Jednotka zvláštního určení (TV seriál)

The Unit

Špeciálne komando

Akční / Válečný

USA, 2006, 69x42 min

Robert Duncan

Dennis Haysbert, Regina Taylor, Robert Patrick, Max Martini, Abby Brammell, Scott Foley, Alyssa Shafer, Nicole Steinwedell, Rebecca Pidgeon, Sammi Hanratty, Audrey Marie Anderson, Summer Glau, Mark Pellegrino, Laz Alonso, Brian Tee, Jon Hamm, Michael O'Neill, Ingrid Sanai Buron, Bahar Soomekh, Lydia Blanco, Randy Couture, Wes Chatham, Colby French, Gale Harold, Mark Ivanir, Lee Tergesen, Mackenzie Firgens, Adetokumboh M'Cormack, Dean Norris, James Devoti, Margot Farley, C.S. Lee, Mark Harelik, John Noble, Jonno Roberts, David Harbour, Jonathan Adams, Theo Rossi, Marlene Forte, Martin Papazian, Jarreth J. Merz, Monique Gabriela Curnen, Roz Witt, Omar Metwally, Alain Uy, Michael Worth, Kasey Campbell, Chase Ryan Jeffery, Ntare Mwine, Alex Hyde-White, Willie C. Carpenter, Don Rickles, Marshall Manesh, Brando Eaton, Laura Cerón, Stana Katic, Kristen Ariza, Tim Griffin, Andy Umberger, Gary Carlos Cervantes, Cory Tucker, M.D. Walton, Darren O'Hare, Gillian Shure, Emerson Brooks, Natasha Alam, Enver Gjokaj, Molly Kidder, Robin Weigert, Chris Ellis, Jim Beaver, Matt Gerald, Gina Torres, Hiro Koda, Daz Crawford, Emilio Roso, William H. Macy, Aki Avni, Nate Parker, Cathy Cahlin Ryan, David Rees Snell, Benito Martinez, Waleed Zuaiter, Isaach De Bankolé, Owiso Odera, Tim Kang, Hilary Angelo, Veronica Diaz, Cyrus Farmer, Corey Stoll, David Agranov, Brandon Baker, Sendi Bar, Ricky Jay, Nicole DuPort, Tom Everett, Jack Betts, Nick E. Tarabay, Bryce Robinson, Rey Valentin, Isabella Hofmann, François Chau, David H. Lawrence, Dwier Brown, Lori Lively, Gabriel Liotta, Marco Rodríguez, Colm Meaney, Michele Greene, Kate Norby, DeVaughn Nixon, Kirk B.R. Woller, Marika Dominczyk, Julie Chen, Susan Duerden, Katie Carlin, Ann Cusack, Alyssa Diaz, Clare Carey, Carsten Norgaard, David Giuntoli, Toši Toda, Anthony Azizi, Vinessa Antoine, Jake Johnson, Bashar Rahal, Michael Shamus Wiles, Elena Franklin, Sarah Desage, Dayton Callie, Deborah Van Valkenburgh, Andrew Rothenberg, Jonathan Ahdout, Kevin Hernandez, Don McManus, Phil Hendrie, Lela Loren, Hal Ozsan, Natalia Nogulich, Zosia Mamet, Jim Patneaude, Cotter Smith, Jonathan Higgins, Demetrius Grosse, Daniel Gadi, Sarah Lafleur, Kyle Bornheimer, Endre Hules, Damon Herriman, Mike Genovese, Adam Leadbeater, Lisa Darr, Conrad Roberts, Chris McGarry, Dylan Kenin, Clara Mamet, Sean Blakemore, Melissa Tang, Colin Walker, Brent Jennings, Bruce A. Young, Michael Trotter, Mozhan Marnò, Shaun Benson, David Thomas Jenkins, Tony Revolori, Michael Petrone, Pascal Petardi, Cas Anvar, Necar Zadegan, Navid Negahban, Amy Rasimas Holt, Bre Blair, Clint Jung, Layla Alizada, Luis Antonio Ramos, Mitchell Fink, Jackie Debatin, Bernard White, David Gautreaux, Vyto Ruginis, Luis Moncada, Ray Campbell, Eben Kostbar, Eric Steinberg, Paul Kampf, Eric Ladin, Ravil Isjanov, Brooklyn Sudano, Dyana Liu, Joleigh Fioreavanti, Zane Casablanca, Ed O'Neill, Geno Monteiro, Jayne Taini, Dan Schoffer, Luis Accinelli, Stacy Edwards, Meshach Taylor, Mark Doerr, Raymond Ma, Jamie McShane, James Huang, Victor Campos, Sammy Sheik, Michail Chmurov, David Hornsby, Abdoulaye NGom, Kristof Konrad, Yorgo Constantine, Gary Perez, Lillian Adams, Sean McGowan, Michael Harney, Terrell Lee, Zoran Korach, Yara Martinez, Marcos De Silvas, Hope Olaide Wilson, Max Daniels, Giovanni Lopes, Larry Sullivan, Maria McCann, Mikalah Gordon, Joel Polis, Ameer Baraka, Reid Warner, Demore Barnes, Octavio Gómez Berríos, Eddie J. Fernandez, Dennis Hill, Gregory Jbara, Julian Acosta, Tom Kiesche, Júdži Okumoto, Myk Watford, Karina Logue, Jack Wallace, Michael Irby (a.z., herec), Carlos Lacámara, Kevin McCorkle, Kevin Jackson, Henri Lubatti, Tyler Jacob Moore, Stefan Kapicic, Omid Abtahi, Nasser Faris, David Meunier, Chance Kelly, Conor O'Farrell, Brian Howe, Thomas Mikusz, Patti Yasutake, Aaron Craven, Edwin Garcia II, Eve Brenner, Ryun Yu, Peter Breitmayer, Chino Binamo, Gill Gayle, Darryl Henriques, Anne Bedian, Yousuf Azami, Ray Haratian, Stuart F. Wilson, Brian Palermo, James Moses Black, Bill Heck

Asi bych neměla hodnotit, když jsem zatím viděla jenom jeden díl. Střídání scény ,,manželky doma'' a ,,chlapi v Afghánistánu'' je pro seriál zřejmě to nejzajímavější i když pro mě je to zatím nejlepší válečný seriál. Po pár dílech uvidíme......(26.4.2010)

• lesumir

No mááám dost...(10.7.2007)

The Unit: 3sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $805,804 //počet predaných kusov 28,789 (18.1.2011)

• Terva

Příliš Americké, jednoduché ale do deseti dílů celkem dobře koukatelné. Pak to jde do kopru.(5.4.2013)

Mamet se v žánru vojensko-špionážních filmů pro dospělé cítí jako ryba ve vodě. Jeho poznávacími znaky jsou dokonalá orientace v reáliích, minimální obsah bullshitu, úsporná, řízná režie a precizně vykroužené dialogy. Důkazem budiž podceňovaný Spartan, Ronin nebo právě "The Unit", unikátní pohled do světa tajných elitních komand, konkrétně slavné americké Delta Force, podle které je fiktivní "Jednotka" vymodelována. Samozřejmě nelze čekat, že sedmdesátidílný seriál bude dokonale vyvážený, co díl to perla - některé epizody jsou víceméně vata. Ale celková úroveň je vysoká, ty části, které se týkají jednotlivých misí útvaru, jsou vynikající, ale i výjevy z rodinného zázemí jsou většinou snesitelné, někdy dokonce i zajímavé. Emocionální scény nešustí papírem, zápletky působí autentickým dojmem, jako by vycházely ze skutečných příběhů. A pak je tu samozřejmě geniální Dennis Haysbert, velitel, za kterým by každý voják šel klidně až do pekla. Jde o áčkový americký seriál CBS, takže je nutno počítat s povinnou dávkou hvězdopružného patriotismu a jisté glorifikace armády, ale autoři rozhodně nenabízejí typický černobílý pohled ve stylu "americká vláda hodňouši, nepřátelé Ameriky padouši". A ani naši hrdinové nejsou žádní hrdinové. Ty nejlepší díly jsou zároveň ty, kde se autoři nebojí ukazovat temné stránky politického systému, potažmo tajných služeb, a zároveň temné stránky v duši každého člověka, i toho nejkladnějšího hrdiny. To vše přispívá k výše zmíněné dospělosti a autenticitě seriálu a já musím říct, že pokud jde o seriály, tak dobře jsem se už dlouho nepobavil. Pro fandy military povinnost, pro fandy dobrých seriálů doporučení.(8.4.2010)

• Scott Foley