Hory mají oči

• USA The Hills Have Eyes (více)

Poklidné automobilové putování se v hrůzyplném remaku klasického hororu Wese Cravena mění v boj o holé přežití! Osamělá rodina se v poušti Nového Mexika stává obětí zvráceného klanu krvežíznivých mutantů. Film Hory mají oči, ve kterém není nouze o kaluže krve a strašidelné scény, vás napětím nenechá ani na chvíli vydechnout! (Magic Box)

Skip

V rámci hororového žánru tohoto typu velmi dobrý film. Spousta krve a explicitního násilí, přičemž to nebyla jen tupá vyvražďovačka jednoho člověka po druhém. Nekoukám na horory moc často, ale když už na nějaký narazím, jsem rád, že to je opravdu kvalitní film. ()

Colonist

Co si budeme nalhávat, 90% současných hororových remaků stojí za starou belu. Alexandre Aja dokázal natočit film, který patří do těch zbylých 10%. Nová verze poráží ten starý Cravenův film na celé čáře, zejména díky vynikající atmosféře (originál neměl skoro žádnou) a dobrému hereckému obsazení. Sice té brutality a krve bylo ke konci trochu moc i na můj vkus, ale i tak hodnotím tento film velmi kladně. Konečně snímek, ve kterém mutanti nepůsobí směšně (narozdíl od původní verze nebo Pachu krve). Tady z nich jde opravdu hrůza. Marcus Nispel by měl i se svým novým Texaským masakrem a Pátkem 13. zalézt někam do opuštěného dolu v poušti. Takhle má vypadat kvalitní předělávka. ()

Aleee89

Koukla jsem se na tenhle horor. Ta první půlka nic moc, docela nuda, než se to všechno rozjelo. Slabší část vystřídala část lepší a taky nejlepší - přibylo akce, napětí, které se sice neslo většinou filmu, ale to není vše, film byl lepší. Pak mě to ovšem začalo opět nudit. Podle mě to není zase až tak moc prošpikováno nechutnými scénami, jak se tvrdilo. Sice některé opravdu na žaludek nejsou moc příjemné, ale viděla jsem v tomhle směru horší horory. No shrnu to. Myslela jsem si, že to bude lepší. Nekonalo se překvápko, spíš mírné zklamání. ()

Trevor

Remake filmu z roku 1977 sa vydaril. Bol lepší po každej stránke, aj keď hlavne úvodná polhodina takmer presne kopírovala pôvodnú verziu, dokonca aj čo sa dialógov týka. Pár zmien, ktoré boli spravené určite prospelo. Či už "posádka" karavanu, kde to bolo predsa len o niečo uveriteľnejšie ako rodinný výlet, aj cieľ cesty San Diego skôr vysvetľoval prečo sa vybrali práve cez púšť. Prostredie bolo síce viac umelé ako v pôvodnej verzii a nepôsobilo tak skľučujúco, to však vykompenzovali výborne zvládnuté masky záporných hrdinov. Hory majú oči 2006 možno považovať za nepochybne jeden z najlepších remakov dnes už klasických hororov. A divák tak odpustí aj to, že si v pustine mladý Bobby( v podaní Dana Byrda je vo filme asi najlepšie zvládnutou postavou) so sestrou nevšimnú prichádzajúceho "domorodca" aj keď počas dňa je ich výhľad na okolie priam dokonalý.85%. ()

Lennnnna

Hororem bych film přímo nenazvala, přepadení karavanu mi zježilo chloupky na těle, jinak však o strachu nemůže bý příliš řeč, vlastně ano-bála jsem se o přežití psa. První polovina má slušnou atmosféru, druhou půlkou, kdy začíná honička za zrůdičkami, film klesl na podotýkám "slušné" béčko. ()

Mickalle

Jedna hvězdička je za to, že jsem se fakt bál. Jinak je to vystavěný na samejch nechuťárnách, tohle dílo nikomu nedoporučuju, kdo neuvidí ušetří svoje oči, radši bych byl, kdybych tohle nikdy neviděl. Tohle může natočit fakt jen nezkutečný prase, co chce za každou cenu prachy. ()

dee-key

Toto není horor. Já jsem se nebál. Je to pouze nechutný film při jehož sledování teče z obrazovky krev. Dneska se lidi nechtějí bát, chtějí vidět rozřezávání a pomalou smrt. Filmy jako jsou Saw apod. jsou přessně o tom. Mají nálepku hororu, ale nemá to s ním nic společného. ()

dyfur

.....pár hnusných scén....inak nič....áno málo to dej -bolo vysvetlené "oč tam běží"....napriek tomu to nestačilo....rozhodne ak už idete niekde v USA a ste v prdeli,kde niet živej osoby okrem jednoho čo vyzerá ako vrah resp.v najlepšom prípade ako asociál...tak iste od neho si dajte poradiť skratku cez púšť....??? ....nuda....videl som dvakrát ...poznámka pre seba:nepozeraj už viackrát! ()

maverick10

A sakra to zase padlo umely krve. Pomerne zdarila jatka, na muj vkus az moc krvava. Po uplynuti nudne tretiny filmu, kdy nas zakonite rejza seznami s hlavnimi postavami a necha nasat atmosferu, se film neuveritelne rozjede. Akceleraci ma neuveritelnou a prudce zabrzdi az na konci filmu, to jsou uz ovsem cestujici sedy hruzou a domu z kina rozhodne nepojedou osamoceni. ()

SonG

Zezačátku dobrá atmosféra, na konci čirá řezničina....ani jedno ale nedosahuje moc dobrých kvalit....průměr.. ()

berusche

Je to sice poněkud hloupoučké, okoukáné a pořád dokola, ale tyhle chlápci vypadají statečně. Já se teda bála a do hor bych nejela! Rozhodně vás to ale nepřekvapí co do počtu mrtvol a přeživších, stejně tak vás čekají tradiční lekavé scény. Prostě lehčí průměr. 2,5 ()

ilemas

Na tomto remake mě nejvíc zaujal dobře namixovaný zvuk a dost dobře natočené brutální scény na konci . Hlavní hrdina velmi nesympatický, profidetektiv si nevšimne, že má defekt na všech kolách včetně karavanu, což nemůže být obyčejná nehoda. Když nad tím nebudeme přemýšlet, tak docela slušný. ()

balba

Podařilo se. Remake se stal lepším a hlavně drsnějším než originál.Což se v dnešní době málo kdy povede. ()

Chen

Mně ono heroické finále nevadilo, pokud bych měl k něčemu výhrady, pak k tomu, že záporné postavy neměly dostatek prostoru projevit se. I tak jde o všem o skvělý horor, který může nabídnout přesvědčivou atmosféru a neutuchající napětí. ()

Jango_Fett

Tenhle film nepřináší nic nového a jako by z oka vypadl horroru "Pach krve". V obou filmech vraždí zmutovaní dementi, tenhle měl možná o fous děsivější atmosféru, nicméně to nemění nic na úplně debilním konci. Díky němu má člověk s filmu pocit že těch 107 minut koukal zbytečně. Protože se vlastně nic nevyřešilo, tedy kromě toho že se tam masakrovali. Otázky jak se odtamtuď dostanou, co budou jíst když zničili karavan, kdo ošetří frajera s useknutýma prstama...to asi nevěděli ani autoři a tak prostě hodili titulky. ()

M.i.k.e

tak sem si doplnil hororové vzdělání o další kousek co mě míjel a musím říct,že sem spokojen.Hutná atmosféra,která u mě po dlouhé době vyvolala lehčí mrazení v zádech.škoda,že v záverečné cca třetine filmu to Alexander Aja slušně zabil pomalu až superhrdinskou vložkou a film tak začal trošku ztrácet na síle...tak jako tak,nadprůměrná vyvražďovačka a solidních 70% ()

rakovnik

Skvělá atmosférická vyvražďovačka. Mnohé scény josu vyloženě drsné a syrové a napětí by se dalo krájet. Hlavní hrdinku jsem tlačil očima, aby udělala, co má. Rozhodně má moje sympatie a vše proběhlo tak, jak mělo. ()

SallyZen

Z těch hororovejch vyvraždovaček patří tento určitě dost nahoru. Jakože tento typ filmu nemusím, tak tady jsem se bavil na výsost skvěle. Mnoho lidí mi to doporučovalo a mnohokrát je to porovnáváno s "Pachem krve". Jednoznačně můžu konstatovat, že tato solidní, krvežíznivá, vyprahlá a poutavá jízda je lepší. Herecké obsazení na horor až překvapivě známé a taky to tak dopadlo. Jak Stanford, Ravin, tak i Byrd odehráli famózní výkon. Hory mají oči také obsahují mnoho povedených a detailních záběrů, skvělý make-up, sice ohranou historku, ale za to velice dobře zpracovanou. Napětí tu určitě je, akční scény povedené. Jen škoda, že vůči těmhle krvákům mám menší averzi. Kdybych byl fanda horroru tak by byl u mě hodně vysoko. 80% ()

Jonash87

Podprůměrné thrillerové béčko. V první půlce se nic neděje, což je částečně i logické, aby se divák sžil s postavami, ale v tomhle případně vám je úplně jedno, kdo z nich jak skončí. Vztah si k nim totiž nevytvoříte žádný, těžko říct proč. A tak ve druhé půlce jen čekáte, kdy to zase jako kdo schytá, anebo naopak těsně unikne smrti. Chybí mi pořádný příběh, lepší (uvěřitelnější) herci, a chytlavější režie, naopak bych odstranil několik nelogičností (spoiler: proč nechali odbouchnout celý karavan kvůli jednomu mutantovi a pak to považují za velké vítězství, to mi je záhadou. Stejně jako to, že na nich smrt rodiny moc nezanechá následky, možná až ke konci). Na jedno zkouknutí o sobotním večeru fajn, ale znova si to už nejspíš nedám. ()

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

Festival otrlého diváka III.

Festival otrlého diváka III.

09.03.2007

Co jde do kin tento týden?

Co jde do kin tento týden?

11.05.2006

Kinopremiéry v květnu

Kinopremiéry v květnu

01.05.2006

Konečně je tu květen, filmovými fanoušky velice očekávaný měsíc. Do kin dorazí filmy, které bychom si rozhodně neměli nechat ujít. V první řadě se jedná o trojici velice silných blockubsterů. První z… (více)