Hory mají oči

• USA The Hills Have Eyes (více)

Poklidné automobilové putování se v hrůzyplném remaku klasického hororu Wese Cravena mění v boj o holé přežití! Osamělá rodina se v poušti Nového Mexika stává obětí zvráceného klanu krvežíznivých mutantů. Film Hory mají oči, ve kterém není nouze o kaluže krve a strašidelné scény, vás napětím nenechá ani na chvíli vydechnout! (Magic Box)

Blazkowicz

Kdyby se to tak křečovitě nedrželo původního filmu. Když se člověk dívá na film, který dějově do mrtě kopíruje stejný film, co už tady jednou byl, tak to fakt nudí. Ano je to remake, ale mohly na to jít trošku jiným směrem. Třeba scény v městečku nebo v kráteru byly výborné. Zbytek je ale úplně stejně blbý včetně tupých postav. Auta v kráteru by přece stály za průzkum, stejně tak nechávat karavan bez dozoru je blbost. Hlavně že týpek ví, že mu někdo rozkuchal psa, ale protože se kopíruje děj, tak to nikomu neřekne. Ach jo, takto se přece normální lidé nechovaji. 2+* ()

Mamlas

Dívatelná vyvražďovačka typu Wrong Turn. Tentokrát je cílem militantní a nepříliš důvtipná rodinka. Ačkoli vespolek moc rozumu ani zručnosti nepobrali, jejich pes a zeť jsou na tom o něco lépe. Mutantíci se vyvedli, jsou zajímaví a nasraní. Škoda, že se půlka stopáže promarnila rodinným tlacháním a zbytečnými záběry, což výrazně snižuje průměrné hodnocení celku. Taky škoda, že ty nejlepší záběry nebyly natočeny, bo kamera někam utekla. (40%) ()

Yin

Remaky klasických hororových snímků jsou prostě v kurzu a tenhle se hodně podařil. Je nádherné sledovat přerod obyčejného obchodníka na bojovníka, který evokuje ikony typu poručíka Ripleyové z Vetřelců, nebo Ashe z Evil Dead. Líbila se mi zjevná i když zbytečně nemoralizující obžaloba americké nukleární minulosti. ()

MiD

Stupidita! Demence, blbost... Nudný děj v typicky americkém "hororu", který těží jen a jen na brutálnosti, krvavých scénách. "Efekty" otřesné, skoro nulové, chování oněch mutantů, znásilnění (na toto jsem silně vysazený, hned po shlédnutí scény jsem dostal pocit silné agrese - beze srandy)... Celkově hodnotím velmi podprůměrně. Snad 1*, abych úplně neurazil. ()

(fjw)

Vypadá to jako béčko, ale není to béčko. Solidně budované napětí, které se pak rázem změní do cákanců krve a utržených končetin. ()

Insomniac

Po odporúčaní kamaráta, ktorý mi tvrdil, že videl jeden z najlepších horrorov poslednej doby som si to pustil... Nie že by som nemal rád horrory a krv (práve naopak) avšak toto je na mňa príliš. Jednoduchý, primitívny scenár s množstvom dier, všetko predvídateľné, hrozná hudba a... nemal by sa človek pri horrore aj trochu báť??? ()

JasonV

Nahraďte vrieskajúcich tínedžerov dospelými ľuďmi, vymletých Michaelov a Jasonov inteligentnými sadistickými zmutovanými psycháčmi a dostanete prelomový hororový masterpiece. ()

Weirdman

5/10... Banda blbých Američanov, poslúchne inteligentne "radu" pumpára Američana, aby nakoniec stretla bandu zdegenerovaných Američanov a začali sa navzájom kaličiť... No hovadská sranda. Fakt... Ale aspoň to je vizuálne vyčačkané a nekompromisne krvavé... Ale tá blbosť čo pobehuje po svete ma aj tak stále zaráža. Veď jej prajem nech raz stretne svoje "podarené" vývory, mrcha jedna... ()

Saljack

Rozhodně nejlepší horor co jsem zatím viděl. Naprostá brutalita vás až nutí procítit bolest a nenávidět horníky. Výborně podáno. ()

ali-n

Veľmi podarený remake Cravenovej klasiky, tento drsný a násilný horor je podľa mňa oveľa lepší ako jeho predloha. Mutanti sú skvelou ukážkou precíznej práce maskérov (no nielen), napriek tomu je až neuveriteľné, koľko je vo filme použitých CG detailov. Ďalej tu máme 3 generácie jednej rodiny a presvedčivé herecké výkony jej členov (Bobby). A k tomu prekvapivo veľa zvieracích komparzistov. Alexandre Aja sa určite nemusí za nič hanbiť. MOJE NAJ - Krvavá nočná scéna vyplienenia prívesu je plná nechutností: znásilnenie (to fakt nemusím), satie materského mlieka, odšťavovanie papagája + Dougova cesta pomsty v meste figurín ()

smrtubohem

Tyhle "Hory" jsou přesně tím typem hororu, kterej můžu, a kterej narozdíl od Blair Witch za něco stojí. Netvrdím, že to je buhvíjak převratný, ale v daném žánru určitě nadprůměr. ()

goodoil

Film si zpracováním zaslouží hvězdy tři, ale u mě má jen dvě, protože chování a vesměs slabá inteligence hlavních hrdinů mě doslova frustrovala. Jenom imbecil by v ohrožení života mutanty vystřílel poslední zásobník do vzduchu a tady to udělali hned dvě postavy. Dokonce jsem těm debilitou postiženým hrdinům tu smrt za jejich nevšední hloupost přál. Jinak je film koukatelný, občas brutální, místy mi připomínal Dům voskových figurín, který hraje stejnou ligu. ()

djbarrel

Film by se dal rozdělit na dvě poloviny, ta první je plná napětí , strachu a dramat ... bohužel končí ve chvíli kdy se tatík rozhodne vydat po stopách uneseného dítka, z roztřesené trosky se stává hrdina co neohroženě kosí jednohu mutanta za druhým. S přibývajícím počtem mrtvol a krve ubývá bohužel atmosféry a to je škoda. Jinak se jedná o velice kvalitní dílko a čtyři hvězdy, byť trošičku s přihmouřenýma očima, si film zaslouží. 75 % ()

mirhaqlea odpad!

A tak vám tu napíšu, jak to vidím já. Tenhle horor ve mně vzbudil nechutné pocity k lidské společnosti, konkrétně ta představa, že se lidé dívají na takové hnusy a ještě se jim to líbí. U znásilňovací scény mi bylo vyloženě na blití, opravdu neskutečný vrchol hnusu a zvrhlosti, stydím se za všechny členy mého druhu, kterým se tohle zamlouvá. Asi jsem se do té holky až moc vžila, možná páni nedovedou pochopit, jaké to pro ženu musí být (uznávám, taky jsem nebyla se znásilněním přímo konfrontovaná, ale vzbouzí to ve mně příšerně negativní pocity), a proto si pouze užívají nechutný spektákl, který se (zaplať pánbů) ve skutečnosti snad přihodit nemůže. Nikdy jsem se moc nedívala na horory, ale po tomhle jenom horko těžko sáhnu aspoň po nějakém psychologickém. ()

bobin

To je těžký masakr. Jeden z nejbrutálnějších filmů posledních let . Ale kdo si libuje v potocích krve a v globálním vyvraždování , má skvělou příležitost . Pro citlivé povahy ale notně nestravitelné . ()

natalie15

Horror znamená hrôza. Ja rozoznávam dva typy hororov: 1.typ je ten, ktorý navodzuje napätie, strach a je tajomný, nejde tam veľmi o krviprelievanie ale skôr o stiestnenosť a pomaličky budované napätie, divné zvuky atď. 2.typ je pre mňa ten, ktorý sa snaží človeka všemožne vydesiť a priviesť do stavu hrôzy ktorá súvisí s hnusom: čiže je tam veľa krvi, veľa odrezaných končatín, všelijaké príšery žerúce ľudí, atď. Ja mám rada prvý typ a druhý mi nič nehovorí, preto som asi spravila chybu, že som si pozrela tento horor. Nápad sa mi páči, názov dobrý, a Emilie de Ravin krásna, ale tam moje pozitívne hodnotenie končí. Neuveriteľne násilný a brutálny je tento horor, čo je vo svojej pravej podstate skôr hnusné než strašné alebo hrôzu naháňajúce. Jediná potešujúca vec bola tá "dobrá mutantka" a to že prežili aspoň deti, frajer ktorý si každú polhodinu musel natierať ruky krémom a potom mu vôbec nerobilo problém ocitnúť sa v mrazáku (alebo čo to bolo?) plnom odrezaných rúk a nôh, a jeho dieťa. Možno to nie je chyba filmu, ale toho, že toto proste nie je typ hororu pre mňa. 35%. ()

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

Festival otrlého diváka III.

Festival otrlého diváka III.

09.03.2007

Co jde do kin tento týden?

Co jde do kin tento týden?

11.05.2006

Kinopremiéry v květnu

Kinopremiéry v květnu

01.05.2006

Konečně je tu květen, filmovými fanoušky velice očekávaný měsíc. Do kin dorazí filmy, které bychom si rozhodně neměli nechat ujít. V první řadě se jedná o trojici velice silných blockubsterů. První z… (více)