Hory mají oči

• USA The Hills Have Eyes (více)

Poklidné automobilové putování se v hrůzyplném remaku klasického hororu Wese Cravena mění v boj o holé přežití! Osamělá rodina se v poušti Nového Mexika stává obětí zvráceného klanu krvežíznivých mutantů. Film Hory mají oči, ve kterém není nouze o kaluže krve a strašidelné scény, vás napětím nenechá ani na chvíli vydechnout! (Magic Box)

juta

Brutální, nechutné... Potkat takovou partičku, tak se pokakám strachy. Po druhém shlédnutí navyšuji hodnocení :-) ()

Fiftis

Hory majú oči spadá do hororového subžánru slasher, spolu s jedinečne realistickou atmosférou a hereckým obsadením, za ktoré sa skutočne nemusia hanbiť ani tí kratšie žijúci členovia tímu, je jedným z lepších remakov hororov z minulosti, ktoré bohvie prečo nechcú zapadnúť prachom a vracajú sa, aby nás vydesili v modernom kabáte. Ajaovi ako režisérovi pod vedením Cravena (scenár, produkcia) sa to rozhodne podarilo a uvidíme, čo nám tento naozaj originálne „zvrátený“ Francúz ponúkne. ()

ajuska

Upřímně řečeno, nechápu tu spoustu nadšených ohlasů.. Pro mě celkem nudný film s hloupým scénářem, který strach rozhodně nevzbuzuje a spousta krve a jiných nechutných záběrů to nezachrání. ()

Shakers

Kvalitný horor kde je krv a atmosféra na správnom mieste.Hudba a strih výborne doplňujú už tak napínavé a dobré scény.Je to fakt pekný masaker.V dnešnej dobe sa to už len tak nevidí.Alexandre Aja ma dobrý a kvalitný štýl režije. 80% - 4* ()

lamps

Hory mají oči jsou špičkově vystavený a natočený horor. Po původním Texaském masakru jasně nejlepší hixploitation, který je docela unikátní v tom, že je remakem sedmdesátkové klasiky, jež zase stojí na schématu nejvyhledávanějším v 50. a raných 60. letech (spolu s Invazí lupičů těl, kdyby verze s Kidman byla v něčem zajímavá). Takže je to v záporných postavách přepálené a trochu campy, ale hororovým námětem ze studené války si to tuhle ulítlost obhájí. Aja totiž zapojuje moderní prvky jednak extreme cinema, kterou s pár dalšími Frantíky sám vynalezl, jednak ještě hravě stupňuje subjektivní formu ozvláštňující už první Masakr. Interní i externí hlediskové záběry jsou moc kreativně využívané a souzní i s vysokou orientací na postavy. Je super, že se nikam moc nechvátá, a že se tak kreativně přelévá pozornost z jedné skupinky postav na druhou a následně i mezi jednotlivými členy. Pumpař na začátku oddaluje nástup padouchů svým působivým mikropříběhem, který šponuje napětí i zvědavost a má vymazléné detaily (tak málo jim chybělo k bezpečnému průjezdu!). Patriarcha s detektivní historií vnese nadhled a jistotu, které se spolu s ním brutálně rozpráší. A manuálně nezručný posmívaný zeťák se pod vlivem extrémní situace promění v badasse. A využití psů v hororu nikdo lépe nevymyslel.. V jednotlivostech už to ke konci hapruje a musíme si užívat tradiční revenge linii, ale je to pořád morbidní, krvavé, napínavé a morálně, respektive z pohledu kritiky potenciálně osudového zbrojního závodu, se to sympaticky snaží i o trochu ambivalence. Především je to ale prvotřídní žánrová práce - Aja byl možná nejnadanějším a v jednu pozdější chvíli i nejzábavnějším hororovým řemeslníkem nultých let. ()

KlárkaS

V dnešní době docela obstojný horror, sice žádná sláva, ale koukat se na to dá, lekla jsem se sice jen jednou, ale i tak se to dá považovat za průměr. Zvlášť někteří mutanti byli fakt odporní. A chudák Emilie... ()

DaliX

Obdobné ako Pach krvi jednotka. Pôvodný film od Wesa Crawena som nevidel ale toto bolo celkom slušné, masky sa mi páčili, brutalita bola na mieste. R-ková verzia rozhodne stojí za to. ()

Big Bear

No v Americe bych si dovču s rodinkou v pořádně velkém karavanu asi dobře rozmyslel... Opuštěné zaprášené zapadákovy nejsou dobrým místem k zastavení a obzvlášť když se na tom samém místě před x lety dělaly testovací jaderné výbuchy... První část filmu se nese v tíživém napětí ke konci už je to kdo z koho... Já mám v oblibě všechna ta opuštěná sídla, místa které ohlodává zub času.... parkoviště bylo luxusní! Ačkoliv nejsem největším příznivcem hororů, přiznám se, že při zvucích na mém DD 5.1 kdy cosi obcházelo opevněný karavan mi tuhla krev v žilách... * * * ()

JohnnyD

Pán neoriginálity Alexandre Aja sa vracia v jeho druhom dielku, kde si prisvojil asi všetky klišé a porušil všetky rokmi overené hororové pravidlá. Tým myslím také veci, že radšej neukazovať netvorov skôr ako na konci, lebo to dopadne zle ... a aj dopadlo. Prvé zjavenie netvorov (AtomGirl a mutanta, ktorý vyzeral ako Tom Petty po radiácii) bolo silné a hnusné, ale čím ďalej, tým viac to strácalo na sile a na konci už boli vyložene na smiech. Kiežby to bola jediná chyba. Nepočítal som to, ale dosť by ma zaujímalo, koľko krát po zabití mutanta, ten mutant ešte vstal z mŕtvych. Možno by som napočítal číslicu väčšiu ako 10. Jedno sa Ajovi podarilo. Po pár minútach som s hlavnými hrdinami tak súcitil, že som mal neskutočnú chuť tých zmutovaných bastardov vyvraždiť sám. Ale pán Aja nie. On nás pekne naťahuje a čakám, čakám a do konca filmu nie je ani jeden skutočne poriadny revenge masaker. Nakoniec mi bol najsympatickejsí ten pes, ktorý zabil asi najviac pošukov. Pochváliť musím hnusné masky, ktoré sa vydarili, ale bohužiaľ na plátne boli až prílši často, aby dostatočne splnili svoj efekt. Útok na karavan bol tiež dobrý. Možno som nemal tu správnu náladu, ale film ma vôbec nechytil. Nie je dobré, ak odchádzate z kina po takomto filme a rozmýšlate nad všetkým, len nie nad filmom. Ostal som úplne chladný, Aja chcel zase šokovať a zase mu to nevyšlo. PS: scéna vraždy s americkou vlajkou a následný hudobný podklad mixujúci americkú hymnu ma dosť pobavil :) ()

forsberg

Zábavný příběh o rodince, která poslechne radu hodného dědečka u benzínové pumpy a vypraví se do pouště, kde někteří rodinní příslušníci záhy zjistí, že dědeček zase tak hodný nebyl, někteří to ani zjistit nestihnou a zbytek pochopí, jak se stát republikánem snadno a rychle. ()

Paldini

Srovnatelné s původním filmem. Až po scénu s karavanem téměř stejné. A podle mého názoru bylo původní přepadení natočeno mnohem syrověji. Nechápu čeho se Aja bál, atmosféru zbytečně nahradil cákanci krve. Zase na druhou stranu, druhé půlce trochu oživení prospělo, ale jinak hodně průměrný horror. ()

Boogeyman

Od začátku filmu jsem si tipoval kdo umře první, kdo poslední a kdo přežije a podle charakterů postav to skutečně nebylo těžké určit. Jenže pak přišel útok mutantů na karavan a já dostal zaslouženou facku! Všechno bylo jinak a opravdu originálně, netypicky! Jako horor to není nic moc, protože jsem se vážně nebál, ale jako „zombie“ řežba naprosto bezchybné! Špičková zábava, která vdechuje současným nudným vyvražďovačkám nový život! ()

Madsbender

Originál od Wesa Cravena som nikdy nevidel a ani sa ho vidieť nechystám. Remake s 2006-teho mi nič nehovoril a nemal som ani tušenia, o čom bude (vedel som len, že tam bude nejaká normálna rodinka a nejaká mutantská rodinka). S malou dušičkou a veľkými pochybnosťami som sa doň teda pustil, a zistil som - na moje veľké počudovanie - že sa jedná o výborný a kvalitný horor. Vynikajúci casting má za následok dobre a na horor až prekvapivo reálne pôsobiace postavy, ktoré akoby skutočne vypadli z amerického rodinného domu na predmestí veľkomesta na obyčajnú dovolenku. Napínavý dej a celkom potenciálny príbeh hádže na plátno skupinu mutantov, ktorí ani omylom nepôsobia dojmom neskutočných monštier s nadľudskými schopnosťami - práve naopak, ich mutácie sú vierohodné rovnako ako ich správanie, ktoré budí dojem, že bez zásahu odvrátenej strany americkej demokracie by si mohli pokojne žiť svoje životy ako obyčajný ľudia. Títo mutanti žijú ako obyčajní ľudia, používajú našu techniku a pri túžbe uhasiť svoj smäd nepohrdnú zbraňou, keďže aj oni sú v konečnom dôsledku len ľudia. Motivácia konania obetí je jasná a logická, a rozhodne sa jedná o jeden z najlepších hororov tohoto milénia. Pokiaľ máte silný žalúdok, rozhodne odporúčam verziu bez cenzúry, v ktorej si obojstranný masaker užijete omnoho viac. Sakra, prečo nemá aspoň 70%? ()

salahadin odpad!

Týpci s ksichtem, co připomíná vaječnou omeletu, se mi hnusili. Tohle je brutální horor, který má namířeno na nevinnou rodinu (na rozdíl od uvřískaných teenagerů jim smrt fakt nepřejete, což z tohoto filmu dělá odpornou sadistickou podívanou pro zvrácené chutě). To odsuzuji už z principu. Vadí mi násilí ve filmech a tenhle film dosud překonal vše, co jsem viděl. Já se na tenhle film nedíval dobrovolně, pouštěli ho spolubydlící večer na bytě a dokonale se u něj bavili. Tak si říkám: "Ještě že nejsou registrovaní na csfd.cz!" PS: Ztotožňuji se s komentářem kolegy gudaulina. ()

Deimos

DVD/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 6/10 Efekty 9/10/// +krvavé, pěkně propečené, v několika směrech originální (rodinka, hory, mutanti), herci (Dan Byrd, Emilie de Ravin a Aaron Stanford) -méně výrazná hudba, občas bych si některé scény představoval jinak/// Alexandre Aja už podruhé boduje. Naservíroval nám působivý horor na který už jsem dlouho čekal. Tak kvalitní horůrek už tu dlouho nebyl. Popravdě poslední dobou mě málokterý dokáže oslovit nebo ohromit. V tomto případě se to povedlo. Už to, že nám představil kompletní rodinku místo další teen party je odvážné. V jistých chvílích jsem si říkál co teď, co bych udělal. Moc velkou naději jsem jim nedával. A útok na karavan, ten mě docela slušně dostal. Později navíc přišla akce, kterou jsem moc nečekal. Prozrazovat dál nebudu, ale dost dobře jsem si film užil. Bojím se bojím že druhý díl už tak slušný nebude. No uvidíme, však i hory mají dvě oči./// Celkem 82%/// ()

Disk

Jakmile u remaku hororové klasiky (kterou jsem neviděl) není podepsán Michael Bay, tak to najednou jde. Výtečný horor, při kterém jsem měl docela silné zimomriavky. Alexandre Aja zde projevil neskutečný talent. S ničím se nepáře a divákům servíruje hektolitry krve a spoustu brutálních záběrů. I když má scénář pár much, nic to nemění na tom, že atmosféričtější horor minulého desetiletí neexistuje. ()

666teen

Přiznávám se bez mučení, neznám originál, ale takhle vymazlenou vybíjenou jsem neviděl dlouho...hořící tatínek, scény z karavanu, dead city, sekery, krompáče a navíc jsem byl schopen si představit, že horníci (možná BANÍK HOOLIGANS), to nakonec vyhrajou:-) ()

Ruut

Hodně se mi líbil už předchozí režiserův film Haute Tension. A Hory jen potvrzují jeho nesporný talent. Je dobře že i v současnosti je tu režiser, který se v hororech nebojí používat to co tam patří a nepodléhá nátlakum studií a cenzorů. (aspon do přijatelné míry). ()

S.Quentin QUALE

Tohle je v porovnání s originálem dost možná nejlepší remake vůbec. Aja se na Horách doslova vyřádil, a to jak atmosfericky, kdy svou pomalou kamerou trpělivě brouzdá výbornými interiéry/exteriéry, tak i na nechutnostech v podobě nápaditých vražd, no o mistrovsky brutálních gore efektech se nemá v jeho případě cenu ani bavit. 10% musím shodit akorát za trotlovskej konec s malou holkou. Perfektní hixploitation, doporučuju. 90% ()

ChewieDC

Po dlouhé době velice dobrý horor. Aja je skvělý režisér, úvodní interakce mezi postavami funguje a jejich přerod v pološílené trosky s tvářemi od krve je velmi uvěřitelný. Místy velmi, velmi napínavé. Hodně ale kazí konec. ()

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

Festival otrlého diváka III.

Festival otrlého diváka III.

09.03.2007

Co jde do kin tento týden?

Co jde do kin tento týden?

11.05.2006

Kinopremiéry v květnu

Kinopremiéry v květnu

01.05.2006

Konečně je tu květen, filmovými fanoušky velice očekávaný měsíc. Do kin dorazí filmy, které bychom si rozhodně neměli nechat ujít. V první řadě se jedná o trojici velice silných blockubsterů. První z… (více)