím brutality a jelikož mam takový filmy rád, tak si u mě může vyzvednout pěkný 4*(3.8.2006)

Poměrně působivý horor, který zase tak velkou ostudu svému žánru nedělá, ale... ale!(30.5.2008)

Úvodní titulková sekvence a nekorektní přístup k postavám připomene Snyderův Úsvit mrtvých. Zpočátku slušně budovaná atmosféra v druhé půli ztroskotává na klišovitých scénách, čím dál méně uvěřitelném chování postav a absenci jakéhokoliv tajemna nebo napětí.(12.5.2006)

• - Ve scéně, kdy rodina s přívěsem přijíždí k pumpě a matka vystupuje z auta, je na chvíli vidět, že je Brenda (Emilie de Ravin) na zadním sedadle vzhůru a upravuje si vlasy. V dalším záběru ale tvrdě spí a její bratr Boby (Dan Bird) ji budí. (Terva)

• - Wes Craven natočil v roce 1985 taky pokračování svého původního snímku, u nás bylo na videokazetách uvedené pod názvem Kruté oči hor. (imro)

• - Postava Aarona Stanforda je inspirována Dustinem Hoffmanem, konkrétně ve filmu Strašáci (1971), kde si Dustin taktéž zahraje podobného vědátora, který je okolnostmi donucen k "akci". (akisha)