Lovci duchů

• USA Supernatural (více)
Horor / Drama / Mysteriózní / Thriller / Fantasy / Komedie
USA, (2005–2020), 247 h 25 min (Minutáž: 29–60 min)

Tvůrci:

Eric Kripke

Režie:

Kim Manners, Robert Singer, David Nutter, J. Miller Tobin, Mike Rohl (více)

Předloha:

John Shiban (kniha)

Série(15) / Epizody(327)

Akitenshi

Dobře vytvořená hororová atmosféra ve většině dílech a k tomu ještě překvapivě velmi kvalitní obsazení hlavní dvojice. Charaktery jsou zvlástně propletené, takže je poznáváte až postupem času, jako ve skutečném životě. Co se mně osobně hodně líbí, je bratrská "láska", která není nějak zvlášť ukazována celému světu (nemají nutnost se stále objímat a vylévat si srdce jeden druhému), ale přesto ji tam stále pevně cítíte. I když s postupem sérií ztrácí na dramatičnosti a do popředí se dostává spíš humorná stránka, stále zůstávám na pěti hvězdičkách... ()

marmeli

Podívat se během jednoho a půl měsíce na celých 5. sérii? A pak netrpělivě čekat na každý díl další série? To už značí o tom, že mě něco muselo hodně zaujmout. První série byla bezkonkurenční. Každý díl mě bavil, nedokázala jsem odtrhnout oči a místy mě až zamrazilo, jak to dokázali scénáristi vymyslet a navíc přenést se stejně hrozivým nádechem na obrazovku. Zvolili sympatické a vtipné herce, takže se bylo i na co dalšího koukat. Pak se postupně začala kvalita dílů zmenšovat, ale stále si udržovala svou nadprůměrnou hladinu oproti jiným fantasy / sci-fi seriálům, na které jsem narazila. Snad si Supernatural udrží svou výjimečnost i další sérií, co připravují. ()

Snathoras

Původně jsem k němu přistupoval s docela malým nadšením, už ani nevím co mě "přinutilo" se na to začít dívat, ale jsem za to moc rád. Všechny série jsem čeknul už 2x a vždycky se u nich skvěle bavím. 5* a rád bych ještě přihodil kdyby to šlo :P...ale nemůžu si pomoct, ale poslední 2-3 série už nemají to kouzlo jako dřív :(...už mi tam chybí to mysteriózno, díky kterému jsem si fakt nebyl jistý, jestli to tentokrát zvládnou...ted zabíjí všecko jak na běžícím páse...ale furt je to super xD ()

MrBrightside

The road so far... Hodnotím po štyroch sériách. Ak sa kvalita s pribúdajúcimi sériami nejak výrazne nezhorší, určite pri Supernatural ostanem až do konca. Veľmi slušný nástupca kultových Aktov X pre mladšiu generáciu.... (+ ďakujem seriálu, že mi predstavil toľko starých rockových vypaľovačiek, ku ktorým by som sa sama asi neprepracovala.) Saving people, hunting things. Family Business... UPDATE: po piatej sérii som to sledovať prestala. Whatever. Hodnotenie meniť nebudem, budem len predstierať, že tvorcovia vedeli, kedy seriál skončiť a nenatočili 10+ sérií. ()

Anopheles89

Občas nudné, občas předvídatelné, skoro pokaždé alespoň trochu otravné kvůli kýblu existencialistických keců, někdy opravdu zábavné. Jednotlivé epizody, a vlastně i celé série mají značné kvalitativní výkyvy. Chybí tomu větší nálož akce, mystično je vcelku dostačující, i když občas z toho čiší jakási fádní rutina. Bohužel, nejen na lovce paranorálních jevů, ale i na normální chlapi mají tihle dva cucáci až moc velkou tendenci k emocionálním výlevům, rádoby hádkám, následným omluvám a k duševně-intimním rozmluvám, což bych pochopil, kdyby to byl seriál s názvem "Rodinná terapie s přidruženým lovením duchů." Takhle je to spíš směšné. Sam mě navíc vyloženě sere (obzvlášť v nadabované verzi, to ho mám chuť něčím praštit dvojnásob). Hádky kvůli každé hovadině jsou podmínkou ve scénáři k argentinským telenovelám, tady je to nepatřičné. Kdysi, ještě jako dítko základní školou povinné, jsem Lovce s oblibou sledoval o prázdninách na chatě a ano, nostalgie v mém případě hraje u hodnocení výzmanou roli. Je to opravdu neškodná oddychovka, která viděla horor jen přes zasrané okénko rychlíku. Rozhodně by se dal podobný námět využít mnohem lépě, syrověji. ()

Filiman

Tak tohle je srdcovka. Sice nesleduji od útlého počátku, ale začal jsem když bylo už asi 6 sérií, ale i tak jsem si tenhle seriál obrovsky oblíbil. U mě si tenhle seriál asi ani nezaslouží hodnocení. Sice to už několik sérií protahují, ale pořád si drží laťku a dokud budou vycházet další a další díly, tak je budu sledovat. Některé díly jsou trochu nudné, akční a nebo zase dost vtipné. A hlavně bez dvou hlavních herců, Jareda a Jensena, bych si seriál nedokázal představit. ()

Petike odpad!

Telenovela stavaná pre fanynky, ktorá sa snaží tváriť ako nejaký strašne hustý dobrodružno-nadprirodzený seriál, ale necháva ma len nechápavo krútiť hlavou. Na to, koľko fušujú do mytológií a náboženstiev, si scenáristi zjavne nie sú schopní overiť ani základné fakty na Wikipédii. Seriál má navyše nehorázne protivnú fanušícku obec, rovnako neoriginálnu ako samotný seriál. ///// Zaujímavé komentáre: Eodeon, r.a.s.l, Frajer42, muskcz, Kaledaia. ()

RedRose

Viděl jsem kdysi několik dílu z první série a nijak mě to nenadchlo, ale vzhledem k všude vysokému hodnocení a taky tomu, že to má už 12 sérií, se k tomu asi ještě vrátím a zhodnotím to znovu... /// EDIT: Už mi to leželo v hlavě dlouho, tak jsem to udělal a podíval se na 12 sérií najednou... Trvalo to asi 3 týdny a byla to fuška... Teda někde od druhé série už ne, protože mně to chytlo a dál už to šlo dobře... Našel bych k tomu asi dost výhrad a první série je jednoznačně nejslabší, což byl asi důvod, proč mě to nechytlo už kdysi, ale jako celek si to ty červený čísla fakt zaslouží a na další sezony jsem zvědavý... 74%  /// EDIT2: 3 roky po ukončení seriálu a druhém maratonu, musím hodnocení potvrdit. Je fakt, že úspěch celého seriálu nádherně shrnuje speciální díl S10E00 A Very Special Supernatural Special jako nultý díl desáté série. Bohužel musím podotknout, že pozdější série byly sice pořád fajn, ale na těch úvodních 10 to už nedosahovalo. Často už zbytečně překombinované, nápady se začaly lehce opakovat, originální díly které ty úvodní série zdobily, téměř vymizely... Nikdy to nespadlo do podprůměru, ale už to nebylo tak svěží, jako úvodních deset sérií. A úplný závěr/finále seriálu (byl ukončen, ne zrušen, jak je dnes ve zvyku, což se taky počítá) mně asi úplně nesednul... Ale je to skvělý seriál a někdy se na celý ještě podívám. ()

TaNya_

Už potřetí tady v průběhu 15ti úžasných let vysílání upravuju komentář. Jak už jsem dřív napsala, začala jsem Winchestery sledovat v německým dabimgu v domnění, že mě to asi moc nechytne. Opak se stal naprostou pravdou a i přes některý zaškobrtnutí (jako série s Metatronem) byl pro mě seriál něco jako přelomovej bod. Nepovažuju se za šílenýho fanouška, ale jakýkoliv odkaz na "SPNfamily" rozhodně vyvolává nostalgii a chuť už potisícé prodiskutovat the road od začátku až po konec. Bez zaváhání jsou Crowley a Cas dvě nejlepší postavy. Gabriel/Trickster moc nezaostává a ikdyž za svou poslední zmínku sklízím v lepším případě jenom nechápavý pohledy, tak jasně a zřetelně říkám: Chuck je prostě bůh! ()

PhoenixSwan

Zájem o nadpřirozeno je moje prokletí. • 1. série **** - Sam a Dean brázdí ve svém Chevroletu Impala '67 USA a nahání svého tátu, přitom mimoděk pošlou dopekla pár duchů, příšer a šílených lidí. Některé díly jsou o ničem, ale další to napraví. Tak je to po celou sérii. Mimoto vysvětlují vznik některých legend, jako žena v bílém apod. Problém nastává, když nejde o nadpřirozeno, ale o rodinné problémy. Stane se z toho ubulená telenovela. Pořád to ale drží nad vodou nadpřirozeno a výběr perfektní hudby. • 2. série - ()

wesi96

10/10. Tohle byla sakra dlouhá jízda a ještě hůře se mi se seriálem loučí.. Nemůžu říct víc než jen Díky... Supernatural ve mně zachovalo spoustu emocí, spoustu vzpomínek a rozhodně má u mě speciální místečko. Určitě se někdy v budoucnu podívám znovu, protože tohle je čistý masterpiece. Mezi mou snad nejoblíbenější postavu patří Castiel a na tom se snad nikdy nic nezmění. Poslední série byla velice emotivní. Ne jen kvůli tomu co se tam dělo, ale i kvůli tomu, že se jednalo o závěr seriálu a poslední 2 epizody jsou čistý heartbreak. Nikdy bych nečekal, že by mi nějaký seriál takhle přirostl k srdci.. úžasný. ()

Pagliacci

Spolu s Battlestar, jeden z mála dospělých seriálů, který se neodehravá v kanceláři. A i když se někdy stane, že nadšení z lovu zkalí lehce patetické etudy na harmonický bratrský vztah, Sam a Dean celých pět sérii řeší pořádně kulervoucí záležitosti se stoupající kvalitou jak efektů, scénáře a vtipu, tak i hereckých výkonnů. Ve finále se tedy jedná o jeden z nejlepších seriálu, který má alespoň podle mě, potenciál a hlavně humor s kterým bere sebe sama dostačující k tomu, aby se stal kultem. ()

Hulkee

Po šesté sezóně jsem přestal seriál sledovat, sedmá sezóna mi nesedla.. Ale musím uznat že scénáristé se na tomto ílku mohou opravdu vyřádit. Třeba díl s šíleným měničem, který se odehrává na OKTOBERFESTU uprostřed Pensylvánie. Pak třeba díl s "ghost disease" i přesto že sem za toho tlustýho chlápka skoto uronil slzu jsem se opravdu celý díl bavil Deanovou paranoiou. Velmi zajímavý seriál se skvělou hudbou, který občas dost silně paroduje jiné seriály a ty jejich falešná jména mě taky občas dostávají, sice nedávám všechny, ale celkem dost jsem se přinutil toho zjistit právě kvůli tomuhle seriálu, abych pochopil i skryté žertíky, kterými se celkem dost nešetří. ()

Miss_Jones

Jo jo, saving people, hunting things - family business :) Bratři "winchesterovky" jsou fakt ostrý - bejt démon či jiná příšera, rovnou zdrham :) Zvlášť oceňuji vtipné díly + to, že jednotlivé série jsou dobře vystavěné, takže se člověk nikdy nezačne nudit. ()

Lovci duchů se dočkají prequelu

Lovci duchů se dočkají prequelu