Hory mají oči

• USA The Hills Have Eyes (více)

Poklidné automobilové putování se v hrůzyplném remaku klasického hororu Wese Cravena mění v boj o holé přežití! Osamělá rodina se v poušti Nového Mexika stává obětí zvráceného klanu krvežíznivých mutantů. Film Hory mají oči, ve kterém není nouze o kaluže krve a strašidelné scény, vás napětím nenechá ani na chvíli vydechnout! (Magic Box)

Andersis

Už dlouho sem u horroru neměl takové mražení v zádech jako u tohodle. Už jen samotné titulky byly kvalitně udělané. Lekačky na úrovni, a skvělí make-up. ()

spaceboyCZ odpad!

Neskutecny humus, ktery postrada spetku originality, je plny naprosto stupidnich dialogu a milionkrat videnych scen. Horrory miluju, ale takto se tyrat uz opravdu nenecham... ()

Kryton

Mě tento remake rozhodně ptáka nepostavil a dopadl stejně jako ten nebohý papoušek. Krvavé scény jsou dobře točené, ale vše okolo mě nudilo k smrti. Začlo to nesympatickou rodinkou (ty bych pobil i rád sám) a konče HERO zakončením. Hloupý remake, co měl/má hrabat dolárky. ()

draggo

Velmi zajímavě a docela originálně pojatý horor. Dobrou polovinu filmu nechává diváka si myslet, že se dívá na obyčejný film o rodince, která si vyrazila na výlet do pouště. Ukazuje nám všechny postavy jako obyčejné lidi jen proto, aby pak zhruba v půlce mohl přijít obrovský zvrat, kdy se celá ta idylka převrátí vzhůru nohama a po pěti minutách jen sledujeme, jak se poklidný výlet mění v zoufalou hru o přežití. Ta rychlost, s jakou se pro naše hrdiny všechno z ničeho nic změnilo je podle mě naprosto klíčová pro celou atmosféru a vyznění filmu, kdy je divák skutečně šokován z oné náhlé změny a pak již s napětím sleduje každou další minutu. Zbylá část filmu je totiž parádně atmosférický boj o život uprostřed vyprahlé pustiny, jen občas narušené ruinami a vrakovišti, kde se může kdekoli skrývat neznámý nepřítel. A v momentě, kdy už se zdá, že je to špatné za námi a vše se nakonec vyřešilo přichází zajímavý závěrečný zvrat, který hezky otevírá cestu k dalšímu dílu, který bohužel ale tento motiv totálně zmršil. /85% a 4*/ ()

zdepapepa

Kostka,Úsvit mrtvých,Pach krve(,Muzeum voskových figurín,...) - to už tu všecko bylo a vše je to semleto do tadyté psychedelicky audiovizuální jízdě. Možná to bude tím, že jsem viděl verzi unrated, možná tím, že když si někdo ustřelí hlavu brokovnicí tak se pousměju. Každopádně k věci - film je dostatnečně krátký na to, aby se dal zkouknout, na druhou stranu je to ovšem málo času sžít se s postavami a těmi ostatními které pak oplakávají jejich mrtvoly (prostě když někdo umře, tak mě to nesebere u srdíčka :D ). Pár jakolekaček ve stylu "ježiši marja něco přeběhlo těsně před objektivem, takže to nebylo vidět a ještě do toho zazněl takovej hlasitej tón já se bojíííím".Ne, to fakt nemusím. Ani atmosféra nebyla nic moc, závěrečný masakr byla hezká podívaná, nic víc bych pod tím nehledal. A ten závěr? Kýč, kýč, kýč! Teda skoro závěr, protože ten skutečnej (před titulkama) byl ještě trapnější a opakuje se v průběhu skoro všech akčních hororů (rozuměj "gore > fear") poslední doby i té předtím. ()

bublajsa

Na mě až moc červený barvy, řekla bych. Ale docela originální nápad (proč se mi to podobá s Pachem krve?) a celkový provedení bavilo a místy se i líbilo. ()

fannah

Milionkrát lepší než Wrong Turn. Tohle bylo hodně drsné, brutální a naprosto neuvěřitelné. Téma bylo skoro stejné u obou filmů (tenhle měl podle mě nevýhodu v neatraktivním pouštním prostředí), přičemž Hory mají oči zvítězil na celé čáře. Výborně. ()

ladko

Slušný horor s inovatívnymi príšerami(zmutovaní ľudia-aká to novinka):)Nie, no tak bola to celkom zábava, najmä keď to hrdina potom zobral do vlastných rúk a premenil sa na akčného hrdinu. ()

selfesteem

Bože to byl ale hnus fialovej! Tak jak to má být. Nechutnosti se v tomto filmu opravdu meze nekladou. Skoro mě překvapilo, co všechno jsem schopna snést, i když jsem ty oči také párkrát zavřela. Po pár dílech "Myšlenek zločince" a "Saw" a "Kostce" a "Horách" mám dojem, že už zvládnu všechno. A jeden z těch naštvaných pánů, který už nějaký ten čas nevstal ze své oblíbené židličky mě bude děsit ve snách ještě hooodně dlouho. ()

baribal

Nejlepší žánrový horor, velmi povedený remake a chutná vyvražďovačka. Tenhle horor se toho nebojí a já měl co dělat, abych se ubránil maximálnímu hodnocení. ()

Krt.Ek

Svůj názor nepovažuji za relevantní, jelikož komentátoři, jejímž názorům plně důvěřuji, hodnotí film ne podprůměrně jako já, ani ne průměrně jako většina hodnoticích (soudím dle toho, že je film v modré barvě), ale nadprůměrně. Pokud ale někoho zajímá můj pohled, může samozřejmě číst dál, v následujících bodech vysvětlím, proč mne film, i vůči tomu, že obsahoval těžko zapomenutelné scény, nebavil: (1) Ústřední rodinka - Ono je těžké mít rád horor, kde vás hlavní hrdinové iritují už tím, že jsou. Neumím si to rozumem vysvětlit, ale během celého filmu jsem si k žádné postavě nenašel srdečný vztah, spíše naopak. V hororech mě rozčilují postavy, které se chovají hloupě, dělají neracionální kroky, zde tomu tak není, přesto musím říct, že jsem nerad sledoval hysterickou dcerku ztvárněnou Emilii de Ravin (i když jde její hysterie pochopit, ostatně podobně se chovají dívky snad ve všech hororech), až směšným způsobem typického amerického tatíka - republikánského policejního vysloužilce v podaní Teda Levina, korunu všemu nasazuje pozdější hlavní hrdina Doug, jemuž jsem už od začátku přál pěkně pomalou smrt, tak nesympatický charakter se často nevidí. (2) Nepřátele - Když se řekne banda zmutovaných kanibalů, musí být očekávaní notně vysoká. O to smutnější je pozdější deziluze. V tomto filmu nejsou nepřátele k děšení, ale k vyvolání zhnusení, na němž celým film de facto stojí. Měl jsem si zjistit, že film není atmosférickým hororem, ale pokouší se dostat diváka do kolen sugestivními násilnými scénami. A to jsem zrovna vidět nechtěl. (3) Akční závěr - Největší problém mám s tím, co se ostatním líbilo asi nejvíc, poslední půlhodinka. Nejsem zastáncem toho, když se míchá akce s hororem. Jako je tomu v sekvenci ve vesničce i tady. Obzvlášť mě naštvalo, že má tato sekvence dosti očekávaný průběh, holt jde poznat, že je jak horor, tak akční film žánrem, jenž těžko vybočuje ze zavedených schématu. 40% ()

Kubick

Žádné novátorství zde nehledejte. Hlavní dějová linka není odlišná od ostatních snímků s podobnou tematikou, avšak "hory" zde vynikají svoují hutnou atmosférou a permanentním napětím. Pokud si Alexandre Aja udrží svoji vzestupnou tendenci, příštím snímkem může nám divákům naservírovat opravdu poctivý příděl strachu a napětí. Kéž by šlo hodnotit 3,5 body.. ()

Korbitch

Cože?? Co totok jako bylo? Jediné, co jsem při tomto filmu cítil byly něčí nohy v kině. O nějaké hrůze, či napětí nemůže být řeč. Dejte mi někdo 10 000 000 kč a natočím vám takovou řežbu, že se z toho budete ještě roky ze spaní pomočovat. Tohle bylo opravdu velice,velice trapné a ubohé. Horory jdou do hazlu! ()

Tayen

Béčkový horor, který v mnohém předčí ty "supertrháky" se superhvězdami, kde se ale nakonec místo husí kůže spíše dočkáte vykloubené čelisti z ustavičného zívání. Film si na nic nehraje, nesnaží se ze sebe dělat, co není a právě tím se povyšuje do vyšší třídy. Nepředkláda žádný super-propracovaný děj, nebo hluboce prokreslené charaktery, ale šokové scény a záběry, u kterých nedoporučuji jíst nic, co obsahuje kečup. Závěrečná scéna byla předvítatelná a stejně zbytečná jako flaška čaje na maturitním večírku a celkový dojem trochu zkazila. Film je rozhodně tím lepším a příjemnějším překvapením v letošním filmovém roce a stojí za to ho vidět, ačkoliv důvod o dlouhém rozjímání o něm nedostanete. ()

havLord odpad!

Hory mají oči, já mám mozek; každý má něco. Ale každý nemůže mít všechno -- tak já třeba nemám trpělivost s filmem, který postrádá jakýkoliv smysl. NIC tu nedává smysl -- proč jsou záporáci "zombies", když do filmu nepřinesou žádnou přidanou hodnotu? Jsou to lidi, kteří byli před PŮLSTOLETíM zasaženi radioaktivitou, a jak ta je změnila? Naprosto je odrovnala a odkázala k pomalé a bolestivé smrti selháním všech orgánů? lol nee, přeci jim dala abnormální fyzickou výdrž a delší věk a ještě k tomu se vesele rozmnožují. Chovají se jako standardní zvrhlíci z každého druhého thrilleru, takže nevidím jediný důvod, proč právě ty radioaktivní zombies. Evidentně nejfatálněji byl radioaktivitou zasažen scénárista, ten je tím celým hororem na tomhle filmu. Příklad scény: WTF ambuš v karavanu - dementní osvícenec chce zprznit dcerku, nemá čim, tak přijde druhý šíblý vidlák, toho prvního odstrčí a ten je z toho smutný, tak mává rukama. TOTÁLNÍ HOVNA. & ty nejvíc laciný lekačky - něco znenadání skočí před objektiv kamery a zvukař k tomu namixuje "creepy sample č.934". ()

Jillen

Hutná nechuťárna, hlavně scéna útoku na karavan je brutální :)), jinak klasická vyvražďovačka s celkem dobrou atmosférou. ()

Laxik

Hory mají oči. Ale nějak jim chybí mozek. Asi menší radiační anomálie. No, ono jim toho chybí víc. ()

numi

No, tak za prvé nevím, proč se zažívá pojem horor pro filmy, ve kterých se vraždí jeden člověk za druhým, ale budiž. Třeba Apokalypsa není nejlepší valečný film všech dob, ale jeden z nejlepších hororů (v počtu mrtvých ho levou zadní smete Peter Jackson a jeho Braindead - a to ani nepočítám opakovaná umrtí!). Za celý film jsem se nejen že nebál, ale ani nevím, kde by se mohl bát někdo jiný. To ale ještě nemůže mít vliv na hodnocení, protože jde o film a ne o jeho zařazení do žánru. Atmosféra tam místy je, ale logických děr a stupidity je tam víc. Stejně jako ubohého hrdinského patosu, který zcela kazí závěr. První půlka je nudná, ale protipólem k ní je první útok na karavan a pasáž v městečku. V těchto chvilkách mě Alexandre Aja vtáhnul dovnitř a na chvilku nepustil. Jinak ticho po pěšině. Pokud ujíždíte na trendech a máte rádi současné vyvražďovačky s mutanty a stovkami usekaných končetin všude kolem, tak samozřejmě neváhejte. Pokud se ale chcete opravdu pobavit či se doopravy bát, tak hledejte jinde. [červenec 2006] ()

Freemind

Mám sice raději trochu zastřenější, rafinovanější lekačky, stejně tomu ale musím tlesknout, alespoň jednou! Tohle byla ve své podstatě upřímná pocta "oldskůlu" s velmi povedeným scénářem a postavami - po dlouhé době jsem měl u horroru pocit, že tam sápou na kousíčky lidi a ne siluety z překližky. ()

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

Festival otrlého diváka III.

Festival otrlého diváka III.

09.03.2007

Co jde do kin tento týden?

Co jde do kin tento týden?

11.05.2006

Kinopremiéry v květnu

Kinopremiéry v květnu

01.05.2006

Konečně je tu květen, filmovými fanoušky velice očekávaný měsíc. Do kin dorazí filmy, které bychom si rozhodně neměli nechat ujít. V první řadě se jedná o trojici velice silných blockubsterů. První z… (více)