Jednotka zvláštního určení (TV seriál)

The Unit

Špeciálne komando

Akční / Válečný

USA, 2006, 69x42 min

Robert Duncan

Dennis Haysbert, Regina Taylor, Robert Patrick, Max Martini, Abby Brammell, Scott Foley, Alyssa Shafer, Nicole Steinwedell, Rebecca Pidgeon, Sammi Hanratty, Audrey Marie Anderson, Summer Glau, Mark Pellegrino, Laz Alonso, Brian Tee, Jon Hamm, Michael O'Neill, Ingrid Sanai Buron, Bahar Soomekh, Lydia Blanco, Randy Couture, Wes Chatham, Colby French, Gale Harold, Mark Ivanir, Lee Tergesen, Mackenzie Firgens, Adetokumboh M'Cormack, Dean Norris, James Devoti, Margot Farley, C.S. Lee, Mark Harelik, John Noble, Jonno Roberts, David Harbour, Jonathan Adams, Theo Rossi, Marlene Forte, Martin Papazian, Jarreth J. Merz, Monique Gabriela Curnen, Roz Witt, Omar Metwally, Alain Uy, Michael Worth, Kasey Campbell, Chase Ryan Jeffery, Ntare Mwine, Alex Hyde-White, Willie C. Carpenter, Don Rickles, Marshall Manesh, Brando Eaton, Laura Cerón, Stana Katic, Kristen Ariza, Tim Griffin, Andy Umberger, Gary Carlos Cervantes, Cory Tucker, M.D. Walton, Darren O'Hare, Gillian Shure, Emerson Brooks, Natasha Alam, Enver Gjokaj, Molly Kidder, Robin Weigert, Chris Ellis, Jim Beaver, Matt Gerald, Gina Torres, Hiro Koda, Daz Crawford, Emilio Roso, William H. Macy, Aki Avni, Nate Parker, Cathy Cahlin Ryan, David Rees Snell, Benito Martinez, Waleed Zuaiter, Isaach De Bankolé, Owiso Odera, Tim Kang, Hilary Angelo, Veronica Diaz, Cyrus Farmer, Corey Stoll, David Agranov, Brandon Baker, Sendi Bar, Ricky Jay, Nicole DuPort, Tom Everett, Jack Betts, Nick E. Tarabay, Bryce Robinson, Rey Valentin, Isabella Hofmann, François Chau, David H. Lawrence, Dwier Brown, Lori Lively, Gabriel Liotta, Marco Rodríguez, Colm Meaney, Michele Greene, Kate Norby, DeVaughn Nixon, Kirk B.R. Woller, Marika Dominczyk, Julie Chen, Susan Duerden, Katie Carlin, Ann Cusack, Alyssa Diaz, Clare Carey, Carsten Nørgaard, David Giuntoli, Toši Toda, Anthony Azizi, Vinessa Antoine, Jake Johnson, Bashar Rahal, Michael Shamus Wiles, Elena Franklin, Sarah Desage, Dayton Callie, Deborah Van Valkenburgh, Andrew Rothenberg, Jonathan Ahdout, Kevin Hernandez, Don McManus, Phil Hendrie, Lela Loren, Hal Ozsan, Natalia Nogulich, Zosia Mamet, Jim Patneaude, Cotter Smith, Jonathan Higgins, Demetrius Grosse, Daniel Gadi, Sarah Lafleur, Kyle Bornheimer, Endre Hules, Damon Herriman, Mike Genovese, Adam Leadbeater, Lisa Darr, Conrad Roberts, Chris McGarry, Dylan Kenin, Clara Mamet, Sean Blakemore, Melissa Tang, Colin Walker, Brent Jennings, Bruce A. Young, Michael Trotter, Mozhan Marnò, Shaun Benson, David Thomas Jenkins, Tony Revolori, Michael Petrone, Pascal Petardi, Cas Anvar, Necar Zadegan, Navid Negahban, Amy Rasimas Holt, Bre Blair, Clint Jung, Layla Alizada, Luis Antonio Ramos, Mitchell Fink, Jackie Debatin, Bernard White, David Gautreaux, Vyto Ruginis, Luis Moncada, Ray Campbell, Eben Kostbar, Eric Steinberg, Paul Kampf, Eric Ladin, Ravil Isjanov, Brooklyn Sudano, Dyana Liu, Joleigh Fioreavanti, Zane Casablanca, Ed O'Neill, Geno Monteiro, Jayne Taini, Dan Schoffer, Luis Accinelli, Stacy Edwards, Meshach Taylor, Mark Doerr, Raymond Ma, Jamie McShane, James Huang, Victor Campos, Sammy Sheik, Michail Chmurov, David Hornsby, Abdoulaye NGom, Kristof Konrad, Yorgo Constantine, Gary Perez, Lillian Adams, Sean McGowan, Michael Harney, Terrell Lee, Zoran Korach, Yara Martinez, Marcos De Silvas, Hope Olaide Wilson, Max Daniels, Giovanni Lopes, Larry Sullivan, Maria McCann, Mikalah Gordon, Joel Polis, Ameer Baraka, Reid Warner, Demore Barnes, Octavio Gómez Berríos, Eddie J. Fernandez, Dennis Hill, Gregory Jbara, Julian Acosta, Tom Kiesche, Júdži Okumoto, Myk Watford, Karina Logue, Jack Wallace, Michael Irby (a.z., herec), Carlos Lacámara, Kevin McCorkle, Kevin Jackson, Henri Lubatti, Tyler Jacob Moore, Stefan Kapicic, Omid Abtahi, Nasser Faris, David Meunier, Chance Kelly, Conor O'Farrell, Brian Howe, Thomas Mikusz, Patti Yasutake, Aaron Craven, Edwin Garcia II, Eve Brenner, Ryun Yu, Peter Breitmayer, Chino Binamo, Gill Gayle, Darryl Henriques, Anne Bedian, Yousuf Azami, Ray Haratian, Stuart F. Wilson, Brian Palermo, James Moses Black, Bill Heck, Brandon Scott, David Aranovich, James Saito, Scott Klace, Patrick St. Esprit, Kate Orsini, Mark Aiken, Kim Thomson, Chris Tardio, Annie O'Donnell, Katherine Von Till, Mel Winkler, Kevin Will, Gonzalo Menendez, Sam Daly, Julianna McCarthy, Karl Makinen, Lois Hall, Nigel Gibbs, Matt Bushell

Rozhodně není náhoda, že se The Unit (neboli US Army jednotka Delta Force) udržela čtyři sezóny. Má totiž rozhodně co nabídnout - v první řadě bosse jménem Denis Haysbert, hodnostně většího bosse T-1000, s nimi pak dobře obsazenou sestavu "chlapů v zeleném" (Max Martini tady nabral zkušenosti, které zúročil v Bayově "Black Hawkovi z Benghází"), a v druhé řadě velmi slušné akční scény i poměrně pestré zápletky, v nichž občas hraje roli i politika a "vyšší zájmy". A občas se taky uděje něco velmi překvapivého - s trochou nadsázky řečeno poměrně dlouho předtím, než nám to díky Hře O Trůny začalo připadat normální:) Sázka na odlišení od ostatních podobných buddy special task force seriálů v podobě dějové roviny s životem družek a manželek, které nemají potuchy, co a kde jejich partneři dělají, se bohužel The Unit úplně nevyvedla. Některé epizody v tomto ohledu celkem fungují (třeba manželka a dcera Dennise Haysberta téměř nikdy nezklamou), většinou jde ale o nezajímavou nebo rovnou nechtěně vtipnou výplň (bylo k vidění i cosi, co by se asi dalo popsat jako Mušketýrky v sukních křížené s Walkerem, Texas Rangerem). Je smůla, že u tohohle typu seriálu není moc velká útěcha to, že je v případě dam na co se dívat - prostě víceméně jenom zdržují:) Ale rozhodně je to celkově nadprůměr. Za mě 70%.(17.2.2017)

Viděl sem přibližně asi 7 dílů, takže nemůžu hodnotit tak přesně, ale mě to určitě zaujalo a moc se mi to líbilo, takže budu hodnotit tak, jak by měla i většina z vás.(7.12.2010)

• klima777

Agitka nejhrubšího zrna. Nechápu a mizím po několika dílech.(16.8.2010)

• lesumir

No mááám dost...(10.7.2007)

Asi bych neměla hodnotit, když jsem zatím viděla jenom jeden díl. Střídání scény ,,manželky doma'' a ,,chlapi v Afghánistánu'' je pro seriál zřejmě to nejzajímavější i když pro mě je to zatím nejlepší válečný seriál. Po pár dílech uvidíme......(26.4.2010)

• Scott Foley

• - Předlohou seriálu byla kniha "Inside in Delta force". (Sharky95)

• - První úvodní znělka je předělávka pochodové písně námořní pěchoty "Fired up, feels good." (Sharky95)

• - V seriálu se nedozvíme skutečné jméno jednotky. Pouze krycí název: „303. skupina logistických operací“. (Sharky95)